» »

Fax preko ISDN

Fax preko ISDN

romario ::

Kako nastavim ISDN, da bom lahko pošiljal in sprejemal Fax sporočila?

Imam Gigaset 3070.

lp

madmitch ::

Za resno uporabo faxa bo gigaset bolj slaba izbira. Potreboval boš dober program (WinFax) in ISDN vmesnik, ki ga le ta podpira - ni jih ravno veliko. Spisek le-teh najdeš tukaj.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

romario ::

ja sej mam WinFax Pro, samo mislim da rabim neki CAPI za inštalirat. S tem pa mam probleme na ISDN.

romario ::

Podpira Gigaset 3070 sploh pošiljanje faxov? Inštaliram drivere in CAPI ampak pol v WinFax aplikaciji ne dela...ne da se niti prav konfigurirati (al pa delam jaz kaj narobe).

Ima kdo isti ISDN in zanima me, če je komu uspelo naštimati fax?

lp

zdravc ::

RVS-COM program je prava zadeva. Vsebuje telefonsko tajnico in pa fax. Imaš ga na CD-ju za ISDN kjer je tudi Control Center. To seveda velja za ISDN Pro TA adapter.
kdor zna pa žih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zdravc ()

Cokolesnik ::

zdravc: pozabil si omeniti, da imas 3Comov ISDN TA modem, ki ga po vsej verjetnosti avtor teme nima. :\
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

zdravc ::

Sem že popravil.
Mogoča pa ga lahko priklopi na njegov Gigaset.
kdor zna pa žih

Cokolesnik ::

Rešitev je tudi analogni izhod (na ISDN napravi ali NT omarici) za analogni modem, potem pa ne bo problema s podporo programa za faxiranje (npr. WinFax Pro).
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

romario ::

kak pa to naredim?

ker mislim, da je toti Gigaset en vlki kup sranja...:\

Cokolesnik ::

Za analogni izhod imaš dve možnosti: prva je nakup analognega vmesnika pri Telekomu, ki pride 30 jurjev, druga je nakup ISDN modema z analognim izhodom (uporabniki imamo z 3Comovim TA dobre izkušnje). Slednjega so novega prodajali tudi po 15 jurjev v enem od rač. podjetij, na splošno pa je stal okoli 50 jurjev.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

cekr ::

Rešitev, ki meni zelo dobro služi.
Pred časom sem kupil ASUS-ov notranji ISDN vmesnik(najcenejši), poleg sem potem še kupil točno za ta vmesnik prirejen RVS-COM in zadeva deluje kot se šika. Glede na to, da pripravlja Telekom možnost pošiljanja SMS-ov preko žice, boš imel to možnost pošiljanja tudi preko tega programa.
Glede na to, da dnevno pošljem in sprejmem več kot 20 fax-ov, nimam pritožb čez program. Razen, morda mi včasih manjka direktno tiskanje ob prispelem faxu, kar pa se da tudi preživeti brez.

Pa še: ta program dobiš tako poceni, da se ga ne splača presnemavati. Pri Mlacomu ga dobiš za manj kot 2 jurja.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Lith ::

RVS-COM
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

madmitch ::

Če imaš WinFax (po mojem mnenju edini res pravi fax SW) si oglej spisek na katerega sem ti dal link zgoraj. Ceneje te bo prišel ISDN vmesnik, kot pa menjava za kakšnega z analognimi izhodi, poleg tega bo še bolje delal. Lahko boš pošiljal dva faxa naenkrat, prejemal in pošiljal istočasno, hitrost bo večja...
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

romario ::

ja sem si pogledal ta seznam in sem ugotovil, da mojega ISDN ni na seznamu...:\

krneki ::

Če ti slučajno RVS-COM ni ušeč ali ga nočeš imeti zaradi kakšnega drugega razloga lahko probaš tudi "Phone Tools" od BVRP Software. Prav tako dela na ISDN adapterijih, ki ne podpirajo G3 Fax mode.

romario ::

kje lahko dobim RVS-COM? na oni strani ga lahko samo kupiš

btw, sej imam tudi winfax pro, samo ko vse tako inštaliram kot treba (CAPI, FAX, WinFax) mi potem ko hočem poslat fax kliče tako kot treba, samo pol po nekaj sekundah prekine povezavo. Isto ko sprejemam fax...sprejme klic, nato pa čez par sekund prekine.

romario ::

med inštalacijo FAX gonilnikov za gigaset mi inštalira "SoftModem V.32bis + Fax Class 1" na COM 3, medtem pa mi javi nek error da ni v skladu z XP certifikatom al nekaj takega... Inštalacija se nadaljuje, potem pa se mi pojavijo že opisani problemi...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FAX modem-kako zadevo usposobit

Oddelek: Strojna oprema
151825 (1633) IgorGrozni
»

Pošiljanje faxov na 2 računalnikih z enim modemom?

Oddelek: Programska oprema
51031 (982) DJroky
»

ISDN. 101 + FAX

Oddelek: Omrežja in internet
101285 (1185) nero
»

Fax program kateri?

Oddelek: Programska oprema
171166 (1000) cikopajo
»

Kako poslati faxs, ce imam ADSL?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101503 (1322) goba

Več podobnih tem