» »

Spyware ali virus?

Spyware ali virus?

bozicek ::

En manjsi problemcek, katerega pa zacuda ne najdeta na mojem compu niti najnovejsi Ad-aware in F-prot z najnovesjso listo virusov.
Vcasih, ko prizgem racunalo se mi skupaj z njim zazene tudi neki programcek imenovan SYSTASK32L.EXE.
Imam ga ze dolgo casa in vse kar naredi je, da mi pozre celotno memorijo (nabije jo tudi cez 1000MB). Nic drugega. Tudi resiti se ga ni tezko. Samo zalaufas TaskManager in ga izklopis.
Vendar ga sumim tudi za nekaj drugega. Stvarca mi brez moje vednosti vlece iz neta in odlaga v Kazza Shared folder (nic vecjega, kaksen crack ali pa manjso stvar.). Ampak tega nisem dobil z Kazzo. Prej bi rekel, da sem dobil z I-Mesh, ker Kazzo imam ze dolgo, I-Mesh pa sem samo enkrat gor dal, melce pogledal nato pa jo skenslal.
SYSTASK32L.EXE se nahaja v c:\windows direktoriju in cetudi ga zbrisem bo zopet nekako nazaj prisel (lociral sem tudi nekaj njegovih map pod /system in pa system32 ter pod /windows ter jih zbrisal ampak pridejo zopet nazaj.
Ni ga ne pod run, startup ali kje drugje.

Aja, koncnica potegnjenih datotek je .src

mile ::

Virus imaš

klik

bozicek ::

Najlepsa hvala.
Nic cudnega, da ga nisem nasel, ce ga ni ne na F-protu ne na F-secure.

Samo, kako je pa lahko prisel k meni, ce pa ne odpiram priponk neznanih mailov (ali pa ce je od znanega. Se tocno vidi ce je od njega ze po vsebini in stvareh katere ponavadi dodaja)

ToniT ::

Samo, kako je pa lahko prisel k meni, ce pa ne odpiram priponk neznanih mailov (ali pa ce je od znanega. Se tocno vidi ce je od njega ze po vsebini in stvareh katere ponavadi dodaja)


Imaš pa nameščeno Kazzo in I-Mesh. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WPF 3d prostor - Spotlight, ne znam uporabljat

Oddelek: Programiranje
161678 (1438) Tutankhamun
»

antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10711370 (8733) frikihamster
»

download (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
667861 (6835) Tic
»

NAPSTER

Oddelek: Loža
221765 (1500) ABX
»

KaZaA download

Oddelek: Pomoč in nasveti
51575 (1408) Simko

Več podobnih tem