» »

Kia vs. Renault avtomobili

Kia vs. Renault avtomobili

«
1
2

hmm23 ::

Doslej vozil Renaulte, sedaj bi šel na Kio. Tisti, ki poznate oboje, so kakšne pomembne razlike (menjavanje, stopalke...)? Modeli nižjega/srednjega cenovnega razreda. Iščem še vedno ročni menjalnik (budget za avtomata je še premajhen). Zanimam se predvsem za rabljeni Sportage.

loveJDM ::

Sportage je kr kul,spredaj dosti prostora pa fajn visoko se sedi,mogoče je malo glasen pri vožnji,odvisno kak za koga(dizel)

WarpedGone ::

Prjatu je šel iz C8 na Kio Sportage. Pod črto: razočaran.
Nižji rang avta (luksusa), kvaliteta razočara kljub mladosti (odletel akumulator, zajebava navadno stikalo za vrata, ...)

Js sm na svojem drugem renaultu in mu lahk očitam samo čričkanje (ki pa se je v lastni režiji skorajda povsem odpravilo).
Ko se peljem s tistim sportagom mam občutek kot da se zadeva nonstop maje, v ovinkih ma pa stabilnost žoge na ledu. Priznam, da so moji občutki vajeni bol stabilne vožnje ker sm naredu že svojih 150k kilometrov z laguno coupe, ki ima povsem drugače stjunano podvozje kjer je bila stabilnost in vodljivost visoka prioriteta.

Pejt se peljat z obema kandidatoma in preveri forum obeh, da dobiš občutek za klasične probleme enih in drugih.
Zbogom in hvala za vse ribe

Utk ::

Če rabiš "terenca", pol v redu, kaj dost boljšega za približno ta denar najbrž ne boš dobil, če ga ne rabiš, potem pa...zakaj?
Če si navajen na renaulte, in če si jih nisi naveličal, ostani tam.

jnovak ::

Mehaniki pravijo, da s Kio v zadnjih skoraj 10 letih nimajo kaj dosti dela. So servisi in menjava standardnih materialov, ki se obrabljajo, da bi bile pa kake tipične napake, ki bi se pojavljale, pa ne (pri Ceed, ProCeed in Sportage).
Čričkanje ja, plastika bolj basic (ampak nov Sportage je za okoli 15k - ne poznam drugih "kvazi/mini terencev", tako da ne vem kako je z opremo in podrobnostmi v tem cenovnem rangu).

Pri vožnji so Kie bolj "nemške" (trde) v primerjavi z Renaulti (čeprav po mojih izkušnjah so Peugeoti in Citroeni precej bolj mehki). Tako da moraš sam vedeti kaj ti bolj ustreza. V vsakem primeru pojdi na testno vožnjo.

radmannsdorf ::

Tudi meni je mehanik rekel da so Kie edini avti ki se ne kvarijo veliko. Pa niti slučajno ni ljubitelj korejcev :)

iKst ::

WarpedGone je izjavil:

Prjatu je šel iz C8 na Kio Sportage. Pod črto: razočaran.
Nižji rang avta (luksusa), kvaliteta razočara kljub mladosti (odletel akumulator, zajebava navadno stikalo za vrata, ...)

Js sm na svojem drugem renaultu in mu lahk očitam samo čričkanje (ki pa se je v lastni režiji skorajda povsem odpravilo).
Ko se peljem s tistim sportagom mam občutek kot da se zadeva nonstop maje, v ovinkih ma pa stabilnost žoge na ledu. Priznam, da so moji občutki vajeni bol stabilne vožnje ker sm naredu že svojih 150k kilometrov z laguno coupe, ki ima povsem drugače stjunano podvozje kjer je bila stabilnost in vodljivost visoka prioriteta.

Pejt se peljat z obema kandidatoma in preveri forum obeh, da dobiš občutek za klasične probleme enih in drugih.


Primerjaš coupeja s SUVom. Logično, da je handling na povsem drugem nivoju. Tudi, če primerjaš Laguno coupe (pomožnosti s 4ws) in X5 boš nad terencem verjetno razočaran.

kremenko1 ::

O kakšnem denarju se pogovarjamo? Jaz sem si kupil R-Koleos 08l 2.0DCI s 150k km za 7 tisočakov in sem prezadovoljen.Avto na nissanovem podvozju ima vse kar imajo veliki. Res pa sem imel srečo in ga dobil od prvega lastnika, ki je za avto odlično skrbel. Proti Kii istega letnika je raketa.

Dr_M ::

Kar se ticne kvalitete med kio in renaultom, sploh ni primerjave. Kia je mnogo blizje tadobrim svabom in japoncem, kot ostalim.
Poznam kar nekaj folka, ki so si za male pare (so z razlogom male pare) kupili laguno, to je tipicen renault, armatura razsvetljena kot novoletna jelka. Pac francoz (tudi sam vozim francoza). Se vedno pa niso tako slabi, kot italjani.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Utk ::

Renault se lepše pelje, kia se manj kvari. Enostavno. Zdaj pa izbiraj.

Veselinko ::

radmannsdorf je izjavil:

Tudi meni je mehanik rekel da so Kie edini avti ki se ne kvarijo veliko. Pa niti slučajno ni ljubitelj korejcev :)


Kia je po mojem naredila v zadnjih nekaj letih tako velike korake, da je že lep čas pred Francozi. Predvsem pa se dejansko ti avti ne kvarijo. Kdo bi pa dal 7-letno garancijo, če bi potem zaradi okvar bankrotiral. Mene so dokončno prepričali, ko je Autobild objavil, da imata Kia in Mazda najbolj kakovostne avte - merjeno za leto 2015. Francozi in Italijani so daleč zadaj. pa tudi nemci so se precej poslabšali in se bodo po mojem še bolj, saj so jim in jim bodo zadnje afere z izpuhi in goljufanjem pobrale veliko denarja, ki bi ga sicer zapravili za razvoj in kakovost.

iKst ::

Dr_M je izjavil:

Kar se ticne kvalitete med kio in renaultom, sploh ni primerjave. Kia je mnogo blizje tadobrim svabom in japoncem, kot ostalim.
Poznam kar nekaj folka, ki so si za male pare (so z razlogom male pare) kupili laguno, to je tipicen renault, armatura razsvetljena kot novoletna jelka. Pac francoz (tudi sam vozim francoza). Se vedno pa niso tako slabi, kot italjani.


Posploševanje. Kater renault, katera kia, kater model lagune...

Pozabljate, da je med osnovnim Twingom in novim Espacom ogromno razlike. Ne samo v velikosti, tudi v materialih, proizvodnih procesih, quality controlu itd. Enako velja za Kio. Rio in Optima sta dva zelo različna avtomobila.

spenstar ::

Sicer nisem vozil KIE, sem bil samo sopotnik v Rio in Ceedu, sedezi so pa kot da bi desko tapeciral. Vse plasticno okoli. Meni osebno je Renault bolj vsecen, znotraj in zunaj. Sportage pa izgleda kul terenec. Edini model KIE ki res dobro izgleda.
SPENSTAR--builder

krneki0001 ::

Kateri sportage? Dizel ali bencinar, če dizel 1.7 ali 2.0?

1.7 dizel sportage - izgogibaj se ga. 4 leta, 10k na leto in pri 40k menjana turbina, ker so ležaji zaribal (pa jih je kr dost s to napako), vsake pol leta je zablokiral menjalnik (oziroma se je težko šaltalo) in so morali vodila namazat - seveda to zaračunajo, stalno so neke stvari crkovale,...

2.0 dizel nima teh problemov ima pa druge, bencinar pa dela tako kot mora.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: knesz ()

knesz ::

krneki0001 je izjavil:

Kateri sportage? Dizel ali bencinar, če dizel 1.7 ali 2.0?

1.7 dizel sportage - izgogibaj se ga. 4 leta, 10k na leto in pri 40k menjana turbina, ker so ležaji zaribal (pa jih je kr dost s to napako), vsake pol leta je zablokiral menjalnik (oziroma se je težko šaltalo) in so morali vodila namazat - seveda to zaračunajo, stalno so neke stvari crkovale,...

2.0 dizel nima teh problemov ima pa druge, bencinar pa dela tako kot mora.

Se opravičujem, pomotoma kliknil izbris namesto citiraj.

To, da so težave z menjalnikom je možno, ne verjamem pa, da se je to vsakič zaračunalo, ker imajo Kije 5 let garancije in so taka popravila v sklopu garancije. Ali pa je lastnik šalabajzar in je avto vozil lokalnemu mojstru?

krneki0001 ::

7 let imajo garancije, ampak to je izuzeto. Preberi si drobni tisk. Kolega je zaradi tega oboleval, ker ni vedel, kdaj bo menjalnik zaštekal in se ne bo mogel odpeljat s parkplaca, potem pa amzs in na servis vsakič ko se je to zgodilo. Vozil je pa vedno samo in izključno na pooblaščen servis, ker če voziš drugam, ti nočejo več garancije upoštevat (tako so njemu govorili).

knesz ::

krneki0001 je izjavil:

7 let imajo garancije, ampak to je izuzeto. Preberi si drobni tisk. Kolega je zaradi tega oboleval, ker ni vedel, kdaj bo menjalnik zaštekal in se ne bo mogel odpeljat s parkplaca, potem pa amzs in na servis vsakič ko se je to zgodilo. Vozil je pa vedno samo in izključno na pooblaščen servis, ker če voziš drugam, ti nočejo več garancije upoštevat (tako so njemu govorili).

Čudno, ker meni so brez problema v garanciji zamenjali sklopko zaradi neke obskurne napake in prejšnji teden sprednji levi blažilec. Avto je 2011.

krneki0001 ::

Koliko te pride redni servis? Ta kolega je najmanj plačal 270, večinoma pa je plačeval okoli 370€ za redne servise - maribor.

knesz ::

krneki0001 je izjavil:

Koliko te pride redni servis? Ta kolega je najmanj plačal 270, večinoma pa je plačeval okoli 370€ za redne servise - maribor.

Ne vem točno, 200-230? Ceed SW, dizel, 130KM, KMAG Ljubljana. Popravilo v garanciji so mi sami predlagali, čez servis nimam pripomb.

Magic1 ::

Izgleda da te servisi nategujejo, kolikor jim pač folk dovoljuje. Se je treba malo pozanimat, saj ni treba na točno določenega uradnega hodit.
Magic

iKst ::

1. Sploh ni treba na uradnega hodit.

2. Kaj nategujejo? Pač gre na servis, ki mu je blizu in kjer je zadovoljen. Za to mogoče plača 50€, 100€ več kot nekdo, ki prevozi pol Slovenije, da najde ugoden servis.

knesz ::

Magic1 je izjavil:

Izgleda da te servisi nategujejo, kolikor jim pač folk dovoljuje. Se je treba malo pozanimat, saj ni treba na točno določenega uradnega hodit.

Mogoče me nategujejo. Avto sem kupil nov in ga pač vozim na uradni servis. V tem času so mi vse napake uredili v sklopu garancije. Edina stvar, ki sem jo moral plačati je menjava diskov in ploščic, te sem nabavil na uradnem servisu, ker so bile najcenejše (neoriginal), zamenjal sem pa sam. Glede na to, da to ne paše v sklop garancije (samo prve pol leta), na servisu niso imeli pripomb.
Čisto verjamem, da obstaja cenejša varijanta servisov, ampak se mi ne da zajebavat s tem.

Veselinko ::

Ne vem zakaj pišejo nekateri o drobnem tisku pri Kii in njeni garanciji. kje to najdete? Včasih je bila 7-letna garancija sicer res omejena na pogonski sklop, zadnjih pet ali pa še več let pa velja 7-letna garancija na cel avto. Razen na potrošni material, kar je pa itak normalno. Če se ne motim je bila edina omejite le še pri avdio sistemu, pa ne vem če je še vedno, glede na to da imaš pri navigaciji 7-letno brezplačno posodabljanje karte - predvidevam, da je potem takšna tudi garancija.

Veselinko ::

Mislim, da ni debate, kdo dela boljše avtomobile8-)
Vzopredni test optima proti talismanu: https://www.dnevnik.si/1042750798

Popolnejša optima, atraktivnejši talisman
Optima: Zmagovalka. Enostavno vozniku bolj zleze pod kožo, ko jo vozi, bolj uživa, je brez pripomb. Višjerasle (nad 190 centimetrov) bo zmotil nizek strop, sicer je ob boku najboljših v razredu.

Talisman: Izjemno udoben, tako na dolgih potovanjih kot pri dinamični vožnji v ovinkih, pa vendar je vozniška izkušnja malenkost manj popolna. Morda oblikovno najatraktivnejši avto v razredu.

WarpedGone ::

Pisuni v Dnevniku so nek meordajen faktor?

Od kdaj?
Zbogom in hvala za vse ribe

Formula 1 ::

Veselinko je izjavil:

Mislim, da ni debate, kdo dela boljše avtomobile8-)
Vzopredni test optima proti talismanu: https://www.dnevnik.si/1042750798

Popolnejša optima, atraktivnejši talisman
Optima: Zmagovalka. Enostavno vozniku bolj zleze pod kožo, ko jo vozi, bolj uživa, je brez pripomb. Višjerasle (nad 190 centimetrov) bo zmotil nizek strop, sicer je ob boku najboljših v razredu.

Talisman: Izjemno udoben, tako na dolgih potovanjih kot pri dinamični vožnji v ovinkih, pa vendar je vozniška izkušnja malenkost manj popolna. Morda oblikovno najatraktivnejši avto v razredu.

Hej, Kia fanboy? http://www.autozeitung.de/auto-vergleic...

Shhh, shh pojdi spat.

Utk ::

Poglejte ostale veselinkove prispevke na tem forumu pa bo vse jasno.
Očitno se je slovenski zastopnik zbudil na internetih, zdaj ko jim je prodaja strmoglavila na tretjino.

Formula 1 ::

Lol, a tale sploh piše o čem drugem kot o Kii?

smacker ::

Meni je pa smešno, da gre nekdo v cenovnem rangu 35k eur primerjat Kio in Renaulta :D

Arctander ::

Smešno je tudi to, da imajo največ problemov z Renaulti tisti, ki nimajo Renaulta. 8-)

stjan ::

Ja, Kia je sranje, najslabši avto za reveže itd.

Res, da samo 5 let vozim Kio brez enega problema in sem imel prej santa fe nekaj let, ko sem samo tankal, samo korejski avti se pa res ne morejo primerjati z evropskimi, ki so več časa na servisu kot na cesti :)

Res pa Korejcem marsikaj manjka pri kvaliteti, samo kaj ko so evropski po kvaliteti na enakem nivoju. V zadnjih letih je kvaliteta Evropejcev zelo nazadovala, tako da bodo čez nekaj let konkurenčni edino Kitajcem :(

smacker ::

Še bolj smešno je, ko nekdo pohvali korejca, potem pa napiše da jim "marsikaj manjka pri kvaliteti".

stjan ::

isto sranje kot vse ostalo, poln napak, samo gre pa le :)

smacker ::

Pri ceni 35k ni dovolj da "samo gre"

The Player ::

čudno, da ste načeli 4 mesce staro temo, pa bom še jaz malo pristavil piskrček.

najprej se odločte a je zanič avto, al dober avto, ker v prejšnjih objavah ga je kar veliko ljudi hvalilo. Katero tehnologijo sedaj uporablja Kia ne vem, a recimo stare Kie so bile delane po Mazdini licenci in tudi stare kie, so bile dokaj kvalitetne in so zdržale zelo dolgo. Če kia nebi tako napredovala kot je bi še danes lahko videli polno starih modelov, a le teh ni več, ker se je vozni park moderniziral.

Sami si lastimo doma Kio ceed SW 2008 letnik, dizel, težav je bilo kar nekaj, ampak nič takega konkretnega omembe vrednega, možno je tudi, da so to bile porodne težave novih modelov, tako, da obstaja možnost, da so novejše modele že "popravili". Npr. prisotni so "črički", potem je en del pleha znotraj prtljažnika bil "zarjavel", potem je včasih kar lučka za ogrevanje motorja (simbol tuljave na armaturni plošči), se med vožnjo včasih prižgala ipd. Večjih okvar še ni bilo, razen ko je bila afera s Toyoto in so panično menjal nekatere stvari v avtu. Največja stvar, ki me moti je, da gre zelo težko menjalna ročica v "rikvenrc".

Največja pripomba gre seveda porabi, saj oglašujejo bolano nizko porabo, medtem ko je poraba nekje med 4-7l (4 avtocesta, 7 mestna).

Je pa čisto odvisno kaj prej pelješ. Recimo, sam sem peljal opel corso 2004 letnik, ki je malo mehkejši avto in ko sem šel enkrat v Kio, je bilo vse trdo. Npr. menjalnik je tako trd, da sem včasih pomotoma prestavil v napačno prestavo.

Je pa sigurno Kia zelo podcenjen avto in še zdaleč ni tako slab, da bi mu dali naziv "tata motors". Kia bi recimo bila odličen prvi avto, ker je kvaliteten in cena bolano hitro pade.
Če bi naš avto prodali danes (Kia ceed SW 2008 letnik, dizel s samo ca 40K prevoženih), bi mogoče iztržili samo 5K € (če ne še manj), če bi imeli srečo mogoče 7K€ ampak dvomim.

Mavrik ::

Kia Optima je v resnici zelo dober in udoben avto (notranjost je po moji testni vožnji bila precej bolje razporejena in avto se je lepše vozil kot pa kak VAG Superb) in kot ponavadi je precej cenjša od tekmecev. Sicer je bistveno bolj popularna v ZDA - tam se precej dobro prodaja (bistveno bolje od VW tekmecev), medtem ko Kia v EU tega avta večinoma niti ne oglašuje.

Zato mi je v bistvu trolanje tule malo smešno - Optime so dovolj redke da niti ni bilo tako lahko dobiti testnega vozila, a ste jo vi tule sploh probali? :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

smacker ::

@The Player: Maš 8let star avto, ki nov stane 14k, pa se čudiš da je vreden "samo" 5k eur? Zakaj si kupil dizla, če delaš 5kkm na leto? V 40kkm si mel "kar nekaj" težav s tem avtom, pa še vedno hvališ znamko? Po 8 letih maš zrjavel pleh? Sej si sam že odgovoril, zakaj za Kio ne daš 35000€.
@Mavrik: probaj še kakega Mondeota, dobiš tud pod 20k (bencinarja) pa se lepše pelje ;) Časi ko je bila Kia cenejša od konkurence, so žal mimo. S "prenovljenimi" modeli so cene kar približali Fordu, Oplu, Mazdi,...

Mavrik ::

Pol leta nazaj je bil Mondeo s primerljivo opremo Optimi (ki je bila cca 28k) zelo blizu 40k. Ne pelje se za 10 tisočakov bolje :)
The truth is rarely pure and never simple.

The Player ::

smacker je izjavil:

@The Player: Maš 8let star avto, ki nov stane 14k, pa se čudiš da je vreden "samo" 5k eur? Zakaj si kupil dizla, če delaš 5kkm na leto? V 40kkm si mel "kar nekaj" težav s tem avtom, pa še vedno hvališ znamko? Po 8 letih maš zrjavel pleh? Sej si sam že odgovoril, zakaj za Kio ne daš 35000€.
@Mavrik: probaj še kakega Mondeota, dobiš tud pod 20k (bencinarja) pa se lepše pelje ;) Časi ko je bila Kia cenejša od konkurence, so žal mimo. S "prenovljenimi" modeli so cene kar približali Fordu, Oplu, Mazdi,...


1. lastnik nisem jaz
2. glede na to kak fanboy sem, sem bil relativno objektiven, lahko bi napisal komentar podoben tvojemu, le da bi znamko še bolj hvalil, tako pa sem objektivno povedal hibe. Če bi avto poznal bolje, bi lahko še bolje razložil pros/cons
3. avto niti približno ni bil 14K, ampak bolj 16K-20K, trenutno se ne spomnim točne cene
4. avto niti ne rjavi, to je bil le en manjši "spot", ki so ga popravili v času garancije

MacGyver141 ::

Rjavenje prtljažnih vrat je bila serijska napaka in se je pojavljala samo pri karavanih (če se prav spomnim). Dokler je pa kia v garanciji, pa zelo dobro drži ceno.

smacker ::

Lepo si povedal hibe, ampak to da avto pri 40kkm prižiga lučko za motor, ne šalta lepo v "rikverc", zrjavi pleh (čeprav samo del), dal skozi vpoklic so meni hibe, ki meni osebno niso sprejemljive. Če tebe ne moti, kar go ahead. Recimo primerljivo s tem imamo doma Focusa 2009 z 180kkm pa še nima teh težav. Razen redne menjave olja so bile menjane ploščice pri 120kkm in zračna loputa na motorju pri 90kkm (garancijsko popravilo). Cena je bla 13k, danes je vredn 6k.
V tistih časih si dobil pro ceeda za 10k, tak da pri 16-20k je človek vzel kup opreme, dizelski motor in to za samo 5kkm letno. V avtu preživi približno 15minut dnevno in si kupi opreme za par jurjev. Človeška neumnost res ne pozna meja.

Utk ::

Mavrik je izjavil:

Pol leta nazaj je bil Mondeo s primerljivo opremo Optimi (ki je bila cca 28k) zelo blizu 40k. Ne pelje se za 10 tisočakov bolje :)

A to tak? http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=......
Spet te bajeslovne cene mondeotov.

Kie se v resnici malo kvarijo, ampak za 35 jurjev ni več samo to pomembno, kot pri 15 jurjih. Renaulti pa, sem imel, nisem hotel več imet, nisem prepričan, da bi še kdaj hotel imet, ampak peljejo se pa najboljše, pa lahko vzameš twingota ali pa laguno. Tako da pri testu novega, kjer je samo to pomembno, ne verjamem, da je kia boljša (sploh če že v samem članku napišejo, da ne vejo točno zakaj), čeprav nisem peljal niti enega niti drugega od teh. Bolj verjetno, da je na delu komercialni oddelek določene firme. Tudi če bi primerjali s kakšno premium znamko jim ne bi s takimi argumenti verjel, da se pelje bolje od renaulta.
Kot pri veselinkotu...ki resnici ne ljubo ne piše samo o kiji, ampak tudi o maxx servisu, katerega lastnik je kmag, zastopnik kie v Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mavrik ::

Utk je izjavil:


A to tak? http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=......
Spet te bajeslovne cene mondeotov..


*shrug* To so od mene hoteli Ford zastopniki, ne vem kaj ti naj rečem, pod 35k za model napolnjen z isto opremo kot je Optima niso hoteli iti. (Na koncu sicer nisem kupil nobenega od teh.)

Nisi peljal nobenega, "verjameš" pa vseeno ne? A se pogovarjamo o Jezusu ali avtih? :D
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

negotiator ::

Kako je pa kaj Kia K900?
All easy problems have already been solved.

MacGyver141 ::

negotiator je izjavil:

Kako je pa kaj Kia K900?


To boš pa v Sloveniji težko videl. Tle ni takih kupcev, ki bi kupili premium kio.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Uradno je niti na voljo ni.
The truth is rarely pure and never simple.

Utk ::

Mavrik je izjavil:

Utk je izjavil:


A to tak? http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=......
Spet te bajeslovne cene mondeotov..


*shrug* To so od mene hoteli Ford zastopniki, ne vem kaj ti naj rečem, pod 35k za model napolnjen z isto opremo kot je Optima niso hoteli iti. (Na koncu sicer nisem kupil nobenega od teh.)

Nisi peljal nobenega, "verjameš" pa vseeno ne? A se pogovarjamo o Jezusu ali avtih? :D

Sej, logično, kdo bi pa dal 35 jurjev za mondeota, ne glede na opremo. 25 pa že.

Sem napisal svoje argumente zakaj ne verjamem. Oz. oni, ki to trdijo, niso napisali nobenih.

Veselinko ::

OK. Zdaj naj mi pa še kdo razloži, zakaj pravijo Nemci, da ponujata Kia in Mazda v smislu kakovosti najboljše avtomobile? In zakaj je Renault daleč zadaj?

WarpedGone ::

Na lojtrniku pač nima kej velik za crknit.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Formula 1 ::

Daleč zadaj na sredini, nekej skupaj z Mercedesom in VAG grupo? Zato ker imajo novejše motorje( korejci šele sedaj ugrajujejo turbo bencinarje v svoje avtomobile) in več elektronike morda?
Pa btw, zakaj se potem nisi več oglasil ko sem ti nalepil test v katerem je Talisman premagal Optimo?

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kia ali Hyundai (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10435330 (17139) Utk
»

Avto za 22000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15317750 (12723) Timurlenk

KIA - mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
290107025 (59960) Mavrik
»

Nakup avtomobila/hatchback (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10718624 (14955) Utk
»

Avto do 8000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5111390 (10081) OmegaM

Več podobnih tem