» »

alu platišča za avto

alu platišča za avto

«
1
2

turist1 ::

mi lahko kdo svetuje kakšna aluminijasta platišča potrebujem za avto? kia ceed letnik 2012 mislim da je premer 15"..a moram biti še na kaj pozoren in mislim da ima 5 vijakov..še kaj?

škoda da ni nobene strani kjer bi lahko sprobal različna platišča nza svoj avto....da vidim kako bo izgledalo :)

Dr_M ::

Seveda je veliko strani, ki omogocajo predogled platisc (isci konfigurator).
Pozoren moras bit na stevilo vijakov, razmik med njimi, premer in sirina platisva in odmik od sredine (ET). Nekaj podatkov dobis v homologacijskem kartoncku od avta (premer, sirina, ET).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

IL_DIAVOLO ::

turist1 je izjavil:

mi lahko kdo svetuje kakšna aluminijasta platišča potrebujem za avto? kia ceed letnik 2012 mislim da je premer 15"..a moram biti še na kaj pozoren in mislim da ima 5 vijakov..še kaj?

škoda da ni nobene strani kjer bi lahko sprobal različna platišča nza svoj avto....da vidim kako bo izgledalo :)


Bo treba povedat tocn model, da se lahko pogleda kaksne mere pasejo. Drugace pa lider pnevmatik ima kar dobro narejeno, se lepo vidi.

šernk ::

vsi podatki, načeloma držijo, se pa kdaj kaka velikost razlikuje glede na model, če je imel drugo stvar homologirano.

https://www.wheel-size.com/size/kia/cee...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

turist1 ::

@ šernk:
model je kia ceed 2014, 1.4...73kW....gume gor so 15"colske kakor sem videl še nekaj 195.... :)

sem pogledal stran ki si jo napisal, torej moram gledati alu platišča, ki imajo

6Jx15 ET46 ET 40-50 ? čeprav ne vem kaj to pomeni? :) 6J je širina platišča verjetno, ..ne vem kateri podatek je pa razmak med vijaki? sem gledal na avtonet pa ne vem koliko je razmak med vijaki?
mislim da je tole podatek glede oddaljenosti med vijaki:
5x114.3

imam pa 5 vijakov gor...

turist1 ::

v bistvu sploh ni izbire za gume teh specifikacij..vse kar mi je všeč je preveliko..
všeč sp mi npr:
https://www.matsport.si/pnevmatike-in-p...

https://www.matsport.si/pnevmatike-in-p...

to so prevelike ker so 6,5 in ne 6J....

šernk ::

6.5J je širina platišča in na 6,5Jx15 spraviš naslednje gume:

od širine 185 do širine 205.
ET je oddaljenost naseda od središča gume (ali roba ne vem točno) niti nima ET neke velike veze razen če imaš večje zavore (4 batne).

ob izbiri platišč ti je pomembno še kakšno pesto ima:

Center Bore: 67.1 mm

sicer mislim da se da prek distančnikov to uredit.
moj nasvet: povprašaj prodajalca, kaj ima na voljo za tvoj avto. Jaz kar sem dobil na avto.net in bolhi 95% platišč ni bilo dobavljivih, en mi je celo na mail poslal slike platišč...pol pa 50% od tistih ni blo dobavljivih...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

IL_DIAVOLO ::

Tu imaš platišč kolko hočeš, še tuv si lahko snameš za homologacijo:

https://avto.liderpnevmatik.si/alu-plat...

koyotee ::

Eh, raje daj malo boljše gume, kot lita platišča.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

turist1 ::

hvala šernk, mora biti 6J in ne 6.5J verjetno?
hvala il diavolo...tam sem videl od 48 le ene ki so vizualno OK :) sicer ne vem kaj pomeni 6X15 ET47 5X114.3 70.1
? a je 70 preveč?

šernk ::

70.1 je premer pesta in ti platišča ne bodo pašala gor.

ali je 6 ali 6,5J ti je še najbolj vseeno (razen ne vem koliko so na tehničnih veseli aftermarket platišč).

praktično vse mere so pomembne pri platišču (6,5J še najmanj) saj če ena mera ne štima ti lahko zadeva ne bo šla gor. Možno je sicer na pesto dati 1,5mm distačnik in rešiš problem. ET je spet zelo odvisen od samega dizajna platišča, na moj avto sem ena platišča spravil z ET30 identična drugega proizvajalca pa z ET41 niso šla, ker so bila drugače narejena.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

turist1 ::

torej npr. tale platišča ne bodo šla gor?
https://www.matsport.si/pnevmatike-in-p...

če preberem specifikacije na teh platiščih piše:MOMO NEXT ANTHRACITE POL. 15X6.5 5X114.3 ET40 72.30 ODP, torej je ET40 in bi morala pasati gor? 72.30, je pa debelina platišč se mi zdi, to mislim da ni pomembno? Je pa 6.5 namesto 6, si prepričan da to ni tako važno?

Dr_M ::

72.30 je premer luknje za pesto, ce je vecja luknja kot pesto, se da gor centrirni obrocek, ce je manjsa, feltna ne gre gor.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

turist1 ::

@dr.M,
hvala, a kaj je pesto?? oz. kaj to pomeni v mojem primeru? bo šla ta feltna gor ali ne?
koliko je pesto potem za kia ceed?6Jx15 ET46 ET 40-50, 5vijakov, 5x114.3...8-O
ja vem popolnoma nič se ne spoznam...

Dimnik ::

To je premer sredinske luknje med vijaki...

gddr85 ::

hub - pesto

Dimnik ::

Tukaj imaš link......vpiši dimenzije feln in gum katere imaš sedaj in potem katere želiš, pa dobiš vse podatke in sliko kako bo felna proti prejšnji..se pravi bolj ven ali ven in not, če vzameš širšo felno...

http://www.reifenrechner.at/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

turist1 ::

@Ale123 hvala pojma nimam kaj izpolnim tu? :)
hvala za razlago za pesto:) še vedno ne vem ali to pomeni da gre tista feltna gor ali ne?

Dimnik ::

Ti imaš luknjo 67,1mm, se pravi mora felna imeti enak ali večji premer, če bo luknja večja, se kupi centrirni ring na 67,1

Ne razumeš nemško nič?
Prvo vrsto izpolniš, dimenzija gum in platišč, ki jih imaš sedaj na avtu, lahko pogledaš v homologacijski listek in prepišeš prave podatke.
Drugo vrstico izpolniš, dimenzijo gum in platišč, ki jih želiš montirat na avto,

Potem pa še imaš primerjavo na sliki, kako bo izgledalo prej/potem, na avtu

stjan ::

Pa na homologacijo ne pozabi.

Dimnik ::

Če bo dal enako širino gum, kot ima sedaj, ne rabi homologirat....

matjaz000 ::

Preveri če moraš nabaviti tudi ventilčke s senzorjem tlaka. Cena pride okrog 40EUR na kos. Tako so meni povedali na original servisu.
Sam sem tudi mislil nabaviti druge feltne za zimske gume, vendar sem se premislil, ker bi me prišlo cca 400EUR komplet pločevinastih felten in ventilčkov.

lp, Matjaž

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

matjaz000 je izjavil:

Preveri če moraš nabaviti tudi ventilčke s senzorjem tlaka. Cena pride okrog 40EUR na kos. Tako so meni povedali na original servisu.
Sam sem tudi mislil nabaviti druge feltne za zimske gume, vendar sem se premislil, ker bi me prišlo cca 400EUR komplet pločevinastih felten in ventilčkov.

lp, Matjaž


Na 1.4 kii ventilčke s senzorjem? Wake up :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

RedDrake ::

koyotee je izjavil:


Na 1.4 kii ventilčke s senzorjem? Wake up :)

Hahaha.
TPMS je pri KIA standardna oprema na _VSEH_ modelih in izvedenkah. Tudi mestni malček za 10k EUR ima to v najbolj osnovni opremi.
Mogoče se moraš pa ti zbudit?
Al' pa nehat verjet naziwagonarjem, da je TPMS luksuz, ki ga lahko dobiš samo z eXLux paketom za samo 1,399 EUR, pa še to, samo če kupiš avto z vsaj 150KM ...

koyotee ::

No še en razlog, da ne kupim kie :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

dxx ::

To je sedaj po zakonu obvezna oprema novih vozil. 1.11.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

turist1 ::

šel do prodajalca. Je pogledal avto in rekel da na to kio ne gredo 15" platišča, ampak 16" nekaj zaradi zavor, da ni prostora.
Torej sedaj moram menjati še gume + druga večja platišča.

Verjetno specifikacije ostanejo iste, kot tiste ki sem jih videl na netu, torej za Kia Ceed2014, potrebujem:
kia ceed 2014, 1.4...73kW
Jx16 ET46 ET 40-50 ?
hvala

turist1 ::

v homologaciji piše :

195/65R15 91H

torej ima ta kia lahko le 15 colske gume?
zdaj mi je še manj jasno :(

dxx ::

Tako je. Lahko pa ima tudi druge dimenzije, če jih homologiraš naknadno, vendar ne manjše.

koyotee ::

Bodi vesel, da imaš vsaj poceni gume. Meni pod 17" sploh ne gre gor zaradi diskov.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Dimnik ::

Potem gre guma 205 55 16, ampak boš moral imeti tuv za nove felne in vpisat v homologacijo..32eur,

Jaz sem glih v fazi vpisa za 225 40 18....

Isotropic ::

turist1 je izjavil:


imam pa 5 vijakov gor...

najdi na avto.netu original

cresh ::

Ah dvomim da ti ne gredo 17ke gor. Zarad bremz ti ne bi šle gor manjše od 15'', ne pa večje od 16''.

IL_DIAVOLO ::

16-ke daj gor, ce hoces imeti kaj od avta. 15-ka je balon, 17-ka je pretezka za 100 konjsko masino.

cresh ::

Sam 16ke so dražje kot 17ke, sploh če ima 16ko kakšne butaste dimenzije.
Koker sem čekiral dajejo gor 18ke brez problema. Res, da jst to ne bi dajal gor, ampak sam povem, da gre gor :D

IL_DIAVOLO ::

Ja, to je pa zelo posploseno. Ni vsaka felgna enako kvalitetna in kot vemo kvaliteta je pogojena s ceno.

Enako je z gumami.

šernk ::

Sam 16ke so dražje kot 17ke, sploh če ima 16ko kakšne butaste dimenzije.

to velja za vse premere. Butasta dimenzija v 14col je dražja od najpogostejše v 16 col, ampak taki avti povečini padejo v večji razred ko imaš balonarce na avtu.

če pa imaš v 16 col poceni gumo, se da zelo verjetno homologirat tudi 17 col poceni gumo, ki pa bo v vsakem primeru cca 10-20% dražja.

jst sem 14 col gume dobil za 60eur/kos in cenejših 15 col prakitčno nisi dobil, sedaj 18 col dobim za 120eur/kos (govorim o bridgestone, michelin, dunlop, continental,...) in cenejše 18 col bom težko dobil, frend na 17 col pa joče seveda ko je guma 170eur, ampak gume ki jih imam homologirane sam v 17 col so 100eur/kos.

lahko imaš homologirano tudi recimo 195/55/R15 in 195/50/R15 (številke so poljubne) pa bo ena guma 70eur druga pa 100.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

IL_DIAVOLO ::

Jaz imam 16-ke bridgestone 70 eur/piece, felgna 110 eur/piece. Kar vredu dimenzija 8-)

turist1 ::

nisem dobil konkretnega odgovora...torej 15"colska alu platišča ne gredo na kia Ceed 2014?
moram kupiti 16colska platišča + še nove gume 16"colske?? (Letne in zimske??!) :(

torej če miram 162colska platišča kupit kakšne mere moram vzeti in kakšne mere za gume natančne specifikacije potrebujem....če se kdo spozna... :)

Dimnik ::

Slabo bereš, sem ti napisal že enkrat...

Potem gre guma 205 55 16, ampak boš moral imeti tuv za nove felne in vpisat v homologacijo..32eur,

Zimskih gum ne rabiš kupovat 16col, uporabiš 15col za zimske, ki jih imaš sedaj na avtu..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

turist1 ::

ok torej kupim še letne gume 205 55 16. in alu platišča 6Jx16 ET46 ET 40-50 5x114.3??

IL_DIAVOLO ::

ET in J sta totalno nepomembna pri izbiri prave dimenzije, ti samo glej stevilo in razmerje sraufov. ET ti samo pove, koliko bo strlela felgna izpod blatnika(manjsi et, bolj bo strlela ven. J je sirina platisca.

Pa da bo enaka cola gume in felgne lol.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

et in j pri platiščih nista glih nepomembna afaik, et sploh za homologacijo, za j je pa tud nekje priporočeno min-max širina glede na gume

IL_DIAVOLO ::

Jaz sem mu zelel samo povedat kaj je najbolj pomembno, ampak ne ti moras drek mesat.

jero_no1 ::

Glede na to, da je človek precej zmeden, je prav da se ga opozori vsaj na ET, da ne bo z novim kompletom pršel na homologacijo pa ga bodo poslal domov, ker mu bo nek strokovnjak vulkanizer prodal neke čudne feltne, ki jih zaradi čudnih dimenzij že 10 let špara v skladišču in je vidu idealno šanso, da se jih znebi.
Sem že doživu nekaj tazga, sicer ne s feltnami, ampak gumami...

Dimnik ::

Et in j sta pomembna pri izbiri platišč pika

Primer, kupil bo 7j platišče z et 30....
1. sploh niso za njegov model avta in ni ustreznega tuv za homologacijo
2. felna bo štrlela ven izpod roba blatnika in 205 guma bo napeta na platišču...

Na vpisu v homologacijo, pregledajo vsako številko od platišč in se mora ujemati za vozilo

IL_DIAVOLO ::

Za platisce itak mora obstajati tuv papir, drugace itak ne bos mogel homologirati. In med homologiranimi platisci ti ne bos nasel platisca z ET-jem pod 35 ali sirino platisca nad 7. Tako da se enkrat...glej sraufe in nic drugega. Pa se sraufi bi morali biti v vsakem konfiguratorju ustrezni, ce vpises pravi model avta. Nimas kaj za zgresiti, ce ves kje iskati.

Zato se enkrat liderpnevmatik is the way to go.

cresh ::

Ti kr 17ke kup.
A to si nove drugač mislu vzet?

jizzer ::

Pozdravljeni. Nabavil sem avto z 17 colskimi alu platišči. Za zimo imam namen kupit 16colske. Moram to spet dodatno homologirati? Oz. bolj konkretno vprašanje, katere spremembe zahtevajo homologacijo?

feryz ::

Kdo pa pravi, da so manjše gume cenejše od večjih?
Jaz imam dva avta.
17 colske ožje gume, so krepko dražje kot 20 colske širše gume.

Cena je odvisna od razširjenosti gum.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupiti jeklena platisca za zimo?

Oddelek: Na cesti
353988 (2616) tony1
»

Novi Renault Megane 4 2017 lita platišča

Oddelek: Na cesti
113904 (3471) blackbfm
»

Katera dimenzije ALU platišč?

Oddelek: Na cesti
225081 (4390) GrimReaper
»

aluminijasta platisca

Oddelek: Na cesti
92096 (1795) smacker
»

Zimske gume

Oddelek: Na cesti
286036 (5340) SkIDiver

Več podobnih tem