» »

Gigabyte GA-7NNXP nForce2 Ultra

Gigabyte GA-7NNXP nForce2 Ultra

boštjan ::

Mnenja prosim glede na NF7-S in 8rda+ oz. 8rd3+.

morphling1 ::

Kaj reči. Zgleda huda, napolnjena z vsemi dobrotami kar se jih spomniš in edina nforce2 plata z dvema dual channel spominskima podnožjema. Zgleda da jih je prav ta redesign stal, da so malo kasneje prišli na trg. 8rd serija se tako in tako ne more primerjat z Abitom NF7-s, tale Gigabytka gre pa še korak dalje, če bo cena solidna bo vsekakor zelo vredna pozornosti.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

meni je v oko padlo par stvari in sicer(naj me kdo popravi če se motim)
-popoln soundstorm z priloženo opremo za digitalni zvok->+
-nisem opazo štelanje voltaže veznega čipa VDD?
-pri pritisku na INSERT key se vse nastavitve prstavijo na privzeto,pri NF7-S samo FSB na 100MHz-> -
-RAID->+
-ni lukenj okoli podnožja
-ni coolera na MCP-T
-dual LAN
Mogoče še kakšna pomankljivost oz prednost, ki sem jo izpusto ven

Oblivion ::

Zdej bi blo pa fajn vedet al se splaca nabavit Abit NF7-S al pocakat tole gigabyte-tko. Kaksna mnenja?

morphling1 ::

Soundstorm ima recimo tudi NF7s in Asus A7N8X dx. To da se ti ob pritisku inserta resetirajo vse nastavitve je slabost, Asus, Abit, Epox resetirajo samo FSB kar je najbolje. Razširljivost diskov je velik plus, samo tega velika večina ne rabi. Ni lukenj, velik minus (prevelik), ni coolerja na MCP-T ni problema ga ne rabiš, pa tudi če je vroč na dotik, jaz kljub temu da je vroč nisem opazil kakršnih koli nestabilnosti. Dual LAN je pa cool. Velika prednost je tudi dual bios, čeprav meni še vedno ni ratalo uničit niti enega :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Law_Enforcer ::

V US pride ta plata 195$ 8-O tukaj - Epox 8RDA3+ npr. 119$, v Avstriji pa celo 196€ (tukaj), tako da bo pri nas draga ko pes..

Zgodovina sprememb…

morphling1 ::

8rd3+ ne moreš primerjat s to plato in tudi na splošno mislim, da overclockerji niso ciljna skupina te plate. Gre praktično za najbolj popolno enoprocesorsko workstation AMD platformo in marsikdo bo izkoristil GBL, štiri spominska podnožja ter morje IDE priključkov idealno za kake 2 GB DC spomina in eno hudo raid/backup diskovno polje, mislim da vsak ki se ukvarja z video obdelavo DTP ali podobnimi zadevami ceni take bombončke.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

OBELIKS ::

kaj pa pravite na ga-7n400 pro?

DjTonic ::

Po moje je škoda denarja za tako drago ploščo dajat ko pa ABIT NF7-S rev 2.0 odlično opravlja svoje delo>:D

lopov ::

Helou!

Zaenkrat sem se na ECS K7S5A, pa sem razmisljal ravno o tej gigabajtki. Gledal sem ze teste in zgleda zelo mamljivo :)

Glede biosa menim, da ce bo dovolj "pritiska" uporabnikov se zna zgoditi, da bo ena novejsih verzij prav tako omogocala samo reset FSB in ne vseh nastavitev.

Jesen bo se pestra :)))

TribesMan ::

7NNXP zgleda zelo hudo, Vprašanje pa je koliko ti prav pridejo dodatki v smislu DualLAN pa DualPower... Mogoče tako kot je rekel morphling za kakšen workstation. Medtem ko 7N400 Pro sploh ni nič posebnega ubistvu je ista kot NF7-S sam da ma 4 DDR slote, pa še to je kokr sm gledal teste zelo vprašljivo delovanje. Po mojem se je zaenkrat ne splača kupvat, ker maš NF7-S pod 30 jurjev, ta bo sigurno dražja. Ostale verzije 7N400 so pa splog kr neki in maš takih plat malo morje.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero ploščo za AMD je

Oddelek: Kaj kupiti
382332 (1180) ČIP 008
»

kaj moram pazit pri nakupu nforce2 plat

Oddelek: Kaj kupiti
241572 (1210) smirnof
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930305 (16900) Jaffa
»

Matična plošča za AMD!

Oddelek: Kaj kupiti
371512 (929) Fury
»

Kero mamaplato za okrog 30.000 SIT

Oddelek: Kaj kupiti
141094 (843) Teya

Več podobnih tem