» »

Jeklena vs. ALU platišča pozimi

Jeklena vs. ALU platišča pozimi

Fizikalko ::

Kupujem feltne za Superba. Pa mam težave - nimam pojma, kaj naj - eni mi pravijo, da ALU nikakor za zimo (sol), da se bodo v 2 letih uničile. Drugi kontra.

PA še to: Kaj je tisti ET pri podatkih od platišča?

Npr: nekdo prodaja 5x112, 6Jx16, ET 53. Na homologaciji mam samo 5x112, 6Jx16 napisano. Tisti primer je od felten za Audi - pašejo torej na mojega ali ne?

sverde21 ::

Posluši tiste ki ti pravjo, da ALU platišča niso za sol :) . Je mojm fotru tud prodajalc reku, da jih naj rej "obuje" polet, ker pozim sol Al najeda baje...
<?php echo `w`; ?>

dragonlord ::

mej rajsi jeklena platisca!moj kolega prodaja platisca pa pravi da sol ni zdrava za alu felne!
no odlocitev je tvoja!

bluefish ::

se strinjam z obema. Pozimi lahko ALU platišča dobijo poškodbe od soli in ostalih zimskih nevšečnosti. Poleg tega se ti zna na nekaterih feltnah nabirati sneg oz. plundra.
Če pa imaš seveda denar, in jih lahko zamenjaš vsake dve leti, pa vzemi ALU.

jurre ::

pomoje so tudi boljsa jeklena za zimo. Poleg soli je polno kamenckov po tleh, ki ti popraskajo feltne..

BladE_ ::

Sj pozimi itaq menjas gume tko, da ne vem kje je fora? Poleti mas alu feltne, pzimi jih menjas z navadnimi in ti sploh ni treba menjavat plaščev!
Akcija - Reakcija

IceIceBaby ::

Odvisno od cene platišč. Če kje dobiš kakšne poceni alu se ti splača vzet, ker nove železne tudi niso ravno poceni. Na našem C5 bodo originalne alu feltne gor že tretjo zimo pa so še vedno brez praske (redno jih čistimo, to je to). Se pa sigurno pozimi alu bolj uničujejo, če jih nameravaš imeti 5, 6 let se ti splača železne nabavt.

Dimenzije platišč se pa tolmačijo takole:

5x112 - 5 vijakov, razmak med njimi je 112mm
6J - Širina 6 palcev
x16 - velikost 16 palcev (premer feltne)
ET35 - Einpresstiefe, včasih piše tudi Offset. Pomeni koliko je mesto kjer pride feltna privijačena na pesto odmaknjeno od središča feltne. Oziroma, če ne kompliciram. ET pomeni koliko "ven" bo stala feltna. Manjši kot je ET bolj bo kolo pomankjeno navzven. ET lahko umetno zmanjšaš tudi z distančniki.

Mislim, da ti pri homologaciji ne bodo delali težav z ETjem, samo pazi, da bo feltna sploh pasala na avto. Premajhen ET lahko pomeni, da ti guma drsa po blatniku (sploh če je avto spuščen), če je ET prevelik pa sploh ni nujno, da boš spravil kolo na avto, ker se lahko zadane ob kakšno čeljust ali kaj podobnega. Načeloma pa par mm gor ali dol nebi smelo igrati vloge.

jRk0 ::

pa vzami mal sirse felne od 6 palcev, ene 7x16 bi blo kul al pa se malenkost vec:D

boljse zgleda, plus tega je lega se boljsa, ker je guma mal napeta=)
You fuck up once, you loose two teeth.

Tomay ::

Obstajajo tudi alu platišča za pozimi. Mislim ,da imajo snežinko med oznakami. Za dobavljivost pa ceno, pa ne bi vedel.
Voodoo 4Ever

Vice ::

Alu feltne pozimi niso obstojne ker narod ne zna vozit po snegu in se zaletava v pločnik...

username ::

pa vzami mal sirse felne od 6 palcev, ene 7x16 bi blo kul al pa se malenkost vec:D
boljse zgleda, plus tega je lega se boljsa, ker je guma mal napeta=)
Jaz pa bi svetoval, da avtomobile opremljate s kolesi dimenzij, ki jih priporoči proizvajalec (pri vsakem avtu piše v navodilih).

Za povprečnega voznika nudijo kolesa priporočenih dimenzij najboljše (najzanesljivejše = najvarnejše) vozne lastnosti, primerno podvozju avtomobila.
Kdor se res spozna, verjetno lahko nabavi tudi kolesa/gume izven priporočenih parametrov - ampak le, če točno ve kaj dela in zakaj.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Fizikalko ::

Hmmm... dobil sem ugodno ponudbo za 4 NOVA platišča 16 col 5*112 (Allessio?), menda so celo zimska (zaščitena) kompelt samo za 72 jurjev. Sumljivo poceni? Je firma tako zanič? Je možno, da so zimska tako poceni?

Gre za eno orenk vulkanizersko štacuno v Kranju.

Vsako mnenje dobrodošlo. Še posebej od Stepnega ;) .

Aja, še to: ravno prejle mi je kolega pokazal oreiginal VW feltne na Passatu, ki jih fura že leta tudi pozimi in nima NOBENIH problemov. Kaj naj zdaj? Ker moje zdajšnje so zelo podobne, take nebleščeče, kjer se tudi kakšne praske ne poznajo toliko...

Primoz78 ::

Jaz bom tudi kar pustu na ALU platiscih zaenkrat in upam, da se ne bo prevec poznalo...v bistvu ne najdem pravih jeklenih platisc za moj avto...:\ tko da upam, za eno sezono ne bo prevec prask....

Lp primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

smilyxx ::

Fizikalko, Alessio so drgač kr dobre feltne. Glede cene ti sicer ne znam povedat, samo če so ti všeč jih vzemi.
Save water.
drink beer.

Loki ::

alu feltne niso zaradi soli ter ce kam prehitro prides ter malo nagazis plocnik, si prisparas nakup nove feltne ali ravnanje zvite alu.:\
fizikalko taka cena je se kar ok, allesio je dobra firma, sicer bi malo dvomil o obstojnosti zimske zascite, ampak :\

mocno predlagam, da vprasas na forumu mobisux.com, se tam bolje spoznajo.
I left my wallet in El Segundo

Phoebus ::

Mah ne vem kaj ima folk tolk problemov...res je, da alu zgubi lesk zaradi soli, ampak to o "luščenju" ipd..imam '99 avto z alu platišči, vozi se poleti in pozimi in platišča so čisto ok (normalno da niso shiny kot tisti dan ko je prišel iz trgovine).

Sicer pa daš lahko čez par let, ko zgubijo lesk, speskat, pa so kot nova ;)

Če mene vprašate, bi prepovedal tiste nagravžne črne feltne ki jih vsi vozijo pozimi ker se jim še radkap ne da gor dat :\

;-) ::

Poleg tega se ti zna na nekaterih feltnah nabirati sneg oz. plundra.


Ne me v smeh spravljat no:D Pr 190 km/h vse pade dol:))

Če mene vprašate, bi prepovedal tiste nagravžne črne feltne ki jih vsi vozijo pozimi ker se jim še radkap ne da gor dat :\


Plastična radkapa še je grša od tiste črne feltne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Nejc Pintar ::

O okusih se ne govori.:\
IMHO je lepše če je radkapa gor.
Lahko je biti prvi, če si edini!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupiti jeklena platisca za zimo?

Oddelek: Na cesti
353942 (2570) tony1
»

alu platišča za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
639651 (6118) šernk
»

Lita platišča - Da ali ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
537518 (5529) St235
»

Nakup jeklenih platišč za zimo, da ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8814389 (11753) nekoman
»

Optimalne dimenzije zimskih pnevmatik (majhne-velike/tanke-debele) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7120342 (16606) GrimReaper

Več podobnih tem