» »

Vpisnine na Višjih šolah

Vpisnine na Višjih šolah

ejQ ::

Ker mi letos ne bo uspelo diplomirat na fakulteti, se nameravam (zaradi že 2. izkoriščenih vpisov na visoki šoli) vpisat na neko višjo šolo, da obdržim status študenta.

Ker so spletne strani višjih šol skope s podatki o vpisninah, kar je poleg števila prijav glede na razpis moj edini kriterij, me zanima, če se je že kdo kdaj vpisal na sledeče VIŠJE programe (torej ne gimnazija ipd.) navedenih šol in ima zato iz prve roke informacijo o višini vpisnine.


Ekonomska šola Murska Sobota (Informatika)
Ekonomska šola Novo Mesto (Ekonomist, Poslovni sekretar)
Šolski center Novo Mesto (Elektronika, Informatika)
Šolski center Slovenj Gradec (Ekonomist, Poslovni sekretar)
Šolski center Velenje (Elektronika, Informatika)
Tehniški šolski center Kranj (Ekonomist) = 30,00 EUR
(Super ugodno, ampak na TŠC KR je na 60 razpisanih mest prijavljenih 61. Tvegano.)

Programi so dodani, ker imajo določene šole razpisane tud druge programe - izmišljen primer: Gostinstvo in turizem, kjer je potrebno poleg vpisnine plačat še neke ekskurzije in uniformo in nevem kaj vse. No, za take primere me ne zanima, lahko se pa info. doda, če bi mogoče zanimal koga druzga.
  • spremenila: ejQ ()

mgermo ::

ŠC NM - 60 eur

šernk ::

A to se moraš najprej iz faxa izpisat al kako to gre?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

black ice ::

Ne, lahko "vzporedno".

ejQ ::

Drugo ministrstvo in drug zakon.

Se pa baje zgodi, da ti ženska na referatu reče, da se morš it najprej izpisat, češ da so taki njihovi pogoji, kar je BS.

klihk ::

Nism zihr, da se da še vedno, lani prebral v žurnalu, da je bilo zadnjič

papak ::

Ne se zanašat na višje šole. Lani je bila elektronska prijava na drugi rok in v 10min so bila zapolnjena vsa mesta. Tako sem jaz lani izvisel, pa se mi ni šlo za status.

Za ŠC Novo Mesto ti lahko povem, da je vpisnina 60€, bo pa nekje v tem rangu pri vseh tehničnih šolah, saj bi naj za ta denar dobili tudi nekaj gradiva.

ejQ ::

@roundd Zakona se nista spremenila. Mogoče so ble spremembe na vidiku, pa se potem niso izvedle.

Zakon o višjem strokovnem izobraževanju
39. člen:
(1) Študenti imajo pravico do vpisa in izobraževanja pod enakimi pogoji, določenimi z zakonom, drugimi predpisi in študijskim programom. Pri tem:

– se lahko vzporedno izobražujejo po več študijskih programih na isti šoli ali na različnih šolah ter študijskih (interdisciplinarnih ali individualnih) programih na visokošolskih zavodih;

– lahko, če niso izpolnili vseh obveznosti iz študijskega programa, ponavljajo letnik ali zamenjajo študijski program oziroma se prepišejo na drugo višjo strokovno šolo.

Zakon o visokem šolstvu
66. člen:
Študenti imajo pravico do vpisa in izobraževanja pod enakimi, z zakonom, statutom in študijskim programom določenimi pogoji. Pri tem:

– lahko enkrat v času študija ponavljajo letnik ali spremenijo študijski program ali smer zaradi neizpolnitve obveznosti v prejšnji smeri ali študijskem programu,

– se lahko izobražujejo po več študijskih programih (vzporedno izobraževanje), po interdisciplinarnih ali po individualnih študijskih programih, ki jih izvaja eden ali več visokošolskih zavodov, ...


@papak Si se vpisu nekam, kjer je blo dost povpraševanja? Če se vpišem na Ekonomsko šolo Novo Mesto, kjer je blo v 1. prijavi za Poslovnega sekretarja na 50 mest prijavljenih 15, bom pa pomoje že stipkala uno prijavnico tok hitr da padem notr. Riba raca rak. Tipk tipk tipk.

Sicer pa potem ostaja izobraževanje odraslih, ane?

papak ::

Keč je bil v tem, da so bila VSA mesta zasedena ob 16.10 (bilo jih je pa okrog 2000 za redni študij v 2.roku). Prijave so se pa odprle ob 16.00.

Vpis je pa druga stvar kot prijava, dobiš vabilo potem ko si že prijavljen.

Za izobraževanje odraslih se pa da, ampak ne več preko "samoizobraževanja". Najboljše da pokličeš svetovalno službo kake šole kjer izvajajo izobraževanje odraslih.

Za višjo šolo pa bi bilo dobro, da na kaki spletni strani višje šole spremljaš kdaj bodo prijave za 2. rok, potem pa bodi za računalnikom točno ob tisti uri z vsemi podatki, pa bo šlo. (Če boš vpisal kaj lažjega pa lahko celo brez problemov še to narediš :))

ejQ ::

Mja, napaka v pisanju. Sm misnla prijavo, ne vpis.

Sej to planiram - kampiranje pred kompom. Ti tega nisi zganju?

Sm se tud pozanimala glede samoizobraževanja ja, in da ne dobiš potrdil o vpisu. Je pa plus, da se lahko vpišeš skor čez celo leto. Bomo o tem razmišljal, če mi ne rata s prijavo 3. septembra, al kdaj bo.

Še eno vprašanje. Ko si ti izpolnjeval prijavo, a te je spustil čez kljub temu, da prostih mest ni blo več, in si bil o neuspešni prijavi obveščen kasneje, al kr takoj "You shall not pass" ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: ejQ ()

BCSman ::

katere podatke bo treba vpisat?
in kaj je to zaen zajebantski sistem da se gleda kdo bo prvi namesto točk iz mature?
torej samoizobraževanje odpade al kako?

ejQ ::

Nevem zakaj je to smiselno.

Šolam za samoizobraževanje ni več _treba_ izdajat potrdil o vpisu, lahko pa ti jih dajo, če se tako odločjo. Zato se je treba pozanimat, preden se vpišeš, če dobiš potrdila al ne.

ejQ ::

Če koga zanima, je znano kok prostih mest je še: Prosta mesta

badzo ::

hmmmm...mene pa zanima in res bi prosil odgovor, če ti ob elektronski prijavi sporoči takoj, da so ta mesta že zasedena in imaš še čas se prijavit na kak drug program v tistih 5 minutah?
mogoče kdo ve, če so bila lani zasedena čist vsa prosta mesta na vseh programih in kje se da dobit te podatke...

pa še o izobraževanju odraslih...če se ne motim imaš še vedno zavarovanje po starših, zanima pa me če je res, da s 26.rojstnim dnem izgubiš možnost dela prek študenta?

Hvala za vse odgovore
lp

mgermo ::

Takoj sporoči, ker prijavo ne sprejme. Teoretično imaš možnost, se potem prijavit na drugo sam bo težka.
Ja, zasedeno je vse.

BaseOne ::

Jst sm se eno leto tekmoval za tiste prijave. Fora je edino da imaš hitro miško in da točno veš kero šolo/program kliknit :) Pol ko si notri lahko v miru izpolneš svoje podatke...
Ko sem izpolnil.. po cca. 5 minutah, je bilo še nekaj programov prostih, tako da so lahko zamudniki vsaj nekaj dobili .. vendar je vse šlo po manj kot 10-tih minutah!

ejQ ::

In verjetno je naleta največ na tistih programih, ki imajo še velik prostih mest a? Bi bla slaba taktika izbrat tak program.

@badzo Res je. Na samoizobraževanju ("izredni dijak") lahko delaš samo do 26. leta. Če si pa redni dijak/študent pa lahko delaš tud prek 26. leta.

badzo ::

hvala vsem...se pravi je fajn izbrat nek program, ki nima nekaj velik mest...sam verjetn to ni glih pravilo...
kaj pa status dijaka?a to lahko pridobi nekdo, ki je že bil študent in kje bi se to še dal narest, ker menda v kopru ne gre več.
hvala za info...

ejQ ::

Jah pazi zdj. 10. septembra se bodo seveda prijavljal tud tisti, ki se dejansko želijo šolat, in ne samo tisti, ki se jim gre za status. Tko da tam kjer je že tko mal mest (očitno veliko povpraševanje), je še manj možnosti, da prideš čez.

Pomoje je najboljš izbrat neko sredino.


Glede statusa dijaka:
Če se loh še enkrat redno vpišeš na srednjo šolo ne vem (a so roki že mim?), loh se pa vpišeš na Poklicno izobraževanje in pridobiš status dijaka:
- Stran ministrstva
- Rokovnik za prijavo kandidatov in izvedbo vpisa v maturitetni tečaj in poklicne tečaje za šolsko leto 2012/2013: Klik
- Razpis za vpis v poklicne tečaje - DOWNLOAD

Zgleda da je treba prijavo oddat do 7. septembra.

You are SO welcome :>

LeQuack ::

Študenti so tako željni znanja, da v 5 minutah zasedejo vsa mesta, še na Harvard ni takrga navala.
Quack !

tx-z ::

Kako pa je s temle za vpisom na te šole? A to se lahko kr nekam vpišeš in nč ne vpliva na trenutni faks? In pol pač greš ke in se še tm vpišeš?
tx-z

ejQ ::

Kot že zgori piše - Ja. Na faks in na višjo šolo si lahko vpisan hkrati.

šernk ::


s seboj prinesite:
izpisnico, če se prepisujete z druge visoke ali višje strokovne šole (za tiste, ki se prepisujete med
programi znotraj TŠC Nova Gorica, Višje strokovne šole izpisnica ni potrebna)


kaj sedaj je vzporedni študij mogoč ali ne?8-O
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

ejQ ::

Reč jim kaj se grejo. Visokošolstvo in višješolstvo sta ločena.

Kot da bi ti rekli, da moraš najprej nehat opravljat izpit za motor, če hočeš delat izpit za avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: ejQ ()

crazyLIKEme ::

Jaz sem mail poslala, ampak meni itak na VS poteče status konec meseca in mi je odgovoril,da izpisnica ni potrebna ampak da za resničnost podatkov odgovarjam sama. Nekaj takšnega.
http://crazyl1keme.deviantart.com/

šernk ::

Saj meni tud poteče status in sem vprašal pa na fax če se moram izpisat in so rekli, da statusa pač ne bom imel pri njih in bodo zadeve plačljive. To je pa to, za višjo šolo njih ne briga :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426198157 (36974) Filip8
»

Kako do statusa študenta ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13838271 (21876) BCSman
»

kako do potrdila o vpisu?

Oddelek: Loža
4014145 (9066) jalovec09
»

3.Vpisni rok

Oddelek: Šola
188048 (7196) drejc
»

Vzporedni študij

Oddelek: Šola
144721 (4260) Jimmy_

Več podobnih tem