» »

Zelo čuden mrežni problem

Zelo čuden mrežni problem

Self-Defence ::

Imam problem z domačo mrežo, problema sem se lotil že na vse možne načine, zato bom skušal opisati problem čim bolj podrobno. 4 računalniki povezani z router(najdaljša veja mreže ne presega 25m in uporabljen je STP kabel), 2 - Win XP PRO OS, 1 - Win 2K, 1 - Win 98. Intrnetna povezava deljuje na vseh, na vseh so nastavljeni lastne IP(1= Router 192.168.0.1, 2 - WXP1 192.168.0.101, W2K 192.168.0.102, W98 192.168.0.103, ...), Subnet mask: 255.255.255.0, Default Gateway: 192.168.0.1 in DNS xxx.xxx.xxx.11 in xxx.xxx.xxx.12 in vsi imajo enak Workgroup, nameščeni so tudi vsi drugi protokoli. Na obeh Windows XP mašinah je nastavljen integriran firewall zaradi določenih razlogov. Na vseh je omogočen Share in omogočene pravice za dostop. Prav tako deluje na lokalni mreži FTP, HTTP in Remote Desktop. Tu pa nastane problem, nobedn računalnik drugega ne vidi na mreži, prav tako ne najde sebe. Nemogoče je tiskanje preko mreže, čeprav so omogočene pravice za dostop do tisklanika. Če poskušaš dostopati preko My Network Places in nato pod Entire Network, Microsof Windows Network, se občasno pojavi pravilen Workgroup. Ob poskusu dostopa do Workgroup-a se izpiše(po zelo dolgem času), da nimamo pravic za dostopanje do mreže, enako se zgodi po celotni mreži. Poskusil sem tudi ugasniti integriran firewall, a ni spremembe. Na router-ju sem tudi izklopil DHCP, a ni spremembe zato sem ponovno vklopil in poskusil dodeliti IP-je celotni mreži avtomacko, a tudi ni spremembe. Preveril sem tudi z Ping-om integriranim v router-ju a se mreža ne odziva. Ping iz drugih lokacij je prav tako neodziven, prav tako Port Scanner ne najde nič. V Local Security Settings ne najdem nič kar bi povzročalo ta problem. Problem je pa nastal šele po začetku uporabe Win XP, predhodno je na mreži bil uporabljen samo W2K OS in je vse delovalo. Po namestitvi Win XP se je pojavil problem. Za dolžino teme se opravičujem, a se mi je zdelo pomembno da opišem problem čim bolj podrobno. Če ima kdo kakšno idejo v čem bi bil problem mu bom zelo hvaležen. Lep pozdrav

KoReNJe ::

vrz router stran pa probi z switchom. stane sam 7k sit... sicer pa probi pingat druge pcje iz enga... tko da ce je odziv, pol je vredu, sam uporablji iste windowse pa mej file sharing vkloplen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KoReNJe ()

AndrejS ::

Če računalnik ne vidi sam sebe je možno da nimaš nobenega foldera sharanega!

Self-Defence ::

Sem probal pingat vse pc-je iz vsakega, pa ni v nobenem primeru odziva. Na vsakem pc-ju pa je vsaj 1 Share.

Lith ::

žal moti firewall v XPjih tudi celo mrežo, vrz ga čist ven in uporabi kak Sygate Personal FW ali Norton Internet security, kjer imaš 'milijon' možnosti za nastavitve in podobno. To je bil pri meni podoben problem na 2 računalnikih z XPji, na enem vključen win FW na drugem pa Nortonov, pa se nista hotela povohat, potem sem dal na oba Nortona - dela...
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

TallCezar ::

Probaj z Network Setup Wizardom v WinXp, ki ti naredil diskete za configuracijo ostalih računalnikov. Tako da ne bo konfliktov. Če to ne bo uspelo pa bo sigurno to, da računalnike in IP naslove ročno vpišeš v host datoteko (nahaja se v mapi C:\WINDOWS\system32\drivers\etc - Winxp). Pa ne pozabi potem to isto datoteko prekopirat na druge računalnike v omrežju. Tako se bodo vsi videli. Poglej še, če so imena računalnika in omrežja v sistemskih lastnostih pravilna.
LP

krucymucy ::

zmanjsaj hitrost mreze ... prestavi "auto negotiation" na 10MB half duplex recimo na vseh masinah ...

Self-Defence ::

Poskušal sem z Network Wizard-om in rocno vpisoval IP-je pa tudi ni pomoci. Na mrežnih karticah sem tudi nastavljal hitros na 10MB half duplex, pa tudi ni pomoci. A sem nato res poskusil odklopiti Win XP Firewall in mreža se je uspostavila. Tako, da bi se rad vsem zelo lepo zahvalil za pomoč, zlasti pa Lith-u.
Zdaj mi ostane le še problem z firewall-om, z ZoneAlarm, SeaGate in McAfee sem poskušal pred časom, a sem ugotovil, da so upočasnjevali sistem in povzročale sitnosti. Zato sem se takrat odločil uporabljati integriran XP Firewall, ki omejuje samo Incoming Traffic in z njim ni dodatnega dela. Me pa zelo zanima zakaj preprečuje tudi Printer & File Share na LAN-u. Če morda kdo ve ali je to napaka v sistemu, oziroma kako se temu izogniti(čprev je vključen) ali kako to popraviti, mi bo niformacija zelo koristila.
Drugače pa še enkrat hvala lepa vsem in lep pozdrav.

Cokolesnik ::

Težava je zagotovo v požarnem zidu od XPjev, ker slednji nima tako pomembne funkncije, kot je dodajanje IPjev, ki jim zaupamo, s čimer bi rešili tovrstne probleme. Upajmo, da bo požarni zid s popravkom SP2 za Xpje tudi v tej smeri kaj dodal/popravil.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Self-Defence ::

Nekaj so obljubljali, da bo firewall z SP2 zelo izpopolnjen, samo kaj bo pa res je pa vprašanje. Ker me pri ostalih res motijo določene lasnosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako v linuxu naštimat dva IP naslova na eni mrežni karticikartici?

Oddelek: Operacijski sistemi
71192 (1101) Bakunin
»

Samba porti

Oddelek: Omrežja in internet
341637 (1333) hruske
»

iptables + forward

Oddelek: Operacijski sistemi
332241 (1816) tx-z
»

windows XP start-up - neodzivnost

Oddelek: Pomoč in nasveti
121094 (959) Rok Balboa
»

Računalnika v mreži se ne vidita

Oddelek: Pomoč in nasveti
131349 (1139) Pirmy76

Več podobnih tem