» »

Račnualnik nerazumljivo počasen

Račnualnik nerazumljivo počasen

legice ::

Pozdrav

Prejšni teden mi je računalnik začel štekati med igrami in vsakdanjo uporabo (youtube štekanje, zaganjanje iger, nalaganje spletnih strani, igre pa so lavfale pod 10 fps in nonstop skakalo.)

Danes sem se odločil, da zadevo formatiram in upal da bo vse poštimalo, ampak ni. Popolnoma isto se dogaja.

Pred tem sem na diskih zagnal error checking, vse vredu, Boot SSD vse vredu, AVG, CClean, Malawarebytes, našlo par malenkosti, ampak nič kar bi razložilo dogajanje računalnika.

Dodatno, imam probleme z samimi windowsi. Naložene imam licenčne Win8.1, update noče delat. Sem ga uspel delno vsposobit s pomočjo interneta, vendar zopet mi kaže da downloada nadgradnje, ampak je vedno na 0%.

Računalnik imam star 2 leti to poletje:
-intel 4670
-amd 270x
-16gb ram
-120ssd,1tb,2tb hdd
-850w corsair


Hvaležen bom za vsak odgovor, ker kaj takega pa res ne vem kako rešiti.
lp
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Mare2 ::

Kaj pa napajalnik?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

zee ::

1. Odklopi vse diske razen SSD-ja in porocaj.
2. Pozeni memtest in porocaj.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mare2 ::

legice je izjavil:

Naložene imam licenčne Win8.1, update noče delat. Sem ga uspel delno vsposobit s pomočjo interneta, vendar zopet mi kaže da downloada nadgradnje, ampak je vedno na 0%.


Nadgradnja na Windows 10 z orodjem
https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

d4vid ::

Kake mas temperature? Lahko da de pregreva in ti procesor niza frekvenco.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

legice ::

 Temperature

Temperature


To so moje temperature. prej sem uporabljal speedfan, ki pa ne kaže najbolj natančno, glede na ostala 2 programa.

glede na to, da je cpu na 96 stopinjah, ko ni pod obremenitvijo, smatram da je to problem, čaprav, sem uspel updajtat windowse, in igrati igro v windowed, fullscreen pa je očitno preveč zanj.

ali je možno da al in one cpu hladilniku izhlapi voda?
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Jst ::

Idle CPU je na 96C?? Da niso to Fahrenheit-i?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Thuban ::

hudo pregrevanje procesorja.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

legice ::

žov niso. Sem ravnokar preklopil na Fahrenheit in je poskočilo na 200 tako da...
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

mtosev ::

mogoče ti senzor prav ne dela. a je cooler vroč?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Thuban ::

verjetno hladilnik nima dobrega stika s procesorjem.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

legice ::

sem še enkrat preveril. rebra/rezervar mlačen/hladen, cevi in ostalo (corsair hydro h60) pa vroče, tako da mogoče voda izhlapela, pumpa crknila ali pa so vsedline nastale nekako. je pa res da je zadevca stara cca 5 let
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

legice ::

drugače pa, ali je možno da se je termalna pasta posušila v roku 2 leti?
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Thuban ::

če so cevi vroče očitno nekaj prevaja toploto do teh cevi tako da bi rekel, da termalna pasta ni suha.

Sicer pa je možno da se posuši, če je bila že takrat v "slabem stanju".
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

legice ::

preveril sem in pasta je vlažna, niti malo suha, je pa res da mi je nekaj mesecev nekaj rožljalo , ampak nisem vedel kaj, in približno prejšni teden je nehalo, kar sklepam da je povezano z pumpico.
drugače pa, cevi so vroče samo na polivici, kar lahko pomeni, da voda sploh ne kroži.

dodatno, ravnokar sem vklopil računalnik in temperatura na cpu-ju je poskočila takoj na 60C
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Thuban ::

daj vodo dol in zračno gor dokler vode ne popraviš.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

legice ::

all in one loop je(hydro h60) , tako da če razstavim, ne bo več vodotesno. poleg tega sem na erazmusu in ravno nimam dostopa do šare, ki jo imam doma=(
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Thuban ::

potem se umikam iz debate ker pri popravilu vodnih hlajenj pa ne znam pomagat.lp
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

d4vid ::

Jah, ce noces zracnga gor dat, naj se pa pregreva. Vode je dovolj, pumpa dela? Lahko kak termostat, ampak se res ne spoznam na vodno hlajenje.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Thuban ::

hint2: kaj pa če ne "razmontiraš" vodnega hlajenja ampak odmontiraš kar celega in daš zračno hlajenje gor? Strošek popravila bo tako kakšnih 30EUR in bo delalo vse spet ok dokler ne boš imel toliko preveč denarja da boš vodno hlajenje popravljal.

ps: kako si lahko erazmus študent in nimaš prenosnika O_o
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

legice ::

delam z grafiko in sem pač privleku stacionarca :D
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Thuban ::

razumem. V glavnem predlagam nakup kakšnega "cenejšega" Scythe zračnega hladilnika in ti bo stroj delal povsem normalno naprej.

recimo: https://www.amazon.co.uk/Scythe-Kotetsu...

Tale bo verjetno vsaj hladil enako dobro kot tvoje trenutno vodno hlajenje, če ne boljše.
Seveda lahko kupiš tudi cenejši hladilnik, samo verjetno ne boš zadovoljen s performansom.

ps.: naj še kdo reče da pred leti nism imel prav ko je folk navalil na vodne hladilnike, zdaj pa crkavajo ljudem lol. jaz pa šopam Scythe mugen 2 prehistoric hladilnik ki še vedno hladi sanjsko lepo.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

solatko ::

za 3 stopinje hladnejšo zadevo, se je splačalo investirat v vodno!:'(

Sam sem hotel zrihtat v mineralnem olju, pa nisem dobil pravega akvarija, zunaj pa so bili dragi ko žafran, za i7 950 1366, pa mi je vseeno zdržal do sedaj z zračnim.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

legice ::

sem ravno naročil enega zračnega za 40 eur in ga bom gonil doklerne crkne =)
drugače pa osebno sem bil vedno za zračno, ampak ko so all in one loopi prišli, sem se odločil probat. dokler delajo je super, ko pa gredo, pa gredo. jebat ga, kaj čmo =)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

hojnikb ::

mel all in one vodno, pa šel stran nazaj na zračno. Zadeva je sedaj tišja in malenkost hladnejša :)
#brezpodpisa

legice ::

od napak/izkušenj se učimo =)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

hojnikb ::

sj ne rečem, da so vodna hlajenja slaba, ampak če hočeš popolno tišino, ti druga kot zrak/pasivno ne ostane
#brezpodpisa

solatko ::

Mineralno olje, milina, popolna tišina, pa če opremiš z lučkami, še lepo zgleda vse skupaj

https://www.google.si/search?q=pc+in+mi...
Delo krepa človeka

dj_uro ::

Itak ja... ko pa gre kaj narobe... je pa vse v riti/masti =)
vw-klub.si

d4vid ::

Kaj je narobe s starim dobrim zracnim hlajenjem? Crkne lahko samo ventilator pa se kar dela, ali pa hladilnik pade iz cpuja.

Vodno pa spusti, se kake alge fašeš če ne zrihtaš ok, itd.

Olje pa kot zgoraj napisano.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

solatko ::

dj_uro - Ko gre tolikokrat kaj narobe, na delujočem sistemu in, ker ni čistil, ki ti mineralno olje odstranijo. Bogi mehaniki, ki morajo od prvega motorja, ki ga razstavijo, hoditi umazani po svetu, pa štromarji, ko rihtajo transformatorje tudi.

Kolega ima računalnik v mineralnem olju cca 7 let in niti enkrat ni imel posega na HW. Vsake toliko časa mora dolit kak deci olje in to je vse, kar se tiče vzdrževanja.
Mašina deluje 24/7/365.
Delo krepa človeka

Jst ::

hojnikb je izjavil:

sj ne rečem, da so vodna hlajenja slaba, ampak če hočeš popolno tišino, ti druga kot zrak/pasivno ne ostane


Odvisno kje imaš računalnik. Jaz sem imel H100(i?) in dokler je pumpa delala normalno, se PCja ni slišalo. Potem je pa kot 90% drugim, tudi meni začelo "škrtati" in sem zamenjal za Noctuo. Prednost vodnega je pač v tem, da je tiho tudi pod obremenitvijo in da, če imaš takšno ohišje, svojo toploto radiator ne spušča v ohišju oz. moje ima posebej spodaj ločen del za napajalnik in radiator vodnega.

Zračno pa odvisno kako imaš nastavljeno. Jaz sem sicer v Noctui pustil samo sredinski ventilator, ki ima vedno enake vrtljaje, v ohišju spredaj pa dal tega, ki je namenjen, kot stranski pri Noctui. V plac za DVD enote sem dal 140x140 z ~900 vrtljaji, zraven ohišja sem pa dobil zadaj zgoraj in na vrhu dva venta, oba neslišna, kadar sta na low. Ohišje dobro prezračeno, zaščiteno pred prahom, sliši se samo GPU, kadar poženem kakšno igro.

Pri q6600 sem imel pa hladilnik oz. vent nastavljen tako, da je zvišal vrtljaje, ko je postalo vroče. Tisto ohišje ni bilo tako "sofisticirano" kot trenutno in čeprav sem se trudil (z gumo vsepovsod) mi nikoli ni uspelo v Idle narediti zadevo tiho.

Sedaj imam pa SSD in namesto normalnega diska, dva laptop diska v raid1 (write je sicer počasen, ampak read je presenetljivo hiter (hitrejši, kot sem si mislil, da bo)) in ko pridem do kakšnega računalnika, ki ima HDD v ohišju, ki vibracije HDDja prenaša na ohišje,... ojoj.

Tisto vodno bi vseeno rajši imel, ker je potem več prostora nad matično, spodnji del ohišja je pa pri meni itak dvojno "izoliran," tako da si slišal pumpo samo če si se res spravil poslušati ponoči v čisti tišini.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

krneki0001 ::

Daš silent ventilatorje in orenk hladilna rebra na proc, pa ravno tako potihem laufa 24/7.
Imam par procov, ki res znajo delat vročino (xeon x5690) pa so gor serijska rebra in silent ventilator in mašina dela 24/7. Ob konstantni obremenitvi (stalno 50% cpu usage 24/7/365) se ventilatorja ne sliši.

solatko ::

Ali pa te že malo sluh daje. Si veliko uporabljal slušalke?
Popolnoma tiha je mašina samo v olju, vse ostalo je beden približek tišini. To opaziš v popolnoma zvočno izolirani sobi, ko slišiš samo lasten vdih in izdih. V takem prostoru postane najtišja mašina zelo glasna, zato si je prijatelj omislil mineralno olje, ker ima računalnik v taki sobi, za oddih in poslušanje klasične glasbe.

Ob normalno glasni sobi, pa je vsak silent ventilator in diski na gumicah dovolj, da tega ne zaznaš, ni pa mašina s tem tiha.
Delo krepa človeka

d4vid ::

solatko je izjavil:

Ali pa te že malo sluh daje. Si veliko uporabljal slušalke?
Popolnoma tiha je mašina samo v olju, vse ostalo je beden približek tišini. To opaziš v popolnoma zvočno izolirani sobi, ko slišiš samo lasten vdih in izdih. V takem prostoru postane najtišja mašina zelo glasna, zato si je prijatelj omislil mineralno olje, ker ima računalnik v taki sobi, za oddih in poslušanje klasične glasbe.

Ob normalno glasni sobi, pa je vsak silent ventilator in diski na gumicah dovolj, da tega ne zaznaš, ni pa mašina s tem tiha.


Nimajo vsi popolnoma zvočno izoliranih sob doma ;)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

pegasus ::

Also this. Z nekaj pameti so ventilatorji popolnoma nepotrebni.

krneki0001 ::

solatko je izjavil:

Ali pa te že malo sluh daje. Si veliko uporabljal slušalke?
Popolnoma tiha je mašina samo v olju, vse ostalo je beden približek tišini. To opaziš v popolnoma zvočno izolirani sobi, ko slišiš samo lasten vdih in izdih. V takem prostoru postane najtišja mašina zelo glasna, zato si je prijatelj omislil mineralno olje, ker ima računalnik v taki sobi, za oddih in poslušanje klasične glasbe.

Ob normalno glasni sobi, pa je vsak silent ventilator in diski na gumicah dovolj, da tega ne zaznaš, ni pa mašina s tem tiha.


Nimam izolirane sobe, ne rabim. Imam pa "jazbino" kamor se zavlečem kot moški, da imam mir pred ženo in tam notri so mašine. In tam notri ni nobenega dretja ventilatorjev, vse je v mejah normale.

Jst ::

Jaz podnevi Entertainment-PC-ja ne slišim. Tudi oba laptop diska sta v posebni "kabini", ki jo lahko povlečeš ven. Diska sta v tej kabini privijačena na plastiko/gumo. Ta kabina gre pa v ohišje tudi po "tirnicah", ki so enako iz plastike/gume. Med premikanjem fajlov ju ne slišiš. Kar slišiš ponoči, je pa white noise ventilatorjev, ki so tudi v posebnih okvirjih. Ker imam računalnik za stranico mize in približno dva metra od glave, ga podnevi res ne slišim. Edino če obremeniš GPU, potem slišiš tuljenje GPU ventilatorjev.

Če bi pa bil v zvočno izolirani sobi, potem pa verjamem, da bi slišal.

Jaz tudi redno, enkrat na mesec, spucam mrežice, na katerih se nabira prah. In na pol leta grem do kolega vulkanizerja, ki mi poleg tega, da mi zamenja gume, posodi tudi kompresor, s katerim razpiham komponente. Se mi je pa zgodilo pred mesecem, da mi je en vent začel "drgniti" in sem ga zamenjal.

Zelo je odvisno od ohišja. Zanj sem dal 150EUR, če se prav spomnim in mi ni žal. Je ravno prav veliko, da ima spodnji prekat za napajalnik in tam je pasal radiator od h100 vodnega in ta prekat je ločen z slide mehanizmom, pa še tri pol luknje ima na eni strani, tako da je tam šlo čez vodno. Na "drugi strani" matične ima pa kanale za kable, tako da jih skoraj ne vidiš.

Sicer bi pa rad kupil kratke SATA kable, vendar jih nikjer še nisem videl. Ampak ker je spodnji prekat ločen in tam kjer sem prej imel vodno, imam sedaj diske, in se kabli ne vidijo. Če pa mogoče kdo ve, kje bi lahko kupil kratke SATA kable, bi bil vesel informacije.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

legice ::

*UPDATE*
Včeraj sem zamenjal hladilnik, zadeva je tiha kakor prej, samo da idle je 28C, pod obremenitvijo pa ne gre čez 50C, kar je celih 60C razlike kakor prej, kar je več kot odlično=)
Mi je pa vseeno včeraj igra zamrznila in rahlo so mi frejmi dropal iz 60-40 v doti(kar se ni nikoli prej dogajalo), tako da bom stestiral rame(memtest) in grefično (kaki predlogi)?
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: legice ()

Jst ::

Prime95 z windowed Unigine Heaven Benchmark 4.0. Prime95 laufaj prvo z small fft, potem pa z toliko rama, kolikor ga imaš prostega. Tako boš stestiral CPU hlajenje in ves RAM. Povrh bo pa še GPU delal s polno paro in po 20min boš videl kje si.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

legice ::

Z prime na minumum in uniengine je lavfalo normalno, grafična na 70C max,cpu 81C, vse stabilno, ko sem pa dal prime na max (16 gb in uniengine v ozadju), je pa logično torkiralo, ker je požrlo ves ram.
V primeru da mi crasha, ali naredi log ali moram spremljati ves čas?
Prekopu vrt in našu Bin Ladna


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oljno hlajen računalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
428478 (6030) Vanadium
»

Poceni vodno hlajenje, ki pokriva proc + grafično ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
443276 (2893) freesty
»

Kje dobiti big-ass satje za vodno hlajenje ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
567203 (6306) gorjanc
»

Audio workstation - Tihi PC

Oddelek: Kaj kupiti
141543 (1375) Spajky
»

se znajo diski potapljat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5531520 (30773) krucymucy

Več podobnih tem