» »

članki v oblaku in legalnost

članki v oblaku in legalnost

zero_max ::

Živjo,

rad bi pospešil nek 'proces' in bi nekaj člankov (cca.20, pdf format) naložil v/na oblak in poslal drugim ljudem link do teh člankov, da bi hitreje se vse odvilo. Od tega ne bi nihče imel materialne koristi.
Zanima me, če je takšno početje kaznivo ali ne?

zero_max ::

Dodatek: Članke sem legalno dobil v knjinici. Sem član te knjižnice in slednja je naročena na določene revije v katerih se nahajajo ti članki.

Ales ::

Zelo verjetno je, da bi šlo za kršitev avtorskih pravic.

Če ne napišeš za kak "proces" se gre in konkretno kateri članki v katerih revijah so to, se ne da čisto zanesljivo povedati.

Seljak ::

Daj te članke sem pa se bomo mi odločili ali je legalno ali ne.

zero_max ::

seminarska naloga, strokovni članki

zero_max ::

Članki iz revij v angleškem jeziku, nekateri med njimi so dostopni free on line (s kateregakoli ip naslova), vendar mene begajo tisti, ki so zaklenjeni oz. dostopni le iz določenih ip nalsovov (npr. knjižnice, ki je naročena na te revije).

Bojan xxxx ::

S tem da članke shranjuješ v oblak načeloma ne vidim problemov. Problemi pa najbrž so če hočeš te zadeve deliti z drugimi. Ponavadi imajo pdf-ji, ki jih ali kupiš (ali pa jih je zate na nek način, npr. preko naročnike kupil nekdo drug) zabeležene tvoje podatke: panavadi kar tvoj ime, priimek, email, kdaj si zadevo potegnil dol, ip ... Jaz ne bi tvegal in tega delil z drugimi. Če bo kaj šlo narobe bodo lahko prišli k tebi trkat na vrata.

Če že želiš deliti z drugimi, jim raje naredi npr. zbirko naslovov člankov in pojev kako se jih dobi, npr. knjižnica / podatkovna zbirka / DOI članka

zero_max ::

@Bojan: Hvala. Bom naredil tako kot si napisal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenske računalniške revije - še obstajajo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5315482 (13313) Phantomeye
»

revija: science vs. new scientist

Oddelek: Znanost in tehnologija
163842 (2307) terryww
»

Preprodaja gesel za dostop do znanstvenih revij (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5122883 (20280) poweroff
»

Vaše mnenje o SLO računalniških revijah (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
667128 (5424) bluefish
»

Joker (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1169834 (7945) m_z

Več podobnih tem