» »

Mreza in firewall?!?

Mreza in firewall?!?

odklop99 ::

Hmm mam eno vprasanje...s sosedom imava uspostavljeno mrezo in on od mene shara internet...in vse je lepo delal dokler si nism nastimal norton firewall-a(pa ni vazno tud ce je bil ZA,Sygate,...) pr vseh mi potem ne zazna mreze?!?!Zakaj?Vem da si moral pri ZoneAlarm dat njegov ip na trusted, kaj pa pri Nortono,kdo kaj ve kako?



Lp odklop

gumby ::

firewall-u dopovej, naj prepušča lan promet... dodaj ip naslov od mrežne (192.168.x.x in subnet 255.255.0.0 ali karkoli že imaš nastavljeno)

jaz mam sygate firewall - tam je opcija "add subnet/mask", kjer vpišeš te podatke... pri nortonu je verjetno podobno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

odklop99 ::

Ni nikjer tega kjer bi lahko dodal oz spustil ta ip address cez...mam sam za dosta programcke,kere mi spusti...


Lp odklop

gumby ::

če ti firewall ne omogoča "ročnega" vpisovanja ip-jev, potem ga zbriši po hitrem postopku in pozabi, da si ga kdaj sploh imel...

(daj gor sygate personal firewall - ta vsaj deluje, kot je treba:) klik)

sash ::

al pa ZoneAlarm/ZoneAlarm Pro
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Cokolesnik ::

V Nortonu se dovoljenje za komunikacijo med računalniki znotraj lokalnega omrežja naredi takole:

- z desnim gumbom klikneš na ikono za Nortonov požarni zid v system trayu in izbereš opcijo Norton Internet Security (čisto na vrhu);
- klikneš na Personal Firewall in gumb Configure, ki se odpre na desni strani;
- izbereš jeziček Home Networking in klikneš na gumb Wizard;
- klikneš gumb Next, Norton bo poiskal tvojo mrežno kartico in še enkrat klikneš Next in nato Finish;
- v seznamu zaupanja vrednih računalnikov (Trusted) bi moral imeti dodan IP 192.168.0.0. in masko 255.255.255.0;
- potrdiš spremembe s klikom na OK in zapreš nastavitve požarnega zidu.

Za vsak primer še resetiraj računalnik. Moralo bi delovati.

Postopek sem opisal za najnovejši Norton Internet Security 2003, vendar je postopek za različico 2002 podoben.

Če se postopek ne obnese, lahko poskusiš tudi z dodajanjem IP številk računalnikov, ki jim bo tvoj požarni zid zaupal (Trusted). Postopek je enak zgornjemu, le namesto klika na gumb Wizard, klikni na gumb Add in vpiši željen IP ter potrdi/shrani in resetiraj računalo.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Roadkill ::

Če programa ne znaš uporabljati to ponavadi kaže na to, da ga ne potrebuješ.
V sili še hudič F1 pritisne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130119 (19606) Qushaak
»

kateri antivirus naj izberem?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619384 (8180) fitipaldi
»

Zelo čuden mrežni problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
91536 (1338) Self-Defence
»

preprost in dober firewall?

Oddelek: Programska oprema
111271 (1113) sash
»

Zone alarm in porti

Oddelek: Omrežja in internet
61146 (935) Fury

Več podobnih tem