» »

Dobra omaka za doma narejen hamburger

Dobra omaka za doma narejen hamburger

FiReFTW ::

Kakšno omako mi priporočate za doma narejen hamburger?
Rad bi da bi bilo čimbolj podobno tistim gurmanskim hamburgerjem v restavracijah.
Po nekaj eksperimentih sem prišel do super mesa, kombinacije zelenjave in pa zelo dobrega kruhka za burger, vendar mi manka še dobra omaka.
Iščem bolj tako varianto kot recimo v jack&joe al pa štajercu v mariborju, na nek način priokus bolj mehiške omake, čeprav ni ravno pikantna.

Magic1 ::

Zadnjič sem kupil v šparu Jack Daniels barbecue sauce hot chili in je okusna za kupljeno omako. Kljub imenu ni skoraj nič pikantna. Doma si narediš še eno na osnovi kisle smetane in daš eno na sodnjo stran, drugo pa zgornjo in dobiš super sočen hambi.

Magic

FiReFTW ::

Wow zanimivo da kljub imenu ni tako pikantna, bom probal in ti sporočim kako se obnese!

mikko ::

Ali je še kdo poskusil to BBQ omaka od Jacka?

sift ::

FiReFTW je izjavil:

Kakšno omako mi priporočate za doma narejen hamburger?
Rad bi da bi bilo čimbolj podobno tistim gurmanskim hamburgerjem v restavracijah.
Po nekaj eksperimentih sem prišel do super mesa, kombinacije zelenjave in pa zelo dobrega kruhka za burger, vendar mi manka še dobra omaka.
Iščem bolj tako varianto kot recimo v jack&joe al pa štajercu v mariborju, na nek način priokus bolj mehiške omake, čeprav ni ravno pikantna.


mi zaupaš tvoj recept za burger , še posebej kako pleskavico spečeš in vse ostalo (kašn kruh in kje, to mi je največji problem)

za silo pa daš salso roza (majoneza+ketchup mešano)


ojoj post iz 2016 lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()

lonz ::

Za omako ne vem, vem pa da priporočam angus burger meso. Mislom da je slovenski proizvajalec, dobiš pa v sparu ali tušu. Pa enkrat sem jedel ful dober burger z dodatkom rdeče pese...
...arrrrrr, shiver me timbers...

Dr_M ::

mikko je izjavil:

Ali je še kdo poskusil to BBQ omaka od Jacka?



Omaka je huda, sicer sem probal uno obicajno, nepekoco, z dodatkom viskija. Zmanjkalo v parih dneh :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mikko ::

Dr_M je izjavil:

mikko je izjavil:

Ali je še kdo poskusil to BBQ omaka od Jacka?



Omaka je huda, sicer sem probal uno obicajno, nepekoco, z dodatkom viskija. Zmanjkalo v parih dneh :D


Thanks, bom jih ene par kupil, BBQ summer is coming :)

MTB ::

Cena je pa navita do konca, x2 za ceno v Nemčiji, oz. x4 za ceno v USA za isto količino.

krneki0001 ::

Kupiš flašo jacka, pa najcenejšo BBQ omakco in sam mešaš. Bo veliko ceneje.


Dober okus pa naredi tudi 0.01 litra Jim Beam-a zmešanega z žlico zenfa in žlico kečapa ter par kapljic BBQ omake.

shotalick ::

Sam imam rad pikantno in uporabim domači"tabasco" + majonezo + kečap + zenf + malenkost kisle smetane (po želji). Če si dam poleg vložene jalapenote, dodam pol žličke kisa od feferonov.

Nebivedu --> tole pa poizkusim...

luclucluc ::

shotalick ::

luclucluc je izjavil:

https://www.kraljzara.si/nasveti-in-rec...

Dober tek.


Tnx za tole 8-)

luclucluc ::

Ni problema, drugače kar se BBQ related tematike tiče največ na: http://amazingribs.com/

Drugače pa kar Kralja pokliči pa ti bo pomagal.

LP

MTB ::

Je kdo poskusil BBQ omake od Hoferja, vidim da jih imajo od danes v akciji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen žar? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
672189881 (100) ales400
»

Bombica za hamburger

Oddelek: Loža
448920 (7161) ;-)
»

žar s pokrovom in to

Oddelek: Loža
253684 (2765) mihec87
»

Dober hamburger v centru Ljubljane (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7527976 (25068) Brias
»

Kje dobit hamburger "potrebščine" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6617445 (15392) RejZoR

Več podobnih tem