» »

Hitrost optike

Hitrost optike

kokos25 ::

Pri, trenutno nima veze kateri operater, mi je do hiše potegnil optični kabel in 1 leto je bila hitrost 100/?. Ko sem imal prižgane 4 televizije, mi hitrost neta ni padla in je bil efektivni DL cca 10-11mb.
Danes, cca 3 tedne nazaj sem to opazil, ko imam prižgane vse televizije, mi hitrost neta pade na 50-60mb. Ker imam v pogodbi napisano 100/? in ne DO 100/?, me zanima, zakaj me hočejo prepričat, da na optiki pada signal, če imam prižgane TV, ker do pred kratkim tega ni bilo. Pri tem ponudniku mi tudi ne znajo povedat, ali so mi prodali 100/? ali DO 100/?. Banda hudičeva.
Kdo ima sedaj prav?
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

hojnikb ::

poglej kaj ti pise v pogodbi..
#brezpodpisa

blackbfm ::

Kot prvo nihče ti ne more garantirat fiksne hitrosti, ker je hitrost odvisna tudi od dejavnikov na katere operater nima vpliva. Drugo pa je nekako logično da se pasovna širina deli med vse naprave priklopljene na določen modem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

kokos25 ::

hojnikb, v pogodbi piše 100/? in ne DO 100/?
blackbfm, to ni vdsl ali adsl ali adls2 in kot sem rekel, ko sem pred časom imel prižgane vse tvje v hd (vsak svoj program) mi je DL 10-11MB, sedaj cca 3 tedne pa ta hitrost pade pod 5MB.
Na njihovi strani piše 100/? in NE DO 100/?
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

bambam20 ::

blackbfm je izjavil:

Drugo pa je nekako logično da se pasovna širina deli med vse naprave priklopljene na določen modem.



Pri optiki nima veze TV., ker hitrost ne pada. Vsaj pri Telekomu se iptv ne pozna pri hitrosti.

solatko ::

rupsi31 - Napačno. Samo Telemach ima ločena pasova za TV in internet, vsi ostali operaterji imajo skupni vod in v pogodbi je določeno, koliko MB ti paket nudi, za vse možne naprave.

Tudi vsi naročeni paketi so do ...., ni operaterja, ki bi garantiral neko, točno določeno povezavo.
V drobnem tisku pogodbe je to navedeno - do - xxMB.

Razlika je samo v tem, da če imaš velik paket - 100+, se TV ne pozna, oziroma vsaj ne opaziš, vendar vsak HD program pobere okoli 5MB signala, šteti moraš tudi kanale, ki jih imaš na snemanju za poznejši ogled.
Delo krepa človeka

SaXsIm ::

Če sešteješ vso pasovno širino, ki ji porabljaš za TV in za internet, boš zagotovo prišel na naročeno hitrost (oz v nek % tolerance).

Povsem možno je, da ima CPE, ki ga tvoj ISP uporablja, na WAN portu 100mbps vmesnik. Sedaj, če ima SFP, ga lahko zamenjaš (ter če ima seveda operater na svoji strani na tvojem portu več kot 100mbps SFP). Bistvo pa je, da naprava razdeli pasovno širino med vse povezane naprave.

Primer - pri T-2 ima njihov MiLan 100mbps fiber port.
SaXsIm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaXsIm ()

AC_DC ::

Koliko televizij imaš (10, da pobere 50 mbit)) ?

OmegaBlue ::

@SaXsIm milan ima 1Gbit fiber port in 8 100Mbit. Čist tko na hitro popravek :)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

ST-777 ::

solatko je izjavil:

... vsak HD program pobere okoli 5MB signala ...
V Telekomovi pogodbi imam za optiko napisano 10/2. Na TV pravkar predvajam HD program in izmeril sem hitrost s HTML5 Speed testom: http://www.bandwidthplace.com/ Download: 9,7; Upload: 2,2
HD program ni vplival na znižanje hitrosti.

SaXsIm ::

OmegaBlue je izjavil:

@SaXsIm milan ima 1Gbit fiber port in 8 100Mbit. Čist tko na hitro popravek :)


Šel gledat, maš res, moj zaj*b. Ethernet porti pa so 100mbps, zato sem zamešal. Se opravičujem!
SaXsIm

Nikonja ::

Moje izkušnje pri T2 (optika) so čudne, ker prej, ko sem imel Milana za ruter, je donwload res bil kot reklamiran + vklopljen TV in še TV v VLC-u na računalniku niso nič vplivali na hitrost. Zdaj ko sem vzel hitrejši paket sem dobil Innota (ker Milan ne prebavi več kot 100Mbps na WAN portu ) in na njem je obratno, kot da se zakupljena hitrost deli med napravami, ker če downloadam na ful TV se začne zatikat, pri Milanu tega nikoli ni bilo.

korenje3 ::

pri telekomu delajo tako, da povežejo več uporabnikov na en optični kabel. zato so omejitve malo večje.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Sami ::

bambam20 je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Drugo pa je nekako logično da se pasovna širina deli med vse naprave priklopljene na določen modem.



Pri optiki nima veze TV., ker hitrost ne pada. Vsaj pri Telekomu se iptv ne pozna pri hitrosti.


Jaz imam pri telekomu paket modri 100/20Mbit, realne hitrosti je nekje 95/20, ko sta vklopljena 2 TV-ja pade na okoli 84Mbps, očitno sem na 100Mbit portu.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

detroit ::

Moje izkušnje so pri siolu iste kot jih je opisal rupsi, 20/20 ne pade ko je prižgana televizija, je pa možno da nisem opazil.
Skero

Sami ::

detroit je izjavil:

Moje izkušnje so pri siolu iste kot jih je opisal rupsi, 20/20 ne pade ko je prižgana televizija, je pa možno da nisem opazil.


Tudi meni hitrost ni padla, ko sem imel 20/20, od kar imam pa 100/20 pa pade....saj tudi TV porabi nekaj širine.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

kokos25 ::

In to je vsem čisto OK, ker sedaj imam s Telekomom vojno in bom poročal, če jo bom dobil...(no ja, v smislu kakega popusta...:))

Meni v pogodbi piše 100/20 in ne DO 100/20. E to pa je razlika na katero se lahko opiram.
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

Dr_M ::

Najvec bos dosegel, ce menjas operaterja, ce nisi zadovoljen.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kokos25 ::

Ne poznaš moje vztrajnosti...:)
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

korenje3 ::

eno je hitrost optike, drugo pa hitrost interneta... če ti zagotavljajo optiko 100/20 in preko optike ponudijo še en kup stvari, ki lahko poleg interneta pokuri ves bandwidth, potem ne moreš krivit telekom.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

aerie ::

kokos25 je izjavil:

Ne poznaš moje vztrajnosti...:)

Preberi si splošne pogoje uporabe elektronskih komunikacijskih storitev družbe Telekom Slovenije, d.d. Hint: 11.4
Razen če imaš najeti vod in posebno pogodbo. So pa pri najetih vodih cene precej zasoljene.

Dr_M ::

kokos25 je izjavil:

Ne poznaš moje vztrajnosti...:)



Ne poznas ti njihove vztrajnosti. Na popust pozabi.
Edina stvar, ki ti jo bodo ponudil, je prehod na paket, kjer pise DO 100mbit. :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kokos25 ::

aerie je izjavil:

kokos25 je izjavil:

Ne poznaš moje vztrajnosti...:)

Preberi si splošne pogoje uporabe elektronskih komunikacijskih storitev družbe Telekom Slovenije, d.d. Hint: 11.4
Razen če imaš najeti vod in posebno pogodbo. So pa pri najetih vodih cene precej zasoljene.



Pogodbo podpisal pred tem datumom, problem se je pojavil v trenutku prodaje paketov Modri. Pred tem je vse delovalo tako kot je treba. Dobil ugodnost v obliki točk zvestobe:) in normalno linijo 100/20 in ne DO 100/20.
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kokos25 ()

MrStein ::

kokos25 je izjavil:

Pri, trenutno nima veze kateri operater, mi je do hiše potegnil optični kabel in 1 leto je bila hitrost 100/?. Ko sem imal prižgane 4 televizije, mi hitrost neta ni padla in je bil efektivni DL cca 10-11mb.
Danes, cca 3 tedne nazaj sem to opazil, ko imam prižgane vse televizije, mi hitrost neta pade na 50-60mb.

Reči jim, da bo cifra na naslednji položnici tudi padla.
Potem se bo zgodila (finansijska*) magija in problem bodo začeli reševati.

* - VidovitiMilan.press ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Cervantes ::

solatko je izjavil:

rupsi31 - Napačno. Samo Telemach ima ločena pasova za TV in internet, vsi ostali operaterji imajo skupni vod in v pogodbi je določeno, koliko MB ti paket nudi, za vse možne naprave.

Tudi vsi naročeni paketi so do ...., ni operaterja, ki bi garantiral neko, točno določeno povezavo.
V drobnem tisku pogodbe je to navedeno - do - xxMB.

Razlika je samo v tem, da če imaš velik paket - 100+, se TV ne pozna, oziroma vsaj ne opaziš, vendar vsak HD program pobere okoli 5MB signala, šteti moraš tudi kanale, ki jih imaš na snemanju za poznejši ogled.

Napacno.
Telekom _ima_ dva ločena kanala.
Moj OŠO router ima porta 1-2 konfigurirana za data, 3-4 za TV.

čuhalev ::

Jaz imam pa 10/10 pa mi dela DL 6-20, UL 10-95. Zakaj bi plačeval več, če lahko dobiš manj ... oziroma zakaj ne bi plačeval manj, če lahko dobiš več. 8-)

solatko ::

Cervantes - Ti imaš lahko še stikalo z 40 porti, pa ti bo v hišo prišla še vedno pogodbena določena količina signala, ki se bo potem porazdelil na TV, IP, INTERNET.

Na Telemachu pa imajo ločena kanala že v kablu do tebe in, če naročiš x/x imaš to količino izključno za internet. Na kablu imaš lahko 20 TV aparatov, pa internet ne bo padel.
Delo krepa človeka

Tilen ::

solatko je izjavil:

Cervantes - Ti imaš lahko še stikalo z 40 porti, pa ti bo v hišo prišla še vedno pogodbena določena količina signala, ki se bo potem porazdelil na TV, IP, INTERNET.

Na Telemachu pa imajo ločena kanala že v kablu do tebe in, če naročiš x/x imaš to količino izključno za internet. Na kablu imaš lahko 20 TV aparatov, pa internet ne bo padel.


Bo, bo, ker te bo Telemach izključil. Preberi si pogodbo. Max 3 sprejemnike za fizične osebe.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

smacker ::

kokos25 je izjavil:

In to je vsem čisto OK, ker sedaj imam s Telekomom vojno in bom poročal, če jo bom dobil...(no ja, v smislu kakega popusta...:))
Meni v pogodbi piše 100/20 in ne DO 100/20. E to pa je razlika na katero se lahko opiram.


Po moji logiki ti plačuješ hitrost 100/20 in takšna hitrost je na vodu ki pride v omarico. TV kanal pobere cca. 6-12 mbps širine. Če maš 3 tv-je z hd kanali nažgane, ti tv pokuri 35mbps, pol za PC ostane samo še 65mbps. To je isto kot da bi hotel z dvema računalnikoma hkrati dol vlečt s hitrostjo 100mbps - ne moreš, ker se razdeli. Neke osnove za reklamacijo pomoje ni, to da si prej mel tv + pc na 100mbps je pa bla brezplačna boniteta. Tak je "Janez", več mu daš, več bi mel, na koncu pa ti še s tožbo grozi.

Invictus ::

smacker je izjavil:


Po moji logiki ti plačuješ hitrost 100/20 in takšna hitrost je na vodu ki pride v omarico. TV kanal pobere cca. 6-12 mbps širine. Če maš 3 tv-je z hd kanali nažgane, ti tv pokuri 35mbps, pol za PC ostane samo še 65mbps. To je isto kot da bi hotel z dvema računalnikoma hkrati dol vlečt s hitrostjo 100mbps - ne moreš, ker se razdeli. Neke osnove za reklamacijo pomoje ni, to da si prej mel tv + pc na 100mbps je pa bla brezplačna boniteta. Tak je "Janez", več mu daš, več bi mel, na koncu pa ti še s tožbo grozi.

Narobe logika.

Do doma dobiš 1Gbit optiko. Le ta se potem razdeli med TV, telefon in internet. Hitrost interneta se pač omeji na modemu ali pa v centrali, kjerkoli že imajo to nastavljeno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Veron ::

Če se ne motim, ima Telekom v osnovi 100mbps optični link do tvojega modema. 1gbps link dobijo samo tisti, ki imajo naročeno več k 100mbps internet

Tilen ::

Obstaja možnost za takšno napako.

V primeru, da se uporablja hibridne SFP-je, ki so recimo 100/1000 in bi bila konfiguracija ročno nastavljena na 100 Mbit. V tem primeru ne bi dosegal 100 Mbit/s na DATA, ker ima IPTV praviloma višjo prioriteto. Do enakega problema seveda prideš, če je celotna trasa sposobna zagotavljati le 100 Mbit/s do uporabnika, ker je SFP v uporabnikovem CPE sposoben le 100 Mbit/s.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Invictus ::

Telekom ima ločen fiber za internet in TV.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

čuhalev ::

Invictus je izjavil:

Telekom ima ločen fiber za internet in TV.

Ne povsod.

Cervantes ::

Pri meni je OŠO, ISP je Telekom, en sam fiber.
Ne vem, zakaj bi bila potrebna dva?

Sami ::

čuhalev je izjavil:

Invictus je izjavil:

Telekom ima ločen fiber za internet in TV.

Ne povsod.


Nima, pri meni ne.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

gregor_m ::

Invictus je izjavil:

Telekom ima ločen fiber za internet in TV.


Drži če imaš naročeno kabelsko TV preko optike (zelen konektor v optični dozi). Če pa imaš naročen IP TV gre TV signal in internet po isti optiki (moder konektor v optični dozi). To govorim za TS lastno optično omrežje. Na OŠO je samo eno vlakno (pač ni kabelske TV).

Kar se tiče SFP modulov v optičnih modemih (uplink). Mislim da TS ne uporablja več 100Mb SFP modulov. Amis je uporabljal 100Mb module (mogoče jih še vedno). T2 je od začetka uporabljal 1Gb module.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor_m ()

Invictus ::

Cervantes je izjavil:

Pri meni je OŠO, ISP je Telekom, en sam fiber.
Ne vem, zakaj bi bila potrebna dva?

Vsak fiber ima dva kabla.

T-2 uporablja zadevo za uplink in downlink, Telekom enega ponuca za TV, drugega za internet. Ne vem, öe povsod, ampak nekateri imajo tako konfiguracijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Dr_M ::

Jest imam 100/20 pri telekomu. Za foro sem na modem povezal 2 routerja in dobim hitrost 2x 100mbit hkrati. Steam zna uporabit oba linka naenkrat in doseze hitrost okoli 190mbit.
Sem za foro vse tri boxe vklopil v hisi in se 3x iptv na compih, pa speedtest se vedno kaze 100mbit dl.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Veron ::

@Dr_M: verjetno si kdaj kej zajamral na Telekomu in so ti zato vklopili kar 1gbps link, v osnovi uporabniki dobijo 100mbps (poglej forumi.siol.net, veliko uporabnikov jamra, da se jim povezava deli). Je pa tudi odvisno od modema, katerega si dobil.

Drugače pa pri Telekomu, 1 fiber je internet (in povezane storitve, vključno siol tv), drugi fiber je pa CAT TV (kabelska).

Je pa že dolgo znano, da je hitrost interneta omejena z pppoe sejo in če imaš dinamiko, lahko več pppoe sej vzpostaviš hkrati. Nič novega, to smo počeli že v času adsl :)

blackbfm ::

Vsak fiber ima dva kabla.

T-2 uporablja zadevo za uplink in downlink, Telekom enega ponuca za TV, drugega za internet. Ne vem, öe povsod, ampak nekateri imajo tako konfiguracijo.


pri meni je en kabel, t2

Cervantes ::

Invictus je izjavil:

Cervantes je izjavil:

Pri meni je OŠO, ISP je Telekom, en sam fiber.
Ne vem, zakaj bi bila potrebna dva?

Vsak fiber ima dva kabla.

T-2 uporablja zadevo za uplink in downlink, Telekom enega ponuca za TV, drugega za internet. Ne vem, öe povsod, ampak nekateri imajo tako konfiguracijo.

Če bi vsaj napisal "vsak kabel ima dva fibra"...
Kar seveda ni res.
Več o tem.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Veron je izjavil:

@Dr_M: verjetno si kdaj kej zajamral na Telekomu in so ti zato vklopili kar 1gbps link, v osnovi uporabniki dobijo 100mbps (poglej forumi.siol.net, veliko uporabnikov jamra, da se jim povezava deli). Je pa tudi odvisno od modema, katerega si dobil.



Ne, niti enkrat se nisem klical tja, ni potrebe, dela uredu. Imam pa innbox v60u. Vsi tukaj okoli smo dobili te modeme.


Je pa že dolgo znano, da je hitrost interneta omejena z pppoe sejo in če imaš dinamiko, lahko več pppoe sej vzpostaviš hkrati. Nič novega, to smo počeli že v času adsl :)


To itak, odkar imam optiko, v LJ sem jo dobil enih 7 let nazaj, na trenutni lokaciji pa decembra lani. Zato je dinamicni ip super.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30658938 (24997) Lonsarg
»

Kateri wifi router za 100Mbps (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8831276 (24146) mevden
»

Zakaj telekom na optiki za domače uporabnike umetno omejuje upload na sramotnih 40 mb (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9621429 (15854) korenje3

Hitrost povezave 200 Mbps (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525083 (3797) Tilen
»

T-2 in "Akcija - 25 % za dve leti"

Oddelek: Omrežja in internet
224634 (3316) Invictus

Več podobnih tem