» »

FKKT LJ ali FMF

FKKT LJ ali FMF

1
2
»

Meizu ::

In ti se sekiraš, da ne boš sprejeta? Seveda boš, stop whining.

foxigirl ::

Veš, ženske pać :P

Meizu je izjavil:

In ti se sekiraš, da ne boš sprejeta? Seveda boš, stop whining.

žana ::

Hvala in tudi tebi čestitke :D vsekakor boš sprejeta če imaš 86,3 točk ..razen če so se letos vpisali sami odličnjaki kar pa ni šans :) držim pesti da boš. nas je samo 18 vpisanih na VS, ostala mesta bojo pa zapolnili v 2.roku takšni ko drugje niso bili sprejeti, zaradi statusa ali pa bodo luftali, obupali. jaz res upam da mi ne bo pretežko in da mi bo uspelo. glede na to da je prehodnost iz 1. v 2. letnik po zadnjih podatkih slabih 30%.
Kdaj si pa bila? Jaz v petek dopoldan. Se čist strinjam, normalno je delovalo in ni vnaprej naštudiral govora, se opazi vredu pristop.
Hehee, ja točno..ženske pač.. tukaj gor tako ali tako večina moških pametuje :P se pardoniram izjemam :P
Play music with real instruments.

foxigirl ::

Jap,bila sem sprejeta:P Si dobro držala pesti:) Hvala!!:) Očitno se res niso vpisali odličnjaki..:D Ti si tudi bila sprejeta,ali?:)
Če boš vsaj malo sproti delala, boš ziher uspela ;)
Jaz pa že dopoldne v petek :) Je bila kar polna predavalnica. Enake občutke sem imela tudi jaz glede "nastopa" :)
No sedaj pa čakam le še oktober in upam, da bom čimprej dobila študenta..in potem se študij prične..:D

žana ::

Hehe sem vesela za obe :) ja, 22 od 50 nas je tukaj. Ja kolikor govorijo naj bi bilo zelo težko, samo jaz sem navajena se učit tako da kar je pisal je bilo potem v moji glavi, tak način je do sedaj uspeval, za naprej pa ne bo več ker bo potrebno ogromno razumevanja, bojim se le, da ne bo dovolj dobre razlage :S ja potem sva bili obe isti čas :) v katerega študenta pa nameravaš it? Jaz bom v Dijaškem domu Vič (zraven FMF)..ni mi za v štud. dom ..vsaj za prvo leto, se prilagodim, vendar rabim mir. :D
Play music with real instruments.

Cefizelj ::

Glede prehodnosti na fmf imam občutek, da kaka dobra polovica študentov(vsaj tistih ki se ne vpišejo samo zaradi statusa) kar naredi faks. Samo ne v minimalnem številu let, ampak pač 1 ali morda 2 več. Sem pa tudi iz tega faksa, samo že bolj proti koncu.

overlord_tm ::

Jaz na FMF se nisem videl profesorja ki bi slabo razlagal. Res da jih nismo imeli veliko, ampak kar smo jih imeli so bili odlicni :)

Ampak ni to vrtec/srednja sola. Stvari se pove enkrat in se ne ponavlja, tako kot v SS ko smo 3 tedne isto snov delal, utrjeval. Vaje enako, naredis par prierov iz vsake snovi in gres naprej. Ce ne razumes ja na tebi da se doma naucis, gres na govorilne ure itd. Bolj individualni pristop, ne tako kot v SS kjer se je vse prilagajalo najpocasnejsemu v razredu.

gruntfürmich ::

no, kot izkušen bivši študent in še dokaj mlad zaposleni bi predlagal oz. toplo priporočal oz. na srce polagal da ne ocenjujte fakultet po izgledu in profesorjih, ampak po tem s katero končano! fakulteto boste službo dobili - stopiti je potrebno do delodajalca in ga pobarati za delovno mesto/štipendijo/sofinanciranje faxa... edino to šteje. drugače si lahko cel lajf zafuraš. in ne mi prosim bluzit o tem da moraš študirat in delat to kar te veseli. ker po letu zavoda te bo veselilo čisto vsako delo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PNG ::

gruntfürmich je izjavil:

no, kot izkušen bivši študent in še dokaj mlad zaposleni bi predlagal oz. toplo priporočal oz. na srce polagal da ne ocenjujte fakultet po izgledu in profesorjih, ampak po tem s katero končano! fakulteto boste službo dobili - stopiti je potrebno do delodajalca in ga pobarati za delovno mesto/štipendijo/sofinanciranje faxa... edino to šteje. drugače si lahko cel lajf zafuraš. in ne mi prosim bluzit o tem da moraš študirat in delat to kar te veseli. ker po letu zavoda te bo veselilo čisto vsako delo...


To je v bistvu kar dobro napisano in se strinjam s tem.

gruntfürmich ::

PNG je izjavil:

To je v bistvu kar dobro napisano in se strinjam s tem.


seveda se strinjaš. tudi jst se sedaj, kakih 10 let prepozno:D:)) zaenkrat je pri meni vse ok, ampak ni veliko manjkalo da bi bilo čisto drugače...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Meizu ::

No, se strinjam s tem, da moraš gledat na to, da boš dobil službo. Vendar moraš mislit tudi na to, da boš 40let+ opravljal neko delo, ki te mora vsaj malo veseliti. Zato je potrebno sklepat določene kompromise. Ampak načeloma vsi tehnični faksi nimajo nekih večjih problemov pri iskanju službe. Mene bi bolj skrbelo za ljudi, ki so se vpisali na družboslovno vejo.

gruntfürmich ::

da te mora delo veseliti je malce iz trte izvito. to verjetno velja za par specifičnih faxov, dočim za bilokatero naravoslovje niti približno ne veš pri vpisu kaj boš čez 10 let delal. ker je spekter tako velik, da lahko delaš karkoli. in tvoje sanje se z vsakim letom spreminjajo...
če pa se koneckoncev ne moreš prepričati da te določeno delo vsaj malo veseli, pa si lahko poiščeš novo službo. ta zna biti kot že rečeno pri naravoslovju čisto X, dočim pri razni vzgojiteljici ravno ne...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

žana ::

Saj ne ocenjujem po izgledu fakulteta, samo povem kakšen je bil prvi vtis tudi glede njihove predstavitve. Ja po nekih raziskavah iz leta 2005 kakšna je strokovnost profesorjev in tako dalje je FMF na prvem mestu, ter še tudi nekje drugje (mislim da sodelovanje in odnos profesor-študent). Drugače sem se pa kar odločala men EF in FMF, glede na to da sem ekonomski tehnik, ampak se bom raje podala v naravoslovje, z upanjem da je tem področju napovedana svetlejša prihodnost :)
Play music with real instruments.

PNG ::

Osebno sem tekom svojega študija svoj faks večkrat preklinjal (strojništvo), zaradi težavnosti pa tudi v veliki meri zaradi snovi (še posebej kakšna proizvodnja me niti malo ni nikoli zanimala). Na koncu sem pa po diplomi iskal službo natanko 1 teden da sem dobil svoje sanjsko delo (ki je bolj matematično/fizikalno obarvano in se vrti bolj okrog preračunov in analiz).

1 teden, v tem tednu sem poslal 4 prošnje. Na nasprotni strani poznam družboslovce, ki so na borzi že par let in še vedno brez službe - pa čeprav jih je tista zgodovina/geografija obupno fejst zanimala. Toliko o izbiranju faksov.

foxigirl ::

žana je izjavil:

Hehe sem vesela za obe :) ja, 22 od 50 nas je tukaj. Ja kolikor govorijo naj bi bilo zelo težko, samo jaz sem navajena se učit tako da kar je pisal je bilo potem v moji glavi, tak način je do sedaj uspeval, za naprej pa ne bo več ker bo potrebno ogromno razumevanja, bojim se le, da ne bo dovolj dobre razlage :S ja potem sva bili obe isti čas :) v katerega študenta pa nameravaš it? Jaz bom v Dijaškem domu Vič (zraven FMF)..ni mi za v štud. dom ..vsaj za prvo leto, se prilagodim, vendar rabim mir. :D


nameravala sem v rožno. in tudi v rožni sem dobila študenta - 14 :) tako da sem zadovoljna ;) ajaa :) jaz upam, da bo tudi tu mir, vsaj ko bodo izpiti in podobno ;) potem se vidimo na fmf-ju kaj,ali ne?:)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FRI ali IŠRM

Oddelek: Šola
102784 (2212) Yacked2
»

FMF, FS ali FE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
599316 (7237) A120
»

Gimnazija ali srednja računalniška

Oddelek: Šola
296120 (5106) urosz
»

FMF+FRI (IŠRM) vs FERI (RIT)

Oddelek: Šola
213679 (2786) Isotropic
»

FMF-razlika med čisto in praktično mat. (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7215635 (12603) žana

Več podobnih tem