» »

Študij računalništva in informatike

Študij računalništva in informatike

xtpwn ::

Zanimam se za študij računalništva in informatike na mariborski univerziteti.
Zanima me, če je možna izbira tujega jezika nemščine.

Lp.

xtpwn ::

Se opravičujem, mislil sem, da je možnost izbire.
A se da končat študij če imaš v srednji šoli pravdober uspeh?
Seveda računam na učenje na študiju, ampak me zanima če končajo študij samo tisti kateri imajo v srednji šoli odlične ocene.

d_DJ ::

A se da končat študij če imaš v srednji šoli pravdober uspeh?

Jaz sem imel v srednji zadosten uspeh in sem Univerzitetni študijski program Matematika na FMF-ju končal z povprečno oceno 8,8. Če želiš faks dokončati se moraš učiti sproti, dan pred izpitom/kolokvijem žal ne gre (razen kakšen FDV).

xtpwn ::

d_DJ je izjavil:

A se da končat študij če imaš v srednji šoli pravdober uspeh?

Jaz sem imel v srednji zadosten uspeh in sem Univerzitetni študijski program Matematika na FMF-ju končal z povprečno oceno 8,8. Če želiš faks dokončati se moraš učiti sproti, dan pred izpitom/kolokvijem žal ne gre (razen kakšen FDV).


Na katero srednjo šolo si hodil?
Koliko ur na dan si se učil?
A si redno obiskoval predavanja/vaje?

d_DJ ::

Uspeh v srednji šoli ti prav nič ne zagotavlja, da boš tudi s faksom uspešno upravil. Za ta faks potrebuješ nekaj logičnega razmišljanja in če imaš pravi pristop potem, se da narediti marsi kaj.
Sam se nikoli nisem štopal koliko čase se učim. Učil sem se dokler nisem stvari vsaj približno razumel, včasih je bila to ura, včasih tri, kdaj tudi cel dan oz. celo noč. So prišli dnevi, ko se nisem nič učil. Eni rabijo več drugi manj.

Vaje sem obiskoval redno, predavanja sem obiskoval občasno.

1337ware ::

Angleščina predstavlja zgolj enega izmed izpitov, kjer se obravnava predvsem strokovna terminologija. Če te interesira računalništvo pa brez znanja angleščine nikakor ne bo šlo.
Sam sem hodil na vse vaje in večina predavanj. Povprečje sem imel 9+. Podobno tudi na magisteriju. Vaje sem delal sam, večino izpitov se da narediti s kolokviji. Sem pa hodil že v srednjo računalniško.
Če si z gimnazije, ti bo lažje pri matematiki, če si z računalniške pa pri programiranju. Ni pa omejitve, sošolci so bili tudi iz ekonomske srednje šole in so uspešno diplomirali.

Stvar je takšna: če te neka stvar veseli in ti ni problem sedeti poleg, potem je ni stvari, ki je ne bi naštudiral.
Mess With The Best Die Like The Rest

smacker ::

Govoriš o feri, računalništvo in informacijske tehnologije? Potem je angleščina zadnje kar te ma za skrbet. Ocena srednje šole nima vpliva. Učenja na tem faksu je relativno malo, je pa dosti dela z vajami. Vse se da nardit s kolokviji, meni je zadostovalo učenje zadnji dan. Predavanja sem ločil na zanimiva in nezanimiva, na slednje sem šel navadno pred kolokviji, da sem iz prve roke zvedel kaj pišemo :D Vaje so obvezne, poleg tega da moraš hodit, jih moraš pa še nardit in sproti vsak teden zagovarjat.

fokz8 ::

Uspeh nima kaj dost veze.

Js sm šel iz gimnazije, v lajfu nism programiral ali karkoli podobnega, pa sem brez težav opravil vse :)

Vse kar ma tu veze je kolk boš ti dela vložil v to.

Je pa res kot je povedal @smacker ... v večini je vse sprotno delo, tedenske oddaje vaj in sprotni zagovori le teh :)

DOOM_er ::

xtpwn je izjavil:

Se opravičujem, mislil sem, da je možnost izbire.
A se da končat študij če imaš v srednji šoli pravdober uspeh?
Seveda računam na učenje na študiju, ampak me zanima če končajo študij samo tisti kateri imajo v srednji šoli odlične ocene.


obstaja neskončno mnogo odličnjakov ki niso bili sposobni naresti faksa in neskončno mnogo zabušantov ki smo imeli zadostne ocene in smo naredili faks bp. Stvar je v temu koliko te zanima ter koliko si pripravljen posvetiti časa šoli. Srednješolski uspeh je larifari
Robots will steal your job. But that's OK

fokz8 ::

DOOM_er je izjavil:

xtpwn je izjavil:

Se opravičujem, mislil sem, da je možnost izbire.
A se da končat študij če imaš v srednji šoli pravdober uspeh?
Seveda računam na učenje na študiju, ampak me zanima če končajo študij samo tisti kateri imajo v srednji šoli odlične ocene.


obstaja neskončno mnogo odličnjakov ki niso bili sposobni naresti faksa in neskončno mnogo zabušantov ki smo imeli zadostne ocene in smo naredili faks bp. Stvar je v temu koliko te zanima ter koliko si pripravljen posvetiti časa šoli. Srednješolski uspeh je larifari


Točno to. najhuje je prvi mesec-2...kjer faks pusti večina...nas je bilo 100, po 2 mescih še okol 35. diplomiravo nas je redno 5.

nesmeš se ustrašit z nasipom nalog in zahtevami...to je pač faks in ne več srednja šola :)

Invictus ::

DOOM_er je izjavil:


obstaja neskončno mnogo odličnjakov ki niso bili sposobni naresti faksa in neskončno mnogo zabušantov ki smo imeli zadostne ocene in smo naredili faks bp. Stvar je v temu koliko te zanima ter koliko si pripravljen posvetiti časa šoli. Srednješolski uspeh je larifari

Zabušanti nikoli ne naredijo faksa. Procent odličnjakov, ki naredijo faks, je precej večji od procenta zadostnih, ki ga naredijo...

Spet neki miti folka...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PARTyZAN ::

Ko že debatiramo o mitih, a boš tole tvojo trditev kaj podkrepil s konkretnimi podatki, ali si jih enostavno iz riti potegnil?

Jaz tudi opažam, da je ogromno gimnazijskih povprečnežev ali celo odličnjakov, ki se jim pač žura. Hkrati so pa ljudje iz srednjih šol kakšnih totalno drugačnih smeri, pa jim je vseeno uspelo priti čez. Pa ne pravim, da ima katera "stran" več zabušantov, poanta je samo v želji po zaključku študija. Ja, potrebnega bo več truda, ampak na cilj pa le boš prišel. Če si ga pa na easy vzameš, bo pa pač študij trajal nekaj let več. Ali pa se sploh ne bo nikoli zaključil.

Invictus ::

Ravno tako kot so vse ostale trditve potegnjene iz riti. Da si lahko največji luzer v srednji šoli, potem pa narediš medicino... Malo morgen...

Če bi kdo delal statistiko, bi se pa moja hipoteza potrdila...

Razen seveda, ko gre za te novodobne fakse, kjer se štusira kar nekaj 10 let. Iz 20 stranoi zapiskov za izpit. Tisto jasno vsak kreten naredi...

Na FRI so v mojih letih študija vsi zadostni in pametnjakoviči z znanjem Turbo Pascala odpadli v prvem letu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

DavidJ ::

DOOM_er je izjavil:

obstaja neskončno mnogo odličnjakov ki niso bili sposobni naresti faksa in neskončno mnogo zabušantov ki smo imeli zadostne ocene in smo naredili faks bp. Stvar je v temu koliko te zanima ter koliko si pripravljen posvetiti časa šoli. Srednješolski uspeh je larifari

Za uspeh na vsakem področju sta pomembna tako intelektualni potencial, ki ga denimo merimo z uspehom v šoli -- jasno da ne brez napak in izjeme tudi obstajajo --, kot tudi strast (ali zanimanje) za področje.

S strastjo se da marsikaj nadoknaditi, vendar je trditev, da intelektualni potencial ne igra vloge, precej na jalovih tleh.

Lepo je, da iz srednje šole prineseš čim več znanja (kar bi naj na spodobnih šolah koreliralo z učnim uspehom), vendar se da slabo srednješolski znanje z _dodatnim naporom_ nadoknaditi tudi kasneje. Na področju matematike, slovenščine in tujih jezikov je to precej težje kot kje drugje. Zato če kje odsvetujem zabušavanje, je to pri teh predmetih.

Invictus je izjavil:

Na FRI so v mojih letih študija vsi zadostni in pametnjakoviči z znanjem Turbo Pascala odpadli v prvem letu.

Nekaj podobnega je bilo tudi v mojih časih: spomnim se, kako nas je na naši smeri v 4. letniku bilo le 12. Od tega, sem sam spadal v tisto polovico luzerjev, ki niso bili zlati maturanti.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DavidJ ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali ste zadovoljni s srednjo šolo na katero ste se vpisali ali obžalujete svojo odloč (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
649829 (1316) AtaŠtumf
»

Ko te nategnejo na maturi (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8216291 (11853) Meizu
»

FMF - Pedagoška (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8814325 (9563) lebdim
»

FKKT LJ ali FMF (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6418873 (16341) foxigirl
»

Štipendije (Zoisova in morebitne druge)

Oddelek: Loža
395362 (3914) Volta

Več podobnih tem