» »

alu platišča za avto

alu platišča za avto

1
2
»

šernk ::

jizzer je izjavil:

Pozdravljeni. Nabavil sem avto z 17 colskimi alu platišči. Za zimo imam namen kupit 16colske. Moram to spet dodatno homologirati? Oz. bolj konkretno vprašanje, katere spremembe zahtevajo homologacijo?


odvisno kaj imaš že homologirano. Načeloma moraš pa tudi platišče homologirat ampak to ne vem če kdo gleda.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jizzer ::

šernk je izjavil:

jizzer je izjavil:

Pozdravljeni. Nabavil sem avto z 17 colskimi alu platišči. Za zimo imam namen kupit 16colske. Moram to spet dodatno homologirati? Oz. bolj konkretno vprašanje, katere spremembe zahtevajo homologacijo?


odvisno kaj imaš že homologirano. Načeloma moraš pa tudi platišče homologirat ampak to ne vem če kdo gleda.

Dejansko ne vem kaj vse je homologirano, nisem še mel nikoli z tem posla sploh. Trenutno avto kot je(rabljen) predvidevam da je zhomologirano vse (17col,xenon). Sedaj pa ko kupujem avto,(nimam še ga, drugi teden grem ponj) razmišljam da bi mimogrede kupil še felme. Vprašanje "katere spremembe zahtevajo homologacijo?" pa se je navezovalo specifično na felme in ne na celotne spremembe avtomobila :) (e.g. sprememba cole ali širine gume in podobno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

dxx ::

Jizzer, si slišal kdaj za homologacijski karton? Tak bel kartonček? Tam piše vse. Od največje dovoljene mase, goriva, gum, xenon, itd...

jizzer ::

dxx je izjavil:

Jizzer, si slišal kdaj za homologacijski karton? Tak bel kartonček? Tam piše vse. Od največje dovoljene mase, goriva, gum, xenon, itd...

Neboš verjel - nisem. Itak ni problem tega poguglat, ampak ni tak nujno, opazil sem temo pa se odločil zavoljo debate vprašat. Ko bom nujno bom itak guglal. No zdaj ne, ker vem, da vse piše v homologacijskem kartončku. Hvala ti :)
(nevem, če sem v pravilnem, posmehljivem, tonu prebral tvoj post, ampak hvala na koncu je mišljen)

abyssus ::

Da si sposodim temo: velikost platisc 7.5J x 17H2 et47, trenutno gor gume 235 45 R17 - bi sle gor gume 225 45 R17?

cresh ::

@Jizzer za kater avto se gre?

@abyssus gor gre, samo ti bo hitrost mal preveč kazal.

koyotee ::

feryz je izjavil:

Kdo pa pravi, da so manjše gume cenejše od večjih?
Jaz imam dva avta.
17 colske ožje gume, so krepko dražje kot 20 colske širše gume.

Cena je odvisna od razširjenosti gum.

Ja pa tudi od tega alo daš gor čangšlang gume alpa nekaj boljšega.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

cresh ::

koyotee je izjavil:

feryz je izjavil:

Kdo pa pravi, da so manjše gume cenejše od večjih?
Jaz imam dva avta.
17 colske ožje gume, so krepko dražje kot 20 colske širše gume.

Cena je odvisna od razširjenosti gum.

Ja pa tudi od tega alo daš gor čangšlang gume alpa nekaj boljšega.


Govori se o isti gumi samo drugih dimenzij.

jizzer ::

cresh je izjavil:

@Jizzer za kater avto se gre?

@abyssus gor gre, samo ti bo hitrost mal preveč kazal.

Golf Variant Comfortline 2015, lounge oprema.

Sem gledal včeraj nekaj na eni spletni strani in lahko podrobno izbereš model. Tam si bom podatke izpisal pa lahko naprej tudi kake rabljene gledam. Verjetno imajo tam pravilne mere, če lahko tako podrobno sortiraš.
Sprašujem se če se sploh splača kupit nove samo za namen zime? :|

matjaz000 ::

Mene pa zanima kateri so kvalitetni proizvajalci alu platišč? To mislim predvsem da se platišče ne deformira že ob vožnji preko kakšne luknje na cesti, da jim zimske razmere ne škodujejo?
Kolikor sem gledal pri naših prodajalcih platišč (Bartog, Špan, Furlan) lahko dobavijo platišča od ogromno proizvajalcev. Zanima me kako jih rangirati po kvaliteti oz. na kaj moram paziti pri izbiri?
Iščem pa dimenzijo 16x6,5 za Kia Ceed.

lp, Matjaž

husky1 ::

Pri tej dimenziji so vsa platišča narejena po enaki tehnologiji, tako da sfalit ne moreš nikjer. Če zadaneš rob, bojo vse približno isto počle oz. se odkrušle, odvisno od dizajna feltne.

IL_DIAVOLO ::

Gres na spletno stran liderpnevmatik in izberes model avta. Potem izberes velikost platisca, et(cim manjsega) in budget. Izberi, kar ti je vizualno najbolj vsec, imajo 3D konfigurator, da lahko vidis kako pase na avto.

Vse znamke so vec ali manj enako kvalitetne, nimas kaj zgresit. Imajo tudi platisca prilagojena za vozit pozimi.

b3D_950 ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

šernk ::

autec, momo, wsp

drugih ne poznam. vedi da je ponudba na internetu ogromna, dobavljivo je pol pa 2% ponudbe :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupiti jeklena platisca za zimo?

Oddelek: Na cesti
353994 (2622) tony1
»

Novi Renault Megane 4 2017 lita platišča

Oddelek: Na cesti
113905 (3472) blackbfm
»

Katera dimenzije ALU platišč?

Oddelek: Na cesti
225085 (4394) GrimReaper
»

aluminijasta platisca

Oddelek: Na cesti
92097 (1796) smacker
»

Zimske gume

Oddelek: Na cesti
286038 (5342) SkIDiver

Več podobnih tem