» »

Telemach

Telemach

«
1
2

ninjaVpižami ::

Živjo! Imam eno vprašanje. Kmalu mi poteče paket pri Telekomu in imam namen zamenjat operaterja, predvsem zaradi cene... Pa me zanima če ima kdo izkušnje pri Telemachu? Pa če kdo ve kakšne oddajnike imajo? Svoje ali preko drugega operaterja? Se ne spoznam neki velik... Predvsem razmišljam o paketu ŠE VEČ za 15€ mesečno. Hvala za odgovore :)

loveJDM ::

Preveri če ti doma vleče signal to je to...so pa itak najbolj ugodni.

Poldi112 ::

To veš, da so kupili Tušmobil?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

AC_DC ::

Telemach ima možnost 7 dnevnega brezplačnega testiranja paketa "Še več" (oglasi se v najbližji poslovalnici in uredi testni dostop).Tako boš najbolj videl, če ti paket/omrežje ustreza.

http://telemach.si/Binary/933/POSEBNI-P...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Evolve ::

ninjaVpižami je izjavil:

Živjo! Imam eno vprašanje. Kmalu mi poteče paket pri Telekomu in imam namen zamenjat operaterja, predvsem zaradi cene... Pa me zanima če ima kdo izkušnje pri Telemachu? Pa če kdo ve kakšne oddajnike imajo? Svoje ali preko drugega operaterja? Se ne spoznam neki velik... Predvsem razmišljam o paketu ŠE VEČ za 15€ mesečno. Hvala za odgovore :)


imaš brezplačen roaming na mobitelovo omrežje tko da nč razmišlat

drugače uporabljajo svoje oddajnike

otago ::

Imamo trojček pri Telemachu prek kabelske. Večkrat se pojavijo težave s telefonijo (kot da linija ne obstaja ali zasedena) ter internetom. Če je paket 8/1, bi pričakoval da bo vsaj 1/1 v najslabšem položaju. Pravijo, da "vidijo, da ima signal velika odstopanja". Ponavadi so problemi v deževnem vremenu/nevihtah, zdaj pa so izpadi že v lepem vremenu. Kakšno leto so zdaj imeli relativno delujoč sistem brez izpadov interneta, prej pa problemi na^3.

Zdaj pa če mi kdo pove, kaj to pomeni in kaj sploh lahko naredijo.

Kaj pomeni po Telemachovo "Izdali smo potni nalog". En dan, 1 teden, 1 mesec, Sv. Nikoli?

trancer01 ::

Praviloma gre lokalni tehnik na podlagi servisnega naloga napako odpravljat naslednji dan po prijavi napake. Če pa gre za večji izpad(beri: vsaj 5 strank na isti lokaciji), se napaka odpravlja že isti dan, razen če stranka javi težavo v klicni center po 22h; v tem primeru pa se odpravlja naslednji dan od 8h naprej.

4ever ::

Pozdravljeni, a mogoče ve kdo koliko je treba plačati za predčasno prekinitev pogodbe pri telemachu?. Sklenil sem jo pred 8 mesci (za 2 leti), zdaj pa bi rad šel na simobil. Hvala
I5 4460 | 8GB Corsair Vengeance | B85 Anniversary | BX200 240GB |
Gigabyte GTX 960 4GB | CM GM 450 | 1TB WD Blue

Epialt ::

Pogledaš kakšno "bonus" ponudbo ( telefon, več sms-ov, več prenosa itd itd ) so ti naredili. Hipotetično bi moral za te bonuse plačati 15€ več na mesec, če ne bi bil nov naročnik.
Daš x 8 ( mesecev ) in maš... voila 8x 15 + 20€-išh za odklop.
Za točni obračun greš na okence in vprašaš.

4ever ::

Imam paket Premium eu za 15eur na mesec, telefona nisem kupil pri njih pa tudi teh bonusov (več sms,prenosa...) nimam. Se pavi plačam samo 20 eur za odklop?
I5 4460 | 8GB Corsair Vengeance | B85 Anniversary | BX200 240GB |
Gigabyte GTX 960 4GB | CM GM 450 | 1TB WD Blue

Epialt ::

Pokliči na pomoč naročnikom ali pa se oglasi na okencu.

Izaso ::

Odvisno, če imaš podpisan aneks. Če ga imaš, ti piše v aneksu, če ga nisi izgubil. Če ne pa pokliči oz. se oglasi v poslovalnici. Načeloma pa če si plačeval paket po redni ceni, nimaš sklenjenega aneksa in nimaš vezave.

bambam20 ::

4ever je izjavil:

Pozdravljeni, a mogoče ve kdo koliko je treba plačati za predčasno prekinitev pogodbe pri telemachu?. Sklenil sem jo pred 8 mesci (za 2 leti), zdaj pa bi rad šel na simobil. Hvala



Kako te lahko zvazežejo na 2 leti, če nisi koristil nničesar? ne znižane naročnine, subvencioniranega telefona?

V tem primeru vezave naj ne bi bilo sploh ampak samo sklenjena naročnina. Na kaj bi se sploh vezal?

Tega simobil in Telekom ne poznata. AMpak Ta dvasta resni podjetji za rzaliko od Telesmeha. Ki je sicer cenejši ampak z razlogom.

4ever je izjavil:

Imam paket Premium eu za 15eur na mesec, telefona nisem kupil pri njih pa tudi teh bonusov (več sms,prenosa...) nimam. Se pavi plačam samo 20 eur za odklop?


Imajo zanimivo zelo visok strošek odklopa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

jusv ::

bambam20 je izjavil:

4ever je izjavil:

Pozdravljeni, a mogoče ve kdo koliko je treba plačati za predčasno prekinitev pogodbe pri telemachu?. Sklenil sem jo pred 8 mesci (za 2 leti), zdaj pa bi rad šel na simobil. Hvala



Kako te lahko zvazežejo na 2 leti, če nisi koristil nničesar? ne znižane naročnine, subvencioniranega telefona?

V tem primeru vezave naj ne bi bilo sploh ampak samo sklenjena naročnina. Na kaj bi se sploh vezal?

Tega simobil in Telekom ne poznata. AMpak Ta dvasta resni podjetji za rzaliko od Telesmeha. Ki je sicer cenejši ampak z razlogom.

4ever je izjavil:

Imam paket Premium eu za 15eur na mesec, telefona nisem kupil pri njih pa tudi teh bonusov (več sms,prenosa...) nimam. Se pavi plačam samo 20 eur za odklop?


Imajo zanimivo zelo visok strošek odklopa.


Kot je nekdo zgoraj zapisal. Če imaš aneks, si se vezal. Če nisi koristil nobene ugodnosti, se nisi vezal.

Sicer pa nebi danes o resnem podjetju, ki mu pade omrežje dol. Pa pravijo, da imajo prvo omrežje Slovenije...
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

bambam20 ::

jusv je izjavil:



Sicer pa nebi danes o resnem podjetju, ki mu pade omrežje dol. Pa pravijo, da imajo prvo omrežje Slovenije...



ja, seveda. Ko ima Telekom probleme enkrat na "tisoč" let se je potrebno norčevati. Telemach ima to na dnevni bazi.

jusv ::

bambam20 je izjavil:

jusv je izjavil:



Sicer pa nebi danes o resnem podjetju, ki mu pade omrežje dol. Pa pravijo, da imajo prvo omrežje Slovenije...



ja, seveda. Ko ima Telekom probleme enkrat na "tisoč" let se je potrebno norčevati. Telemach ima to na dnevni bazi.


Se vidi, da ne uporabljaš obeh omrežij. Se pa strinjaš, da se lahko izpad zgodi vsakemu omrežju...
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

AC_DC ::

4ever je izjavil:

Pozdravljeni, a mogoče ve kdo koliko je treba plačati za predčasno prekinitev pogodbe pri telemachu?. Sklenil sem jo pred 8 mesci (za 2 leti), zdaj pa bi rad šel na simobil. Hvala

30,50
http://cekin.si/clanek/koristno/mobitel...

tabela:
Cene storitev v evrih (vir: ZPS)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

bambam20 ::

jusv je izjavil:

bambam20 je izjavil:

jusv je izjavil:



Sicer pa nebi danes o resnem podjetju, ki mu pade omrežje dol. Pa pravijo, da imajo prvo omrežje Slovenije...



ja, seveda. Ko ima Telekom probleme enkrat na "tisoč" let se je potrebno norčevati. Telemach ima to na dnevni bazi.


Se vidi, da ne uporabljaš obeh omrežij. Se pa strinjaš, da se lahko izpad zgodi vsakemu omrežju...



Niti nimam namena uporabljat Telemach, ker so neresno podjetje.

kunigunda ::

bambam20 je izjavil:

jusv je izjavil:



Sicer pa nebi danes o resnem podjetju, ki mu pade omrežje dol. Pa pravijo, da imajo prvo omrežje Slovenije...



ja, seveda. Ko ima Telekom probleme enkrat na "tisoč" let se je potrebno norčevati. Telemach ima to na dnevni bazi.

v zadnjem letu telekomu in simobilu padlo omrezje, se pa mucim spomniti, kdaj je v tem obdobju telemachu

bambam20 ::

kunigunda je izjavil:

bambam20 je izjavil:

jusv je izjavil:



Sicer pa nebi danes o resnem podjetju, ki mu pade omrežje dol. Pa pravijo, da imajo prvo omrežje Slovenije...



ja, seveda. Ko ima Telekom probleme enkrat na "tisoč" let se je potrebno norčevati. Telemach ima to na dnevni bazi.

v zadnjem letu telekomu in simobilu padlo omrezje, se pa mucim spomniti, kdaj je v tem obdobju telemachu


Simobilu je padlo točno enakrat iz prehoda 2015 na 2016. To je to.

kunigunda ::

Telemachu tocno 0krat. Tolk o dnevni bazi...

KuntaKinte ::

enkrat je padlo,se spomnim

bambam20 ::

Koliko imajo max LTE hitrost?

ziga1990 ::

KuntaKinte je izjavil:

enkrat je padlo,se spomnim


jaz se tudi spomnim a tudi predhodno obvestilo sem dobil, da bojo posodabljali omrežje
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

jusv ::

Posodabljanje omrežja ni isto kot blackout, ampak je nujno zlo. Obvestilo pa je zelo na mestu.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

ProGo ::

Še en zanimiv podatek pri Telemachu, če razmišljate o preskoku k njim. Ob eventuelni prekinitvi pogodbe, po pretečeni vezavi, zaračunajo 4,1€+DDV za odjavo mobilne številke ter 9,75€ za "prekinitev pogodbe oz. zapiranje računa". Cca. 18€.

Mare2 ::

ProGo je izjavil:

Še en zanimiv podatek pri Telemachu, če razmišljate o preskoku k njim. Ob eventuelni prekinitvi pogodbe, po pretečeni vezavi, zaračunajo 4,1€+DDV za odjavo mobilne številke ter 9,75€ za "prekinitev pogodbe oz. zapiranje računa". Cca. 18€.

Če ga bojo pri Telemachu še naprej tako srali, bodo morali te cene odstopa še bolj dvignit. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

jusv ::

ProGo je izjavil:

Še en zanimiv podatek pri Telemachu, če razmišljate o preskoku k njim. Ob eventuelni prekinitvi pogodbe, po pretečeni vezavi, zaračunajo 4,1€+DDV za odjavo mobilne številke ter 9,75€ za "prekinitev pogodbe oz. zapiranje računa". Cca. 18€.


Zakaj pa bi šel vstran, če so cenejši od konkurence in vse dela?
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

MxxW5 ::

O tem, kako pri TM vse dela:
Sem na Hrvaškem. Včeraj je bil telefon cel dan mrtev. Vse je padlo dol. Čeprav sem imel vključeno roamanje za 3 eur/ dan, ni delalo nič, ne to roamanje, ne plačljivo. Cel dan sem bil nedosegljiv, delali niso ne klici, ne podatki, ne sporočila. Pri Telemachu se " opravičujejo in prosijo za razumevanje" (predposneto sporočilo na njihovih informacijah). Kaj to pomeni za nekoga, ki v tujini računa na dosegljivost, klice in internet, verjetno ni treba razlagati.


Telemach je ljubiteljsko društvo, ne resna družba in se tako tudi obnaša.

harvey ::

Telemach je ljubiteljsko društvo, ne resna družba in se tako tudi obnaša.

Zaenkrat so res na tem nivoju, bratrancu so na stacionarnem telefonu prejšnji mesec kar spremenili številko, kako jim je to uspelo mi ni jasno 8-O, so pa v nekaj dneh to potem uspeli poštimati.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

KraitPay ::

Jp, danes klicali, za kao "cenejšo" ponudbo ker imam klasičen priključek in sprašujejo če bi šel tudi na mobilnega k njim.
Sem rekel seveda, ko bo LTE pokritost večja kot jo ima Mobitel in ko boš v tujini vedno dosegljiv. Se je tamala na drugi strani samo grenko nasmejala in se mi zahvalila za čas.
Ponavadi so kar sitni, očitno sem jim z tole tujino stopil na žul. Prejšnji teden me je namreč klicala enaka oseba in se je nisem zmogel znebiti, ker je kao omrežje OK, tam kjer pa ni je pa Mobitel omrežje brezplačno itd itd. Sem rekel bom pogledal, ampak se ni dala motiti in mi naštevala popusite. Danes sva končala v 20 sekundah :)

Filipko ::

Evo, jaz pa lahko povem, da sem zadovoljen z njihovo pokritostjo. Vsepovsod, kjer se gibljem imam vsaj 3g ali lte. Roaming je res v paketih, ampak ga roko na srce že vsaj pol leta nisem uporabljal, ker ni bilo potrebe.

ProGo ::

jusv je izjavil:

ProGo je izjavil:

Še en zanimiv podatek pri Telemachu, če razmišljate o preskoku k njim. Ob eventuelni prekinitvi pogodbe, po pretečeni vezavi, zaračunajo 4,1€+DDV za odjavo mobilne številke ter 9,75€ za "prekinitev pogodbe oz. zapiranje računa". Cca. 18€.


Zakaj pa bi šel vstran, če so cenejši od konkurence in vse dela?


To pa najbolje da ugotoviš sam, ko boš šel k njim.

Domobrancek ::

Pozdravljeni. Malo obujam temo. Zanima me, če se je morda telemach že kaj popravil, kar se tiče omrežja? Imen imam namreč preiti k njim in tam vzeti telefon ter se vezati za 2 leti. Je pokritost sedaj kaj boljša kot je bila? Kako je v tujini? Zanima me tudi, če morda kdo ve v čem je fora, da imajo iphone 6s 64gb po višji ceni kot iphone 7 32gb? Je to kakšna napaka al je ql da je tko?

Hvala.

Mare2 ::

Skoz isto. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

kunigunda ::

Skoz nove bazne postavljajo...


http://www.mobilna-telefonija.com/mobil...

BorutK-73 ::

Kjer pa ni Telemach signala imaš pa zastonj mobitel roaming.
Telemach je super. LTE je free, vleče mi povsod, cene so super, ko dosežeš limit prenosa podatkov ti samo zmanjšajo hitrost.:)

Za tujino pa ne vem.

Zgodovina sprememb…

Domobrancek ::

BorutK-73 je izjavil:

Kjer pa ni Telemach signala imaš pa zastonj mobitel roaming.
Telemach je super. LTE je free, vleče mi povsod, cene so super, ko dosežeš limit prenosa podatkov ti samo zmanjšajo hitrost.:)

Za tujino pa ne vem.



No v tujini tako ali tako nisem veliko tako, da to niti ni nek deal braker. Mislim, da bo kar prešel k njim. Čakam samo da iphonu 6s nekoliko zmanjšajo ceno, ker se trenutno prodaja po enaki (oz celo višji) kot iphone 7.

Lp,

kunigunda ::

Domobrancek je izjavil:


No v tujini tako ali tako nisem veliko tako, da to niti ni nek deal braker. Mislim, da bo kar prešel k njim. Čakam samo da iphonu 6s nekoliko zmanjšajo ceno, ker se trenutno prodaja po enaki (oz celo višji) kot iphone 7.
Lp,


Borut ni mislil tujine. V SLO ce nimas direkt Telemach signala od njihovih bazni, se telefon preklopi na Mobitel bazne (nacionalni roaming).
Tebe to nic ne kosta.

smacker ::

Nič ne stane, se pa omeji hitrost neta, menda na 1 Mbps. Za normalno brskanje prek zadost, za kak YT pa je fajn če maš njihov LTE.
Cene telefonov pa so navite, iphone 6s 64GB je 765€ pri vezavi na 24mesecev. Iz DE ga dobiš za 680eur brez vezave.

MrNighthawk ::

Ima mogoče kdo kaj informacij glede Telemach kabelskega dostopa do interneta? Na trenutni lokaciji nimajo optike in razmišljam o kabelski. Sploh, če imaš pri njih potem še mobilno, te le- ta pride samo 12€ na mesec. Vse zastonj in 5gb prenosa. Kabelski inter pa vidim, da imajo dobre hitrosti, primerljive z optiko ampak ne vem kako so primerljivi z optiko glede zanesljivosti.

BorutK-73 ::

Imajo dobre DL hitrosti ja, upload je pa joke.;((
Mislim da pri kabelski ne moreš vzeti samo interneta, ampak moraš vzeti še TV zraven.(ne mislim aparat:)))

DeeJay ::

Z bratom sva pri njih že od samega začetka (začel smo z Linkovim 1/1 Mbit), zdej mava doma paket Gold Trojka Premium (220/6 Mbit). Downloadi letijo celi čas do maximuma. Upload je zadovoljiv, lahko bi bil večji.
Do konca ulice je optika, po ulicah je coax do hiš (lokacija LJ-Brod). Dela ko šus, downtime sešteto vse skup mogoče dve uri na leto.
Mava pa tud telefone pri njih. Jest mam 12EUR paket, on pa 4EUR + če slučajno rabi več, doplača še 3EUR za dodatnih 500MB.
Overall sem zelo zadovoljen, tako s storitvijo kot s tehnično pomočjo in nebi zamenjal za nič drugega.

*** ne delam za Telemach.

EDIT: pozabu sem omenit, da oprema, ki jo dajejo zraven, dejansko res dobro deluje. Modem je Cisco, router je TP-Link (TL-WR1043ND).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

BorutK-73 ::

DeeJay je izjavil:

EDIT: pozabu sem omenit, da oprema, ki jo dajejo zraven, dejansko res dobro deluje. Modem je Cisco, router je TP-Link (TL-WR1043ND).

Najbolje je vzeti samo modem, router imaš pa svoj.

DeeJay ::

BorutK-73 je izjavil:

DeeJay je izjavil:

EDIT: pozabu sem omenit, da oprema, ki jo dajejo zraven, dejansko res dobro deluje. Modem je Cisco, router je TP-Link (TL-WR1043ND).

Najbolje je vzeti samo modem, router imaš pa svoj.


Zakaj bi menjal nekaj kar dela BP?

smacker ::

Z njihovo tehnično pomočjo imam jaz same slabe izkušnje. Enkrat samkrat se je zgodilo, da sem poklical in so uredili že med klicem, drugače se je vedno čakalo po več dni - vedno manjše napake, par klikov dela za nekoga ki zna/ima dostop. Pa včasih ti po 15minutah čakanja rečejo, da pošlješ mail. Na mailu pa čakaš 2-3dni. Res pa da je šlo za malenkosti in ne za resne izpade.
Drugače sem pa zadovoljen s storitvami (na optiki), občasno je kaka malenkost - npr. ne gre klicat v tujino iz stac. telefona, TV se je po daljšem izklopu resetiral na osnovno shemo pa je blo treba po vsakem dopustu klicat (to so že popravli, da dela avtomatsko).

dj_uro ::

Jaz sem tudi z Broda..kje imaš optiko??
vw-klub.si

DeeJay ::

dj_uro je izjavil:

Jaz sem tudi z Broda..kje imaš optiko??


Če ciljaš vprašanje na mene, je nimam. Optika je speljana do konca ulice, pol naprej so pa coax kabli do hiš.

Domobrancek ::

smacker je izjavil:

Nič ne stane, se pa omeji hitrost neta, menda na 1 Mbps. Za normalno brskanje prek zadost, za kak YT pa je fajn če maš njihov LTE.
Cene telefonov pa so navite, iphone 6s 64GB je 765€ pri vezavi na 24mesecev. Iz DE ga dobiš za 680eur brez vezave.


Verjetno še niso posodobili cen, ker ima iphone 6s 64gb pri njih enako ceno kot iphone 7 128gb. Nekaj jim ne štima na strani očitno.

kunigunda ::

smacker je izjavil:

Z njihovo tehnično pomočjo imam jaz same slabe izkušnje. Enkrat samkrat se je zgodilo, da sem poklical in so uredili že med klicem, drugače se je vedno čakalo po več dni - vedno manjše napake, par klikov dela za nekoga ki zna/ima dostop. Pa včasih ti po 15minutah čakanja rečejo, da pošlješ mail. Na mailu pa čakaš 2-3dni. Res pa da je šlo za malenkosti in ne za resne izpade.
Drugače sem pa zadovoljen s storitvami (na optiki), občasno je kaka malenkost - npr. ne gre klicat v tujino iz stac. telefona, TV se je po daljšem izklopu resetiral na osnovno shemo pa je blo treba po vsakem dopustu klicat (to so že popravli, da dela avtomatsko).

Pri operaterjih traja predno pride mejl sploh do tehnikov iz call centra, pa pol nazaj ko je urejeno...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649769 (12097) V-i-p
»

Telemach mobilno omrezje, kako ste zadovoljni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5430811 (4157) link_up
»

Telemach mobilna telefonija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
632168301 (24509) neosonic
»

Telekom in A1 dražita pakete (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
19569206 (56652) Cruz
»

Telemach Mobil - ponudba? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
343111174 (57921) OK.d

Več podobnih tem