» »

MIUI Q&A

MIUI Q&A

bsslo ::

Tema naj bo namenjena vprašanjem in odgovorom glede uporabe MIUI vmesnika na Xiaomi telefonih.

Q1: Pri pisanju SMS-a na Redmi 3 se zaslon ne obrne. Na stalih appjih pa se? Je kaka ekstra nastavitev?
A1: Kolikor je meni znano z default sms app to ni možno. Alternativa: namestitev dodatnega app (Textra ipd.). Po mojih izkušnjah se pojavijo druge težave: kljub izbiri default aplikacije to ni vedno upoštevano. Jaz sem zaradi drugih prednosti raje ostal na default MIUI sms aplikaciji.

bsslo ::

Moje vprašanje:

Q2: MIUI mi na vsake toliko na različnih koncih ponuja svoje storitve kot so:
- Unknown number - nek servis, ki ti pove kdo te kliče, čeprav ga nimaš v imeniku
- Sinhronizacija z Mi Cloud (kontakti, sms-i) itd.

Čeprav to pozaprem (po-x-am), se mi čez nekaj časa spet ponuja. Se da to kje trajno izključiti?

Samson ::

Za identify unknown numbers imas pri dialerju zgoraj desno krogec kjer so nastavitve za dialer. Ko se odpre bos videl. Ti pa samo najde od kod klice oseba glede na pozivno. Potrebna internetna povezava.
Glede mi cloud pa pod accounts, micloud in imas potem za vsako stvar posebej katero zelis oz. ne zelis sihronizirat.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

woman ::

Pri mojem Redmi Note 3 se zaslon pri pisanju sms-ov tudi ne obrne, druge aplikacije pa ne delujejo kot bi morale.

gregor ::

Nekaj vprašanj:

- ali ste se prijavili v MI račun, je to potrebno?
- katere app-e ste takoj pobrisali?
- katere app-e ste takoj namestili iz google playa?

Hvala

LP

bsslo ::

 - ali ste se prijavili v MI račun, je to potrebno?

Ni potrebno. Jaz sem se prijavil, da sem lahko oddal bug report. Edit: registracijo potrebuješ v kolikor želiš uporabljati Mi Cloud. Od tega jaz uporabljam "Find my device".

 - katere app-e ste takoj pobrisali?

Težko rečem, sploh za tiste, kjer so kitajska imena. Odstranjevanje sem se šel sem po sistemu:
- odpri aplikacijo
- približno ugotovi kaj dela
- odstrani aplikacijo

Načeloma so ekvivalent tistim od npr. Googla (maps, video, ipd.)

 - katere app-e ste takoj namestili iz google playa?

Odvisno od tvojih potreb. Jaz sem si namestil osnovne google aplikacije (maps, youtube, itd.), nato pa še ostale, ki jih sam uporabljam: bicikelj, bob poraba, pametne kartice, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bsslo ()

Marko8 ::

Tukaj najdete vse potrebno za MIUI brez kitajskih nepotrebnih programov in še kaj drugega uporabnega

http://xiaomi.eu/community/

če pa kdo ni ravno domač z angleščino si pa lahko pomaga s temle

http://www.miui.website/

mikromiki ::

[IMG]http://i64.tinypic.com/23ii0yo.jpg[/IMG]

niti ne vem, kako sem uspel v nastavitvah zrcalno obrniti prikazovanje na redmiju 3 (v sliki... ikone so desno, opcije pa levo)- ali kdo ve, kako to nazaj obrnem da bo kot je bilo na začetku (ikone levo..)?

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Mogoče ti izbira arabskega locale-a naredi to. Poglej v nastavitve pod nastavitve za locale.

mikromiki ::

hm, pod additional settings jaz sploh nimam 'locale' opcije nikjer.. (MIUI 7.1.1.0 version)

Marko8 ::

MIUI je začel govoriti slovensko :)

http://www.miui.website/threads/na-konc...

BlaY0 ::

mikromiki je izjavil:

hm, pod additional settings jaz sploh nimam 'locale' opcije nikjer.. (MIUI 7.1.1.0 version)

Locale je pod additional settings -> input and language al nekaj takega.

mikromiki ::

ka pa vem- možno, da sem slep, samo ... ni 'locale' nikjer za najt, sem res pregledu vse in vse (pod language and input imam 'language', 'pers. dictionary', 'keyboard inpot methods', 'speech', 'mouse/trackpad' in to je to, nič o kakem 'locale').
tko da dobro razmišljanje sicer in hvala(!), ampak najbrž če ni te opcije, nisem mogu tega prenastavt (pomojem sem kaj drugega kliknil nevede ko sem brskal gor/dol).. ne vem. ne vem.
kaka glupa fora sicer ampak... saj ni neka nevem pomembna stvar, ampak.. grrr!
sporočim če najdem rešitev, čeprav nevem če se bom s tem še sploh zafrkaval, ker je bedna fora res :)
naj bo pa tako, se bomo pa navadli z desne prot levi brat :)

BlaY0 ::

Sorry ker ti ne morem točno povedat, ker je telefon od žene, jaz sem pa trenutno v tujini. Vem pa zagotovo, da je ta locale pri njej nastavljen na Kitajskega. Gre pa za Redmi 3.

EDIT: No zdaj sem našel... opcija "Locale" je definitivno v "Additional settings" pod opcijo "Language & input" ter nad "Text size & layout". Če nimaš tega potem imaš kakšno drugo verzijo ROM-a. Daj malo pobrskaj po netu, išči "miui locale fix india" ali kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

bsslo ::

Poskušam ustvariti event v app koledarju (od MIUI) na ta način, da se mi sinhronizira z googlom. Račun od googla je dodan in tudi pri dodajanju eventa imam že privzeto izbran google account. Kljub temu eventa na google koledarju ni...

Obratno deluje: dogodki ki so ustvarjeni na google koledarju mi pokaže v koledarski aplikaciji na telefonu.

Slučajno kdo ve kaj je potrebno nastaviti, da bo delalo telefon -> google koledar?

Mare3 ::

Se komu kaj sanja zakaj mi Viber ne javlja ko prejmem novo sporočil. Šele ko odprem aplikacijo mi zazvonijo vsa prejeta sporočila. Na Redmi 3...

veqlargh ::

Nimaš dovoljenj, verjetno. Ko jo "zapreš" se dejansko zapre. Poglej pod Permissions oz. nekaj takega je, da je "always on". Nekaj v tem smislu. Permissions maš pa pod Security. Mene so tako zajebavali alarmi :)

Klemen86 ::

Če odkrijete kakšne napake v MIUI (po možnosti v developer verziji), jih lahko sporočite. Sem namreč beta tester za global rom, tako da imam več možnosti za sporočanje (in seveda upoštevanje) morebitnih težav/bugov v delovanju.

knap ::

klemen oz ostali, ali mi lahko prosim razložiš kako je sedaj z tem slo prevodom

torej kakšen je sedaj postopek da bo slovenščina prišla v xiaomi naprave, npr v redmi 3, redmi note 3, mi4s, mi5 itd
kako to poteka, ali bo to istočasno oz za vsak telefon posebaj
bo to na voljo preko OTA posodobitev oz bodo potrebni, unlocki, rooti, ročno nalaganje romov...

hvala

LP

broken/link ::

Ti bom kar jaz odgovoril.

Slovenščina je prišla v xiaomi naprave.
* greš na http://xiaomi.eu/community/forums/miui-... klikneš na najnovejši datum in si prebereš. Vsak teden v petek pride nova verzija. trenutno aktualna: http://xiaomi.eu/community/threads/6-4-...
* da, slovenščina je tudi na redmi3, redmi note 3, mi4s in mi5. in ostalih. maš cel seznam na zgornjem linku.
* slovenščina je vezana na MIUI (verzija 7), je pa rom pripravljen za vsako napravo posebej. Link zgoraj.
* sam sem že več kot pol leta na cm13, tako da kar se tiče OTA posodobitev sem že malo pozabil, ampak če se ne motim OTA posodobitve so. na tedenski bazi. Če pa niso, je potrebno samo rom prenest na telefon in s pomočjo "update aplikacije" izbrat datoteko in poupdate-at telefon. Je pa to "dev rom", ni official stable verzija, zato je potrebno najprej naredit bootloader unlock (na napravah, kjer je to potrebno), namestit TWRP kot recovery in namestit ta custom rom gor. To je pa za vsako napravo posebej drugače, navodila najdeš tudi na zgornjem linku oz s pomočjo googla.

BlaY0 ::

knap je izjavil:


torej kakšen je sedaj postopek da bo slovenščina prišla v xiaomi naprave, npr v redmi 3, redmi note 3, mi4s, mi5 itd

Postopek je tak, da lepo počakaš, in ko bo Slovenščina v stable verziji, jo boš lahko nadgradil OTA. Drugača pa se raje ne lotevaj zadeve.

knap ::

hvala obema, že več jasno :)

samo slo v stable verziji preko OTA verjetno še kar precej časa ne bo na voljo, se motim?
gre to pri xiaomi napravah hitreje kot pri drugih proizvajalcih....

kaj pa če ne čakam na OTA, kako nadgradim redmi 3 na najnovejši stable rom, kje jih najdem?
je to kompleksno opravilo?

v preteklosti sem že menjaval rome na zte blade ipd, če so zraven navodila ne vidim problema, brez navodil pa mi ne bi uspelo :(

LP

BlaY0 ::

knap je izjavil:


samo slo v stable verziji preko OTA verjetno še kar precej časa ne bo na voljo, se motim?
gre to pri xiaomi napravah hitreje kot pri drugih proizvajalcih....

Da imaš prav, ne bo čez noč. V tem času imaš pa čas da naštudiraš kako se root-a device, kako se uporablja recovery, in podobne reči (za root-anje mislim da sem postal en link v tej ali xiaomi temi, prav tako so bili postani že linki za upgrade prek recovery-ja). Zadeve niso tako enostavne da bi ti jaz tukaj napisal recept in ti bi ga step-by-step izvedel. Obstajajo sicer t.i. one-click orodja vendar so bila ta narejena predvsem za popularneše naprave (se pravi tiste ki imajo zelo velik krog uporabnikov).

Predpogoj da namestiš dev ROM na R3 je da mu najprej odkleneš bootloader oziroma _prosiš_ Xiaomi da ti da kodo za odklep (tudi to že opisano v xiaomi temi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Mare3 ::

veqlargh je izjavil:

Nimaš dovoljenj, verjetno. Ko jo "zapreš" se dejansko zapre. Poglej pod Permissions oz. nekaj takega je, da je "always on". Nekaj v tem smislu. Permissions maš pa pod Security. Mene so tako zajebavali alarmi :)


Hvala za pomoč, kot kaže je bil to res problem se pa še vedno včasih zgodi da mi ne pokaže sporočil dokler ne doprem aplikacije.

Samson ::

A dela slucajno komu mobitelov komunikator na mi4c? Baje zadeva ne deluje kot bi morala in meni ko vzpostavi klic ne slisim sogovornika, ne on mene. Ampak baje na tem telefonu voip ne deluje najbolje. Je ze kdo nasel resitev? Mi je pa skor dobrodosla aplikacija zaradi tujine...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Marko8 ::

gregor ::

zanimivo, upam da tudi redmi 3 dobi miui 8, seveda global verzijo
ker sedaj je na voljo samo kitajska :(, govorim o uradnih romih, vem da je na xiaomi.eu na voljo verzija z slo jezikom:)

Marko8 ::

mogoče če se bo kdo spravil prevest:)

kodar ::

Klemen86 je izjavil:

Če odkrijete kakšne napake v MIUI (po možnosti v developer verziji), jih lahko sporočite. Sem namreč beta tester za global rom, tako da imam več možnosti za sporočanje (in seveda upoštevanje) morebitnih težav/bugov v delovanju.


Pozdravljen,

1) Ali Redmi 3 (PRO) omogoča nastavitev drugačnega zvonenja za vsak SIM (dual sim)?
2) Predlagam, da se vključi stock Android opcija za določanje barve posameznega SIM-a (status signala in oznaka pri dohodnem klicu), saj je identifikacija dual sim klica le preko majhne številkice (1), (2) težavna.

Stock SIM color picker


Stock Dual SIM signal color


Prihajajoči klic - Ime SIM in obarvano modro


Xiaomi:

Xiaomi signal color


Xiaomi prihajajoči klic - samo majhna bela oznaka (2)



Hvala

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

gpanta ::

Kako izklopiti zgornji mikrofon.
Problem imam pri Redmi Note 2 in sicer spodnji mikrofon se izklopi in dela samo zgornji. Posledično me na drugi strani slabo slišijo. Po resetu telefona vse dela ok, nekaj časa.

mikromiki ::

BlaY0 je izjavil:

Sorry ker ti ne morem točno povedat, ker je telefon od žene, jaz sem pa trenutno v tujini. Vem pa zagotovo, da je ta locale pri njej nastavljen na Kitajskega. Gre pa za Redmi 3.

EDIT: No zdaj sem našel... opcija "Locale" je definitivno v "Additional settings" pod opcijo "Language & input" ter nad "Text size & layout". Če nimaš tega potem imaš kakšno drugo verzijo ROM-a. Daj malo pobrskaj po netu, išči "miui locale fix india" ali kaj podobnega.


... sem našel tole foro: v mojem primeru je bil problem, ker sem po pomoti omogočil 'Force RTL layout direction'. več tukaj: http://en.miui.com/thread-73349-1-1.html

bsslo ::

Xiaomi na vsake toliko pohvalno posodablja MIUI, pri čemer skrbi za optimizacijo ter dodajanje novih funkcionalnosti. Trenutno že nekaj časa odlašam z 7.5.2 opazil pa sem, da naj bi kmalu bil na voljo tudi MIUI 8.

Zanima me ali ste kdaj po posodabljanju opazili upočasnitev sistema? Ste zasledili kak članek/prispevek na to temo? Imam Redmi 3, z 2 GB rama.

bsslo ::

Ali je komu uspelo spariti native app Mi Remote in set-top box od T-2 (Arris VIP 1113) ? Tega modela ni na listi naprav, mogoče pa je kompatibilen kateri drugi model...

buttcrack ::

imam en quicky vprašanje... sem na zadnjem global dev romu in mi npr. pri gmailu kljub večim novim mailom pokaže samo št. 1 na ikonci. kaj je fora?

System ::

Dev rom je fora, da pac so napake, sej so tudi pri stable ampak jih je manj...

buttcrack ::

to mi je jasno... zanima me čemu samo št. 1 kljub 5 neprebranim mailom

woman ::

A mi lahko morda kdo pove, kako v original messaging aplikaciji spremenim ton/zvok za prejeto sms sporočilo? Nikakor mi ne uspe, vedno ostane privzet. Če namestim kakšno drugo aplikacijo pa običajno ne delajo vse funkcije.
Imam Redmi Note 3, miui 7.3 Stable, 7.3.1.0(LHNCNDD).
Hvala.

buttcrack ::

za foro posodobi na MIUI 8... zna bit da ti bo odpravilo težave

KTr1sk ::

bsslo je izjavil:

Tema naj bo namenjena vprašanjem in odgovorom glede uporabe MIUI vmesnika na Xiaomi telefonih.

Q1: Pri pisanju SMS-a na Redmi 3 se zaslon ne obrne. Na stalih appjih pa se? Je kaka ekstra nastavitev?
A1: Kolikor je meni znano z default sms app to ni možno. Alternativa: namestitev dodatnega app (Textra ipd.). Po mojih izkušnjah se pojavijo druge težave: kljub izbiri default aplikacije to ni vedno upoštevano. Jaz sem zaradi drugih prednosti raje ostal na default MIUI sms aplikaciji.


tudi pri meni se ni zaslon obrnil pri sms privzetem app-u,
ko sem namestil custom miui od tukaj
http://mi-globe.com/index.php/rom-build...
zdaj deluje se obrne zaslon pri sms-ih
in kar je najbolje, sam lahko izbiraš kaj boš naložil kot privzete aplikacije,edina težava je da mora biti telefon odklenjen, da lahko nalagaš custom miui rom-e
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

melona007 ::

Pozdravljeni.
Imam Xiomi Redmi Note3. Posodobila sem MIUI na verzijo Global 8.1.3.0 Stable, vendar mi je začel telefon takoj štekat, galerija se ne odpre ipd. Ali lahko nekako nazaj nastavim na prejšnjo verzijo?

Wolfie ::

Na redmi note 4 ne morem odstranit google računa, ker "skrbnik domene ne dovoli te spremembe". Kako bi zaobšel to? Npr. MIU račun pa sem komot odstranil.

FireSnake ::

Mi5 ne pošlje SMSa, če nisem na wi-fi.
Ko je telefon na wifiju, pa normalno pošlje.

Meni je to zo čudno.
Kakšna ideja?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186513170435 (508) Skyfall
»

Flashanje Xiaomi naprav (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
49699557 (15973) _ssd_sata
»

Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
899161567 (70804) Prebeznik
»

MIUI v slovenskem jeziku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20335113 (18165) BOCo.
»

Pametni telefon do 150€

Oddelek: Mobilne tehnologije
406769 (4884) PowerofPeopl

Več podobnih tem