» »

Drugi tir...novi TEŠ6?

Drugi tir...novi TEŠ6?

««
43 / 54
»»

gus5 ::

Smrekar1 je izjavil:

Stremenje k takem ali drugačnem bogastvu je v naravi vsakega živega bitja.
Nesmisel. Stremljenje implicira določene kognitivno pogojene vzgibe. Rastline denimo, jih nimajo.

Smrekar1 je izjavil:

Gre se zgolj za logično posledico evolucije: preživijo tisti, ki imajo potomce, ki preživijo in imajo potomce.
Torej tisti, ki imajo potomce, živijo večno oz. toliko časa, dokler živijo njihovi potomci? :)) :)) :))
Nesmiselno je tudi pojasnjevanje socialno-ekonomskih razlik z naravno selekcijo. Gre za očiten poskus naturalizacije socialnih/kulturnih fenomenov. Btw, tovrstna naturalizacija je tlakovala tudi pot v holokavst.

Smrekar1 je izjavil:

Kdo je tisti, ki najlažje preživi? Tisti, ki ima več, seveda. Če zaradi tega drugi nimajo je to njihov problem.
Apologija sebičnosti. Pozor, branje na lastno odgovornost, vsebuje eksplicitno ideološko fantaziranje. :))

Smrekar1 je izjavil:

Razlika med ljudmi in živalmi je zgolj v tem, da se nam s tem zdi nekaj narobe in želimo, da imajo vsi nekaj. Ne pravim, da je to slabo (ni), ampak to ni neka šibkost človeške narave temveč dejstvo, da smo si okolje in življenje naredili bistveno boljše kot je to v naravi običajno.
Drži. A življenja si ljudje niso izboljšali zaradi vojne vseh proti vsem, pač pa zaradi zmožnosti sodelovanja in solidarnosti. Človek je socialno bitje.

Truga ::

MrStein je izjavil:

V tej realnosti smo nedavno povišali DDV. Si prepričan, da si fazni triangulator prav nastavil?

PS: Pa v drugih država so tudi povišali.

Ja, saj. Nas so obdavcili, velike firme in bogatasi pa se vedno placujejo manj kot 1% davka, ker premozenje skrivajo v oazah.

Ko jim gre pa firma v stecaj, pa za slabe kredite spet placamo mi.

neolib 101. Privatizacija profita, socializacija izgub.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

MrStein ::

No, to je tvoje mnenje. Drugi so sumljivo tiho.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

joze67 ::

Se je res treba pri vsakem dejstvu pofočkat?

Smrekar1 ::

imagodei je izjavil:


Morda se res nekoliko nerodno bere tisti moj zapis - jasno, da smo programirani tako, da kopičimo resurse, ker to poveča možnosti preživetja. Denar je samo kanček abstrahiran resurs. Želel sem povedat, da ljudje znamo obvladovat svojo naravo in jo namenoma presegamo. Tudi strah pred drugačnostjo oziroma nekom izven naše "horde" je naraven (temelj vseh predsodkov), vendar pa ljudje z uporabo višjih intelektualnih struktur presegamo instinkte iz "plazilskih možganov". Izkaže se, da takrat ko to storimo, ko poskušamo življenje naredit boljše za vse, navadno vsi profitiramo.


To je praviloma (a nikakor ne vedno) res, ampak govoriti o pehanju za denar kot nekaj čudnega, nenaravnega, nenavadnega ali slabega je neumnost. To je način kako delujejo vsa živa bitja, med njimi tudi mi. To lahko v neki meri presežemo, ampak to so vseeno evolucijsko pogojene lastnosti, ne nekaj, kar lahko kar tako odstranimo.

Smrekar1 ::

gus5 je izjavil:

Nesmisel. Stremljenje implicira določene kognitivno pogojene vzgibe. Rastline denimo, jih nimajo.


Poglejmo malo nižje, kaj so antibiotiki? Praviloma so to substance, ki jih izločajo plesni zato, da zatrejo hitrejše rastoče bakterije okoli sebe. Tu imamo dve možnosti:
1. plesni imajo kognitivno pogojene vzige
2. trditev, da so za to potrebni kognitivno pogojeni vzgibi, je neumnost

Kaj je res naj se odloči vsak sam.


Kognitivno pogojeni vzgibi.

Nesmiselno je tudi pojasnjevanje socialno-ekonomskih razlik z naravno selekcijo.


Saj jih nisem. Z naravno selekcijo sem pojasnil prisotnost hlepenja po premoženju.

Apologija sebičnosti.


Evolucijski vzrok sebičnosti. Da, za zagovarjanje nekaterih visokoznanstvenih socioloških teorij moraš nujno zagovarjati tudi inteligentni kreacionizem.

Drži. A življenja si ljudje niso izboljšali zaradi vojne vseh proti vsem, pač pa zaradi zmožnosti sodelovanja in solidarnosti. Človek je socialno bitje.


Zgodovinsko gledano so bile vojne poglaviten vir napredka. Šele moderni kapitalizem in integrirano gospodarstvo, ki ga je prinesel, je vojne naredil neučinkovite.

imagodei ::

Smrekar1 je izjavil:

To je praviloma (a nikakor ne vedno) res, ampak govoriti o pehanju za denar kot nekaj čudnega, nenaravnega, nenavadnega ali slabega je neumnost.

S tem se strinjam, ampak preskok do tega, da se folk razburja nad minimalno plačo, je pa absurden. Ali pa nad socialnimi transferji, češ ker 1% prejemnikov socialne pomoči goljufa državo, je socialno pomoč treba ukinit (ali pa ful zmanjšat), folk pa nagnat delat. Pa blodnje o trickle-down economy, o absurdnem zmanjšanju obdavčitev kapitalskih dobičkov, itd. itn.

Smrekar1 je izjavil:

To je način kako delujejo vsa živa bitja, med njimi tudi mi. To lahko v neki meri presežemo, ampak to so vseeno evolucijsko pogojene lastnosti, ne nekaj, kar lahko kar tako odstranimo.

Če ideala nikdar ne moremo doseči, to še ni razlog, da se mu ne bi prizadevali čim bolj približati. Pri čemer jaz ne zagovarjam kakšnih komunističnih idej o uravnilovkah. Ampak nebrzdanega, pogoltnega bogatenja s kreativnimi interpretacijami zakonodaje ali celo s pomočjo zakonodaje ter skrivanjem dobičkov po davčnih oazah ne potrebujemo.
- Hoc est qui sumus -

Smrekar1 ::

imagodei je izjavil:


S tem se strinjam, ampak preskok do tega, da se folk razburja nad minimalno plačo, je pa absurden. Ali pa nad socialnimi transferji, češ ker 1% prejemnikov socialne pomoči goljufa državo, je socialno pomoč treba ukinit (ali pa ful zmanjšat), folk pa nagnat delat. Pa blodnje o trickle-down economy, o absurdnem zmanjšanju obdavčitev kapitalskih dobičkov, itd. itn.


Ne rečem da ne. Ampak na to moramo gledati kot na naraven odziv. Naraven seveda ne pomeni tudi dober.

Če ideala nikdar ne moremo doseči, to še ni razlog, da se mu ne bi prizadevali čim bolj približati. Pri čemer jaz ne zagovarjam kakšnih komunističnih idej o uravnilovkah. Ampak nebrzdanega, pogoltnega bogatenja s kreativnimi interpretacijami zakonodaje ali celo s pomočjo zakonodaje ter skrivanjem dobičkov po davčnih oazah ne potrebujemo.


Kreativne interpretacije zakonodaje in davčne oaze so zlorabe sistema. So problem, ampak to je rešljiv znotraj sistema.

ZaphodBB ::


Dejansko se zdi, da socialne živali, ki živijo v večjih skupinah, potrebujejo en nabor pravil vedenja, proto-moralo, katerih temelj je empatija (in altruizem, ki ni omejen neposredno na bližnje sorodstvo). Kaže, da se na neki točki pojavi nek sistem moralnih vrednot, ki ga lahko seveda opišemo in je, jasno, tudi elastičen in do določene mere spremenljiv/prilagodljiv. Sekularni pristopi k morali so tu v prednosti pred religioznimi, ampak to je že druga zgodba.

Niti nisi razložil kaj sekularna morala je, pa se že bahaš kakšne prednosti ima. No daj, pojdi na začetek.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

imagodei ::

Smrekar1> "Kreativne interpretacije zakonodaje in davčne oaze so zlorabe sistema. So problem, ampak to je rešljiv znotraj sistema."

Jah, ne, dokler so politiki del tega sistema in si polnijo žepe, dokler korporacije lahko vplivajo na sprejemanje zakonodaje, ki jim je pisana na kožo preko lobistov in preko ostalih zakulisnih igric. Ne dokler si ne priznamo, da je neoliberalistična ideologija precej velik problem.


MrStein> "No, to je tvoje mnenje. Drugi so sumljivo tiho."

Ah, tebi se odtekanje davkov ne zdi problem? Oziroma odtekanje denarja, ki ga podjetja poberejo od prebivalcev ene države, tako da (nižje) davke plačajo v drugi državi?
- Hoc est qui sumus -

ZaphodBB ::

Ah, tebi se odtekanje davkov ne zdi problem? Oziroma odtekanje denarja, ki ga podjetja poberejo od prebivalcev ene države, tako da (nižje) davke plačajo v drugi državi?

Ker ti vedno kupiš dražjo storitev v istem kraju kot delaš in živiš, ker se ti "odtekanje denarja" v sosednje kraje škoduje tvojemu kraju?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

imagodei ::

ZaphodBB je izjavil:


Dejansko se zdi, da socialne živali, ki živijo v večjih skupinah, potrebujejo en nabor pravil vedenja, proto-moralo, katerih temelj je empatija (in altruizem, ki ni omejen neposredno na bližnje sorodstvo). Kaže, da se na neki točki pojavi nek sistem moralnih vrednot, ki ga lahko seveda opišemo in je, jasno, tudi elastičen in do določene mere spremenljiv/prilagodljiv. Sekularni pristopi k morali so tu v prednosti pred religioznimi, ampak to je že druga zgodba.

Niti nisi razložil kaj sekularna morala je, pa se že bahaš kakšne prednosti ima. No daj, pojdi na začetek.

Spet sva pri tem, da si enostavno prelen. Za božjo voljo, naredi domačo nalogo. Zakaj bi jaz pisal povzetke stvari, ki zahtevajo vsaj daljše članke, če ne knjige, in o katerih je bilo skozi stoletja prelitega že ogromno črnila? Včas je bilo treba iti v knjižnico, danes pa so informacije na dosegu roke, nimaš nobenega izgovora. Vpiši iskani termin v Google, ker zares ne gre za nekaj obskurnega, o čemer bi se pogovarjali prostozidarji za debelimi zidovi. Pomagam ti toliko, da ti dam nekaj linkov.

Za ogrevanje: Secular morality @ Wikipedia
V roke lahko vzameš knjigo Moral Landscape od Sama Harrisa: The Moral Landscape @ Wikipedia
Krajši članek o sekularni morali by Matt Dillahunty et al: Secular morality @ Ironchariots.org

Če te branje dolgočasi, lahko poskusiš z naslednjima posnetkoma (spet, by Matt Dillahunty, drugi video je daljše predavanje, je pa zvok mal slabše kvalitete)
Približno 30 minut:


Dobro uro (lahko skočiš na 3:45):
- Hoc est qui sumus -

Smrekar1 ::

imagodei je izjavil:


Jah, ne, dokler so politiki del tega sistema in si polnijo žepe, dokler korporacije lahko vplivajo na sprejemanje zakonodaje, ki jim je pisana na kožo preko lobistov in preko ostalih zakulisnih igric.


Problem je dokler politiki zastopajo vse ljudi, tudi tiste, ki kaj imajo, ne samo nekaterih.

Meni se vseeno zdi, da je bolj problem v nevoščljivosti kot v sistemu.

imagodei ::

ZaphodBB je izjavil:

Ah, tebi se odtekanje davkov ne zdi problem? Oziroma odtekanje denarja, ki ga podjetja poberejo od prebivalcev ene države, tako da (nižje) davke plačajo v drugi državi?

Ker ti vedno kupiš dražjo storitev v istem kraju kot delaš in živiš, ker se ti "odtekanje denarja" v sosednje kraje škoduje tvojemu kraju?

Zakaj je treba vpeljevat absurde v debato? Jaz vem, da si želiš "zmagat v debati", to je problem forumov. V tem pogledu je še gostilniška debata boljša. Ampak, ko gredo primerjave v take maloumnosti, je pa to znak zame, da se moram odmaknit. In potem me seveda obtožujete, da stvari puščam odprte... Jasno da jih, ko pa nikoli ne moremo pridi do dna. Vedno najdete še nekaj.

Primerjati osebne nakupe z odtekanjem milijard denarja (in milijonov v davkih) v tujino, je popolna bebarija. Že samo zato, ker bo Janez iz sosednjega mesta kdaj pa kdaj nabavljal v moji lokalni trgovini in se take stvari iznihajo. Tako kot bo Avstrijec na poti na morje tankal bencin na slovenski črpalki, Korejski turist bo zapravljal na Bledu, Hrvat bo prišel smučat v Kranjsko goro...

Kar dela kapitalist, ki skriva denar v davčni oazi je neprimerno huje: izkorišča lokalne resurse, začenši z delavci, prometno infrastrukturo; za zdravje delavcev mu skrbi lokalni zdravstveni sistem, morda pobira subvencije, itd; davke, iz katerih se napajajo (tudi te, vendar ne samo te) storitve pa skriva.

A gremo lahko še nižje s primerjavami?
- Hoc est qui sumus -

MrStein ::

imagodei je izjavil:

Smrekar1> "Kreativne interpretacije zakonodaje in davčne oaze so zlorabe sistema. So problem, ampak to je rešljiv znotraj sistema."

Jah, ne, dokler so politiki del tega sistema in si polnijo žepe, dokler korporacije lahko vplivajo na sprejemanje zakonodaje, ki jim je pisana na kožo preko lobistov in preko ostalih zakulisnih igric. Ne dokler si ne priznamo, da je neoliberalistična ideologija precej velik problem.

Ponavljam vprašanje: Zakaj ste vsi vi levo usmerjeni volili neolibse namesto levih strank? Zakaj SMC namesto ZL?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

imagodei ::

MrStein je izjavil:

Ponavljam vprašanje: Zakaj ste vsi vi levo usmerjeni volili neolibse namesto levih strank? Zakaj SMC namesto ZL?

Jaz osebno ti ne morem odgovorit, ker nisem volil SMC. Je pa tako, da vse, kar je resnih strank v Sloveniji, je bolj ali manj neoliberalno. ZL? Si ne predstavljam Luke Meseca kot PM.
- Hoc est qui sumus -

Smrekar1 ::

imagodei je izjavil:


Jaz osebno ti ne morem odgovorit, ker nisem volil SMC. Je pa tako, da vse, kar je resnih strank v Sloveniji, je bolj ali manj neoliberalno. ZL? Si ne predstavljam Luke Meseca kot PM.


Če je po tvoje vse, kar je desno od Luke Meseca, že kar "neoliberalno" in so neoliberalci fuj in kak je problem v tebi, ne v naši politiki.

imagodei ::

Stranke, ki se deklarirajo za leve, tudi v svetu, ne samo v Sloveniji, so v zadnjih desetletjih praviloma prevzele veliko neoliberalne ideologije. Problem ni v meni, ampak v realnosti političnega parketa.
- Hoc est qui sumus -

Smrekar1 ::

imagodei je izjavil:

Stranke, ki se deklarirajo za leve, tudi v svetu, ne samo v Sloveniji, so v zadnjih desetletjih praviloma prevzele veliko neoliberalne ideologije. Problem ni v meni, ampak v realnosti političnega parketa.


Nak. Problem je v tebi. Delaš isto napako kot denimo Rusija s fašizmom (kdor se jim ne klanja je fašist) in SDS z vsem, kar ne malikuje velikega vodje (kdor tega ne počne je levi).

imagodei ::

Tole je pa dejansko tvoj osebni pogled na moje stališče. Mnenjska debata. Jaz trdim, da ni to problem, ti pa da je. Ne bova prišla nikamor. Se lahko strinjava, da se ne strinjava?
- Hoc est qui sumus -

ZaphodBB ::

Spet sva pri tem, da si enostavno prelen. Za božjo voljo, naredi domačo nalogo. Zakaj bi jaz pisal povzetke stvari, ki zahtevajo vsaj daljše članke, če ne knjige, in o katerih je bilo skozi stoletja prelitega že ogromno črnila? Včas je bilo treba iti v knjižnico, danes pa so informacije na dosegu roke, nimaš nobenega izgovora. Vpiši iskani termin v Google, ker zares ne gre za nekaj obskurnega, o čemer bi se pogovarjali prostozidarji za debelimi zidovi. Pomagam ti toliko, da ti dam nekaj linkov.

Prelen? Prelen si ti, ko opletaš s pojmi katerih nisi opredelil. Ker je etika en od mojih hobijev vem koliko različnih in konfliktnih pogledov je na to vprašanje. Postavil sem več kot razumno prvo vprašanje na tvojo vpeljavo neopredeljenega pojma, še posebaj v luči, da pozivaš k reformi družbe okrog tega neopredeljenega pojma.

Sedaj pa namesto, da me zmerjaš in se izmikaš vprašanjem še opredeli kaj sekularna morala je in kako pridemo do sekularnih moralnih pravil.

V isti sapi trdiš, da ne gre za nekaj obskurnega, hkrati pa trdiš, da ne moreš povedat na kratko, ker je bilo prelito ogromno črnila?

Če imaš v rokah moralna pravila in framework okrog katerega bomo gradili družbo, potem na plan z njim. Če namreč želiš okrog tega graditi družbo morajo biti pravila in framework dovolj enostavni, da jih lahko učimo majhnim otrokom. Razen, če pričakuješ, da bo vsak posameznik posvetil par let življenja študiju etike, zgolj zato, da nam ne bo razpadla civilizacija?

Edit: Glede na to, da poglede Sama Harrisa dokaj dobro poznam, bi te prosil, da me osvetliš na kakšen način bi po Harrisovo prišli do sekularne morale. Kajti jaz trdim, da Harris nikoli ne odgovori na vprašanje katerega jaz zastavljam tebi. Ker dopuščam možnost, da si bolje razumel, bi te prosil da me razsvetliš.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Truga ::

imagodei je izjavil:

Zakaj je treba vpeljevat absurde v debato? Jaz vem, da si želiš "zmagat v debati", to je problem forumov. V tem pogledu je še gostilniška debata boljša. Ampak, ko gredo primerjave v take maloumnosti, je pa to znak zame, da se moram odmaknit. In potem me seveda obtožujete, da stvari puščam odprte... Jasno da jih, ko pa nikoli ne moremo pridi do dna. Vedno najdete še nekaj.

ne dajaj ocitnemu nacisticnemu demagogu platforme, zaphodbb to zdaj pocne tu ze par let. vsakic ko mu resno odgovoris on zmaga.

imagodei ::

ZaphodBB je izjavil:

Sedaj pa namesto, da me zmerjaš in se izmikaš vprašanjem še opredeli kaj sekularna morala je in kako pridemo do sekularnih moralnih pravil.

1.) Kje sem te zmerjal?
2.) Na vprašanje sem ti odgovoril. Če se ti ne da brati linkov, hkrati pa bi rad debatiral, si objektivno len.
3.) Na linkih piše vse, kar je relevantno. Če bi rad poglobljeno debato (ki jo boš spet moral brati), odpri novo temo.
4.) Očitno se ti ne gre za debato, ampak samo za to, da bi me "ujel na neznanju" in potem to pokazal, češ, vidte, kako imagodei nič ne ve, pa se tako rad oglaša. Ad hominem pač. Framework sekularne morale pa stoji kljub temu, a jaz pristanem na tvoje igrice in tukaj pišem o njej, ali pa ne.

ZaphodBB je izjavil:

Če imaš v rokah moralna pravila in framework okrog katerega bomo gradili družbo, potem na plan z njim. Če namreč želiš okrog tega graditi družbo morajo biti pravila in framework dovolj enostavni, da jih lahko učimo majhnim otrokom. Razen, če pričakuješ, da bo vsak posameznik posvetil par let življenja študiju etike, zgolj zato, da nam ne bo razpadla civilizacija?

Saj gradimo družbo na teh pravilih :\. In otroke učimo o tem.

ZaphodBB je izjavil:

Edit: Glede na to, da poglede Sama Harrisa dokaj dobro poznam, bi te prosil, da me osvetliš na kakšen način bi po Harrisovo prišli do sekularne morale. Kajti jaz trdim, da Harris nikoli ne odgovori na vprašanje katerega jaz zastavljam tebi. Ker dopuščam možnost, da si bolje razumel, bi te prosil da me razsvetliš.

A si ti ziher, da govoriva o istem Samu Harrisu?
- Hoc est qui sumus -

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Gregor P ::

Bomo šele videli, kako "poceni" je pravzaprav ta ponudba ;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Fritz ::

Za Karavanke bi bila edina rešitev v trenutni situaciji ta, da Avstrijce zaprosimo naj gradijo drugo cev po celotni dolžini in jim samo plačamo našo polovico tunela.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

ZaphodBB ::

A si ti ziher, da govoriva o istem Samu Harrisu?

Točno o istem Samu Harrisu govoriva. Sam v resnici pride tako daleč, da pove, da ni sposoben definirati moralnega kodeksa na podlagi dejstev o svetu, vendar je močno prepričan, da se da.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

gus5 ::

Smrekar1 je izjavil:

Poglejmo malo nižje, kaj so antibiotiki? Praviloma so to substance, ki jih izločajo plesni zato, da zatrejo hitrejše rastoče bakterije okoli sebe. Tu imamo dve možnosti:
1. plesni imajo kognitivno pogojene vzige
2. trditev, da so za to potrebni kognitivno pogojeni vzgibi, je neumnost
Kaj je res naj se odloči vsak sam.
Torej dopuščaš možnost, da plesen ima kognitivni potencial? :)) :)) :))
Mimogrede, na biofizični ravni je kognicija pogojena s 'posedovanjem' kortikalnih nevronov.

Smrekar1 je izjavil:

Z naravno selekcijo sem pojasnil prisotnost hlepenja po premoženju.
Rastline in živali hlepijo po premoženju? Rastline in živali poznajo lastniška razmerja in se celo zavedajo koncepta lastnine? :)) :)) :))

Smrekar1 je izjavil:

Evolucijski vzrok sebičnosti.
Če je naravna evolucija vzrok sebičnosti organizmov, potem organizmi sami po sebi niso sebični. Torej je izjava – 'Stremenje k takem ali drugačnem bogastvu je v naravi vsakega živega bitja' – nesmiselna.

Smrekar1 je izjavil:

Da, za zagovarjanje nekaterih visokoznanstvenih socioloških teorij moraš nujno zagovarjati tudi inteligentni kreacionizem.
Sociološke znanstvene teorije morajo biti utemeljene v praznoverju inteligentnega kreacionizma? :))

Smrekar1 je izjavil:

Zgodovinsko gledano so bile vojne poglaviten vir napredka. Šele moderni kapitalizem in integrirano gospodarstvo, ki ga je prinesel, je vojne naredil neučinkovite.
Šele moderni kapitalizem je naredil zatiranje učinkovito (kolonializem, imperializem) in vojne totalne. Primera totalnih vojn sta prva in druga svetovna vojna, ki sta manifestaciji imperialističnega spopada velesil, boja za surovine in trge njihovih kapitalističnih gospodarstev ter geopolitične preureditve sveta in političnih ter ekonomskih razmerji moči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gus5 ()

MrStein ::

Eni pač ne razumejo preprostega dejstva "Gor vrženo jajce bo padlo nazaj. In se zelo verjetno razbilo."
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Smrekar1 ::

gus5 je izjavil:

Torej dopuščaš možnost, da plesen ima kognitivni potencial?


Kar se mene tiče je verjetno pravilna točka 2.

Rastline in živali hlepijo po premoženju? Rastline in živali poznajo lastniška razmerja in se celo zavedajo koncepta lastnine?


Poskusi neznanemu psu večje pasme (npr. rotweiler) vzeti kos mesa in boš lahko kaj hitro poročal o tem ali pozna lastniška razmerja ali ne. Če ne razumeš v čem je razlika prosi lastnika, da stori isto.

Če je naravna evolucija vzrok sebičnosti organizmov, potem organizmi sami po sebi niso sebični.


Daj tole malo razdelaj, ker ne vidim povezave med prvim in drugim. Naravna evolucija je vzrok za inteligenco, mar to pomeni, da tudi inteligentni nismo ampak ... kaj točno?
Veliko sreče pri razlagi.

Sociološke znanstvene teorije morajo biti utemeljene v praznoverju inteligentnega kreacionizma?


Če hočeš zagovarjati komunistično teorijo kot nekaj za človeka primernega, normalnega moraš nujno zanikati teorijo evolucije in vpeljati kvazisekularen inteligentni ustroj.

naj bi izjavil:

Šele moderni kapitalizem je naredil zatiranje učinkovito (kolonializem, imperializem) in vojne totalne.


Kolonializem je bil izjemno učinkovit pred razvojem kapitalizma, razvoj kapitalizma ga je naredil neučinkovitega. Totalne vojne so obstajala krepko pred obstojem kapitalizma, kapitalizem je povzročil, da niso več stroškovno učinkovite (ceneje je nekaj kupiti kot to s silo vzeti). Trditev v citatu zgoraj je izmišljena.

Primera totalnih vojn sta prva in druga svetovna vojna, ki sta manifestaciji imperialističnega spopada velesil, boja za surovine in trge njihovih kapitalističnih gospodarstev ter geopolitične preureditve sveta in političnih ter ekonomskih razmerji moči.


Prvi znan primer, ko lahko zanesljivo govorimo o totalni vojne sega v 3. Punsko vojno (149-146 pr.n.št.) ne v 1. svetovno vojno. Seveda če ti zgodovina ne gre dlje kot do začetka 20. stoletja morda nimaš takega občutka, jasno je tudi, da nimaš potrebnega znanja, da bi politično/gospodarske sisteme med sabo primerjal, ocenjeval. Si pač nesposoben, žal.

imagodei ::

ZaphodBB je izjavil:

A si ti ziher, da govoriva o istem Samu Harrisu?

Točno o istem Samu Harrisu govoriva. Sam v resnici pride tako daleč, da pove, da ni sposoben definirati moralnega kodeksa na podlagi dejstev o svetu, vendar je močno prepričan, da se da.

Heh. Zdaj, ko si uvidel svojo zmoto, naenkrat ni več vprašanje "na kakšen način bi po Harrisovo prišli do sekularne morale", ampak bi ti rad videl znanstveno rigorozno definicijo. Temu rečemo premikanje vratnic, kar tukajle počneš že predolgo časa.

Harris ima doktorat iz kognitivne nevroznanosti in se je v svoji doktorski dizertaciji ukvarjal ravno z vprašanjem, kako bi znanost lahko orisala človeške vrednote (to je pravzaprav tudi podnaslov knjige The Moral Landscape: How science could determine human values). Precej očitno ima kar nekaj nasprotnikov, hkrati pa tudi precej privržencev.

Ampak ni vprašanje, a mu je to uspelo z vso znanstveno rigoroznostjo. Tvoje vprašanje je bilo "na kakšen način bi po Harrsivo prišli do sekularne morale". Z "Na kakšen način bi" se Harris ukvarja že kar precej časa, od PhD-ja in knjige dalje. Tudi v svojem blogu odgovarja na pomisleke in kritike.

Zdaj bom pa upošteval nasvet od Truge in zaključujem to brezplodno debato.
- Hoc est qui sumus -

Vazelin ::

Haha pa ti oblastniki se dobesedno delajo norca.
Referendum naj bi bil 13 maja torej teden dva pred drz volitvami:))
Zgleda je res mafija zadaj ki jo zanima samo kako čimmanj folka na volišča dobit.

ZaphodBB ::

imagodei je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

A si ti ziher, da govoriva o istem Samu Harrisu?

Točno o istem Samu Harrisu govoriva. Sam v resnici pride tako daleč, da pove, da ni sposoben definirati moralnega kodeksa na podlagi dejstev o svetu, vendar je močno prepričan, da se da.

Heh. Zdaj, ko si uvidel svojo zmoto, naenkrat ni več vprašanje "na kakšen način bi po Harrisovo prišli do sekularne morale", ampak bi ti rad videl znanstveno rigorozno definicijo. Temu rečemo premikanje vratnic, kar tukajle počneš že predolgo časa.

Harris ima doktorat iz kognitivne nevroznanosti in se je v svoji doktorski dizertaciji ukvarjal ravno z vprašanjem, kako bi znanost lahko orisala človeške vrednote (to je pravzaprav tudi podnaslov knjige The Moral Landscape: How science could determine human values). Precej očitno ima kar nekaj nasprotnikov, hkrati pa tudi precej privržencev.

Ampak ni vprašanje, a mu je to uspelo z vso znanstveno rigoroznostjo. Tvoje vprašanje je bilo "na kakšen način bi po Harrsivo prišli do sekularne morale". Z "Na kakšen način bi" se Harris ukvarja že kar precej časa, od PhD-ja in knjige dalje. Tudi v svojem blogu odgovarja na pomisleke in kritike.

Zdaj bom pa upošteval nasvet od Truge in zaključujem to brezplodno debato.

Prosim? A si res neironično naredil kar si naredil?

Nisem rekel, da bi rad znanstveno rigorozno definicijo. Rekel sem ravno nasprotno, rad bi koherenten a logično konsistenten opis t.i. sekularne morale, ki je dovolj enostaven, da ga lahko razložim 5 let staremu otroku. Zato sem pa rekel, da če resno misliš graditi kulturo okrog sekularne morale potrebuješ tako definicijo, ker ne moreš prišakovati, da bo vsak zidarski pomočnik študiral etiko na fakulteti.

Glede na to, da si ti tisti, ki bi rad volil "desnico, ki bi bila moderna in bi bila propagirala sekularno moralo" (parafraziram, se opravičujem, če nisem čisto točen), mene zanima kako taka morala izgleda. Ker ti si prepričan, da obstaja.

Jaz sem bil tako kot ti in Sam Harris dolgo prepričan, da je to res. Potem sem se lotil iskanja te famozne sekularne morale. In sedaj sem prebral dovolj tovrstnih gradiv, da lahko povem, da filozofi s področja etike nimajo nič pametnega za pokazat. Tudi Sam Harris.

Tudi ti ne znaš odgovoriti na vprašanje, ker ti je nerodno priznati me pošiljaš brat knjige katere sem že prebral. Ti pa jih nisi ali pa nisi razumel kaj v njih piše. Če meniš, da temu ni tako - argument na plano. In ne, postanje linkov ni tvorjenje argumentov. Ampak odvračanje pozornosti.

Namesto, da mene obtožuješ tistega kar počneš sam - t.j. premikanja golov, bi te prosil da tvoriš in postaviš na plano argument. Mene obtožuješ neiskrene retorike, pa samo postavljam vprašanja, ker bi rad videl dokaze za tvoje trditve. T.j. da obstaja sekularna morala.

Namesto, da bi mi odgovoril se sprenevedaš in se izvijaš na vse načine.

> Heh. Zdaj, ko si uvidel svojo zmoto, naenkrat ni več vprašanje "na kakšen način bi po Harrisovo prišli do sekularne morale", ampak bi ti rad videl znanstveno rigorozno definicijo. Temu rečemo premikanje vratnic, kar tukajle počneš že predolgo časa.

Slamnat mož. Nikjer nisem terjal znanstveno rigorozne definicije.

> Ampak ni vprašanje, a mu je to uspelo z vso znanstveno rigoroznostjo. Tvoje vprašanje je bilo "na kakšen način bi po Harrsivo prišli do sekularne morale". Z "Na kakšen način bi" se Harris ukvarja že kar precej časa, od PhD-ja in knjige dalje. Tudi v svojem blogu odgovarja na pomisleke in kritike.

Apel na avtoriteto. Nikdar nisem rekel, da Harris nima doktorata in nevroznanosti. Trdim, da ni formiral sekularnega moralnega sistema. Tudi njegovo delo poznam dovolj dobro, da si upam trditi, da je moj zgoraj navedeni povzetek t.j.: "Sam Harris nima iz znanosti izvedenega sekularnega moralnega sistema, trdi pa, da se ga da narediti." dovolj točen.

> Zdaj, ko si uvidel svojo zmoto, naenkrat ni več vprašanje "na kakšen način bi po Harrisovo prišli do sekularne morale", ampak bi ti rad videl znanstveno rigorozno definicijo. Temu rečemo premikanje vratnic, kar tukajle počneš že predolgo časa.

You just making shit up. Psihološka projekcija. V resnici si ti uvidel svojo zmoto in ker nočeš priznati namesto tega polagaš besede v usta in premikaš gole. Čestitke.

> Z "Na kakšen način bi" se Harris ukvarja že kar precej časa, od PhD-ja in knjige dalje. Tudi v svojem blogu odgovarja na pomisleke in kritike.

Ja in v resnici nima nobenega odgovora, razen tega, da je religija BS. To veš tudi ti, sicer ne bi zganjal retorike in bi pač lepo napisal odgovor.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Gregor P ::

Vazelin je izjavil:

Haha pa ti oblastniki se dobesedno delajo norca.
Referendum naj bi bil 13 maja torej teden dva pred drz volitvami:))
Zgleda je res mafija zadaj ki jo zanima samo kako čimmanj folka na volišča dobit.

Kot jaz razumem zakonsko ne gre drugače? Edino, če bi poslanci, mislim da z 2/3 večino, odločili drugače (treba preveriti!):8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

imagodei ::

ZaphodBB je izjavil:

Nisem rekel, da bi rad znanstveno rigorozno definicijo. Rekel sem ravno nasprotno, rad bi koherenten a logično konsistenten opis t.i. sekularne morale, ki je dovolj enostaven, da ga lahko razložim 5 let staremu otroku. Zato sem pa rekel, da če resno misliš graditi kulturo okrog sekularne morale potrebuješ tako definicijo, ker ne moreš prišakovati, da bo vsak zidarski pomočnik študiral etiko na fakulteti.

Meni se zdi, da trolaš. Ampak, ti bom poskusil tekom dneva pripravit en odgovor. Nimam vsak dan celih dopoldnevov frej za iskanje in povzemanje tistega, česar ti nalašč nočeš prebrat na linkih in poslušat na youtube videih. Saj si pogledal tiste, ki sem jih objavil, kajne?

ZaphodBB je izjavil:

Ker ti si prepričan, da obstaja.

Sekularna morala je v resnici edino, kar obstaja. Kaj ti predlagaš kot alternativo? Religiozno moralo? Nekaj, kar bazira na Svetem pismu? Šeriatsko pravo?

ZaphodBB je izjavil:

Jaz sem bil tako kot ti in Sam Harris dolgo prepričan, da je to res. Potem sem se lotil iskanja te famozne sekularne morale. In sedaj sem prebral dovolj tovrstnih gradiv, da lahko povem, da filozofi s področja etike nimajo nič pametnega za pokazat. Tudi Sam Harris.

To je tvoje mnenje, v resnici pa je alternativa še bistveno bolj zgrešena. Če želiš debatirat o religiozni vs sekularni morali, je to absolutno prevelik offtopic, da bi ga lahko kakorkoli upravičili v tej temi. Odpri novo.

ZaphodBB je izjavil:

In ne, postanje linkov ni tvorjenje argumentov. Ampak odvračanje pozornosti.

Ne, ni tvorjenje argumentov, se strinjam. Je pa podkrepitev argumentov. Saj veš, tisti 2. odstavek 2. člena pravil, ki pravi:
Zahteva se argumentiran pogovor, ki se nanaša na predmet razprave. Zaželeno je, da je podkrepljen z viri.


ZaphodBB je izjavil:

Ja in v resnici nima nobenega odgovora, razen tega, da je religija BS. To veš tudi ti, sicer ne bi zganjal retorike in bi pač lepo napisal odgovor.

To, da je religija bulšit in da je religiozna morala bulšit, je dovolj dober razlog, da se lotiš postavljanja sistema sekularne morale. In religija je, če nanjo gledamo z znanstvenega ali logičnega vidika, popolni bulšit. Razprava zakaj je temu tako, presega okvire te teme (lahko odpreš novo temo) in o tem so mnogi učeni možje povedali že zelo veliko. Ne verjamem, da sem jaz osebno sposoben dovolj rigorozno zagovarjat to temo, linkov in virov pa itak ne bereš ali pa se odločiš, da niso dovolj dobri (oziroma gladko napišeš, da se npr. Sam Harris (Sokrat, Epikur, Immanuel Kant, Jeremy Bentham, C. Hitchens, Matt Dillahunty) moti in s tem je zate debata zaključena).

Skratka, v tem času, ko bom zate pripravil enega izmed možnih povzetkov sekularne morale, se lahko izjasniš, ali ti kot alternativo predlagaš neko religiozno moralo? In katero? Krščansko, islamsko? Kaj drugega?
- Hoc est qui sumus -

Gregor P ::

Samo da še enkrat pogledam v kateri temi sem ... jp, tema se imenuje "Drugi tir...novi TEŠ6?" ... VIDVA;(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

avani ::

Kaj mislite, koliko ljudi bo bojkotiralo ta drugi referendum?

MrStein ::

Gregor P je izjavil:

Samo da še enkrat pogledam v kateri temi sem ... jp, tema se imenuje "Drugi tir...novi TEŠ6?" ... VIDVA;(

Tako je, če poskusiš racionalno debato z imagoblabla-jem... ;)
Zadnjič je trajalo en mesec, da smo mu dopovedali, da obstajajo TV aparati, zračnice in vodovod. (zadeva "tlak 1 bar")
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

imagodei ::

Vidim, da te debate z mano globoko prizadenejo. Morda bi se moral v bodoče izogibat konfrontacije z mano, če imaš potem travme, ko se osmešiš?

BTW, jaz nimam problema priznat, ko se zmotim. Pa ti? Ali rajši lažeš, da očrniš drugega? O katerih TV aparatih in kakšnem tlaku 1 bar blodiš?
- Hoc est qui sumus -

GregiB ::

avani je izjavil:

Kaj mislite, koliko ljudi bo bojkotiralo ta drugi referendum?

Menim, da ne gre za bojkot ampak zgolj za neudeležbo, ker zadeva volilcev ne tangira dovolj.
Sem danes zjutraj poslušal Kovačiča, kako da bo vztrajal, da se referendum izpelje ob državnozborskih volitvah, kar bi seveda popolnoma na glavo obrnilo zadevo, saj bi bila udeležba na referendumu ustvarjena umetno. Na volišču bi namreč volilec "po defaultu" dobil ponujen referendumski listič in bi ga moral ob nameravani neudeležbi proaktivno zavrniti, medtem, ko lahko to pasivno naredi s neudeležbo, če je referendum izpeljan ločeno.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Gregor P ::

+ da bi potem referendum na isti datum glede na veljavno zakonodajo bil nezakonit. Borci za pravico pa takšni:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Ganon ::

Kovačič je na vlado že naslovil zahtevo za skoraj 100 tisočakov proračunskih sredstev za kampanijo. Kaj bo storil, ko mu bodo ljudje še enkrat prisolili zaušnico?

Unilseptij ::

Moja projekcija: referendum bo, kot je razpisan. Spet bodo volilci zakon podprli. Na Vilijevo pritozbo, da ni bil razpisan na pravi dan (pri cemer se sploh se ne ve, kdaj bodo volitve, ker se niso razpisane oziroma teorericno lahko celo dobimo novega mandatarja :D), bo ustavno sodisce zakon o referendumu spet spoznalo za neustavnega, ker ne omogoca izvedbe referendumov z volitvami, in nalozilo vrhovnemu sodiscu, da presodi, ali je treba referendum spet razveljaviti. Vrhovno sodisce bo presodilo, da ni mogoce ugotoviti, da izvedba skupaj z volitvami ne bi spremenila rezultata, zato bo referendum razveljavilo se enkrat. Potem pa ne vem vec... v normalni drzavi bi kaksna institucija zagorela, pri nas pa bomo verjetno pocakali na jesenske lokalne volitve in sli na referendum se tretjic. Ker nasprotnikov se vedno ne bo vec kot podpornikov, ceprav bo kvorum dosezen, bo to razlog za novo ustavno pritozbo, izgovor bodo do takrat ze nasli.... Takrat se nas bo navelicala tudi evropska komisija in sredstva pac namenila za druge stvari, projekt bomo pospravili v predal in vse bo OK :D.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

imagodei je izjavil:

Vidim, da te debate z mano globoko prizadenejo. Morda bi se moral v bodoče izogibat konfrontacije z mano, če imaš potem travme, ko se osmešiš? ---> napad na sogovornika

BTW, jaz nimam problema priznat, ko se zmotim. Pa ti? Ali rajši lažeš, da očrniš drugega? O katerih TV aparatih in kakšnem tlaku 1 bar blodiš? ----> delanje se neumnega


Razen, če se res ne spomniš. Hmm, le kje bi lahko obstajal tlak 1 bar? Mogoče v materiji, ki nas vse obdaja, celo življenje? (imenuje se atmosfera, po domače: zrak).
In če zraven postavimo posodo z nekim osnovnim tlakom, najpreprostejšim kar je lahko: nulo, dobimo silo oziroma tlak na stene posode točno enega bara.

Zdaj pa hitro navrzi nekaj o prizadetosti in podobno! Saj noben ne bo opazil!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

GregiB je izjavil:


Sem danes zjutraj poslušal Kovačiča, kako da bo vztrajal, da se referendum izpelje ob državnozborskih volitvah, kar bi seveda popolnoma na glavo obrnilo zadevo, saj bi bila udeležba na referendumu ustvarjena umetno. Na volišču bi namreč volilec "po defaultu" dobil ponujen referendumski listič in bi ga moral ob nameravani neudeležbi proaktivno zavrniti, medtem, ko lahko to pasivno naredi s neudeležbo, če je referendum izpeljan ločeno.

Ja, ful je težko ne-pobrati papir, ki leži tam na mizi.
Mogoče bodo celo primeri zvinov in natrganih mišic!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

imagodei ::

MrStein je izjavil:

imagodei je izjavil:

Vidim, da te debate z mano globoko prizadenejo. Morda bi se moral v bodoče izogibat konfrontacije z mano, če imaš potem travme, ko se osmešiš? ---> napad na sogovornika

BTW, jaz nimam problema priznat, ko se zmotim. Pa ti? Ali rajši lažeš, da očrniš drugega? O katerih TV aparatih in kakšnem tlaku 1 bar blodiš? ----> delanje se neumnega


Razen, če se res ne spomniš. Hmm, le kje bi lahko obstajal tlak 1 bar? Mogoče v materiji, ki nas vse obdaja, celo življenje? (imenuje se atmosfera, po domače: zrak).
In če zraven postavimo posodo z nekim osnovnim tlakom, najpreprostejšim kar je lahko: nulo, dobimo silo oziroma tlak na stene posode točno enega bara.

Zdaj pa hitro navrzi nekaj o prizadetosti in podobno! Saj noben ne bo opazil!

Zdaj si se celo zatekel v potvarjanje citatov? Verjamem, da si želel izpasti na moč premeten s tistim "delanje se neumnega", a to, da si tisto podtaknil kot del mojega citata, pove več o tebi kot o meni.

Nadalje, še vedno nisi pojasnil, zakaj lažeš, da si ti meni dopovedoval o TV aparatih, zračnicah, vodovodih ter kakšno vezo ima to neposredno z 1 barom pritiska? Hyperloop (saj o tem je govora, ane?) ima obrnjeno situacijo - okoli je atmosferski pritisk, v sami cevi pa tlaka skorajda ni. Kar za sabo potegne nekaj problemov - ne nerešljivih, pač pa razmeroma dragih. Predvsem če želiš to ponudit v komercialno rabo za redni prevoz potnikov.

Lej, spet vem, da se sam sebi zdiš na moč brihten s temi pretiravanji in potvarjanji, a o resni debati s tabo ni sledu. Kot rečeno, jaz sem svoje zmote zlahka priznal, ti pa svoje nezadovoljstvo z mano rešuješ tako, da me zasleduješ po različnih temah in trosiš pripombe, ki nimajo nobene vrednosti. Pri tem si zabaven približno toliko kot rak debelega črevesa.

Ampak, kar nadaljuj, prepričan sem, da bodo tudi ostali opazili vrednost tvojih prispevkov.
- Hoc est qui sumus -

MrStein ::

imagodei je izjavil:


Zdaj si se celo zatekel v potvarjanje citatov? Verjamem, da si želel izpasti na moč premeten s tistim "delanje se neumnega", a to, da si tisto podtaknil kot del mojega citata, pove več o tebi kot o meni.

Vsak, ki ima IQ nad 10 ve, da je tisto po puščicah moj komentar na tvoje besede, ki so citirane 100% take, kot so bile.
Z ljudmi, ki imajo manjši IQ od omenjenega, pa ne debatiram.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

imagodei ::

MrStein je izjavil:

imagodei je izjavil:


Zdaj si se celo zatekel v potvarjanje citatov? Verjamem, da si želel izpasti na moč premeten s tistim "delanje se neumnega", a to, da si tisto podtaknil kot del mojega citata, pove več o tebi kot o meni.

Vsak, ki ima IQ nad 10 ve, da je tisto po puščicah moj komentar na tvoje besede, ki so citirane 100% take, kot so bile.
Z ljudmi, ki imajo manjši IQ od omenjenega, pa ne debatiram.

Zelo prozorno si se izognil odgovoru na ostalo izpostavljeno problematiko.

Če se res držiš svojega načela in ne debatiraš z ljudmi, ki imajo IQ nižji od 10, si predstavljam, da imaš precej malo notranjega dialoga. Kar bi pojasnilo, zakaj blebečeš preden razmisliš.

BTW, malce višje gor mi očitaš napad na sogovornika :\ in to seveda potem, ko v enem sporočilu prej o meni govoriš kot o "imagoblabla-ju". Ironija, ne?
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

GregiB ::

MrStein je izjavil:

Ja, ful je težko ne-pobrati papir, ki leži tam na mizi.
Mogoče bodo celo primeri zvinov in natrganih mišic!
Ni težko, je pa malo verjetno. Zadevo dobiš ponujeno po defaultu in moraš proaktivno zavrniti, kar pa ni glih v človeški naravi. Ne trdim, da bi bilo število oddanih glasovnic za državnoszborke volitve in referendum enako, trdim pa, da bi se s tem udeležba umetno povišala, definitivno čez zahtevan kvorum 20%...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

D3m ::

v normalni državi bi Vili šel v zapor oz. delal družbeno koristno delo.
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
43 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poljska pred Sodiščem EU izpodbija direktivo o avtorskih pravicah

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
296407 (1438) joze67
»

Kitajska partija bo vložila 60miljard dolarjev za razvoj Afrike (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
629753 (7206) Mr.B
»

Cerar ni več predsednik vlade! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22841406 (34647) Jupito
»

Bojkot referenduma drugi tir

Oddelek: Problemi človeštva
385337 (3983) arnecan1
»

SŽ - 5 ur na vlaku od MB do KP? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12634768 (28841) DuleKrtola

Več podobnih tem