» »

kaj moram pazit pri nakupu nforce2 plat

kaj moram pazit pri nakupu nforce2 plat

smirnof ::

v kratkem mislim nabavti en nforce2 plato. Sem pa zelo zmeden glede južnih in severnih mostov. gledal sem tole plato, pa me zanima, če kdo ve, kaj je razlika, če primerjamo z abit abit nf7-s. Nekje sem zasledil, da so na nekaterih platah počasnejši čipi, tako da mi prosim pojasnite, katerih se moram izogibat


pa še to: sej imajo vse nforce2 plate zakljenjen frekvence za agp/pci in ide?
EJ6

boštjan ::

vse nForce2 plate imajo zaklenjeno AGP/PCI vodilo,o IDE pa prvič slišim,ne vem kje si ti to slišal oz. bral.
tale gigabytka ima navaden nForce2 chipset,pomeni da ne podpira dual chanel,prenosa podatkov.Južni most je MCP,kar pomeni da je integrirana zvočna navadna kot na vseh drugih platah,ki nimajo nVidiinega soundstorma

kajzer ::

S tole plato si kupiš stabilnost. Rajši poglej za 7N400L.

smirnof ::

če nima dual chanel pomen, da ne moreš dveh ploščic ramov uporalbjati v tem dualnem načinu, tko k pr nh7? right?

a 7N400L ma ta dual channel?
EJ6

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smirnof ()

boštjan ::

a to pomen, da ne moreš uporabljati recimo 2x po 256MB rama v dual načinu?? tko k pr nf7?

tako je,dual način podpirajo nForce2 ultra chipseti.ampak pri AMD ta dual način ne pride do izraza kot pri Intelu.Se pa splača sedaj epox 8rda+ v.2.2 za okoli 23k kupiti

smirnof ::

kaj pa je razlika med verzijami? nekje vem daj prodajajo za 19k to 8rda+



btw: tole plato en prodaja na bolhi, pa piše da ma dual ddr- a pol je nforce 2 ultra?
EJ6

boštjan ::

ja je nForce2 ultra,sicer pa si plato poglej na proizvajalčevi domači strani in pobrskaj za kakšnim testom

smirnof ::

še neki:
kaj teli razn sata še manjka? a ma drgač iste karakteristike kot nf7-s? plati
EJ6

boštjan ::

SoundStorm™ Technology za pravi 5.1 kanalni zvok-tega ziher nima,pa te si raje 8rda+ kupi,verzija 2.2

smirnof ::

a ta 8rda+ pa ma vse?

sej drgač pa tale nf7 ma isto vezje kot nf7-s? to rabm vedt
EJ6

boštjan ::

PRI 8RDA+ bi moral samo SPDIF kartico dokupit za digitalni prenos zvoka.
ta NF7 pa je ista kot NF7-S,le da nima SATA in SOUNDSTORMA

tiger155 ::

ABIT NF7-S rev.2.0 ima n-force 2-ultra gor.Torej podpira dual chanel in FSB 400! Odlicna plata in zanesljiva. Imama jo tudi sam! PRPOROCAM
Vse je relativno!

smirnof ::

dejte mi še povedat razliko med MCP in MCP-T čipsetom- a je razlika sam v zvočni (soundstorm)?
EJ6

boštjan ::

tako je

smirnof ::

nej mi nekdo pove če sta
TI DVE plati uredu, al sta totaln podn:D
EJ6

Jok3r ::

Pa kupi abita NF7-s ali NF7 pa bo problem resen. Pa se garancijo bos mel ne pa tisto ko je na bolhi...:\

kajzer ::

Kup plato GA-7VT600-1394. Zelo velk ti nudi, za zelo nizko ceno, če ne misliš kakih extremnih OC-jev delat! VIA pač. Navijat se tut da, ni glih tk ko eni govorijo. Res da ne morš 250MHz FSB-ja dosegat, je pa zato dost cenejša. Mislim da je zagotovo boljši nakup kot nek Suttle al ka je že. Js menim, da more bit matična saj solidna, saj so vse komponente na njej, da ne prihaja do kakšnih nestabilnosti, ugašanja,.... Kak Gigabyte, Asus, Abit,... si verjetno mebi smel privoščit kakih napihnjenih kondijev ali kaj podobnega, Suttle je pa že bolj uprašljiv. Za plato se ti splača dat mal več dnarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kajzer ()

smirnof ::

pa ma ta plata zaklenjen pci/agp? ker to mi je fulm pomembno


kolk pa je cena
EJ6

boštjan ::

ne,plate na via chipsetu nimajo zaklenjenega agp/pci vodila

smirnof ::

ma nič, očitno bo treba za plato res dat 20k. pomoje bom vzel kr gigabytko

ko so pršle tile nforce plate vn, so vsi na veliko govoril, kolk je hitrejši računalnik z dual chanel in vsi so kupval 2x po 256 rama, zdej pa marske slišm, da ni nič razlike! pol je čisto vseen če vzamem plato brez te zadeve? oz. a je nforce2 ultra razlikuje sam po tej fuknciji, a je tudi nasplošno hitrejši
EJ6

delfinus ::

Se nekaj preden se odlocis kaj in kako. Moras se vprasat, ce bos overclockal. Dolocene plate ti ponujajo pestro plaeto opcij in nastavitev Biosu, da tako dosezes stabilen overclock. Druga pa imajo zelo okrnjen bious in s tem posledicno rahlo trpi overclock. ce tvoj cilj ni overclock potem bi ziher sel po VIA, ki ti jo je predlagal kajzer, ce pa bos overclockal pa bi vzel eno plato, ki ima tudi veliko nastavitev v biosu in si tako prihranis muke. ABit NF7-S ali ne S in Epox 8rda+ to ziher so.


lp, D.

kajzer ::

Če misliš navijat vzem Epox 8RDA+, če pa ne pa eno na Via chipsetu. Zaka ti je tolk pomembno, da maš zaklenjen AGP/PCI clock? Js mam gigabytko na NF2 ultra čipovju, pa sem dal gor en bios in je bil nato PCI/AGP clock odklenjen (se pravi, da se je spreminjal z FSB-ju), pa tut nisem meu nobenih problemov, čeprav mam zdaj spet star bios gor zaradi boljšega počutja. Pa tut rezultati v markih niso bili nič slabši, če je bila AGP frekvenca višja od 66MHz(se mi zdi da sem jo mel tut čez 80MHz pa je delalo BP). res pa je da mam vse PCI slote prazne, zato mi no moglo zarad nobene druge komponente zabavalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kajzer ()

smirnof ::

a je res da se zarad višanja fsb povečuje frekvenca ide oz. disk se vrti zarad tega hitreje. A je to rešeno na teh nforce platah. Ker če dam sedaj na svoji via kt333 plati fsb več kot 170 fsb, mi predem pridem v vinse, disk za sekundo zablokira (ugasne) ter se tako računalnik resetira. Vem da imam iste delitelje v biosu, vendar se mi zdi da ne delajo (vsaj tako mi kaže v sisoft sandri)


a pol je tale gigabytka dobra za overclokat? zdej mam svojga 1700+ (1473 mhz) navitga na 2000mhz na abit kx7, tko da pričakujem isto na nforcu oz. več.
EJ6

kajzer ::

Za mali dnar kup GA-7N400L na NF2 ultra čipovju. je poceni, sam res pa je da nima velk dodatkov. Če jih ne rabiš pol ti je itak vseen, če jih pa rabiš pa NF7-S.

smirnof ::

kako naj vem, da je plata revizija 2.2 (epox 8rda+). A sedaj samo še to prodajajo, al se lahko najdejo tudi starejše različice? v mlacomu jo majo za 20k, in zdej ne vem al je to to
EJ6


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

plata za 15k sit

Oddelek: Kaj kupiti
341616 (1258) minirac
»

Katero matično

Oddelek: Kaj kupiti
191314 (1055) Grim
»

Kakšno mat. ploščo za AMD 2800 (čipovje)

Oddelek: Kaj kupiti
261327 (1145) Dead_Eye
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930148 (16743) Jaffa
»

KT600 ali nForce2

Oddelek: Kaj kupiti
492121 (1247) tac

Več podobnih tem