» »

download

download

«
1
2

upirna ::

Zakaj nimate več rubrike download? Včasih jo prav pogrešam in res bi bilo lepo, če bi se vrnila, saj bi se na forumu izognili raznimi vprašanjem, kot so kateri prevajalnik, program za to pa to. Pri ustvarjanju sem pripravljen aktivno sodelovati.


P.S:Teme nisem dal v VAŠI PRDLOGI, saj ima preveč sporočil, pol pa nobeden ne vid (kdo bo pa bral tolk)

bosstjann ::

me bi se javu za narest kej tadzga

c3R4R ::

Ej, tud jst pogrešam rubriko download in se strinjam z upirno! Če bo sila bom tud jst priskoču na pomoč!

lp

upirna ::

Kje je pa kakšen admin???? A še spijo al kaj?

Tomi ::

Če si dobro pogledal, je bil Sergio že malo po pol devetih prisoten.
Drugače pa, če ima kdo željo kaj narediti, naj naredi en osnutek in ga pošlje Sergiu, pa se bo potem videlo, kako in kaj...
metrodusa.blogspot.com

Sergio ::

Tukaj sem :)

Da, z DL sekcijo je že bilo nekaj dela; McHusch je z VIPom naredil nek osnutek programov, ki naj bi bili v sekciji. Vsakršni predlogi dobrodošli v tole temo.

Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Sergio ::

http://users.volja.net/franklin/downloa...

Na tem naslovu se nahaja grobi osnutek, ki smo ga delali nekje proti koncu prejšnjega leta.

Prosim, da si pregledate zadeve ter pokomentirate, kaj manjka. Seveda je jasno, da so verzije nekaterih programov stare -- se bodo nadgradile v prihajajočih dneh.

Moj komentar --- gor moramo dati orodja za Folding@Home.

Vaši predlogi?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

upirna ::

Jaz sem si vse skupaj zamislil približno takole:

No, kar po spisku, kar manjka ( v rubrike še nisem spravil):
Prime 95-ovezno
3D Mark 2003-obevzno
Win RAR-obvezno
Php 4-ne vem no
apache-ne vem no
AC3 codec-nujno
Acrobat Reader-nujno
DirectX 9-nujno
DiviX 5.02-nujno
GetRight-nujno
IrfanView-ne vem,morda
Netscape 7-nujno
Quicktime-nujno
Total Commander-nujno
Win AMP 3.0-nujno
XviD codec-nujno
Mozilla-nujno
Opera-nujno
WCpuid-nujno
powermax-nujno(pa še od IBM diskov, pa WD...
Incredi Mail - zanimiv program, samo
Dev C++ - priporočljivo
Borland C++ Compiler 5.5- vilo bi dobro
Bsplayer-ni nujno
Bootvis-nujno
GSpot-full uporaben program
Ultra Edit-nujno
mySQL-ne vem, no


Zraven sem napisal še kometarje, dodajajte... in komentirajte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: upirna ()

c3R4R ::

@upirna
No, sej tale spisek ti je kar uspel. Sam en problem je... na spisku je tudi nekaj večjih programov in BOMO slo-techarji z dial-up;( povezavo trpeli. Na spisku naj bodo majhni in uporabni programi, čeprav nimam nič proti večjim programom!

Kako bo uporabnik z dial-up povezavo, dol potegnu z neta npr. 3d Mark2003, ki zasede čez 100 MB prostora?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3R4R ()

Cokolesnik ::

Moje pripombe na zgornji seznam:

- WinAmp 2.90 je boljši, hitrejši, z verzijo 3 so ustrelili v temo
- za arhivske datoteke je smotrno uporabljati program, ki podpira več arhivov (npr. rar, ace, zip itd.) - jaz sem zelo zadovoljen z Power Archiver 2002.

Sicer pa je grob seznam programov, ki jih jaz uporabljam in bi jih zagotovo še kdo drug:

- Adobe Acrobat Reader (za pdf dokumente, ki so na spletu)
- WinAmp (za poslušanje audio datotek in glasb. cdjev)
- FlashFXP (za komunikacijo s ftp strežniki)
- mIRC (za čvek prek neta)
- Panicware Pop-up Stopper (za blokado oglasov na spletnih straneh)
- CD bremse (za utišanje cd enote z nastavljanjem hitrosti vrtenja)
- XVID, AC3, DIVX kodeki (za filme)
- Microsoft Baseline Security Analyzer (za test varnostni računalnika)
- Getright (za hitrejši in udobnejši prenos datotek z neta)
- DU Meter (za spremljanje kako hitro nam deluje linija)
- Autosizer (za nastavljanje velikosti oken pri programih ki si tega pri ponovnem zagonu ne zapomnijo)
- CDex (za kvalitetno pretvarjanje glasb. datotek v mp3 in obratno, ripanje glasb. cdjev v mp3 itd.)

In še bi lahko naštevali (Emule, WinISO, Serv-U za željne ftp serverja, Apache za željne web serverja, ZoneAlarm za požarni zid, čeprav imam sam Nortonov Antivirus + njegov pož. zid).

Čimveč programov za določeno področje, tem boljše. Vsak uporabnik ima 1001 razlog, zakaj bi uporabljal nek program in zakaj ne bi uporabljal drugega. Pa čeprav ostali trdijo drugače...
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

McHusch ::

criLin15: To je že res, samo v Sloveniji imamo že zelo veliko broadband povezav. Na listi bodo tako krajši kot daljši progami, poskusili bomo najti čim krajše, kakšen 3D Mark pa ti bo kolega z ADSLom dolg potegnu pa zapeku ;)

Sicer se pa kar razpišite s predlogi ;)

c3R4R ::

@McHusch
Moj bratranc ma ADSL, sam je kr daleč od mene doma... Pa še velikrat se ne vidva;( Mogoče bom dobil ADSL proti koncu leta.. ga bo Miklavž prinesu:D

Potem pa dajmo na seznam tud:
- wcpuid
- speedfan
- hardware doctor
- kazza media desktop
- mIRC
- SiSoftware Sandra
- Ultra Edit
- se bi se kaj našlo

Gandalfar ::

Ideja o download sekciji je.. in to ena zelo zanimiva, bomo videli kako hitro nam jo bo uspelo realizirat.

Samo zanima me, ce vas kaj moti, ce niso direktni linki do slovenskih mirrojev ampak vam samo pise recimo htp://www.winamp.com/download.html ali zelite prav http://www.winamp.com/downloads/winamp2... ali celo http://mirror.slo-tech.com/winamp293.exe


problem pri zadnjem je, da neketari programi v licenci strogo prepovedujejo mirroranje pri sebi. Druge strani recimo ne dovolijo direktnega linka ampak te redirectajo on the fly. Najbolj siguren nacin je pol prvi.

Ali pa ima kdo kaksno boljso idejo?

Matek ::

Kodeki
ffdshow
AC3
DivX
XviD
Lame

Internet
AvantBrowser - najboljša predelava IE
Mozilla
Opera
Netscape
Phoenix
Getright
Filezilla al pa kak komercialen FTP client
mIRC
DU Meter

P2P
Kazaa
eMule (pa še kak mod)
DC++
bitTorrent
Shareza

Multimedia
IrfanView
WinAmp 2.91 - ne s trojko strasit :)
BSPlayer
GSpot

Ostalo
Acrobat Reader
WinRAR
DirectX 9
UltraEdit

Driverji
vsi popularni redno posodobljeni

Seti & F@H

Iz dokumenta, ki ga je podal Sergio pol še OC, Cooling in bench.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

upirna ::

Ja, daleč najbolje bi bilo, če bi programe gostili na slo-tech strežnikih, če pa programerji pač ne pustijo, bo treba pa linke na uradno stran, ampak direkt na datoteko.

Gandalfar ::

upirna: pa ce se to skrivajo? Podjetjem je v interesu da pogledas njihovo stran. Meni se zdi grdo direktno linkat..

upirna ::

Če ne pa, kdo pa bo šel čekirat slo-tech, eno stran v slovenskem jeziku. Povejte mi, koliko ljudi zna slovensko, pa koliko podjetij (futuremark in podobno) verjetno obišče slo-tech - po mojem mnenju ga še ni nihče. Torej... Pravila so zato da se kršijo.:D

McHusch ::

Jah, nekatera podjetja majo na strani direkten link do fajla, tisto bi po mojem lahko linkali direkt. Druga, ki te preusmerija on-the-fly in kjer je treba po možnosti izbrat vrsto OS, jezik itd. damo pač link na ta obrazec. Kaj mislite?

upirna ::

Če ne gre drugače, sam sej ma slo-tech verjetno dovolj prostora na svojih strežnikih, da bi imeli gor vse različice.

c3R4R ::

Ali je važno kje se nahajajo datoteke za download? Če ne je konec koncev vseeno kje so, samo da bodo:D!

Tale predlog z driverji je zelo pameten... ker se jih zamenja po izhodu novejših! Tole je res pametno!

Sergio ::

upirna, da bo jasno: Slo-Tech s svojo DL sekcijo v nobenem primeru ne misli kršiti pravil, ki jih postavijo avtorji programske opreme.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

upirna ::

Pa še en predlog. V rubriki Download bi morali biti tudi nekakšni komentarji, kjer bi uporabniki predlagali nove programe, pa eden bi moral za vse skupaj skrbeti, da bojo vsi linki delovali - za to se lahko tudi jaz ponudim:D .

Azrael ::

Imam predlog, da se doda še rubrika Domača pamet, kjer bi uporabniki Slo-Tech-a, lahko dodajali svoje programe, knjižnice itd. Seveda pa bi to zahtevalo, da bi moderatorji bdeli nad tem, da rubrika ne bi postala zbirka kakšnega hudega wareza.

Lp, Azrael

upirna ::

Ja, dober predlog. Na splh mislim, da je slo-tech prevč usmerjen v hardware (tukaj ne mislim, da bi moral postati ena izmed izrazito programerskih strani), morali bi imeti tudi knmjižnico, ki jo ima vsaka pomembna ustanova, sam da bo kle knjižnica programov.:D

McHusch ::

Lepo ste se razpisali, delovni osnutek imate na voljo tle:

PDF
Word

Še predlogi ;)

sash ::

to da se ponovno oživi DL sekcija je vsega spoštovanja vredna ideja :)) , ampak problem ki ga vidim v ti. DIREKTNEM LINKANJU (http://www.winamp.com/downloads/winamp2... je v tem da ko proizvajalec programja da na trg nov proizvod tastarega po nekem določenem času odstrani iz svoje DL sekcije in potem taki linki ne delajo (pravtako je z oznako ki bi bila na ST strani npr.: WinAmp 2.9, medtem ko bi bila na strani že npr vserzija 2.99), zato se mi zdi primerneje da so programi ali na ST strežniku, kar pa kot je mislim da Gandalfar napisal vedno ni možno, ali pa je linlano na DL sekcijo matične strani programa.

upam da nisem preveč zakompliciral :\
--------------------
Think different...
TOROiD Group

upirna ::

Kaj če bi bili prisotni tudi kakšni triki ali pa kratek opis (5 stavkov), saj mi gre tista tabela na živce>:D

Zheegec ::

Še Powerstrip, Rage3D, Riva Tuner, WCPUID, CPU-Z in podobni.

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mercier ::

7zip kot free možnost, poleg onih za plačat. Sam oporabljam Pocket UnZip.

Ko to ulazi u vidovse, a da mene ne pita?

Aja, mogoče kaj za "pingat". Recimo kliik klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

kuglvinkl ::

Detonatorjev nima smila hostat. Prihajajo ven s tedenskim tempom, in guru3d.com je znan tudi po tem, da ima vse Detonatorje, in 99% jih tudi najhitreje dobijo. Tko da, tu bi bil dost link na njihov /detonators.

Dodat je še treba gonilnike za nforce in ostale plate.

Defrag je že gor? Predlagam OO Defrag.
Your focus determines your reallity

McHusch ::

Okej. Tu spodaj imate spisek, kateri programi bi bili v download sekciji sploh zajeti. Če mislite, da kaj manjka, ali pa kaj resnično ne sodi sem, povejte in napišite čimprej, bla,bla,bla ;).
Uglavnem, komentarji sem. ;)
  • Antivirus
    • F-Prot
    • Norton Antivirus
    • McAfee ViruScan
    • Panda
    • NOD32
  • Overclockerski pripomočki
    • Prime95
    • WCPUID
    • SpeedFan
    • Hardware Doctor
    • PowerStrip
    • Motherbord Monitor
    • Waterfall Pro
    • RamBooster
  • Benchmark
    • 3D Mark 2001 SE
    • 3D Mark 2003
    • 3D WinBench 2000
    • SiSoft SANDRA
    • HD Tach
    • Nero CD Speed
    • PC Mark
  • Distributed computing(za SETI in Folding)
    • SETI grafični in tekstovni klient
    • SETI Spy
    • SETI Team
    • SETI Queue
    • SETI Driver
    • Folding grafični in tekstovni klient
    • programi z njokove strani za Folding
  • Stiskanje podatkov
    • WinZIP
    • WinRAR
    • WinACE
    • PowerArchiver2002
  • Grafika
    • Adobe Photoshop
    • Paint Shop Pro
  • CD/DVD
    • CDex 1.5
    • CDRWin
    • Nero Burning ROM
    • Easy CD Creator
    • CloneCD
  • Multimedija
    • DirectX 9
    • GetRight 5.0
    • WinAMP 3
    • WinAMP 2.91
    • QuickTime
    • TvTool
    • Kodeki (ffdshow, AC3, DivX, XviD, Lame)
  • Internet
    • ZoneAlarm 3.7.143
    • Netscape 7.02
    • KerioPersonalFirewall2.1.4
    • Tiny Personal Firewall
    • Mozilla 1.3
    • Opera
    • FlashFXP
    • Mirc6.03
    • ICQ
    • Trillian
    • Phoenix
    • ServU
  • Razno
    • Ultra Edit
    • Adobe Acrobat Reader
    • HyperSnap
  • P2P programi
    • KaZaA
    • KaZaA Lite
    • Emule (+ link na seznam modov)
    • Edonkey
    • DC++
  • Gonilniki
    • zadnja verzija Detonatorjev
    • zadnja verzija Catalyst
    • linki na SiS, VIA, nForce, Intel

smash ::

pr p2p ste pozabil iMesh pa imesh lite, ki je vsaj tolk popularn kolk kazaa če ne clo več

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smash ()

alien-w ::

Wpcrset?

frenk ::

No lepo...sm lih zele mislu napisat kšno temo za DL pa sm vidu da je tlele...pa ne kazaa ampak lite verzijo...torej čim manj spyware-a...pa najbol če je linkan direkt do fajla...sej ni zravn treba napisat detonator verzija xxy ampak pač zravn napišeš sam detonatorji in je linkan na zadno verzijo...pa seveda zravn kšni komentarji...pa zvezdice:D

Matek ::

smash, kazaa lite je veliko boljša od imesha lite, omrežje je pa itak enako, kaj gapol še rabiš?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Mercier ::

A mate kaj proti zastonj software-u?

Aspirinix ::

Pa WinAmp 3 je treba odstranit, ker samo sranje dela. Dovolj je 2.91

smash ::

madmanmato: imesh uporablja vsaj tolk folka kot kazoo...torej zakaj ne bi ponudil imesha namest kazze, če pravš da je isto??:\

smash ::

aja..glede winamp3...sem za to da se ga obdrži in ne odstrani, ker ga pač določeni uporabljamo, ker nam pač winamp2xx ni cool :D

Zheegec ::

Še programi za tweakat/navijat grafične ala RivaTuner, Rage3D, Power Strip,...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

CaqKa ::

mchusch:
zakaj hudiča imaš v rubriki grafika photshop in painsthop? a obstajajo to tudi kake demo verzieje al kaj? gimpa gor pa basta.
pa zakaj tolko antivirusnih progov? pa firewallov tolko?

predvsem bi bilo nujno vse kodeke dat gor.
res pohvalno bi bilo updehtana zbirka driverjev za grafične. (tiste stabilne verzije, ne pa tak kot je en zgoraj napisal vsaki tedn novi detonatorji, halo? update driverjev enkrat na mesec mora bit čist zadost.)
dodal bi pa še tudi powertoyse za winxp.

upirna ::

Pa dodajte še bootvis

kuglvinkl ::

es pohvalno bi bilo updehtana zbirka driverjev za grafične

Zato sem pa rekel, da je dovolj, če se da link na Guru3d.com /detonators.

Lahko pa omejimo izbiro iz naše strani in se limajo samo WHQL driverji.
Your focus determines your reallity

McHusch ::

Beta programja, unoffical in un-WHQL driverjev ipd. IMO v download sekciji ne sme biti. Enostavno zadnjo stable offical verzijo gor pa je.

kuglvinkl ::

Mah, glede notoričnih detonatorjev lahko naredimo Salomonsko, hosta se zadnji WHQL, doda pa še link na povezavo na _vse_ detonatorje.
Your focus determines your reallity

upirna ::

najprej je treba narediti z vsemi trenutnimi programi, pol se bo pa itak še kej dodajal. Tko da...

p.s: vem da je večina slo-tekovcev zdejle obremnjeno s šolo (tudi jaz sem ful, eksterci pato..) sam dejte to čimprej naredit.

kuglvinkl ::

Važa je dobra zasnova, potem vse skupaj lažje vkup' leti :).
Your focus determines your reallity

upirna ::

mislim, da se tu razpravljaja (goniliniki) o nečem, kar je pravzaprav že odločeno in edino izvedljivo.

kuglvinkl ::

Izvedljivo je vse. Samo, da boste zadovoljni.
Your focus determines your reallity

upirna ::

izvedljivo je vse. To je isto kot bi vprašal na vrhu stolpnice: Skočiti ali ne skočiti?

Vsak pametni bo ------skočil-----s padalom:D .
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere programe uporabljate?

Oddelek: Programska oprema
424294 (3574) R33D3M33R
»

System : Brez katerih programov si ga ne morete zamisliti !

Oddelek: Programska oprema
272711 (2131) tigrr
»

Ali kdo uporablja iMESH?

Oddelek: Programska oprema
131924 (1662) pivmik
»

Kateri je poleg Kazaa 2.0 najboljsi?

Oddelek: Programska oprema
342517 (1791) cybermedo
»

Nova verzija vs stara verzija

Oddelek: Loža
241698 (1390) ahac

Več podobnih tem