» »

Kje dobit hamburger "potrebščine"

Kje dobit hamburger "potrebščine"

«
1
2

MrBrdo ::

A kdo ve, če se da v Ljubljani dobit narejen preliv za hamburger? :)
Na Švedskem sem recimo tega probal
 Johnny's

Johnny's

, tukaj pri nas pa nič ne najdem.

Pa če že sprašujem lahka vprašam še za sladko-kisli senf, tam ga je imela ista firma in je bil kar dober. Okus je imel mogoče podoben kot tisti nemški senf, ki se ga je pri belih klobasah, ki je tudi sladek, samo da ta ni imel zrn. Tudi za nemškega me zanima, ker ga nisem našel :)
 švedski senf

švedski senf



No pa še kruh za hamburgerje in (ameriške) hotdoge, če kdo ve ali ga kje prodajajo :) To je tak kruh, kot ga imajo v meku in burgerkingu.
MrBrdo
  • spremenilo: MrBrdo ()

GoodSatanist ::

Meh, zmiksaš nek normaln kečap z neko normalno majonezo? Drugač pa boljš je it ven na taprav hamburger.

MrBrdo ::

To sm že probu, sam ni niti prbližn tok dobr :) Una omaka je bla res vrhunska. Pa pol manjka še kruh...
Sigurno je bolš it ven, sam lah pa kdaj zasede ko je zaprt, al pa nrdis na pikniku itd.
Drugač pa nisi na nič odgovoril kar sem vprašal :( Ne zanima me, kako se naredi, zanima me če jo je možno kje kupit narejeno.
MrBrdo

GoodSatanist ::

Mel so že narjene hamburgerje v hladilniku Hoferju al Lidlu, verjetn jih še majo. Sam niso nič posebnega. So pa na pogled enaki tistim iz McDonaldsa, žal pa na okus pa ne. Lahk pa recimo iz njih pobereš kruh, ki je genau tak kot v Macu.

GoodSatanist ::

Mislim, da se da kupit pri nas kebab omako v vrečki, v kakršni so juhe. Jaz sem jo mel doma, se mi zdi da je bila kupljena pri nas. Je zmerno slabša od taprave kebab omake, ampak niti ni tak slaba. Zenf je pa ta najboljši men

RejZoR ::

Enkrat sem v Lidlu dobil eno genau omako za hamburgerje in pol je nisem nikol več videl. Zadeva je imela praktično enak okus kot produkti iz Mc-ja. Ni mi jasno zakaj so zadevo dobili 1x in potem nikol več. Weird.
Jezst bi to še kupil...

Bombice ala McD pa ponavadi dobiš v paketih po več kosov, sam mal moraš poiskat. To bi morala met skor vsaka mal večja živilska trgovina.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

Lidl bo imel ravno nalednji teden ameriške dneve in bodo prodjal svega in svašta iz ameriške kuhinje. Med drugim tudi omako, ki jo RejZoR omenja.

;-) ::

Upam da bojo res meli kaj pametnega. Me isto zanima kje bi imeli kaj podobnega kot je v MCD ali še bolje v BK, kupim kuferam tega sranja:D

RejZoR ::

St235 je izjavil:

Lidl bo imel ravno nalednji teden ameriške dneve in bodo prodjal svega in svašta iz ameriške kuhinje. Med drugim tudi omako, ki jo RejZoR omenja.


Si ziher? Takrat so imel plastenko v barvi kot je zgornji del tube "Hamburger Dressing" na sliki zgoraj, pa mislim da je pisaklo gor "American Way" al neki tazga. Pa mislim da je bil kip svobode narisan gor v beli in modri.

Najbolj glupo je bilo, ko sem takrat vzel samo ta preliv, pol pa sem se odločil naslednjič kupit še pleskavce in lepinje (mal shekan burger) pa preliva niso imel več. Ugh.

Drugače pa je fajn zadeva tud nek preliv v Lidlu, plastenka, ki ima oranžen pokrovček. Ima tak ful specifičen, malenkost sladkast okus in izgleda skoraj kot tatarska. Nisem še probaval ampak pomoje bi šlo to super poleg kakšnega fishburgerja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

;-) ::

Mene najbolj žre kaj je v Mc Country ju...kera omaka

PaX_MaN ::

Arto ::

;-) je izjavil:

Mene najbolj žre kaj je v Mc Country ju...kera omaka

Mislim, da tist glavni okus da dijonska gorčica.

mihec87 ::

;-) je izjavil:

Mene najbolj žre kaj je v Mc Country ju...kera omaka


Neki v vezi z gorčico 100% sam je še ene par dodatkov..

;-) ::

Ja gorčico vem ampak če bi se dalo tole kupit liter al pa tuba vsaj dam tud 20€ za liter če je treba. uf

RejZoR ::

Ja, sam jezst bi to rad kupil kadarkoli, ne sam ko imajo nek ameriški teden. Sem bil ta teden v Lidlu v Domžalah pa nisem opazil nič od tega. Čudno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

sasli ::

Haha zanimivo kako težko je prebrat reklamo, na veliko ti piše da bo v lidlu od 27.2. ponudba tako da prejšnji teden pač tega ni bilo, drugače pa majo po mojih izkušnjah največjo izbiro raznih omak za burgerje in podobno v leclercu...

RejZoR ::

My bad kar se datumam tiče. Ampak še vseeno, slednjo zadevo sem probal lansko leto poleti in potem je stvar izginila iz ponudbe. Da ne bo zdej spet isto. Leclerc mi je pa totalno predaleč in sploh ne pride v poštev pod nobenim pogojem.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

LuGi ::

Seveda bo isto saj tega ne dobavljajo redno ampak le ob "ameriskih tednih"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

;-) ::

In kateri naprimer so dobri iz Leclerca...sem že kupil sicer načo sir pa ni mel "furma".

fosil ::

RejZoR je izjavil:

My bad kar se datumam tiče. Ampak še vseeno, slednjo zadevo sem probal lansko leto poleti in potem je stvar izginila iz ponudbe. Da ne bo zdej spet isto. Leclerc mi je pa totalno predaleč in sploh ne pride v poštev pod nobenim pogojem.

Spet bo isto. Dobijo eno pošiljko in imajo dokler ne zmanjka.
Zadeva se začne šele v ponedeljek 27.2.
Se pa te akcije ponovijo vsakih nekaj mesecev.
Naredi si zalogo.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

St235 ::

RejZoR je izjavil:

My bad kar se datumam tiče. Ampak še vseeno, slednjo zadevo sem probal lansko leto poleti in potem je stvar izginila iz ponudbe. Da ne bo zdej spet isto. Leclerc mi je pa totalno predaleč in sploh ne pride v poštev pod nobenim pogojem.


Ja ziher bo zginlo, to mislim, da imajo dvakrat letno. Glede na to ga je zadeva delana the american way komot kupiš na zalogo. ni šans da se vsi konzervanski in Eji pokvarijo v pol leta.

;-) ::

To že, samo zdaj naprimer jaz bom prvi dan šel pa bom komaj kupil "vzorce" da probam kaj je dobro in kaj ne, grem drug dan pa zadev več ni....

RejZoR ::

St235 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

My bad kar se datumam tiče. Ampak še vseeno, slednjo zadevo sem probal lansko leto poleti in potem je stvar izginila iz ponudbe. Da ne bo zdej spet isto. Leclerc mi je pa totalno predaleč in sploh ne pride v poštev pod nobenim pogojem.


Ja ziher bo zginlo, to mislim, da imajo dvakrat letno. Glede na to ga je zadeva delana the american way komot kupiš na zalogo. ni šans da se vsi konzervanski in Eji pokvarijo v pol leta.


Dejnsko not ni tolk svinjarije kot bi človek pričakoval. Še najmanj pa E-jev, s katerimi so nasplošno v Lidlu precej konzervativni. Na zalogo ne morem glih neki kupovat, ker kljub velikemu hladilniku ni tolk placa, da bi imel ogromno tega stuffa. Že tko pobere večji del 3 plastenke standardnih ketchup/zenf/mayo na vratih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

Opazka o Ejih in konzervanski hje eltela na ameriški tip hrane. nikakor ne na Lidl. Drugače pa mislim, da zadeva lepo stoji tudi v shrambi in ni potrebe po hlajenju. Bom pa tudi sam se poslužil podobnega pristopa kot ;-). Dobro ad mam lidl blizu.

st0n3 ::

jaz ti jih pošljem:P
c-c-c-c

fosil ::

RejZoR je izjavil:

Dejnsko not ni tolk svinjarije kot bi človek pričakoval. Še najmanj pa E-jev, s katerimi so nasplošno v Lidlu precej konzervativni. Na zalogo ne morem glih neki kupovat, ker kljub velikemu hladilniku ni tolk placa, da bi imel ogromno tega stuffa. Že tko pobere večji del 3 plastenke standardnih ketchup/zenf/mayo na vratih.

Zadevo moraš met v hladilniku šele ko jo odpreš. Zalogo pa imaš lahko v shrambi.
Sicer imajo hamburger omako samo ene vrste, tako da prav veliko za preizkušat nimaš.
Meni osebno pa ni bila všeč.
Tako je!

RejZoR ::

St235 je izjavil:

Opazka o Ejih in konzervanski hje eltela na ameriški tip hrane. nikakor ne na Lidl. Drugače pa mislim, da zadeva lepo stoji tudi v shrambi in ni potrebe po hlajenju. Bom pa tudi sam se poslužil podobnega pristopa kot ;-). Dobro ad mam lidl blizu.


Tud ta "ameriški" stuff ne. Sicer ima nekaj E-jev ampak če jih greš preverit so dost neškodljive zadeve. Pač ne smeš pretiravat, same po sebi pa niso škodljive. Je pa res da sem takrat ta ameriški preliv za hamburgerje vzel na nekem regalu sredi trgovine in ne iz hladilnika (kot npr oni solatni dresing v podobni plastenki ter zenf). Po 27. bo itaq naval Slo-Techovcev po Lidlih hehe :D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bananovec ::

To sladko kislo omako/senf/whatever probaj naredit iz kakega recepta za azijsko hrano. Že mor' bit dobr.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Venomus ::

Ravno sem na Amazonu danes prvič videl, da imajo tudi hrano tam :)) Po 4 letih uporabe Amazona....

Nevem kako je s kupovanjem omak preko Amazona, mogoče imajo?

RejZoR ::

Hehe, vem da imajo na Amazonu tud hrano ampak nisem pa še iskal v detajle.
Napiši not "american sauces" in bodi presenečen lol :D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Steinkauz ::

Samo hrane povečini ne pošiljajo k nam. Sem enkrat eno omako naročit in sem probal 10 različnih pa mi je za vse napisal da ne pošiljajo k nam.

RejZoR ::

Prasci. Še jebenih omak nam ne privoščijo. Btw, si probal amazon.co.uk? Ameriški zna bit muhast, angleški pa vglavnem ni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MrBrdo ::

st0n3 je izjavil:

jaz ti jih pošljem:P

a iz švedske? :)
MrBrdo

st0n3 ::

sure, dokler mi placas postnino + karkol bi pac ze rad meu.
c-c-c-c

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0n3 ()

Wox ::

Sami ljubitelji umetnih okusov in nezdrave prehrane. Da vam ne bo na stara leta še žal ;)
Commodore 64

RejZoR ::

Vsaj veš zakaj. Ne pa da se cel lajf paziš in ničesar ne probaš, pa te nakoncu vseeno neki štrafa. Se bom že pol pazil če bo treba...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MrBrdo ::

A pa ta kruh za burgerje majo v lidlu? Tukej ga namreč ne vidim http://www.lidl.si/cps/rde/xchg//lidl_s... je samo že narejen cel burger za v mikro...
Nekdo je rekel da naj bi to imeli v vsaki bolje založeni trgovini, ampak jaz še nisem nikol videl :) V Leclercu majo?
MrBrdo

RejZoR ::

So že narejeni v Lidlu ampak niso ne vem kaj. Not je samo sir in pleskavica s ~50% mesnim deležem. Skor nujno moraš not še kaj dodat, da dobi mal več okusa, čist pravi pa je itaq treba dat not npr 100% govejo pleskavico...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Arto ::

No, odgovor na vprašanje "Kje dobit hamburger potrebščine?" je v Leclercu.

MrBrdo ::

Jp u Lidlu majo sam uno omako, k men po sestavinah zgleda k en kečap s par dodatki. U leclercu majo pa tut eno omako, k zgleda boljš, pa še taprav kruh, pa zmrznene pleske, k sm jih js hotu, v glavnem v Leclerc pejte :)
MrBrdo

;-) ::

Sem kupil "omako" v lidlu ravnokar.

Omaka je ogabna, pravatko tista za sendviče varianta, so me razočarali. Zdaj še grejem vodo za juho ki sem jo kupil neko jagi_san čunga_lunga al nekaj takega upam da me še tista ne razočara ker bom šel lačen spat.

Katere v leclercu priporočate?

MrBrdo ::

Izbira kruha je kr dobra v leclercu, majo več vrst. Omako sem pa samo eno našel (tm kjer so tudi majoneze in gorčice), sem jo danes probal pa je uredu (tm). Ni nič posebnega, ampak je ok, priporočam še malo majoneze zraven. Tisto iz Lidla sem tudi kupil, ampak je še nisem probal, ampak mi že na papirju zgleda ko en kečap z malo zenfa.
MrBrdo

erkgheoruugh ::

Sam za info, da z Amazona pošiljajo tudi k nam. Predvsem tisto, kar je v oddelku groceries pod amazon. Lih prejšnji teden ekspresno dobil kikirikijevo maslo, 6 x 280g ali nekaj takega.

harvey ::

Kaj je pa narobe s temle Napotnikovim hamburgerjem. Zapis o njem tule.
 Napo hamburger

Napo hamburger

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

MrBrdo ::

In kje piše kje je dobil sestavine?
MrBrdo

;-) ::

;-) je izjavil:

Sem kupil "omako" v lidlu ravnokar.

Omaka je ogabna, pravatko tista za sendviče varianta, so me razočarali. Zdaj še grejem vodo za juho ki sem jo kupil neko jagi_san čunga_lunga al nekaj takega upam da me še tista ne razočara ker bom šel lačen spat.

Katere v leclercu priporočate?

WOOOF probal še juho. Kupil sem medium varianto pa je hot kot še nobena stvar ki sem jo do sedaj jedo ni bla tak svinjsko pekoča in brez okusa.

Dobro, bil v lidlu po kakem letu in spet negrem kako leto.

harvey ::

>In kje piše kje je dobil sestavine?

Sam je naredil domačo majonezo in ketchup ter spekel štručko. Meso pa ima mleto bržolo. Solato ima od sosede, kumarice pa od Ete. Saj v tem je ravno zabavno delanje hamburgerjev ne pa kupovanje instant E-jevskih zadev :-).
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

fosil ::

harvey je izjavil:

>In kje piše kje je dobil sestavine?
Sam je naredil domačo majonezo in ketchup ter spekel štručko. Meso pa ima mleto bržolo. Solato ima od sosede, kumarice pa od Ete. Saj v tem je ravno zabavno delanje hamburgerjev ne pa kupovanje instant E-jevskih zadev :-).

Nekateri počnemo še kaj drugega kot pa se cel dan ukvarjamo s pripravo enega hamburgerja.
Sicer nisem zagovornik tistih pripravljenih omak, ampak da greš sam delat majonezo, kečup in pečt štručko je pa že mal pretirano.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Yohan del Sud ::

Evo malo guglanja:

Omaka za bigmaca:

1/4 cup mayonnaise
2 tablespoons french salad dressing
1/2 tablespoon sweet relish
2 teaspooons dill pickle relish
1 teaspoon sugar
1 tablespoon very finely chopped onions
1 teaspoon white vinegar
1 teaspoon ketchup
1/8 teaspoon salt

pa še eden:

Ingredients:
1/2 cup mayonnaise
2 Tablespoons French dressing
4 teaspoons sweet pickle relish
1 Tablespoon finely minced white onion
1 teaspoon white vinegar
1 teaspoon sugar
1/8 teaspoon salt

Method:
1. Combine all of the ingredients in a small bowl. Stir well.
2. Place sauce in a covered container and refrigerate for several hours, or overnight, so the flavours blend. Stir the sauce a couple of time as it chills.

Makes about 3/4 cup.

Pa za mccountry, ja, poleg gorčice je glavna sestavina očitno hren:

1 cup heavy cream
1/4 cup mustard, whole grain style
1/4 cup prepared horseradish
1 clove garlic, minced
1/4 teaspoon salt (optional)


in še ena varianta:

1 1/2 cups mayonnaise , the good kind
3 tablespoons Dijon mustard
1 1/2 tablespoons whole grain mustard
1 tablespoon prepared horseradish
1/3; cup sour cream
1/4 teaspoon kosher salt

Uradni recepti so seveda poslovna skrivnost, to so pač približki kuharskih navdušancev.
www.strancar.com

kihc ::

Sladek zenf brez zrn vem da imajo interšparu, v tubi, imena znamke se pa žal ne spomnem.
x
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bombica za hamburger

Oddelek: Loža
448846 (7087) ;-)
»

Maribor hrana nasvet - hamburgerji / sladice

Oddelek: Loža
337035 (3752) billy
»

Dobra omaka za doma narejen hamburger

Oddelek: Loža
1410584 (8927) MTB
»

McDonald's - Ptuj & Lesce (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6417725 (13085) Gremio

Več podobnih tem