» »

Prekinjanje mobilnega neta

Prekinjanje mobilnega neta

Heisenberg ::

Telefon: Samsung Galaxy S21 Ultra
Omrežje Naročniški Bob

Zadnji mesec mi neprestano prekinja mobilni net.
Telefon je posodobljen, prav tako aplikacije.

Problema NI v roamingu v tujini !!!

Surfam na netu in od enkrat je prenos na ničli! Vse kaže da je OK, ikona za omrežje je aktivna...

Poskusil sem že vse standrad stvari: reset telefona, reset omrežja, airplane mode on off,...
Edino kar pomaga da za 5 - 15 minut deluje je v nastavitvah / omrežje preklaplanje med 5g/4g/3g in 4g/3g/2g... To je edini način kako spet začasno deluje..



Nisem pa telefona še postavil na factory settings, ker je to proces ki mi vzame CEL DAN (ponovno nalaganje in registriranje aplikacij itd...) in bi se temu resnično rad izognil....



Ima kdo kako idejo kaj bi lahko bilo ?????



Hvala !

Jure14 ::

Spremeni lokacijo, nekam, kjer je dobra pokritost s signalom, pa malo uporabnikov.
A tam tudi prekinja?

Skylord ::

Heisenberg je izjavil:

Telefon: Samsung Galaxy S21 Ultra
Omrežje Naročniški Bob

Zadnji mesec mi neprestano prekinja mobilni net.
Telefon je posodobljen, prav tako aplikacije.

Problema NI v roamingu v tujini !!!

Surfam na netu in od enkrat je prenos na ničli! Vse kaže da je OK, ikona za omrežje je aktivna...

Poskusil sem že vse standrad stvari: reset telefona, reset omrežja, airplane mode on off,...
Edino kar pomaga da za 5 - 15 minut deluje je v nastavitvah / omrežje preklaplanje med 5g/4g/3g in 4g/3g/2g... To je edini način kako spet začasno deluje..



Nisem pa telefona še postavil na factory settings, ker je to proces ki mi vzame CEL DAN (ponovno nalaganje in registriranje aplikacij itd...) in bi se temu resnično rad izognil....



Ima kdo kako idejo kaj bi lahko bilo ?????



Hvala !

Nič novega. Večni problem Samaunga. Niti S21 ultra ni izjema. Ni kriv bob, ker se to dogaja tudi preko drugih operaterjev. Ne pomaga niti FR. Ne pomaga niti menjava roma. Pomaga edino menjava brenda.

val46 ::

Kaj ima samsung veze s tem, če pravi, da mu v tujini deluje na roamingu brez težav? Pomoje je bolj problem v kakšni bazni postaji, na katero se od doma priključuje, kot pa sam telefon. Si poskusil še na kakšnih drugih lokacijah? Da izničiš ali morda potrdiš težavo v "domači" bazni postaji? Morda preveriš s kakim družinskim članom ali kolegom, ki ima ravno tako BOB in preverita delovanje tvoje sim v njegovem telefonu in obratno?

Hemi426 ::

Heisenberg je izjavil:

Telefon: Samsung Galaxy S21 Ultra
Omrežje Naročniški Bob

Zadnji mesec mi neprestano prekinja mobilni net.
Telefon je posodobljen, prav tako aplikacije.

Problema NI v roamingu v tujini !!!

Surfam na netu in od enkrat je prenos na ničli! Vse kaže da je OK, ikona za omrežje je aktivna...

Poskusil sem že vse standrad stvari: reset telefona, reset omrežja, airplane mode on off,...
Edino kar pomaga da za 5 - 15 minut deluje je v nastavitvah / omrežje preklaplanje med 5g/4g/3g in 4g/3g/2g... To je edini način kako spet začasno deluje..



Nisem pa telefona še postavil na factory settings, ker je to proces ki mi vzame CEL DAN (ponovno nalaganje in registriranje aplikacij itd...) in bi se temu resnično rad izognil....



Ima kdo kako idejo kaj bi lahko bilo ?????



Hvala !


Problem je v Samsungu.
Kolegica imela dokaj isto težavi, na koncu je od frustracij zamenjala nov flagship za rabljeno LG karjolo in je delovalo brez prekinjanja.
Pa tudi na Bobu.

Skylord ::

Točno to. Zanimivo, da potem na Huaweiu na istih lokacijah z istim operaterjem deluje. Spet se oglašajo taki, ki nimajo pojma kaj govorijo.

val46 ::

Wau, kolk si ti pameten. Bravo. Glej da te kje ne ukradejo slučajno! Zdaj mi pa razloži kako je lahko telefon krivec, če pravi da mu na roamingu v drugem omrežju(beri tuji operater), deluje brez težav? A je samsung kot covid alora...tako kot je covid vedel, kdaj se končajo počitnice, pa kdaj začne policijska ura zvečer ali kje je meja med občinami oz.regijami, tako samsung ve, da OP zajebava, samo ko je doma al kako?

Pa da ne boš spet pameten, nisem pristaš samsunga, sam imam namreč huawei, ampak mi še vedno ni jasno, kako bi lahko nekje delal brez problemov, nekje drugje, pa mu net ne deluje in ne deluje.

Skylord ::

Vau kolk si pameten. Glej ne oglašaj se, če ti določene stvari niso jasne.
Tebi še šverc telefonov ne gre, kaj šele kaj drugega. Kaj ne rossi8-)
Saj te poznamo.

val46 ::

+1. Bravo. Sem ti že povedal, da glej, da te kje ne ukradejo. Pametnejši odneha pravijo, tako da je to moj zadnji post v tej temi. Ti pa si misli kar si hočeš zaradi mene.

kow ::

"Problem je v Samsungu" ni ravno odgovor. To je tako, kot ce bi imel letnik 2013 VW Golfa napako pri navigaciji, ti pa bi rekel, da je problem VW. Kupi Toyoto.

OP z operaterjem oz. njegovo tehnicno podporo ni govoril?

__Devil__ ::

Jaz imam podoben problem z nestabilnim signalom. Odkar sem zamenjal operaterja iz Telemach na A1 je signal nestabilen in "skače" iz 0 črtic na 3-4, kot, da se vedno znova skuša na novo vzpostavit. Še vedno iščem rešitev.

Spremenil sem operaterja zaradi dobre ponudbe neomejenih podatkov na A1 v primerjavi z Telemach 60gb, sedaj pa tako ne porabim več kot 30-40gb mesečno.

Probal sem SIM dati v iPhone 8+ in dela isto, skačejo črtice oz. ni stabilno. Deluje le, če dam telefon nekam višje v sobi, na mizo oz. Pc.

Mi je kar malo žal, da sem zamenjal. Uporabljam aplikacijo Blokada, da blokira oglase ipd. pomaga, je manjši ping, ker igram preko hotspota, ampak ne vedno. Če ima kdo nasvet bi bil vesel.

DePalmo ::

Pojdi nazaj na Telemach ;) So ravno ta mesec spremenili pakete in če si prej imel 60GB, imaš sedaj 80GB.

Drugače pa nasvet, katerega se tudi sam poslužujem. Preden menjaš operaterja, kupi njihovo predplačniško (katero nato, kolikor vem, lahko uporabiš da gor preneseš svojo obstoječo telefonsko) in testiraj njihovo omrežje. Jaz to vedno naredim in sem si tako prihranil prehod na A1 in kasneje na BOB (druga lokacija). Ponudbe so bile bolj ugodne od Telemacha (sicer drobiž, ne nek konkreten denar), ampak je bilo omrežje slabše in prenosi počasnejši.

Pa ste prepričani da ima Samsung težave? Zakaj potem dela na drugih omrežjih? Je fora frekvenc ali česa drugega? Da ni ista fora kot je z iPhoni in Bobom, kjer je iPhone kriv da MMSi ne delujejo.

quadro933 ::

Jst sem mel pa testno Telemachovo kartico in glih zarad skakanja signala nisem šel iz A1 na Telemach. Signal mi je skoz skakal od 1 na 4 črtice, pri A1 pa tega ni. Tudi ko sem prišel v garažno hišo je signala zmanjkalo. Telefon Xiaomi.

xseki ::

Enak problem tukaj. A1, iPhone 11, neprestano preskakovanje iz 4 črtic na 1-2 črtici, ob tem signal/internet neprestano preskakuje iz 4G LTE na 3G..

Kadar se mi uspe povezati na najbližjo postajo (4 črtice) sta signal in internet dobra (40-60mbps) na 4G LTE. Ampak ne vem zakaj se me vedno hoče povezati na tisto bolj oddaljeno postajo (1-2 črtici)? Sem 30sec na 4g, potem se prestavi na 3g in spet nazaj. Ponavadi pomaga če dam telefon na Airplane mode za nekaj sekund.

Imam tudi HoT Hofer router in sem uspel urediti to zadevo tako, da sem v Routerju nastavil, da se poveže samo na 4G in nič drugega. Ni problema. Dosegam najvišjo HoT hitrost (20mbps - 24/7, ponoči in čez dan).

Kaj je zdaj narobe? Telefon ali operater? Prav mika me, da bi si vzel nekega androida in ga uporabljal kot burner phone za hotspot. Zaradi slabe internetne hitrosti (6/0.5 na bakru) si moram pomagati z mobilnimi podatki, drugače lahko tri dni čakam, da si zloadam 80gb igro ali pa kaj podobnega:D

josipdare ::

Jaz mam na a1 tudi skakanje. Vse od e do 4g+ s 5 crticami.
Pol leta nazaj tega ni bilo.

__Devil__ ::

Mogoče bi jim lahko pisali na A1, da naj preverijo kako je z signalom in baznimi postajami/oddajniki :)

Skylord ::

DePalmo je izjavil:


Pa ste prepričani da ima Samsung težave? Zakaj potem dela na drugih omrežjih? Je fora frekvenc ali česa drugega? Da ni ista fora kot je z iPhoni in Bobom, kjer je iPhone kriv da MMSi ne delujejo.

Preberi še enkrat moj prvi post.
NE dela na nobenem omrežju.
To sranje se dogaja samo še na šaomijih. Šaomiji isto v predvsem v povezavi z bobom izgubljajo net povezavo. Toda tam je spet druga zgodba.
Samo se mi ne da spet razlagat, itak vsi vse vedo in najbolj pametni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izimobil ne dela v italiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9117574 (5377) smile-
»

VoLTE v Sloveniji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13031330 (11621) Ghost007
»

Težava s signalom (razpisujem simbolično nagrado! :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
549944 (4804) Ahim
»

MMS problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6215911 (12000) mojsterleo

Več podobnih tem