» »

Kam na faks, kako se prepisati in pavziranje

Kam na faks, kako se prepisati in pavziranje

TwingoLove ::

Pozdravljeni!

Mogoče sem malo pozen ampak se mi je prve pol leta faks tako zagabil da do zdaj nisem mogel razmišljati o njem.
Moja situacija je takšna: Letošnje šolsko leto 2015/2016 sem se prvič vpisal na faks na ekonomsko poslovno fakulteto v Mariboru. Januarja 2016 sem spoznal da zadeva ni zame oz preveč matematike in številk. (sem upal da bo manj in bo že v prvem letniku le malo bolj usmerjena zadeva) Januarja sem prenehal hodit na faks, nisem se izpisal in nič pač hodil nisem.
Sedaj me pa zanima kako je z izpisom iz fakultete in prepisom nekam drugam? A sem že pozen za 2.vpis?
Kako je s situacijo če se jaz izpišem in drugo leto ne vpišem? Torej da ne bom imel statusa in si naprimer eno leto plačujem zavarovanje sam, sem zaposljen kje itd. in se potem šolsko leto 2017/2018 ponovno vpišem na faks. To pomeni da imam šolanje še vedno zastojn, glede na to da sem letošnje leto prvič vpisan?

Kaj predlagate kam se naj vpišem, glede na to da mora faks biti VŠ, saj imam končano srednjo računalniško (poklicna matura) in da na faksu ni matematike, fizike..? Vem da me ne poznate, ampak vseeno kakšne izkušnje so več kot dobrodošle.

Upam, da mi bo znal kdo svetovat, mogoče kakšna klofuta gor ali dol.
V Sloveniji je pač tako da papir več pomeni kot pa izkušnje... žal!

mlamat ::

Situacija je taka, da še z fakulteto, ki ima matematiko ne dobiš službe, kaj šele brez.

Jaz bi se vpisal na višjo zdravstveno in šel v tujino v domove za ostarele ali kaj podobnega.

MadMen ::

Še na zdravstveni maš fiziko :D

Drugače pa, 2. prijavni rok je nekje avgusta, poglej na ustreznih straneh. Glede izpisa je pa tako, da preden boš imel vpis na novi fakulteti greš na stari faks in se izpišeš.

imagodei ::

Zakaj pa je nujno treba it na UNI oz. VŠ oziroma na sedmo stopnjo al kako se že danes reče, 7.1 oz. 7.2? Zakaj pa ne bi šel na kakšno višjo šolo? Nekaj jih je kar dobrih, v smislu da jim ne gre zgolj za zaslužek in programa ne naredi kar vsak, ki se vpiše? Npr. Šolski center Kranj? Prepričan sem, da tudi v drugih krajih po Sloveniji najdeš podobne šolske centre.

So pa tudi Višje strokovne šole, ki se jih nekoliko lažje izdela... Ne bom rekel, da so izpiti samo formalnost, je treba ravno tako vložit delo - ampak ravno pretegneš se pa ne. Na misel mi pride Višja šola BB.
- Hoc est qui sumus -

TwingoLove ::

Hvala vsem za informacije za enkrat! Še me pa vseeno mogoče zanima kako je s tem če jaz eno leto nisem vpisan.
Mislim saj se vse da narediti, matematiko, fiziko, kemijo...
Trenutno sem na taki točki v življenju ko ne vem kaj bi naredil. Dela in poslovne priložnosti se vedno pojavljajo, jaz pa sem take vrste človek da ne more biti na miru, zato sem že s srednjo imel probleme ko me nič ni bilo v šoli in sem na okoli delal.
Tudi sam sem že razmišljal o izrednem študiju, res je da je plačljiv ampak ok! Tudi o dvehletnih višjih šolah sem razmišljal. Sploh kakšna mehatroniška smer, glede na to da že imam računalniško končano.
Toliko truda za papir ;(

PARTyZAN ::

Višjih šol noben ne ceni, ker jo lahko praktično vsak naredi brez truda. Rajši pojdi delat, boš imel precej več koristi od pridobljenih izkušenj.

Ali se pa zresni, in uporabi še en zastonj vpis na faks.

MadMen ::

OP, če misliš delat šolo samo zaradi papirja, potem raje pojdi delat, ker boš imel s tem več šans zaposlitve.

urli ::

Če se ti je ustavilo že pri matematiki iz ekonomske, ki ni bog ve kaj, potem je zate res najbolje, da vpišeš kakšen 2-letni program (6/1 stopnja) ali ostaneš s srednješolsko izobrazbo. Moj predlog je, da se vpišeš, bolje 6/1 kot le 5. stopnja... te programe pa tako naredi vsak, če je vsaj malo volje. Mogoče poskusi kaj v smeri informatika, maš programov malo morje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

imagodei ::

PARTyZAN je izjavil:

Višjih šol noben ne ceni, ker jo lahko praktično vsak naredi brez truda.

To seveda ne drži oziroma preveč poenostavljaš.

Prvič, ne glede na vse moraš tudi za višjo šolo vložit en napor - četudi še tako majhen. Jasno je, da za doktorat rabiš neprimerno več truda, ampak zato se pa ve, kam se uvršča višja šola in kam doktorat. Po drugi strani imaš PhD-je, ki kelnarijo, ker niso zaposljivi (ker so ali preveč kvalificirani, ali pa imajo izobrazbo iz smeri, ki ni iskana). V vsakem primeru, če delodajalec že ocenjuje prizadevanje, potem ne more mimo tega, da je nekdo, ki je po srednji šoli naredil še višjo, očitno vložil več časa in napora v svoje izobraževanje.

Drugič, odvisno od sistematizacije delovnih mest, ki je v Sloveniji še vedno zelo cenjena, se ti z višjo šolo lahko odpre pot do delovnega mesta, ki ti je zgolj s končano srednjo šolo pač zaprta. Ja, res je, da se pod črto na višji šoli mogoče ne boš naučil ničesar, kar ti ne bi prinesli 2 leti izkušenj v RL in samoizobraževanje na Youtube, ampak to ni point. Mnoga podjetja v Sloveniji so pač mahnjena na to sistematizacijo. Slišim, da v angleško govorečem svetu temu ni tako in da so izkušnje veliko bolj cenjene, v Sloveniji pa največkrat ni tako. Če ima podjetje v sistematizaciji zapisano, da je potrebno za delovno mesto imeti vsaj višjo šolo, potem je ne bodo šli spreminjat, ker se bo na delovno mesto prijavil zelo izkušen kader, vendar samo s srednjo šolo. Edini način, da do tega pride, je, če službo dobiš po vezah (in tega pravzaprav sploh ne obsojam, mnoge službe se dobijo na osebno priporočilo). V nasprotnem primeru pa pač kadrovska služba tvojo prijavo shrani v "ta okrogel fascikel".

Tretjič, podjetja se zavedajo, da določene višje šole samo "podeljujejo diplome" svojim diplomantom, v zameno za denar. Se strinjam, da gre v tem primeru za državno požegnano izdajanje ponarejenih spričeval. Pač obiskuješ tista predavanja, na izpitih izdatno pomaga "profesor" sam, spacaš tisto 6-ko in po dveh letih ter nekaj tisoč EUR dobiš diplomo. Se pa bodoči delodajalci istočasno zavedajo, da določene višje šole ne pristajajo na to prakso. Primer iz moje bližine sem že podal: Šolski center Kranj.
- Hoc est qui sumus -

DOOM_er ::

TwingoLove je izjavil:

Hvala vsem za informacije za enkrat! Še me pa vseeno mogoče zanima kako je s tem če jaz eno leto nisem vpisan.
Mislim saj se vse da narediti, matematiko, fiziko, kemijo...
Trenutno sem na taki točki v življenju ko ne vem kaj bi naredil. Dela in poslovne priložnosti se vedno pojavljajo, jaz pa sem take vrste človek da ne more biti na miru, zato sem že s srednjo imel probleme ko me nič ni bilo v šoli in sem na okoli delal.
Tudi sam sem že razmišljal o izrednem študiju, res je da je plačljiv ampak ok! Tudi o dvehletnih višjih šolah sem razmišljal. Sploh kakšna mehatroniška smer, glede na to da že imam računalniško končano.
Toliko truda za papir ;(


kašen trud, marsikatero višjo narediš brez da bi se kaj huje pretegnil. Mehatroniko ipd pozabi ob tvojem znanju matemaitke in fizike.
Robots will steal your job. But that's OK

BivšiUser2 ::

Ker se mislim jeseni prepisati na drug faks me zanima če obstaja kakšna bistvena razlika med UNI in VS strojništvo?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

smacker ::

1. Na VS programih moraš opravljat prakso, na UNI pa je ne rabiš.
2. Po ECTS točkah je VS lažji (120ECTS) od UNI (180ECTS). Vsaka ECTS točka pomeni cca. 30ur študentovega dela (predavanja + vaje + samostojno delo + učenje), kar pomeni da boš za VS študij porabil tretjino manj časa kot za UNI.
3. Razlika je na koncu v nazivu, stopnji izobrazbe in pridobljenem znanju.

BivšiUser2 ::

Se pravi UNI je samo teorija, VS pa praksa. Nekaj takega kot 4. letni in 3. letni programi? Potem takem je najboljša UNI + neobvezna praksa.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

smacker ::

Če iščeš kvalitetno izobrazbo, potem UNI + plačano študentsko delo :) Praksa na VS navadno ni plačana pa še naučiš se bolj malo, ponavadi ti porinejo neko delo ki ga nihče drug noče.
V strojništvu ne poznam točnih razlik med predmeti, ampak v računalništvu ste oba programa precej praktično naravnana - pri UNI na vajah veliko programiraš, s teorijo ne posiljujejo preveč.
Če pa je cilj čimlažje do diplome in čimveč časa za žur, pol pa VS.

BivšiUser2 ::

Nisem niti tip, ki bi pretirano žural, bolj mi je važno, da dobim dobro praktično ozadje + če si najdem nekaj kar bi me "povleklo not" v tej smeri pa toliko boljše.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visoka poslovna šola Ljubljana

Oddelek: Šola
303385 (1626) Tody
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426197637 (36454) Filip8
»

Višja šola ali fax

Oddelek: Šola
236442 (5890) Unknown_001
»

Vpisnine na Višjih šolah

Oddelek: Šola
255889 (3791) šernk
»

Kako obdržat status študenta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7515974 (9036) Jerry000

Več podobnih tem