» »

Autobahn - Nemčija

Autobahn - Nemčija

«
1
2

AapocalypseE ::

Kako bi komentirali to?

sandmat ::

kako komentirat? dva, ki ne razumeta sil s katerimi se igrata. Takšno početje je za na xbox.

Dr_M ::

Eh, psihopati. Sicer take tudi pri nas najdes.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

krneki0001 ::

Zmanjšaš na minimalno omejitev, prvo počivališče ven in se malo nadihat, en čik pržgat, pa bo šlo mimo. Če se pa tip na počivališču tudi ustavi, pa kol izpod sedeža in nalomit.

Invictus ::

Tako nekako. Pač tip je bil kreten. Je pa fajn take ob živce spravit.

Sem ravno v sredo na nemški avstrijski meji enega Avstrijca spravil totalno ob živce, ko sem se v stoječi koloni lepo peljal po desnem pasu, dokler se pač ta pas ni končal. Tip je zapeljal pred mene, ampak je pustil preveč placa. Sem prišel še mimo. Mi je s svojo živčnostjo polepšal dan :D. Sam pa sem prihranil vsaj pol ure stoječe kolone.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

murmur ::

Invictus je izjavil:

Tako nekako. Pač tip je bil kreten. Je pa fajn take ob živce spravit.

Sem ravno v sredo na nemški avstrijski meji enega Avstrijca spravil totalno ob živce, ko sem se v stoječi koloni lepo peljal po desnem pasu, dokler se pač ta pas ni končal. Tip je zapeljal pred mene, ampak je pustil preveč placa. Sem prišel še mimo. Mi je s svojo živčnostjo polepšal dan :D. Sam pa sem prihranil vsaj pol ure stoječe kolone.


Bravo Balkan boy. Cestitke. Svaka cast al kako ze, katera je res velika.

krneki0001 ::

murmur si že kdaj slišal za sistem zadrge?
Pelješ po pasu do konca in potem zapelješ na drug pas. Na drugem pasu pa vsak avto pusti toliko placa, da se lahko brez problemov en avto vmes vključi.

To kar se pa na balkanu dela namesto Sistema zadrge, da se kamioni postavijo na dva pasa in delajo zadaj kolono, je balkansko in nič higienično.

murmur ::

na balkanu ce ne gre drugace na desno po zelenici mimo, katera je zelo lepa.

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:

murmur si že kdaj slišal za sistem zadrge?
Pelješ po pasu do konca in potem zapelješ na drug pas. Na drugem pasu pa vsak avto pusti toliko placa, da se lahko brez problemov en avto vmes vključi.

To kar se pa na balkanu dela namesto Sistema zadrge, da se kamioni postavijo na dva pasa in delajo zadaj kolono, je balkansko in nič higienično.

Saj to se je zgodilo. Prišel sem do konca desnega pasu, in me je eden lepo spustil noter. Normalen sistem zadrge. Če se je nekdo že 1 km prej postavil na levi pas, to ni moj problem.

Tisti fovšljivi Avstrijec je pa še kar trobil :)), ko sem se odpeljal mimo. Kaka krivičnost ;). Ti Avstrijci so skoraj tako frfuknjeni kot povprečni Slovenci. Ni bistvene razlike.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

Tega s kamero bi kmalu zelo drago stal tisti manever na izvozu. Bedaka bi raje enostavno prijavil policiji.

perci ::

Zanimivo je korelacija tovrstnih početij z eno znamko vozil.

Aston_11 ::

Invictus je izjavil:

fovšljivi Avstrijec je pa še kar trobil :)), ko sem se odpeljal mimo. Kaka krivičnost ;).
Najbrž kakšen balkanc v avtu z austrijskimi tablicami, kot najbžr tudi uni v BMW na videu.

perci je izjavil:

Zanimivo je korelacija tovrstnih početij z eno znamko vozil.
Jaj so bili objavljeni že delni rezultati ankete (dva). Vozniki BMW so egoisti/egocentriki, na kratko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

PINki ::

Se lepo vidi kako BMWjevec provocira in se igra šerifa na cesti. Ko naleti na trši oreh pa rep med noge in gasa.

Utk ::

Cudno, nisem vedel da je avstrija tudi na balkanu. Ce vsi nekaj tako zelo narobe delajo, a ne obstaja kak procent moznosti, da dela narobe tist, ki dela obratno?

jtothek ::

Invictus je izjavil:

Tako nekako. Pač tip je bil kreten. Je pa fajn take ob živce spravit.

Sem ravno v sredo na nemški avstrijski meji enega Avstrijca spravil totalno ob živce, ko sem se v stoječi koloni lepo peljal po desnem pasu, dokler se pač ta pas ni končal. Tip je zapeljal pred mene, ampak je pustil preveč placa. Sem prišel še mimo. Mi je s svojo živčnostjo polepšal dan :D. Sam pa sem prihranil vsaj pol ure stoječe kolone.



Po desni se ne prehiteva. Ali je bil odstavni pas? Kar je še huje. V vsakem primeru to ni bilo nekaj kar se bi blo za hvalit.

PINki ::

Torej če bi bilo na desnem pasu prostih cirka 100m bi se ti vseeno prestavil na levi pas in čakal kot budala da se vsi premaknejo? Vsak, ki ima malo možganov bo šel po desnem in se vključil pri začetku kolone, če je to sploh potrebno. Predstavljaj si kamion na levem pasu zaradi tega ker stoječe kolone "ne sme" prehiteti na levem pasu. LOL

balluf ::

Utk je izjavil:

Cudno, nisem vedel da je avstrija tudi na balkanu. Ce vsi nekaj tako zelo narobe delajo, a ne obstaja kak procent moznosti, da dela narobe tist, ki dela obratno?


A ti misliš, da sta bila Nemca v avtu :D. Pomoje sta bila južno od balkana "gastarbajterja" ali njihov podmladek.

Dr_M ::

PINki je izjavil:

Torej če bi bilo na desnem pasu prostih cirka 100m bi se ti vseeno prestavil na levi pas in čakal kot budala da se vsi premaknejo? Vsak, ki ima malo možganov bo šel po desnem in se vključil pri začetku kolone, če je to sploh potrebno. Predstavljaj si kamion na levem pasu zaradi tega ker stoječe kolone "ne sme" prehiteti na levem pasu. LOL


Na sreco take kamikaze vcasih pohaja policija. Lahko bi jih veckrat sicer.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Utk ::

balluf je izjavil:

Utk je izjavil:

Cudno, nisem vedel da je avstrija tudi na balkanu. Ce vsi nekaj tako zelo narobe delajo, a ne obstaja kak procent moznosti, da dela narobe tist, ki dela obratno?


A ti misliš, da sta bila Nemca v avtu :D. Pomoje sta bila južno od balkana "gastarbajterja" ali njihov podmladek.

Tista 2 sploh nista važna. Stotine jih je bilo v koloni na levem pasu, samo en ta pameten je šel po desni mimo. Ne vem, tudi če je imel prav po zakonu, pa ni nujno, ker ne vemo kakšni znaki so bli, bi lahko še ta en upošteval lokalne navade in se postavil levo. Sploh ker zna tu vsak dan petkrat napisat, da smo slovenceljni zabiti, v tujini pa vsi pametni. Zgleda da on zadost pametne država še ni našel. Me prav zanima s čim in s kom vse ima še tak človek probleme...

Miha 333 ::

jtothek je izjavil:


Po desni se ne prehiteva.

Tole ne velja v primeru počasi se premikajoče kolone. Beri ZPrCP. Predvidevam, da je v Avstriji podobno.

Invictus ::

jtothek je izjavil:

[
Po desni se ne prehiteva. Ali je bil odstavni pas? Kar je še huje. V vsakem primeru to ni bilo nekaj kar se bi blo za hvalit.

Desni vozni pas in je bil prazen. Nobenega tam. jasno da sem se peljal do konca. A sem jaz kriv, če se folk ne zna peljati po voznem pasu do konca?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Miha 333 ::

Tile so drago plačali (in še par nedolžnih zraven). Zanimivo, ista znamka.

HighBane ::

Invictus je izjavil:

jtothek je izjavil:

[
Po desni se ne prehiteva. Ali je bil odstavni pas? Kar je še huje. V vsakem primeru to ni bilo nekaj kar se bi blo za hvalit.

Desni vozni pas in je bil prazen. Nobenega tam. jasno da sem se peljal do konca. A sem jaz kriv, če se folk ne zna peljati po voznem pasu do konca?


Po desni ne smeš prehitevat, glede na to da praviš, da si se moral potem nazaj vriniti, pomeni da so ostali že bili v koloni pripravljeni na zoženje ceste, ti si delal samo štalo.
http://www.tecajcpp.com/cpp/prehitevanj...

BlaY0 ::

perci je izjavil:

Zanimivo je korelacija tovrstnih početij z eno znamko vozil.

Ampak zanimovo je to, da je imela ta Bavaria celo žmigavce vgrajene. Verjetno je bila to dodatna oprema, ki jo je lastnik zelo drago (do)plačal...

PINki ::

HighBane je izjavil:

Invictus je izjavil:

jtothek je izjavil:

[
Po desni se ne prehiteva. Ali je bil odstavni pas? Kar je še huje. V vsakem primeru to ni bilo nekaj kar se bi blo za hvalit.

Desni vozni pas in je bil prazen. Nobenega tam. jasno da sem se peljal do konca. A sem jaz kriv, če se folk ne zna peljati po voznem pasu do konca?


Po desni ne smeš prehitevat, glede na to da praviš, da si se moral potem nazaj vriniti, pomeni da so ostali že bili v koloni pripravljeni na zoženje ceste, ti si delal samo štalo.
http://www.tecajcpp.com/cpp/prehitevanj...
Hitrejša vožnja ene kolone vozil od druge na cesti, ki ima najmanj dva prometna pasova za vožnjo v isto smer, ni prehitevanje.

HighBane ::

PINki je izjavil:

HighBane je izjavil:

Invictus je izjavil:

jtothek je izjavil:

[
Po desni se ne prehiteva. Ali je bil odstavni pas? Kar je še huje. V vsakem primeru to ni bilo nekaj kar se bi blo za hvalit.

Desni vozni pas in je bil prazen. Nobenega tam. jasno da sem se peljal do konca. A sem jaz kriv, če se folk ne zna peljati po voznem pasu do konca?


Po desni ne smeš prehitevat, glede na to da praviš, da si se moral potem nazaj vriniti, pomeni da so ostali že bili v koloni pripravljeni na zoženje ceste, ti si delal samo štalo.
http://www.tecajcpp.com/cpp/prehitevanj...
Hitrejša vožnja ene kolone vozil od druge na cesti, ki ima najmanj dva prometna pasova za vožnjo v isto smer, ni prehitevanje.


Upam, da je to tako, da levo kolono lahko "prehiteva" desna kolono, ne bom imel slabe vesti pri temu v prometnih špicah. Samo on je napisal, da je sam prehiteval kolono vozil po desni.

Glugy ::

Men je zdej to čudno k vedno k pride do tega al se sme po tem takem it po desnem pasu al ne krešejo mnenja. če si tovornjakar po tem takem verjetno ne greš na levi pas. Samo bi mi bi bilo pa skor neverjetn da bi vsi šli na levi pas pa da ne bi bilo pravilno. Da bi bili vsi v zmoti razen tistga enga ki je šel do konca po desni kokr se je dal.
Nevem pa če se avstrijski zakoni kej razlikujejo od slovenskih pri tej zadevi. Sam mi je pa res čudno da ni nekega enotnega mnenja pri razlagi kdaj se šteje kot prehitevanje, kdaj ne, kdaj je upravičeno (če sploh kdaj) in kdaj ne.
Če vidš na levi strani kolono moraš poskušat it na levi pas zato da ne prehitiš koga po desni ( seveda če je to v varno, če ti nekdo vozi za ritjo, če nimaš dovolj prostora za varno vključitev ne levi pas tega ne greš na silo delat) . To predvidevam da je tisto kar bi moral voznik po zakonu naredit?

blink ::

AapocalypseE je izjavil:

Kako bi komentirali to?



Oba voznika sta bedaka. En leze v rit brez ustrezne varnostne razdalje, drugi bremza za brezveze, prehitevanje po desni, lovljenje...itd.

Komaj čakam samovozeča vozila in algoritemske šoferje.

zee ::

Komaj čakam samovozeča vozila in algoritemske šoferje.


This++
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Blazz ::

Invictus je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

murmur si že kdaj slišal za sistem zadrge?
Pelješ po pasu do konca in potem zapelješ na drug pas. Na drugem pasu pa vsak avto pusti toliko placa, da se lahko brez problemov en avto vmes vključi.

To kar se pa na balkanu dela namesto Sistema zadrge, da se kamioni postavijo na dva pasa in delajo zadaj kolono, je balkansko in nič higienično.

Saj to se je zgodilo. Prišel sem do konca desnega pasu, in me je eden lepo spustil noter. Normalen sistem zadrge. Če se je nekdo že 1 km prej postavil na levi pas, to ni moj problem.

Tisti fovšljivi Avstrijec je pa še kar trobil :)), ko sem se odpeljal mimo. Kaka krivičnost ;). Ti Avstrijci so skoraj tako frfuknjeni kot povprečni Slovenci. Ni bistvene razlike.


če na desnem pasu ni bilo nobenega, pomeni da se je zadrga naredila že preje, in ponavadi za tak manever ti dobiš kazen policije

krneki0001 ::

Blazz je izjavil:

Invictus je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

murmur si že kdaj slišal za sistem zadrge?
Pelješ po pasu do konca in potem zapelješ na drug pas. Na drugem pasu pa vsak avto pusti toliko placa, da se lahko brez problemov en avto vmes vključi.

To kar se pa na balkanu dela namesto Sistema zadrge, da se kamioni postavijo na dva pasa in delajo zadaj kolono, je balkansko in nič higienično.

Saj to se je zgodilo. Prišel sem do konca desnega pasu, in me je eden lepo spustil noter. Normalen sistem zadrge. Če se je nekdo že 1 km prej postavil na levi pas, to ni moj problem.

Tisti fovšljivi Avstrijec je pa še kar trobil :)), ko sem se odpeljal mimo. Kaka krivičnost ;). Ti Avstrijci so skoraj tako frfuknjeni kot povprečni Slovenci. Ni bistvene razlike.


če na desnem pasu ni bilo nobenega, pomeni da se je zadrga naredila že preje, in ponavadi za tak manever ti dobiš kazen policije


Spet en, ki ne ve, da se zadrga dela malo pred oviro, ne kilometer ali več prej.

Glugy ::

Pol pa ni čudn da imamo tako kulturo vožnje v Sloveniji če si pa vsak po svoje razlaga pravila. K pa vprašaš folk ti pa en reče tko drug pa čist drugač...in vsak je trdno prepričan v svoj prav...no pol se pa pejt.

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:


Spet en, ki ne ve, da se zadrga dela malo pred oviro, ne kilometer ali več prej.

Jap, zadrga se dela na koncu.

Če se je folk hotel voziti pol levem pasu 2 km pred koncem desnega VOZNEGA pasu, ni to moj problem.

Na koncu je bil nekdo, ki je razumel princip zadrge in me lepo spustil noter.

Glugy je izjavil:

Pol pa ni čudn da imamo tako kulturo vožnje v Sloveniji če si pa vsak po svoje razlaga pravila. K pa vprašaš folk ti pa en reče tko drug pa čist drugač...in vsak je trdno prepričan v svoj prav...no pol se pa pejt.

Točno to.

Kaj ti pomaga neka kvazi zdrava pamet, če pa ljudje mislijo da je čredni nagon prometni predpis.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

jan_g ::

krneki0001 je izjavil:

Blazz je izjavil:

Invictus je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

murmur si že kdaj slišal za sistem zadrge?
Pelješ po pasu do konca in potem zapelješ na drug pas. Na drugem pasu pa vsak avto pusti toliko placa, da se lahko brez problemov en avto vmes vključi.

To kar se pa na balkanu dela namesto Sistema zadrge, da se kamioni postavijo na dva pasa in delajo zadaj kolono, je balkansko in nič higienično.

Saj to se je zgodilo. Prišel sem do konca desnega pasu, in me je eden lepo spustil noter. Normalen sistem zadrge. Če se je nekdo že 1 km prej postavil na levi pas, to ni moj problem.

Tisti fovšljivi Avstrijec je pa še kar trobil :)), ko sem se odpeljal mimo. Kaka krivičnost ;). Ti Avstrijci so skoraj tako frfuknjeni kot povprečni Slovenci. Ni bistvene razlike.


če na desnem pasu ni bilo nobenega, pomeni da se je zadrga naredila že preje, in ponavadi za tak manever ti dobiš kazen policije


Spet en, ki ne ve, da se zadrga dela malo pred oviro, ne kilometer ali več prej.

Očitno je bilo takih za 2km kolone, ne samo eden. Glede na to, da vsaj po mojih izkušnjah večina voznikov pozna sistem zadrge, mislim, da je v tem primeru moral biti nek razlog, da so vsi stali v koloni na levem pasu. In ne, ta razlog ni, da so neumni. Morda je bilo s svetlobno signalizacijo označeno, da je desni pas zaprt (križec ali rdeča luč), ipd.

Invictus ::

jan_g je izjavil:


Očitno je bilo takih za 2km kolone, ne samo eden. Glede na to, da vsaj po mojih izkušnjah večina voznikov pozna sistem zadrge, mislim, da je v tem primeru moral biti nek razlog, da so vsi stali v koloni na levem pasu. In ne, ta razlog ni, da so neumni. Morda je bilo s svetlobno signalizacijo označeno, da je desni pas zaprt (križec ali rdeča luč), ipd.

Misliti se pravi, nič vedeti.

Folk je pač butast, pa se vključi čimprej na pas, ki pravzaprav pelje naprej. In ni blokiran. Lepo je pisalo, vsakih 200m, koliko je še do zožanja. Če šoferji ne gledajo prometnih znakov, je to pač to... Kot sem rekel, čredni nagon...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jan_g ::

Invictus je izjavil:

jan_g je izjavil:


Očitno je bilo takih za 2km kolone, ne samo eden. Glede na to, da vsaj po mojih izkušnjah večina voznikov pozna sistem zadrge, mislim, da je v tem primeru moral biti nek razlog, da so vsi stali v koloni na levem pasu. In ne, ta razlog ni, da so neumni. Morda je bilo s svetlobno signalizacijo označeno, da je desni pas zaprt (križec ali rdeča luč), ipd.

Misliti se pravi, nič vedeti.

Folk je pač butast, pa se vključi čimprej na pas, ki pravzaprav pelje naprej. In ni blokiran. Lepo je pisalo, vsakih 200m, koliko je še do zožanja. Če šoferji ne gledajo prometnih znakov, je to pač to... Kot sem rekel, čredni nagon...


Sem v živo videl tovornjakarja (torej profi šofer), ki je ignoriral rdečo luč na desnem pasu tunela. Na podlagi takih izkušenj sem ponavadi kar skeptičen do trditev, da nekdo ve več od vseh ostalih udeležencev v situaciji.

Invictus ::

jan_g je izjavil:


Sem v živo videl tovornjakarja (torej profi šofer), ki je ignoriral rdečo luč na desnem pasu tunela. Na podlagi takih izkušenj sem ponavadi kar skeptičen do trditev, da nekdo ve več od vseh ostalih udeležencev v situaciji.

Sem še bolj skeptičen do izjav ljudi, ki sploh niso bili tam in videli situacije.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jernejl ::

Agencija za varnost prometa:
Da bi bil zastoj čim krajši in pretok prometa čim bolj tekoč, moramo vozniki tudi prometni pas, ki se ukinja (oz. pri sistemu zadrge oba prometna pasova), napolniti vse do zožitve. Izmenično vključevanje vozil namreč vedno poteka tik pred ukinitvijo prometnega pasu (razen v redkem prometu).

Vir: https://www.avp-rs.si/izmenicno-vkljuce...

darkolord ::

Ja, večinoma pa to funkcionira samo v teoriji, ker:
- se tisti na ukinjajočem pasu ne držijo omejitev
- skoraj nihče ne drži ustrezne varnostne razdalje in se mora zato za vsak avto ustavljati cela kolona (oz. obe koloni)

jan_g ::

@jernejl, tudi če ovire (še) ni, je možno, da je pas zaprt.



 random primer

random primer

Miha 333 ::

Glugy je izjavil:

Men je zdej to čudno k vedno k pride do tega al se sme po tem takem it po desnem pasu al ne krešejo mnenja. če si tovornjakar po tem takem verjetno ne greš na levi pas. Samo bi mi bi bilo pa skor neverjetn da bi vsi šli na levi pas pa da ne bi bilo pravilno. Da bi bili vsi v zmoti razen tistga enga ki je šel do konca po desni kokr se je dal.
Nevem pa če se avstrijski zakoni kej razlikujejo od slovenskih pri tej zadevi. Sam mi je pa res čudno da ni nekega enotnega mnenja pri razlagi kdaj se šteje kot prehitevanje, kdaj ne, kdaj je upravičeno (če sploh kdaj) in kdaj ne.
Če vidš na levi strani kolono moraš poskušat it na levi pas zato da ne prehitiš koga po desni ( seveda če je to v varno, če ti nekdo vozi za ritjo, če nimaš dovolj prostora za varno vključitev ne levi pas tega ne greš na silo delat) . To predvidevam da je tisto kar bi moral voznik po zakonu naredit?

Po črki zakona je tako: Če sta na obeh pasovih koloni, potem to ni prehitevanje in lahko vozi desna hitreje. Če pa je na levem pasu kolona, na desnem pa samo eno vozilo, ki jo dohiti, mora to vozilo voziti po desnem pasu, ampak za zadnijm vozilom kolone na levem pasu. Po desni je namreč ne sme prehiteti, na levi pas pa ne sme, ker nikogar ne prehiteva. Voziti je treba po skrajnem desnem pasu, ki ni zaseden z vozili v koloni.

Vozilo na desnem pasu mora voziti tako:
Levi pas:               - - - - - -- - - - - - - - -
Desni pas:           -

BC3 ::

Invictus je izjavil:

jan_g je izjavil:

Očitno je bilo takih za 2km kolone, ne samo eden. Glede na to, da vsaj po mojih izkušnjah večina voznikov pozna sistem zadrge, mislim, da je v tem primeru moral biti nek razlog, da so vsi stali v koloni na levem pasu. In ne, ta razlog ni, da so neumni. Morda je bilo s svetlobno signalizacijo označeno, da je desni pas zaprt (križec ali rdeča luč), ipd.
Misliti se pravi, nič vedeti.

Folk je pač butast, pa se vključi čimprej na pas, ki pravzaprav pelje naprej. In ni blokiran. Lepo je pisalo, vsakih 200m, koliko je še do zožanja. Če šoferji ne gledajo prometnih znakov, je to pač to... Kot sem rekel, čredni nagon...
ovčice so dobro naučene, da se takoj postavijo in ostanejo v vrsti
nima veze, če je še nekaj kilometrov normalno prevoznega pasu, pred oviro, zraven
https://sendvid.com/lf36f2j1

Invictus ::

BC3 je izjavil:

ovčice so dobro naučene, da se takoj postavijo in ostanejo v vrsti
nima veze, če je še nekaj kilometrov normalno prevoznega pasu, pred oviro, zraven
https://sendvid.com/lf36f2j1

Saj tako sem šel jaz. Na istem prehodu. V obe smeri. Ovce pa stojijo na levi... Zakaj se ne bi peljal po praznem pasu?

Mogoče je bil ta vseeno malo prehiter na začetku...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

jtothek ::

Invictus je izjavil:

BC3 je izjavil:

ovčice so dobro naučene, da se takoj postavijo in ostanejo v vrsti
nima veze, če je še nekaj kilometrov normalno prevoznega pasu, pred oviro, zraven
https://sendvid.com/lf36f2j1

Saj tako sem šel jaz. Na istem prehodu. V obe smeri. Ovce pa stojijo na levi... Zakaj se ne bi peljal po praznem pasu?

Mogoče je bil ta vseeno malo prehiter na začetku...


Bravo, taki ljudje dejansko povzročajo zastoje. Prehitevajo celo vrsto potem pa jih moraš naprej spustit, kolona pa mora stat ko bi se lahko vsaj počasi gibala.

PINki ::

Pacient. 200 avtomobilov na enem pasu pa ne povzroca vecje kolone in zastoja?

krneki0001 ::

jtothek je izjavil:

Invictus je izjavil:

BC3 je izjavil:

ovčice so dobro naučene, da se takoj postavijo in ostanejo v vrsti
nima veze, če je še nekaj kilometrov normalno prevoznega pasu, pred oviro, zraven
https://sendvid.com/lf36f2j1

Saj tako sem šel jaz. Na istem prehodu. V obe smeri. Ovce pa stojijo na levi... Zakaj se ne bi peljal po praznem pasu?

Mogoče je bil ta vseeno malo prehiter na začetku...


Bravo, taki ljudje dejansko povzročajo zastoje. Prehitevajo celo vrsto potem pa jih moraš naprej spustit, kolona pa mora stat ko bi se lahko vsaj počasi gibala.


Ne, zastoje povzročate tisti, ki se kilometer pred zožanjem že postavite v kolono, namesto da bi vsak vozil naprej z malo zmanjšano hitrostjo in prostorom za vsaj en avto pred sabo, ko pa pridete do zožanja, pa se samo na drug pas prestavite z enako hitrostjo. Na ta način laufa zadrga, če še ne veš!

Probaj zadrgo na jakni začeti zapenjat nekje na sredini, pa povej, če ti rata?

Zgodovina sprememb…

smacker ::

Glavni razlog za zastoje je egoizem. Nima veze kdaj/kje se postaviš na levi pas, če bi vsak držal predpisano varnostno razdaljo 2 sekund, bi se lahko vsi brez težav vključli na drugi pas. Vsak zmanjša hitrost in drži dovolj varnostne razdalje in pol ni važno al se voziš 50km/h po levem ali po desnem pasu. Ker pa vsak razmišlja, kje bo hitreje skozi prišel, pa se lepi za rit, prehiteva celo kolono itd, pa nastajajo pizdarije. Morš bit uvideven, če je avto na levem pasu pred tabo v koloni, ne morš ti prej ven prit kot on, postavi se v vrsto pa čakaj. Če bi vsi v 100% to upoštevali, se pred nobenim zožanjem nebi stalo pol ure. Princip zadrge je, da se vsak na svoje mesto postavi, ne da se najde pametnjakovič, ki bo jih 5 prehitel, ker se mu pač tako zdi prav.

Skica:
levi pas: - - - - A B -
Desni pas: - - - - C -

Bistveno je, da se med A in B postavi samo C. S tem ko se je C tja vključil, med A in C ter C in B ni več dovolj prostora za dovolj tekočo vključitev ostalih.
Se pa iz vaših izjav točno vidi, zakaj je na cestah takšno stanje kot je. Ja, sej je prazen pas, sem šel mimo. Nisem prekrška nardil, bla bla bla. Največji frajerji, svaka čast.

krneki0001 ::

smacker je izjavil:



Skica:
levi pas: - - - - A B -
Desni pas: - - - - C -

Bistveno je, da se med A in B postavi samo C. S tem ko se je C tja vključil, med A in C ter C in B ni več dovolj prostora za dovolj tekočo vključitev ostalih.


Že na skici si naredil napako, moralo bi biti tako:

Skica:
levi pas: - - - - A - B -
Desni pas: - - - - C -

In ko se pride do ovire se z nezmanjšano hitrostjo vključi C med A in B, ker je dovolj prostora in se pelje naprej z nejmanjšano hitrostjo

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

smacker je izjavil:


Skica:
levi pas: - - - - A B -
Desni pas: - - - - C -

Bistveno je, da se med A in B postavi samo C. S tem ko se je C tja vključil, med A in C ter C in B ni več dovolj prostora za dovolj tekočo vključitev ostalih.
Se pa iz vaših izjav točno vidi, zakaj je na cestah takšno stanje kot je. Ja, sej je prazen pas, sem šel mimo. Nisem prekrška nardil, bla bla bla. Največji frajerji, svaka čast.

Med voziloma A in B tako ali tako ni dovolj prostora za vključitev vozila C, ker tisti zadaj noče pustiti dovolj prostora da bi se vozilo C vključilo noter. Frajerji gor ali dol. Naj pač ovce čakajo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jan_g ::

krneki0001 je izjavil:

smacker je izjavil:



Skica:
levi pas: - - - - A B -
Desni pas: - - - - C -

Bistveno je, da se med A in B postavi samo C. S tem ko se je C tja vključil, med A in C ter C in B ni več dovolj prostora za dovolj tekočo vključitev ostalih.


Že na skici si naredil napako, moralo bi biti tako:

Skica:
levi pas: - - - - A - B -
Desni pas: - - - - C -

In ko se pride do ovire se z nezmanjšano hitrostjo vključi C med A in B, ker je dovolj prostora in se pelje naprej z nejmanjšano hitrostjo


To je drugo, če tisti na desnem pasu vozi z isto hitrostjo kot tisti na levem. Zgornji primer jaz razumem, kot da ja vozil hitreje in prehitel 2km kolono.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po novem ne bo več znaka za izmenično vključevanje - sistem zadrge

Oddelek: Na cesti
386728 (2239) Invictus
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528114149 (91171) solatko
»

Kdo ima prednost?

Oddelek: Na cesti
334691 (3968) fosil
»

Tretji pas AC na klancih (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5612722 (10549) r3dkv1c4
»

CPP-krožišče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7111925 (8724) LordTado

Več podobnih tem