» »

Pametni telefon do 150€

Pametni telefon do 150€

kitajc ::

Budget = 150EUR
Želje:
- čim večji ekran (vsaj 5,5) z dobro ločljivostjo
- dobra kamera in fotoaparat
- tekoče delovanje
- kupujem pa npr. za 2 leti

Ne zanima me, kateri op. sistem ima, katere firme je... Manjša prednost je seveda nakup neposredno v Sloveniji. Tudi 2 leti garancije se sliši bolje kot 1. Prav tako mi je všeč, če bom deležen (rednih) posodobitev.

Sekundarne zahteve:
- dobro delovanje gps-a
- bralnik, urejevalnik office dokumentov

Zaenkrat je to to, kar sem se spomnil. Bom najbrž raje izpustil določene zahteve, kot pa dvignil ceno.
  • spremenilo: kitajc ()

Mato989 ::

Zakaj ne bi raje spustil cene na 50€, ko tak malo zahtevaš?

/sarcasm off

Ne bodi škrt in če hočeš dobro si kupi Nexusa ali kaj podobnega :P

starboi ::

Mogoče bo boljša rešitev, da dodaš še malo v šparovček ali počakaš konec leta, ko bosta starša prispevala "nagrado" za končni šolski uspeh in si kupiš nekaj takega :

http://www.amazon.de/Xiaomi-Smartphone-...

YT recenzija :



Lahko pa pogledaš tudi po kakšni Lumii, ki so tudi odlične za svoj denar.
Lp

kitajc ::

Bom obrnil besede. Kaj od mojih zahtev lahko dobim za ta denar oz. koliko se jim lahko približam? Prioriteta so tiste, ki sem jih napisal.

@antiani
Ne vem, če bosta starša kaj prispevala konec leta. Poštevanka mi res ne gre. Veliko je enih številk pa kar vse povsod so. :)

Magic1 ::

http://www.honorbuy.com/529-xiaomi-redm...
Trojka je pa 50$ dražja. Obema moraš še prištet 40$ poštnine(lahko dobiš tudi zastonj iz Kitajske, a boš potem verjetno plačal toliko carini).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

kitajc ::

Ali bi bil tole dober nakup? Vsaj kar se tiče specifikacij. Nekdo ga prodaja za 150€ rabljenega 2 meseca.

Na mobilniku je naložena programska oprema (ROM): China Stable Fastboot version ali MIUI v.77.0.19.0.0 !!
POMNILNIK
Reža za kartice: Ne

gpanta ::

Za 150 Redmi Note 2 pri top one na aliexpres za 145EUR
Al pa tale rabljen note 3 je dober

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gpanta ()

kitajc ::

Note 3 je že šel. Vsi na bolhi so 200EUR+. Za koliko bi ga realno dobil, ne vem.

Mi je pa padel v oči Meizu M2 Note, pa tudi tale Note 2 ni slab. Za ~150EUR pri si.mobileshop.eu lahko dobim z 24-mesečno garancijo:
- Meizu M2 Note
- Xiaomi Redmi 2 Note

na Bolhi pa:
- Xiaomi Redmi 3 Note (rabljen, morda kitajski ali pa iz slovenske trgovine)

Po review-ih na youtube-u vidim, da je Redmi 3 Note kar precej boljši. Stane pa pri Aliexpress-u z 32gb in 3gb rama okoli 180EUR + 20% DDV + 20EUR (poštnina v Sloveniji) = 240EUR. V bistvu je pri si.mobileshop.eu
cena precej podobna.
Kaj pa vem, ali bi dodal še 100EUR? če bo to res potreboval. Kako je s tekočim delovanjem? Bo Redmi 3 Note deloval precej bolje ali niti ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitajc ()

broken/link ::

@kitajc:
http://www.aliexpress.com/store/product...

prodajalec "top-one" ima opcijo, da naročiš brez uvoznih dajatev. To naredijo tako, da najprej pošiljko pošljejo v UK, tam prepakirajo in pošljejo v Slovenijo. Garantirajo, da ne plačaš DDV-ja. Moraš pa izbrat DHL za dostavo (torej daš 20eur za poštnino). Zgornji link je primer telefona, ki ima to opcijo. Skupaj te pride okrog 170eur. Če vzameš redmi3 (ne note verzije) prideš pod 150eur, ampak ne boš imel 5.5ekrana. Prodajalec ima tudi meizuje in še druge znamke. mora pa imet na sliki napis "no custom duty for the EU by DHL". mal poglej. V temah o kitajskih telefonih in xiaomijih imaš pa izkušnje glede tega prodajalca.

Matej_K ::

Je Redmi Note 3 PRO veliko boljši od nePRO?

Kot vidim sta procesorja čisto druga modela.
... .. .

kitajc ::

Kakor vidim, le razlika med 2gb in 3gb rama vidna pri multitasking-u. Razlika v ceni pa je pri tem primeru zgoraj ~50€. Kar pa je malo preveč.

Xiaomi Redmi 3 Note je po specifikacijah le boljši telefon kot Meizu M2 Note.

Meizu M2 Note + Nillkin HardCase = 138,98€ + DHL 20,77€ = 159,75€

Xiaomi Redmi 3 Note 2gb 16gb + Nillkin HardCase = 154,23€ + DHL 20,77€ = 175€

Xiaomi Redmi 3 Note Pro 2gb 16gb + Nillkin Hardcase = 163,20€ + DHL 20,77€ = 183,97€

Xiaomi Redmi 3 Note Pro 3gb 32gb + Nillkin HardCase = 203,55€ + DHL 20,77 = 224,32€

Najbrž se najbolje izplača Redmi 3 Note 2gb 16gb za 175€ ali se motim? Je še kakšna fora? Bom moral še kaj doplačati?

vilonja ::

Vzemi xiaomi redmi note 3 pro 16gb, ob nakupu pa sporoči, naj ti naložijo offical global verzijo. Magari jim še tale link nalimaj:
http://en.miui.com/download-301.html

kitajc ::

Zakaj?

Pri primerjavi mi Xiaomi Readmi Note 3 izgleda bolje. Velik plus je večji ekran (5,5 vs. 5,0), boljša ločljivost. Vse kar ima Pro bolje je tisti gb rama.

vilonja ::

vilonja je izjavil:

Vzemi xiaomi redmi note 3 pro 16gb, ob nakupu pa sporoči, naj ti naložijo offical global verzijo. Magari jim še tale link nalimaj:
http://en.miui.com/download-301.html


http://www.aliexpress.com/store/product...

ziga1990 ::

ne vem no ti kitajski telefoni niso ravno biseri in jih jaz nebi kupil
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PromeuZ ()

radmannsdorf ::

če ti 7" ni preveč, lenovo tablica A7-30, s 3G režo, uporabljaš ga lahko kot telefon.
aja sorry...dobra kamera si napisal. nevermind.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

ziga1990 je izjavil:

ne vem no ti kitajski telefoni niso ravno biseri in jih jaz nebi kupil

Ti tudi nisi biser pa vseeno lahko tukaj pišeš...
Magic

veqlargh ::

Haha, korejski so pa so much better, ane, ziga :D

OvCa77 ::

Jaz bi vzel Lumio 640 XL. Imam sam 640, ker ne maram velikega ekrana in dela dobro, zadnja posodobitev(uradna) je pršla prejšnji teden.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

ziga1990 ::

veqlargh je izjavil:

Haha, korejski so pa so much better, ane, ziga :D


Kot kitajski pa so res boljši nemoreš primerjat kitajske telefone z korejskimi prevelika razlika. Kitajski telefoni so samo za silo so preveč nezanesljivi plus podpora je zanič
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

vilonja ::

S katerimi kitajskimi telefoni pa imaš tako slabe izkušnje. Ti nič ne brani da povedano malo podkrepiš npr. kateri telefon si imel da ai tako nezadovoljen. Ne verjamem da xiaomija.
Upam da veš da se vseh kitajskih telefonov ne meče v isti koš.

Magic1 ::

Pusti PNGja, le kako bo zmogel ocenit razliko med dvema telefonoma, če ni sposoben pri 26 enega stavka pravilno napisat...
Magic

ziga1990 ::

Magic1 je izjavil:

Pusti PNGja, le kako bo zmogel ocenit razliko med dvema telefonoma, če ni sposoben pri 26 enega stavka pravilno napisat...


Kako lep odnos do drugih članov imaš same pohvale imaš iz moje strani.

vilonja: Imam slabe izkušnje z huawei p8 se je skozi kvaril in sem ga vrgel v kanto in šel nazaj na Samsung galaxy S2 ki dela.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

igor0203 ::

Na LG G4 sem po slabem letu moral menjati komplet osnovno ploščo zaradi tovarniške napake, kjer je določena serija imela slab stik med komponentami in si ostal v bootloop-u. Moja je Samsung S5 tudi že parkrat nesla na servis, enkrat ji je crknil napajalni modul, drugič kamera.
Torej sta tudi LG in Samsung jajc?

Trenutno imam Xiaomi Redmi Note 3 Pro in se LG G4 tako po kvailteti izdelave kot pri hitrosti delovanja lahko samo skrije. Pa se gre za flagship telefon leta 2015. No, edino kamero ima pa res odlično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

ziga1990 ::

Ne nista saj tudi kitajci niso samo jaz jih nebi kupil zaradi svojih izkušenj
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

kitajc ::

Hja, teli Kitajci. Sedaj sem malo bolj skeptičen. Če primerjam mojo Prestigio, ki ni ravno priznano podjetje, z Lumio, je to povsem drug svet. Lumia dela veliko bolje, sploh pa se to opazi po daljšem času (leto ali dve). Verjetno so kitajski telefoni slabši od Prestigio.

Sedaj sem si pogledal Lumio 640, ki mi je zelo všeč. Kaj je razlika med navadno in LTE verzijo? Bo zame to kaj spremenilo? Izgleda, da je najcenejša varianta tule.

Poleg tega, me zanima, zakaj se Lumia 640 po posodobitvi na Windows Mobile 10 skoraj da ne polni več. Piše, da je potrebno uporabiti drug polnilec - tisti, ki je bil v paketu. Ob nakupu pa tega sploh ni bilo v škatli. Kupljen je bil na Telekomu.

Mato989 ::

Mene predvsem moti (osebno) da ni nekega ranga telefona kot je LG Optimus G E975.... tak da bi mel 32gb spomina, 5 inčn zaslon(saj je bil 5 al tu nekje?) pa lepo 2gb rama, pa da bi stal tam okrog 180-220€, pa da bi bil dobro grajen.

Sem si danes hoto kupit en telefon, nekaj solidnega ker sem Optimusa razbil (alkohol pado z rok :P) pa enostavno ni nekaj kvalitetnega, tegale optimusa sem dobo z Nemčije za 200€ (s poštnino) pa moram rečt da je bil svetovn.

klinker ::

ziga1990 je izjavil:

Ne nista saj tudi kitajci niso samo jaz jih nebi kupil zaradi svojih izkušenj


No no, mislim dav tako Meizu kot Xiaomi nudijo vsaj 10x boljsi SW support od vseh vasih Samsungov, LGjev itd
Pa ce je kitajc se ne pomeni da je slab. Ne vem zakaj se v Android svetu tako posplosuje, ko pa so razlike med proizvajalci ogromne.

kitajc ::

klinker je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

Ne nista saj tudi kitajci niso samo jaz jih nebi kupil zaradi svojih izkušenj


No no, mislim dav tako Meizu kot Xiaomi nudijo vsaj 10x boljsi SW support od vseh vasih Samsungov, LGjev itd
Pa ce je kitajc se ne pomeni da je slab. Ne vem zakaj se v Android svetu tako posplosuje, ko pa so razlike med proizvajalci ogromne.


Kaj pa ce vse to primerjas z Windows Mobile 10 oz. kar direktno z Lumio 640 (3g ali lte)?

klinker ::

Malo preveri kolko kateri garantira support doticnih naprav.
Izkusenj nimam ne z Meizu ne s Xiaomi napravami...s posodobitvami so pa verjetbo takoj za CM in Googlom sej so znamke sicer kar na nivoju, ceprav kitajske. Tudi MIUI je lepo dodelan sistem in ponuja precej prilagoditev.
WP imam sedaj ene 5 mescev, Lumia 1520 z W10M .218 in bi mirne volje sel nazaj na Android, seveda ne bilokateri, ker funkcionalno za sedaj Android, sploh kak Nexus, nudi vec.

kitajc ::

Gledam tole primerjavo. Po številkah je Xiaomi precej boljši, amapak ali je potem dejansko res tako? Cena je približno enaka, 162€ za Lumio in 170€ za Note 2gb.

igor0203 ::

Vzemi Xiaomi-ja, ne bo ti žal.

kitajc ::

igor0203 je izjavil:

Vzemi Xiaomi-ja, ne bo ti žal.

Zakaj?

Gledam, kako je s posodobitvami za Xiaomi na Android Marshmallow. Uporabniki čakajo že od oktobra, napoved pa je bila prva četrtina tega leta.

LuGi ::

kitajc je izjavil:

igor0203 je izjavil:

Vzemi Xiaomi-ja, ne bo ti žal.

Zakaj?

Gledam, kako je s posodobitvami za Xiaomi na Android Marshmallow. Uporabniki čakajo že od oktobra, napoved pa je bila prva četrtina tega leta.


Pa kaj? Ga tako nujno rabiš? Ste čist obsedeni..UPDATE UPDATE UPDATE

vilonja ::

Kaj pa MIUI 8, a že ni napovedan. Verjetno ga na novejših napravah lahko skoraj zagotovo dobimo.

kitajc ::

Ja, če že imam tak telefon, si želim še najnovejših posodobitev, ki jih lahko dobim. Ne, ne rabim jih nujno, tako kot ne rabim 3/4 funkcij, ki mi jih telefon omogoča.

broken/link ::

bottom line: posodobitve bodo prišle. in verjetno spet za vse xiaomi telefone (tudi une, prazgodovinske že). Medtem ko razni samsungi, sony-ji, htc-ji zgolj obljubljajo in napovedujejo, posodobitev pa od nikoder.
podobna situacija je sedaj z MS-jem - update na win10 naj bi dobili vsi telefoni. nakar si je MS premislil in temu pač ne bo tako.
tako da če se odločaš na nakup zgolj glede na to, kdaj boš posodobitve dobil - kupi nexusa ali pa applov produkt.

Magic1 ::

wrong topic...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

keitai ::

No ja, Sony ima sedaj tudi preview program za nekatere telefone. Xiaomijevi updati pa tudi niso idealni, Mipad 1, čeprav na miui 7 ima še vedno jedro od kitkata (4.4). Tako da njihovi updati so lahko le kozmetične narave, dejanskih pridobitev novejših verzij androida niti ne dobiš z njihovimi posodobitvami.

sandmodnigga ::

kitajc je izjavil:

igor0203 je izjavil:

Vzemi Xiaomi-ja, ne bo ti žal.

Zakaj?

Gledam, kako je s posodobitvami za Xiaomi na Android Marshmallow. Uporabniki čakajo že od oktobra, napoved pa je bila prva četrtina tega leta.

Posodobitve so vseeno pogostejše kot drugje. Če se ne motim, na 2 tedna.

keitai je izjavil:

No ja, Sony ima sedaj tudi preview program za nekatere telefone. Xiaomijevi updati pa tudi niso idealni, Mipad 1, čeprav na miui 7 ima še vedno jedro od kitkata (4.4). Tako da njihovi updati so lahko le kozmetične narave, dejanskih pridobitev novejših verzij androida niti ne dobiš z njihovimi posodobitvami.

japanezar, če vsaj zakrpajo stare luknje, že prehitijo 90% drugih proizvajalcev.

Zgodovina sprememb…

PowerofPeopl ::

Če imaš mogoče naročnino pri simobilu, lahko za 168 EURdobiš huawei p9 lite recimo, ali pa podobna cifra telemach honor 5c(honor 7 lite sicer pri telemachu piše, je pa recimo gsm arena Honor 5c ta model)
Primerljiva. Le da je p9 lite nekoliko boljši.
In Huawei ima Nougat deadline 2 mesca za googlom, in bodo se želeli stock približat tako da lahko pričakuješ solidno napravo.
Huawei p9 lite pa imam tudi sam, že več ko en teden in ga lahko le pohvalim.
Je pa drugače Xiaomi redmi note 3 pro tudi dobra izbira.

POPRAVEK
Nisem opazil, da je stara tema, se opravičujem

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186513170596 (669) Skyfall
»

Primerjava dveh budget za isti denar (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
699701 (7919) pixelzgaming
»

Kako zanesljivi so kitajski telefoni v resnici?

Oddelek: Mobilne tehnologije
4410002 (7878) mrbanana

Več podobnih tem