» »

Fitnes, kako začeti ?

Fitnes, kako začeti ?

gtotheg ::

Dan!

Mamo tu kakšnega izkušenega glede fitnesa ? mam eno par vprašanj. Rad bi izgubil par kilogramov. in seveda tudi delal na mišični masi. kako naj začnem ? z katerimi napravami ? kako se naj ogrejem ? kako dolgo naj bom na eni napravi (koliko ponovitev/kako dolgo) ? naj jem zraven kakšne fat burnerje ?

kixs ::

Za zacetek delas kot ste delali pri telovadbi v soli. Na naprave kar pozabi, razen, ce bos hodil v fitnes. Potem pa lahko za nasvete kar tam vprasas.

Domobrancek ::

Zivjo. Sam delam u fitnesu ze priblizno 1 leto (prej doma - par uteži, zadni mesec dejansko u fitnesu..). Za začetek bi ti priporočal, da si najdeš kak workout program (napiši v google) kjer ti bo pisalo, katere vaje delaj, koliko ponovitev itd. Dobra stran za začetnike je tale recimo : http://scoobysworkshop.com/ . Poglej mal katere vaje delat (ma tud posnetke na yt kako katero od vaj izvajat) in pač začni s tem. Za začetek si ne nabit prevelike teže..prvih nekaj tednov dviguj bolj u izi, da se mal navadš potem pa počasi stopnjuj. Najbolj pomembno je, da ne obupaš po 1 mesecu, ker ko boš nekaj časa hodil ti bo vse postalo bolj jasno. Fat burnerjev ne rabiš. Probaj pojesti manj kalorij (predsem probaj vsaj zmanjšati, če ne celo povsem odstraniti sladkarije, čipš itd. izogibaj se tudi sladkanim pijačam.) lahko tudi maljo zmanjšaš vnos ogljikovih hidratov. Čez nekaj časa (ko boš videl, ali je to zate ali ne) pa si lahko kupiš še kakšne whey proteine (če imaš dovolj denarja). To bi blo tko bl na hitr. Na netu maš ogromno člankov kar se tega tiče tako, da osebnega trenerja (po mojem mnenju) ne potrebuješ.

Lp

Invictus ::

Ne pretiravaj s težo in se nauči pravilno dvigovati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gtotheg ::

Domobrancek zanima me ali naj zacnem laufati prvo eno 10-15 min v fitnesu da se segremn itd. potem pa zacnem z drugimi stvarmi..

s51as ::

Koliko pa bi rad shujšal?
It's just me myself and I

gtotheg ::

vsaj eno 15-25kg :)

s51as ::

Veliko fitnesov ponuja vodene vadbe, ki so vključene v ceno karte. Jaz obiskujem les mills vadbe body pump in cx workx in je super. sicer to niso vadbe za hujšanje, so pa zelo dobra osnova za hujšanje, saj ti utrdijo telesno sredico (trebuh, hrbet in ramena - cx workx in pa povečajo moč - body pump (hudo za noge)). Dobra lastnost teh vadb je tudi precejšenj prihranek časa, saj trajajo od 30 minut do 1 ure, na fitnesu pa hitro porabiš 3 ure, sploh čez nekaj časa ko spoznaš ljudi :) Hujšanje je bolj kot v vadbi v prehrani, zato se čimprej navadi na piščanca, skuto, tuno, jajca in zelenjavo. Vsega drugega pa zelo malo ali pa nič. Seveda pretiravam, ampak v osnovi pa res, probaj prehrano omejit na nepredelana živila, kosila brez omak, solata začinjena z olivnim oljem in kisom...
Od dodatkov k prehrani jaz jem amino whey, po treningu. Drgače pa poslušaj sebe in svoj ritem, nikakor se ne splača doživljat nekih stresov glede vadbe in prehrane. Dokler ti je stvar v izziv in užitek, bo tudi napredek viden.
Če pa bi rad striktno samo na fitnesu hujšal, potem pa delaj veliko na kardio napravah pri čemer spremljaj srčni utrip. veliko naprav glede na tvojo težo in starost prikazuje optimalni utrip za hujšanje.
Od vaj na fitnesu pa lahko delaš vse s tako težo, da ponovitve delaš 12-15x po 4 serije. Torej veliko hitrih ponovitev in kratke pavze med serijami, tako da srce ves čas dela na povišanih obratih. Za začetek je fajn delati vaje na napravah kjer so gibi kontrolirani in so možnosti za napake manjše. Proste uteži so pa super, ker povečajo občutek za ravnotežje in izenačijo moč na levi in desni strani telesa. Zelo pomembno pa je delati vedno s težami, ki ti omogočajo kontrolirano izvedbo vaj, če se kdaj začneš tresti oz. ti grejo roke/noge/karkoli malo po svoje, potem moraš imeti nekoga zraven da te čuva, ali pa zmanjšati težo.
Še to moraš vedeti, da ti bo verjetno v začetku teža zelo hitro padla, potem pa se bo kar naenkrat ustavilo in lahko da več tednov ne bo šlo nikamor. To nikakor ni razlog za kakršnokoli paniko. Napredek se bo še vedno dogajal videl ga boš pa bol v ogledalu kot na tehtnici. Mišice so pač težje od maščobe. Potem bo teža spet padala ampak ne tako hitro kot na začetku. Po kakih 14 dnevih odrekanja ogljikovim hidratom se tudi pripravi na to da boš grozno tečen... takrat samo ohrani močno voljo in ne zameri prijateljem, ki ne bojo ravno uživali v tvoji družbi :P
It's just me myself and I

Invictus ::

gtotheg je izjavil:

vsaj eno 15-25kg :)

Fitnes ni dober za shujšat.

Glede na željo po precejšnjem količinskem zmanjšanju kil, je najbolje da si kupiš poceni kolo in vsak dan goniš 3 ure. Ni treba da je brezhibno, saj rabiš napor...

Plus seveda dieta. Malo ali nič ogljikovih hidratov plus NIČ sladkorja (ki je tudi OH). Meso plus zelenjava, maščobe pa le jej, saj se drugače vitamini ne absorbirajo.

Bo še najbolj zdravo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Nejcolin ::

http://stronglifts.com/

Najboljše za začetnike. Najboljše vaje, naučiš se pravilne forme (drže), ogromno in hitro pridobiš na moči. Vaje so tako imenovani "compound exercises" npr. deadlifti, squati itd. in hrati dela ogromno mišic.

Dodatno motivacijo boš dobil, ko boš videl kako hitro dodajaš plate na štange.

Stronglifts je zelo poznan po celem svetu in na yt imaš 2 videa v katerih ti vse obrazloži in pokaže vaje. Prvo pa si preberi spletno stran.

Ko boš enkrat pridobil dovolj moči in boš težje in bolj počasi naredoval pa se lahko posvetiš bolj "bodibuilderskim" vajam za definicijo in maso.

Lp

Dodal bi še, da je super za začetnike, ker delaš "samo" 3x na teden, saj morajo ostale dni mišice počivati. En workout traja okoli 1 uro.

+ občutek je 100x boljši ko dela celo telo in vidiš svojo moč oz. kaj je tvoje telo zmožno. Boljše kot sedenje na neki mašini, kjer premikaš samo eno mišico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejcolin ()

Domobrancek ::

gtotheg je izjavil:

Domobrancek zanima me ali naj zacnem laufati prvo eno 10-15 min v fitnesu da se segremn itd. potem pa zacnem z drugimi stvarmi..


Tudi lahko. Vseeno se prej ogrej na napravi s katero boš delal (začni z nizko težko in naredi več ponovitev potem pa počasi zvišuj težo..usaj js se na tak način ogrevam :) ), če želiš shujšati pa lahko goniš malo dlje (20-25 min)

Nejcolin je izjavil:

http://stronglifts.com/

Najboljše za začetnike. Najboljše vaje, naučiš se pravilne forme (drže), ogromno in hitro pridobiš na moči. Vaje so tako imenovani "compound exercises" npr. deadlifti, squati itd. in hrati dela ogromno mišic.

Dodatno motivacijo boš dobil, ko boš videl kako hitro dodajaš plate na štange.

Stronglifts je zelo poznan po celem svetu in na yt imaš 2 videa v katerih ti vse obrazloži in pokaže vaje. Prvo pa si preberi spletno stran.

Ko boš enkrat pridobil dovolj moči in boš težje in bolj počasi naredoval pa se lahko posvetiš bolj "bodibuilderskim" vajam za definicijo in maso.

Lp

Dodal bi še, da je super za začetnike, ker delaš "samo" 3x na teden, saj morajo ostale dni mišice počivati. En workout traja okoli 1 uro.

+ občutek je 100x boljši ko dela celo telo in vidiš svojo moč oz. kaj je tvoje telo zmožno. Boljše kot sedenje na neki mašini, kjer premikaš samo eno mišico.


Stronglifts so bolj za moč. Odvisno kaj si OP želi. Biti nabit in zgledati močn ali morda zgledate malo slabše in dejansko biti močen.

Zgodovina sprememb…

Nejcolin ::

gtotheg je izjavil:

Domobrancek zanima me ali naj zacnem laufati prvo eno 10-15 min v fitnesu da se segremn itd. potem pa zacnem z drugimi stvarmi..


Laufaj na koncu, sploh pri tem workoutu, ker če ne ti bo vzelo preveč moči. Seveda je pa pri hujšanju najbolj pomembna dieta.

Od prehranskih dodatkov ti najbolj priporočam proteine (za mišice) in kreatin (nič nevarnega, vsak dan ga ješ v mesu), ki ti bo dal dodatno moč in energijo, posledica so večji gainsi.

Kot sem rekel, s Stronglifts boš ogromno pridobil na moči, kar ti bo kasneje koristilo, da se boš "nabildal", saj boš lahko delal z večjo težo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejcolin ()

gtotheg ::

hvala vam za pomoč ! bi znali nastati kakšni problemi glede astme ? ker jo imam...

smacker ::

Načeloma ne, ampak pri povečani telesni aktivnosti obstaja možnost da dobiš astmatični napad. Nič resnejšega ne bi smelo bit, za vsak slučaj imej pumpice pri roki. Če se ti pojavi večkrat, pa k pulmologu ;)

buttplugs ::

Uredi svojo prehranjevalno dieto, če hočeš izgubiti odvečne kilograme. Liftanje je nesmiselno, dokler ne izgubiš kil. Ko boš izgubil nekje polovico, lahko začneš z nekimi vajami.
Do tačas pa se odloči, kaj želiš:
-pridobiti na masi
-izgubiti odvečne kilograme
Oboje na 1x žal ne gre oz. ni učinkovito.
25 kilogramov lahko izgubiš v dveh mesecih, na masi lahko pridobiš nekje v štireh.
Do tačas pa raje kolo/tek/plavanje v intervalih.

gtotheg ::

nebi jaz zdaj nekaj tam pumpal in delal na mišicah kot neki bilder :) pac da nekaj naredim za sebe :)

Invictus ::

gtotheg je izjavil:

nebi jaz zdaj nekaj tam pumpal in delal na mišicah kot neki bilder :) pac da nekaj naredim za sebe :)

Ne bo treba, saj na masi si že delal...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gtotheg ::

kako naj pa jem ? oz kaj naj jem ? kaj naj izključim ?

ker zdej nekaj gledam glede hrane... pa sem čista zmeden... nič mi ni jasno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gtotheg ()

harmony ::

Kako se sedaj prehranjujes?

Ni potrebe po kompliciranju. Najbolj na zivce mi gredo v fitnesu tisti z raznimi zvezki, pa listi, pa kemiki...ko ga pa vidis, zgleda podn od podna.

Delaj po obcutku. Ali je to 10 ponovitev ali je to 12 ali 17 je cist vseeno, posebej na zacetku. Prehranjuj se normalno, vrz vn razne pice, pa razne kebape, mkdonalds junk fud...malo samo pojacaj vnos zelenjave in to je to.

Pa laufi vsaj 2x tedensko po pol ure, bejz vn na sprehode, ne uporablji lifta...

Ne rabis nobenih dodatkov, ker ce ne bos pravilno se prehranjeval in pravilno treniral bos se vecji vamp dubu.

gtotheg ::

Zelo raznoliko :) je pa tudi polek kaki kebab, mcdonalds... :) okej hvala :P

shadeX ::

V fitnesu ne boš izgubil kilogramov - če boš delal na mišični masi :)

Sam sem bil malo pretežak in se odločil shujšati. Kupil sem si tekalno stezo. Iz 86kg, sem prišel na 67kg, praktično brez kakšnih večjih naporov.

- 5 dni v tednu, intenzivna kardio vadba (1uro). Mogoče na začetku malo težje ampak rad tečem, tako da meni ni bilo panike.
- Majhna sprememba v prehrani (nič več sladkanih pijač - samo voda, mastnih jedi, kruha ipd).

Danes še vedno vadim, sem se pa nazaj malo poredil - 73kg, ampak sem tudi pridobil nekaj na mišični masi, ker sem začel z vzdigovanjem uteži kakšne 4 mesece nazaj. :)

gtotheg ::

nene narobe razumes :) ne bi delal na misicni masi :) oz malo ze samo ne pa tisto res :) vecina bi tiral kolo/tekalno stezo :)

shadeX ::

Pol itak. Sicer pa če boš veliko tekal pričakuj da boš mel noge kot konj (mišice). Na meni mal čudno izpade, ker na rokah nimam nič, noge mam pa mišičaste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

loveJDM ::

shadeX je izjavil:

V fitnesu ne boš izgubil kilogramov - če boš delal na mišični masi :)

Sam sem bil malo pretežak in se odločil shujšati. Kupil sem si tekalno stezo. Iz 86kg, sem prišel na 67kg, praktično brez kakšnih večjih naporov.

- 5 dni v tednu, intenzivna kardio vadba (1uro). Mogoče na začetku malo težje ampak rad tečem, tako da meni ni bilo panike.
- Majhna sprememba v prehrani (nič več sladkanih pijač - samo voda, mastnih jedi, kruha ipd).

Danes še vedno vadim, sem se pa nazaj malo poredil - 73kg, ampak sem tudi pridobil nekaj na mišični masi, ker sem začel z vzdigovanjem uteži kakšne 4 mesece nazaj. :)



To je pomembno,đabe ti laufaš če potem spriješ liter pa pol oaze(60g sladkorja)...Najbolj poceni je da začneš zvečer tekat,čez dan pa ne zaužij več kot 50g sladkorja VSE skupaj(kava + ostala hrana,brez sladkarij ker te si tak adijo).Zvečer pa ti je dovolj 3200m,lahko tudi manj

Invictus ::

gtotheg je izjavil:

Zelo raznoliko :) je pa tudi polek kaki kebab, mcdonalds... :) okej hvala :P

Mislim, kaj pa ti ni jasno?

25 kil bi rad izgubil in jedel v McDonaldsu?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harmony ::

Invictus je izjavil:

gtotheg je izjavil:

Zelo raznoliko :) je pa tudi polek kaki kebab, mcdonalds... :) okej hvala :P

Mislim, kaj pa ti ni jasno?

25 kil bi rad izgubil in jedel v McDonaldsu?

Ja to sedaj je. Temu se bo moral odpovedati.

gtotheg ::

če sem danes začel. to pomeni da od sedaj naprej nič več :)

harmony ::

gtotheg je izjavil:

če sem danes začel. to pomeni da od sedaj naprej nič več :)

Ma dejansko tud to lahk usekas kdaj pa kdaj. Sam ti ne sme v navado priti. Jaz pojem kdaj pa kdaj, sam je pa fora, da pol nesmes jamrat, zakaj se ti "siks pek" ne vidi, ampak "one pack". :)

Invictus ::

POjdi raje na pleskavico/čevape plus jogurt.

Vse sranje v McD ima notri na kile cukra...

Če ne verjameš, poglej film "SuperSize Me".
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gtotheg ::

uh to pa bom pogledal :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fitnes-Proteini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9312582 (9897) Malner
»

Fitnesiranje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12222518 (20491) egonk
»

Vaje z utežmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14827952 (24890) Okapi
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037590 (27995) CleanPower

Več podobnih tem