» »

Netflix nateguje s svojim 1 month "free" trial-om

Netflix nateguje s svojim 1 month "free" trial-om

«
1
2

Tony710 ::

Danes sem ugotovil da je netflixov t.i. 1 month free trial en velik nateg.
Namrec 1 mesec nazaj na danasnji dan sem se prvic prijavil v netflix in vpisal podatke s kreditne. Narocil sem 4k plan za 12€/mesec.
Nato mi odpisejo da mi do 21.3. Ne bodo racunali saj da je prvi mesec free.
Ok sem si rekel, ni slaba ponudba. A nato ugotovim da so mi 12 eur ze pobrali iz kartice. Zakaj le ce pa naj bi bil prvi mesec gratis? Ok sem si mislil, morda je to le da se zagarantirajo in s tem kasirajo sele naslednji mesec.
No v glavnem ko se danes prijavim v netflix, mi izpise da naj updejtam placilo. Torej ce sem hotel naprej koristit netflix, sem moral ponovno dat kodo kreditne da so mi trgali 12 eur.
Stos je v tem da sploh ni nobenega free triala kot zatrjujejo. Pa saj mi sploh ni problem v denarju, navsezadnje tistih 12 eur na mesec ni nic v primerjavi s tem da lahko gledam ogromno vsebin na 4 razlicnih napravah ampak gre se za princip.

Zanima me ce je kdo od vas to ze opazil?
  • spremenilo: Tony710 ()

njyngs ::

Ne, pri meni je bilo trial obdobje zastonj. Tudi prekinil sem pred koncem triala. Zgleda da si nekaj sam zaj****.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

starboi ::

Zanimivo... si moral narediti nekaj narobe, saj sem sam izkoristil free trail brez kakšnega koli plačila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: starboi ()

Tony710 ::

Nisem nic naredil narobe, enostavno sem sledil navodilom.
Je pa tako da imam mastercard predplacnisko in takoj lahko preverim koliko so mi trgali.
Morda pa veliko folka sploh ne ve da so jim trgali ze takoj?

Tody ::

Meni niso nič trgal.

printer ::

Nikoli nesem imel problema pa sem ze 2X trial preizkusil z predplacnisko kartico, pisi na support sigurno ti bodo znali obrazlozit problem.

Tony710 ::

Ze ob prvi prijavi sem moral dat podatke s kartice. Nato so mi poslali sporocilo da se zahvaljujejo za narocnino in da mi do 21.3. Ne bodo racunali ker je 1 mesec free.
Takoj preverim prek telefona in vidim da na kartici manjka 12 eur. Torej so trgali.
Ok, sem si mislil da je to le neka garancija ki pa bo veljala za naslednji mesec.
No in danes dobim ob vpisu v netflix sporocilo da moram updejtat placilo ce hocem gledat naprej. Itak sem spet vnesel kodo in spet je slo 12 eur dol.
Delal sem po navodilih in v mojem primeru ni bilo nobenega 1 month free.

Tody ::

Glede na to da je to anomalija, ti tukaj ne znamo pomagat, support to bi bo pomagal najbolje.

Zheegec ::

Podatke od kreditne moraš vedno dati takoj. Meni niso nič trgali prvi mesec. Lahko, da si trial z isto kartico in/ali e-mailom že koristil.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Tony710 ::

Zheegec je izjavil:

Podatke od kreditne moraš vedno dati takoj. Meni niso nič trgali prvi mesec. Lahko, da si trial z isto kartico in/ali e-mailom že koristil.

Kako ce pa sem se prvic prijavil sele 21.2.?
Razen ce ni to kaj povezano s tem ker imam smartflix za US library?

Tony710 ::

iDare ::

Pr men je blo pa tko, da se mi je kr naenkrat sam od sebe spremenil e-mail naslov od Netflix accounta in to tik predn mi je poteku trial month. Kličem tja in nikjer niso mel zabeležene moje kreditne kartice... sm si reku ok, pol mi verjetno tud trgal ne bojo.. se pa en dan zutri zbudim in dobim sms da so mi ponoč probal trgat, ampak na srečo ni šlo, ker sm mev poln kredit že porabljen hah. Po parih klicih v Netflix sm pol komi skenslu naročnino, s tem da mi niso hotl izdat, na kater e-mail je bil račun spremenjen. Sumljiva posla ;)

TRISTONAURO ::

Si prepričan da so ti res trgali prvič? Če daš debetne/prepaid kartice (navadno te electron kartice) navadno ti odtrgajo in vrnejo, da pregledajo če sploh je razpoložljivost na kartici, in ti pride sms da so trgali, ne pride pa sms da so vrnili.
Vsaj s podobnimi uslugami sem imel večkrat podobne izkušnje.

Tr0n ::

Ti si se verjetno pozabo odjavit in so ti avtomatsko za drugi mesec trgali po poteku free triala. :)

opeter ::

Se strinjam s Tr0n-om. Situacija je podobna pri Voyotu, namreč moraš pazit, da ne obljukaš direktno podaljševanje naročila (npr. preko Paypala). Če pa si že vključil, pa lahko naročilo kadarkoli prekineš v paypalu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Compufreek ::

1. to bi mogo urejat z njihovim supportom ne pa sprve na forum kritizirat.
2. če si imel netflix account že prej (lahko da si kdaj probal) si aktiviral star account ki pa nima več free month-a
3. prvič ti nebi smeli trgat, poglej na račun ti itak piše kdo ti je 12 eur pograbil dol pa boš kr vido če so bli oni
4. tako kot prvo ... preprosto jim piši/kliči na support pa ti bojo kr hitro povedali kam pes taco moli,

ps. poznam vsaj 5 oseb poleg mene ki nismo meli nobenih problemov z free trial varianto netflixa ... upam da urediš zadevo

lep pozdrav

l0g1t3ch ::

Eno vprašanje ko je ravno o netflixu in sicer ali so že razširili ponudbo filmov in serij dostopnih, ki so na voljo v Sloveniji ?

Tony710 ::

Kolikokrat naj se povem da sem se prvic v zivljenju prijavil v netflix 21.2.2016 in nikdar prej.
2 krat po 12 eur mi je trgal netflix. Glede na to da zdaj berem veliko podobnih primerov na netu, vidim da se to kar dogaja.
In se enkrat, 12 eur meni ni nic ampak gre se za princip. Naj potem ne obljubljajo free trial pa je.

mihec87 ::

Si kontaktiral support?

Tony710 ::

mihec87 je izjavil:

Si kontaktiral support?

Sem, se cakam na odgovor.

Blazz ::

kokr jaz vem, free trial ni za 4K 12 eur paket, ampak za običajnega... a se motim?

printer ::

Za vse pakete je free trial https://www.netflix.com/getstarted?loca...

MrStein ::

Čisto vsako transakcijo na kreditni kartici lahko reklamiraš pri banki izdajateljici.
Prej bi seveda NetFlix vprašal (kar si že kot praviš).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

svecka ::

S temi kreditnimi je hudič...meni je nekdo pridobil številke debetne kartice in mi je potem z njo lepo si oglaševal spletno stran na Facebooku. Fora je v tem, da sem pisal supportu od Facebooka in vse dokaze poslal (da sem imetnik kartice,..) in zahteval blokado kartice. Oni pa nič...boli jih....napisal so mi, da naj se obrnem na lastnika oglasov. In vsi se sklicujejo na varstvo podatkov.

Skratka, kjer so naročnine, jih boli K* ali pa jih toži( če moreš za tistih nekaj EUR). Najhitrejši in najcenejši način je seveda blokada kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Superboyy ::

Vsaj v ameriki ti dostikrat kartico obremenijo za znesek, ko se recimo prijaviš v hotel in ti charge sprostijo, ko plačaš z gotovino preden odideš. Nekak zihr način, da so plačani, ker imaš lahko že dosežen limit na kartici (oz. ga dosežeš med prijavo in odhodom).

Tony710 ::

Do sedaj se nobenega odgovora od supporta. Pa tudi na kartico nisem dobil nic nazaj.
Bom porocal ko in ce bom dobil odgovor.

blackbfm ::

meni je nekdo pridobil številke debetne kartice in mi je potem z njo lepo si oglaševal spletno stran na Facebooku. Fora je v tem, da sem pisal supportu od Facebooka in vse dokaze poslal (da sem imetnik kartice,..) in zahteval blokado kartice. Oni pa nič...boli jih....



Pa kaj ima support od fbja s tvojo ukradeno kartico:)) vidim zadnje case da common sense ni vec tok common

Tr0n ::

Heh ja, ce ugotovis, da ti je nekdo kartico ukrado, pri banki takoj preklices zadevo. FB nima nic s tem.

svecka ::

blackbfm je izjavil:

meni je nekdo pridobil številke debetne kartice in mi je potem z njo lepo si oglaševal spletno stran na Facebooku. Fora je v tem, da sem pisal supportu od Facebooka in vse dokaze poslal (da sem imetnik kartice,..) in zahteval blokado kartice. Oni pa nič...boli jih....



Pa kaj ima support od fbja s tvojo ukradeno kartico:)) vidim zadnje case da common sense ni vec tok common


Pisal sem FB support, da naj mi podajo podatke, kdo je zlorabil kartico in da naj blokirajo kartico na FB oglaševanju, da jo tisti, ki zlorablja ne more več uporabljati zase za svoje oglaševanje, ker on ni imetnik kartice...a je tok logical common sense razumet? Očitno ne.

Invictus ::

svecka je izjavil:


Pisal sem FB support, da naj mi podajo podatke, kdo je zlorabil kartico in da naj blokirajo kartico na FB oglaševanju, da jo tisti, ki zlorablja ne more več uporabljati zase za svoje oglaševanje, ker on ni imetnik kartice...a je tok logical common sense razumet? Očitno ne.

A je tako težko sprejeti dejstvo, da se ukradeno kartico prijavi na svoji banki? In tam prekličeš veljavnost?

In zahtevaš povrnitev zneska, če imaš tako zavarovanje?

FB support ne rešuje problemov ukradenih kartic. Za to mu dol visi ... Poleg tega niti nimaš dokaza, da je res ukradena. Ker tega nisi prijavil.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

blackbfm ::

Pisal sem FB support, da naj mi podajo podatke, kdo je zlorabil kartico


Haha res si optimist

in da naj blokirajo kartico na FB oglaševanju, da jo tisti, ki zlorablja ne more več uporabljati zase za svoje oglaševanje, ker on ni imetnik kartice


Kaj ti to pomaga, ce pa se znajde tvoja kartica na crnem trgu in jo loh kdorkoli dobi za drobiž?

M.B. ::

Sam sem se 6.1 prijavo ko je prišel v slovenijo in do zdaj sem plačal samo 6. Februarja in 6. Marca. Naslednjič je pa Aprila. Plačuje se namreč z naprej. Sem se pa z Paypalom prijavo, ker ne pišem rad debetnih in kreditnih na net če ni nujno potrebno.

Nekaj so razširli ponudbo. House of Cards, Full House, Fuller house so prišli med drugin pa praktično vsa Netflix produkcija. Večina zanimivih filmov, ki jih majo sem pogledal že v Kinu al pa na TV.
Vsakih par dni pride kaj novega ampak večina novega ni nevem kaj. Na Unogs je seznam vseh novih stvari. In Glede na to je od januarja 200 novih filmov in serij dodanih. Sam na lokalnem Netflixu gledam 70s show, Chefs table pa redko kakih film ostalo pa na tujih.

EDIT: pa še nekaj 4K paket se ti splača samo če Netflix gledaš z Appom al pa preko televizije, ker preko spletne strani je max 1080 podprto pa zvok nima take kvalitete. https://help.netflix.com/en/node/13444
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

billy ::

Kje pa se lahko najde seznam "4K gradiva", ki je na voljo za našo regijo, je sploh kaj pametnega v tej resoluciji?

m0LN4r ::

Jaz sem prekinil tocno 30.ti dan zvecer, bp.
Zdaj mam pa ze prime in netflix lol
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Thuban ::

svecka je izjavil:

S temi kreditnimi je hudič...meni je nekdo pridobil številke debetne kartice in mi je potem z njo lepo si oglaševal spletno stran na Facebooku. Fora je v tem, da sem pisal supportu od Facebooka in vse dokaze poslal (da sem imetnik kartice,..) in zahteval blokado kartice. Oni pa nič...boli jih....napisal so mi, da naj se obrnem na lastnika oglasov. In vsi se sklicujejo na varstvo podatkov.

Skratka, kjer so naročnine, jih boli K* ali pa jih toži( če moreš za tistih nekaj EUR). Najhitrejši in najcenejši način je seveda blokada kartice.


Ker je tako težko takoj poklicati na banko in kartico preklicati, zamenjati.

svecka je izjavil:

Pisal sem FB support, da naj mi podajo podatke, kdo je zlorabil kartico in da naj blokirajo kartico na FB oglaševanju, da jo tisti, ki zlorablja ne more več uporabljati zase za svoje oglaševanje, ker on ni imetnik kartice...a je tok logical common sense razumet? Očitno ne.


zlorabil si jo ti sam.. Facebook ti _ne sme_ dati podatkov kdo je nekaj plačal. Zato ker gre to za zelo občutljive osebne podatke....tožbo uporabnika ki bi ga facebook tako razkril bi facebook zagotovo izgubil.
Vse se ureja _izključno_ samo na banki. Začenši s takojšnim preklicom banče kartice. je tolk težko to razumet?
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

BigWhale ::

l0g1t3ch je izjavil:

Eno vprašanje ko je ravno o netflixu in sicer ali so že razširili ponudbo filmov in serij dostopnih, ki so na voljo v Sloveniji ?


Jaz sem zadnjic na hitro pogledal vsebino, ki je na voljo v Sloveniji. Za manj denarja dobis vec kot ponujajo nasi kabelski operaterji. Je pa res, da ne mores gledati obskurnih ruskih reality shovov. :)

TRISTONAURO je izjavil:

Si prepričan da so ti res trgali prvič? Če daš debetne/prepaid kartice (navadno te electron kartice) navadno ti odtrgajo in vrnejo, da pregledajo če sploh je razpoložljivost na kartici, in ti pride sms da so trgali, ne pride pa sms da so vrnili.


Tocno to so pri meni naredili. Dobil obvestilo o bremenitvi in takoj potem storno. Potrebno je preveriti mesecni izpisek, tam je realno stanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

billy ::

Bremenitev storno je verjetno samo toliko, da preverijo če si "kreditno sposoben", če bi recimo vpisal napačno št oz ne bi šlo bremenit, ti verjetno ne bi dodelili brezplačnega obdobja?

BigWhale ::

Napacno stevilko preveri ze checksum, za to ne rabijo bremenitev delati.

billy ::

Vseeno pa je lahko brez kritja? Podobno kot tankanje na hoferju, ko tudi prvo bremeni in vrne?

Tony710 ::

Itak netflix gledam le prek tvja.
V iskalnik enostavno vpises "4k" in ti vrze ven vsebine. Pa tudi vse 4k vsebine niso enako dobre. Najboljso sliko imata narcos in daradevil.

Mavrik ::

BigWhale je izjavil:

Napacno stevilko preveri ze checksum, za to ne rabijo bremenitev delati.


Za to da pa preverijo a je na drugi strani dejansko veljaven račun z denarjem pa morajo ;)
The truth is rarely pure and never simple.

BigWhale ::

Mavrik je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Napacno stevilko preveri ze checksum, za to ne rabijo bremenitev delati.


Za to da pa preverijo a je na drugi strani dejansko veljaven račun z denarjem pa morajo ;)


Ja, seveda. Zdel se mi je, da je un prej hotel povedat, da probajo narest bremenitev zato, da vidjo a je stevilka pravilna.

Tony710 ::

Btw, ali mogoce kdo ve zakaj je 90% vsebin na netflixu v takem formatu da ni cez cel ekran? In moti me ker sploh ne morem tega spremenit tako kot lahko sicer na kabelskem programu. Je nastavitev za aspect ratio zamegljena.
Res fino za tole gledat pa da se mi v ekran zapece.
Se v navodilih tvja izrecno pise naj se ne gleda formata ki ni cez cel ekran zaradi moznega burna.
Hmm...

njyngs ::

LOL a ti to resno? Torej ti zaradi butastih navodil TV-ja gledaš raztegnjeno sliko, ker je ena tajnica v navodila zapisla, da bo prišlo do burna? :))

BigWhale ::

Tony710 je izjavil:

Btw, ali mogoce kdo ve zakaj je 90% vsebin na netflixu v takem formatu da ni cez cel ekran? In moti me ker sploh ne morem tega spremenit tako kot lahko sicer na kabelskem programu. Je nastavitev za aspect ratio zamegljena.
Res fino za tole gledat pa da se mi v ekran zapece.
Se v navodilih tvja izrecno pise naj se ne gleda formata ki ni cez cel ekran zaradi moznega burna.
Hmm...


Formatov filmov je precej, kako so potem prikazani na TVju je povsem odvisno od tega ali je bila narejena kaksna konverzija in v kaj je bila narejena. Tole je krajsi seznam formatov, v katerih so vsebine:

Aspect ratio (image) @ Wikipedia

Mavrik ::

Tony710 je izjavil:

Btw, ali mogoce kdo ve zakaj je 90% vsebin na netflixu v takem formatu da ni cez cel ekran? In moti me ker sploh ne morem tega spremenit tako kot lahko sicer na kabelskem programu. Je nastavitev za aspect ratio zamegljena.
Res fino za tole gledat pa da se mi v ekran zapece.
Se v navodilih tvja izrecno pise naj se ne gleda formata ki ni cez cel ekran zaradi moznega burna.
Hmm...


Kakšen TV pa te maš, glede na to da je praktično vse v 16:9 (z izjemo starejših serij ki so v originalu 4:3, sam definitivno jih ni 90% :P )?
The truth is rarely pure and never simple.

telexdell ::

Črni rob levo in desno (ali zgoraj in spodaj) pomeni, da za tista mesta ni podatkov v slikovnih zapisih. Če pa ni podatkov, potem se tudi ne more kaj zapeči (burn-at) mar ne>:D>:D
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Tony710 ::

njyngs je izjavil:

LOL a ti to resno? Torej ti zaradi butastih navodil TV-ja gledaš raztegnjeno sliko, ker je ena tajnica v navodila zapisla, da bo prišlo do burna? :))

Niti ni tako butasto ce to pise v uradnih navodilih. Poleg tega res ne bi rad da se mi zapecejo crte v tv za 4500 eur. Ne recem da gledas 2 ali 3 ure ampak ce pa bi tak format gledal 6 ur pa bi se ze znalo kaj poznat. Kar preberi si navodila. Cisto v vsakih navodilih od lcd led tv pise enako. Niso samo plazme dovzetne za ta problem.
Kolega je 8 ur skupaj igral COD na sony x930c in ob koncu seanse je bil na tvju odtis od health bara in hud-a. Sicer je potem pocasi izginil ampak vseeno, ziv dokaz za to da so tudi lcd tvji dovzetni za burn in.

Mavrik je izjavil:

Tony710 je izjavil:

Btw, ali mogoce kdo ve zakaj je 90% vsebin na netflixu v takem formatu da ni cez cel ekran? In moti me ker sploh ne morem tega spremenit tako kot lahko sicer na kabelskem programu. Je nastavitev za aspect ratio zamegljena.
Res fino za tole gledat pa da se mi v ekran zapece.
Se v navodilih tvja izrecno pise naj se ne gleda formata ki ni cez cel ekran zaradi moznega burna.
Hmm...


Kakšen TV pa te maš, glede na to da je praktično vse v 16:9 (z izjemo starejših serij ki so v originalu 4:3, sam definitivno jih ni 90% :P )?

Samsung js9500. Samo ne5flix vsebine so v takem formatu. Pa ne vse. Izgleda tako da je zgornja in spodnja stran odrezana. Izgleda bolj kot 21:9 in ne kot 16:9. Pa saj ni fora v tvju ampak v contentu. Tudi na ostalih 2 tvjih ki jih imamo v bajti je enaka slika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tony710 ()

Tony710 ::

telexdell je izjavil:

Črni rob levo in desno (ali zgoraj in spodaj) pomeni, da za tista mesta ni podatkov v slikovnih zapisih. Če pa ni podatkov, potem se tudi ne more kaj zapeči (burn-at) mar ne>:D>:D

Citiram iz original navodila. Ta del navodila je popolnoma enak za vse lcd led tvje, ne glede model.

"Slike po moznosti prikazujte v celozaslonskem nacinu. Izogibajte se prikazovanju mirujocih slik (npr. slikovnih datotek jpeg)ali mirujocih slikovnih elementov (npr logotipov televizijskih programov, borznih ali novicarskih trakov na dnu zaslona itd.) ali programov v panoramskem prikazu ali slikovnem formatu 4:3 na zaslonu. Stalen prikaz mirujocih slik ali formatov ki niso pokriti cez cel ekran lahko povzroci vzgane slike na zaslonu LED, kar vpliva na kakovost slike. Da preprecite tveganje za nastanek tega neugodnega ucinka, sledite spodnjim priporocilom:
-fotografije ne prikazujte predolgo
-slike po moznosti prikazujte v celozaslonskem nacinu. Za izbiro najboljse moznosti uporabite meni televizorja za slikovne formate.
-zmanjsajte svetlost in kontrast da preprecite nastanek zakasnelih slik
-uporabite vse funkcije televizorja, namenjene zmanjsanju zadrzevanja vzganih slik. Za podrobnosti si oglejte e-prirocnik."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tony710 ()

Cervantes ::

Tole mi je pa res novo.
Na starih CRTjih nekaj običajnega, ampak LCD?
Svašta.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Netflix (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1189231523 (10319) gregyk
»

Amazon Video Prime postal globalen, na voljo tudi v Sloveniji

Oddelek: Novice / Ostalo
2510242 (6421) harmony
»

Netflix osvojil Slovenijo in svet (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
25593876 (70429) Tr0n
»

Netflix alternativa (filmi na zahtevo) v Sloveniji

Oddelek: Loža
3512914 (5818) zee
»

Kje dobiti kakšen 4k film (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5926566 (23374) Anney

Več podobnih tem