» »

Matična plošča za AMD!

Matična plošča za AMD!

Origa ::

A mi lahk kdo predlaga kako osnovno ploščo za AMD procesorje, ki podpira 5.1 dolby digital in imajo integrirano omrežno kartico?

jurcy ::

v razredu do:\

asPeteR ::

Recimo NF7-S bo kar pravsnja.:)
http://blog.stegnar.com

Fury ::

Abit NF7-S vredna vsakega dinarja!

TribesMan ::

To so plošče

Gigabyte 7N400 Pro
Abit NF7-S
Epox 8RDA+
Asus A7N8X Deluxe
Pa še kakšna bi se našla od MSIja Leadteka, Chainteca...

Najceneje boš čez prišel z EPOXom ki se trenutno v mlacomu dobi za manj kot 24kSIT...
Nojbolj napihnjena z opcijami je Asuska, ki ima celo dual LAN in eden od priključkov je GigabitLAN, Gigabytka je baje zelo kakovostna sam ni good, če misliš kaj dost overclockat, ker nima lukenj okoli socketa. Abit pa je bolj overclockersko usmerjena.

Izberi sam.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

frenk ::

lahko pa kupiš tudi katero z MCP southbridgeom...jest sm kupu 8rda+ pa sem jo že prodal ker potrebujem sata, tako da ti priporočam nf7-s

Origa ::

Ja a bi mi lahk kdo napisu seznam opreme do 160k:
matična plošča(more met integriran mrežni vmesnik in more met podoro 5.1, da bo lahk kasneje priklučo 5.1 zvočnike)
procesor(obvezno AMD)
pomnilnik
ohišje
DVD-RW
-------------
cena

LP

Lime ::

Evo ga. Glih 160k :D

Origa ::

Ne rabim jest grafične in diska, ker mam oba dost dobra!
Pri tem compu bi mogoče lahko bilo bolše ohišje, glede AMDja 2600+ pa so širile govorice, da je za u kanto! Rabu dost dober AMD cpu, katerga cena naj ne presega 30k!

Fury ::

AMD Athlon XP 2500+ (barton) = 28k
Abit NF7-S = 31k
2x TwinMOS 512 MB PC3200 = 23k x 2 = 46(29k ce hoces z winbond cipi)
Cheftek z napajalcem = 25k
LITE-ON LDW-411S = 40k

skupaj 170k.. lahko vzames samo 1x512 MB rama in bos mel 147k

Origa ::

Pomnilnika mi je dost 2*256MB! Glede procesorja se strinjam, sam a bi se dalo dobit kako boljšo osnovno ploščo....npr. kako Asus al pa Gigabyte?
Tudi ohišje je vredi, glede DVD-RWja pa bom pol na koncu študiral!

Origa ::

Sem malo brskal in našu to Gigabyte ploščo... klik

boštjan ::

ne vem,jaz sem tudi za abit nf7-s,ma vse kar ti rabiš

Fury ::

abitka je bolsa od teh dveh... ma vse kar rabis (SATA RAID, FW, 5.1 SOUND, vse razn bluetootha) pa še navija se zelo dobro :)

[edit by boštjan:malo sem popravo;) ,brez zamere]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Origa ::

Ja pa še 2 LANa ima! No men bo zadostoval le eden za ADSL, drgač pa mislm, da sem se že v celoti odloču za ploščo! Najbrž si bom kupo ASUSovo--> glede procesorja me pa zanima ali je bolje imeti AMD Xp 2600+ ali 2500+(oba bi imela barton sredico), sa je razlika v ceni leee 4k?

boštjan ::

2500+,dvomim da boš z navijanjem dlje prišo z 2600+.4k pa dodaj kam drugam,recimo hlajenju proca

Origa ::

Kako je pa z novimi AMD 64 FX-51 procesorji? Menda so dokaj dragi, povrh tega pa še nimajo taprave konfiguracije!--> za ceno sem se sam prepričal, prek 100k za en usran procesor, niti podrazno...vseen mi pa lahko do pove, kaj je pri teh izboljšano?!

Fury ::

to so 64bitni procesorji... oz. bolse povedano 64 in 32 bitni.. in so trenutno namenjani predvsem hudim serverjom - imajo pa zelo velik novih stvari (isci po googlu recimo hypertransport in SOI tehnologija in vgrajen memory controller in 8-way opteron itd. ) 8-)

2500 = 2600 samo drugace tovarnisko navit :)

bostjan np.. sem razmislu o tisti besedi pa sem ze pošlji stisnu ;)

zakaj pa asus? cist tko :)

Origa ::

abitka je bolsa od teh dveh... ma vse kar rabis (SATA RAID, FW, 5.1 SOUND, vse razn bluetootha) pa še navija se zelo dobro


A ne Gigabyte in prav tako Asus nimata bluetootha?

Fury ::

Evo lej.. vse majo: SerialATA, MPC-T southbridge (5.1 sound), FireWire, USB2.0, SoundStorm certifikat...

ABIT NF7-S = 32k SIT

ASUS A7N8X Deluxe = 40k SIT (isto k abit samo dve mrezne extra in dual bios)

GIGABYTE GA-7NNXP = 46k (edina k ma MPC-T) ma pa dualLAN dualbios pa se navaden IDE raid controller...


nobena nime bluetootha

zdej se pa odloc... abitka je najcenej pa se mi zdi da ma featuresov cist dost pa se po mojih izkusnjah se dobr navija.. za asus pa gigabyte pa ne vem o navijanju :)

boštjan ::

fury tole asusko dobiš za mnogo manj kot pa 40k,začne se pri 35k in se spusti do 32k.pazit moraš samo na garancijo

SikWitIt ::

uzemi EPOX...:\

P.S. : pa mislim da 8RDA3+ ma tui bluetooth in je tam okoli 26k... ce te zanima,,.,..

Origa ::

Glede une asusove me zanima, če je v sloveniji na voljo 2.0v?

Jackass ::

Js ti ASUS priporočam, čeprov je tut ABIT zlo dobra izbira!
jAcKaSS

Origa ::

Bom raskiral mal več dnarja, sam nihče mi še ni povedal, če je v Slo na voljo 2.0v? Info o njej si lahk ogledate tukaj...http://www.a1-electronics.net/AMD_Secti...

boštjan ::

ASUS_A7N8X-Deluxe-2.0 majo ziher v comtronu,sem jo na lastne oči vido.asusko pa majo tudi v agt in taipan.si

MilkyWay ::

Samo v Comtronu ti dajo eno leto garancije, kar je nesprejemljivo.

boštjan ::

Samo v Comtronu ti dajo eno leto garancije, kar je nesprejemljivo

to je eden od razlogov zakaj si je nisem sam kupil.8-) ,drugač pa jo majo tudi v taipanu za isto ceno in 3leta garancije

MilkyWay ::

Samo ne razumem, kako so lahko pri Comtronu taki kekci, da dajo na Asus plate (za katere so distributerji!) samo eno leto garancije?!

frenk ::

preden kupiš v taipanu malo premisl

a je s katerim zakonom doloceno, da more bit garancija najmanj toliksna, kot jo doloca proizvajalec?

Binji ::

Ko se ze pogovarjate o teh platah: kasna je razlika med GA-7400L in GA-7400 Pro? Vem da ma Pro Turbo MCP sam kasna je razlika v praksi? Se kaksna razlika in ali se splaca kupiti Pro namesto GA-7400L?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

turbolenca ::

ASUS je zakon, čeprav tut ABIT NF-S ni slaba. Ko se že menite, kje kupiti plato, vam priporočam JAE. Glede Gigabytke, si poglej razlike na www.jae.si.


asus A7N8X-DeluxeGD R2.0, AMD Barton2500+@200*10.5=2100 MHz (1.65 V Vcore), Corsair 1x512 XMS PC3200 C2, Leadtech Winfast GF4 Ti4200 64ram, Vulcano11+

Zgodovina sprememb…

3J ::

Kupi Gigabyte 7N400-pro2 ker je pro delala težave. Drugače pa je to zakon matična, dobiš tolk dodatne opreme zraven, podpira sata, ma 6.1 zvok, ma 4 ide prikljlučke, lohk u RAID prklopš diske, pa nforce2 ultra...
Dobi se jo pa v JAE za okol 33 kosov tko da ni med najdražjimi.

turbolenca ::

Ampak nima podpore za 5.1 doulby s. Ima MCP in nima MCP-T. Poleg tega pa ni tko hitra, kot je kraljica Gigabyte GA-7NNXP. Kar se pa opreme tiče, jim pa vsaka čast.

ASUS je ZAKON!!!!!

TribesMan ::

seba42: Prosim te vzdrži se takih bojnih vzklikov. Sploh pa po čemu ti sklepaš da je ASUS zakon?

Cena niti ni tako ugodna, za ekstremno navijanje ni bogve kaj, ima dost dodatkov, ki jih roko na srce 99% uporabnikov S-Ta ne bo nikoli uporabljalo (verjemi mi imam NF7-S, pa mam disableane vse firewire, USB2 in podobne stvari).

Abit je kar dobra izbira... Z zadnjim BIOSom (ki je izšel ta teden) prow seka. Pa še cena je primerna, druga na mojem mestu bi bla EPOX 8RDA+ v2.1, ki košta manj kot 25kSIT, pa ma zelo veliko dodatkov. Na tretjem mestu je 7N400Pro2, 7NNXP pa raje sploh ne omenjam, PREDRAGA.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

turbolenca ::

Probam te razumeti, ker imaš ABIT-ko. Vendar, kar se same kvalitete tiče, si preberi malo teste in boš videl kje realno stoji ABIT NF-S v primerjavi z ostalimi matičnimi. Epox plate ne spremljam kej preveč;(prvi uvozmik za epox plate je bil E-misija, pa so imeli za okoli 17% celotne prodaje REKLAMACIJ, nato je to zastopstvo vzel Mlacom).
GA-7N400Pro2 je vredi plata (sam sem jo imel, pa sem jo nato zamenjal), vendar ima okoli socket-a slabo razporeditev kondenzatorjev in premalo prostora za namesščanje coolerjev. Pa tisti jumper na matični za multipler me je hudo razočaral (sej nismo v srednjem veku). Z 7NNXP sem jo samo primerjal zaradi hitrosti(kar še ne pomeni, da priporočam nakup GA-7NNXP, ker je občutno predraga).

Drgač pa brez zamere, moje mnenje je takšno, in še vedno PRIPOROČAM--A S U S A7N8X-Deluxe r.2.0

Hovk!!:D :D :D

Zgodovina sprememb…

Origa ::

Matično bom najbrž vzel asusko, drgač mi pa še svetujte katere pomnilnike naj vzamem in če veste za kakšno "good-look" ohišje! Poleg tega pa iščem še en poceni DVD-RW +/-...po tem pa sem bom podal v trgovino!:))

Fury ::

jest upam da se asuska dobr navija :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero ploščo za AMD je

Oddelek: Kaj kupiti
382334 (1182) ČIP 008
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930350 (16945) Jaffa
»

Gigabyte ali abit ali asus

Oddelek: Kaj kupiti
151227 (966) Keyser Soze
»

Vprašanja glede NF7-S in EP-8rda3+

Oddelek: Kaj kupiti
281562 (1148) GUFY
»

Gigabyte GA-7NNXP nForce2 Ultra

Oddelek: Strojna oprema
10950 (816) TribesMan

Več podobnih tem