» »

Netflix nateguje s svojim 1 month "free" trial-om

Netflix nateguje s svojim 1 month "free" trial-om

1
2
»

Tony710 ::

Mel sem ze ene 6 lcd led tevejev in prav na vsakemu v navodilih je pisalo tole opozorilo. Kar dajte prebrat navodila in ce v vasih navodilih tega ne pise, dam za pir. :)

...:TOMI:... ::

CRT, LCD in plazme, vsi si občutljivi na statično sliko.
Tomi

M.B. ::

WP pravi da je v večini pri LCD to samo začasno:
In the case of LCDs, the mechanics of burn-in are different than plasma and OLED, which develop burn-in from luminance degradation of the light-emitting pixels. For LCDs, burn-in develops in some cases because pixels permanently lose their ability to return to their relaxed state after a continued static usage profile. In most typical usage profiles, this image persistence in LCD is only transient.


Potemtakem bi jaz moral imet burn in na računalniku glede na to da je meni in statusna vrstica vedno zgoraj in vedno enaka vsak dan.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

no comment ::

Pač ne pritisnit pavze, pustit prižganega tv-ja (brez screensaverja) in it za eno leto na dopust...

111111111111 ::

Mah ne paničarit. Če boste 9-10 ur fural isto sliko kot kolega od... Obstaja verjetnost, pa še njemu je izginila. Roko naj dvigne tisti, ki med reklamami ne prešalta. Javi naj se tudi tisti, ki gleda isti televizijski program 10 ur skupaj, da bi se slogo od POP TV ali bognedaj od SLO 3 zapekel. :)

GupeM ::

Jaz se javim za gledanje istega programa 10 ur skupaj. Predvsem pozimi, ko pride kakšna sobota/nedelja, da so športni dogodki praktično cel dan na sporedu. Od 9 zjutraj, ko se začne recimo moški slalom, pa do 7 ali celo kasneje, ko se zaključijo moški skoki. Vmes je seveda še par drugih športov. Seveda ne gledam 10 ur neprestano, tv pa je prižgan, da mogoče slišiš kaj se dogaja in če je ravno kaj zanimivega lahko pogledaš. Pa še nikoli nisem opazil, da bi se mi logo od slo2 zapekel.

Tudi na monitorjih še nisem opazil, da bi se mi orodna vrstica kakorkoli zapekla.

Mavrik ::

Ton710: To se meni sliši kot da imaš narobe nastavljeno sliko ali pa overscan na STBju/napravi ko predvaja Netflix, ker je prakično vse na Netflixu 16:9 :/
The truth is rarely pure and never simple.

MrStein ::

Filme obrežejo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Phantomeye ::

Mavrik je izjavil:

Ton710: To se meni sliši kot da imaš narobe nastavljeno sliko ali pa overscan na STBju/napravi ko predvaja Netflix, ker je prakično vse na Netflixu 16:9 :/

Ne vem, nekatere starejše serije so 4:3 (npr. scrubs), do tiste sezone, ko so zaceli "snemati" v 16:9.

Tony710 ::

Phantomeye je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Ton710: To se meni sliši kot da imaš narobe nastavljeno sliko ali pa overscan na STBju/napravi ko predvaja Netflix, ker je prakično vse na Netflixu 16:9 :/

Ne vem, nekatere starejše serije so 4:3 (npr. scrubs), do tiste sezone, ko so zaceli "snemati" v 16:9.

Saj pravim da so robovi zgoraj in spodaj. Ce bi bil 4:3 bi bili robovi levo in desno

GupeM ::

Mogoče imaš pa ti monitor/tv v razmerju 16:10 in ne 16:9.

Tony710 ::

http://www.engadget.com/2009/02/19/hd-1...

Temu se rece 2.35:1 format kot pise v predzadnjem poglavju na omenjeni strani.
In predno se kdo cudi temu naj gre na netflix poiskat film pain and gain in videl bo da je tudi pri njemu "obrezana" slika zgoraj in spodaj. In to nima veze kateri tv.

Tony710 ::

Evo, ocitno netflix ne dopusca spreminjanja aspect ratia v streamingu. To so vsebine v formatu 21:9 kar pojasni odrezanost zgoraj in spodaj.
Najbolj hecno mi je ko se nekateri tu cudite kot da pri vas ni tako. https://answers.yahoo.com/question/inde...

BigWhale ::

V bistvu gre za 2.39:1 format. 2.35:1 se od sedemdesetih let prejsnjega stoletja prakticno ne uporablja vec. Ce bi prebral moj prejsnji post, bi to ze vedel. :)

In ja, v tem primeru bos vedno videl crne crte na enkranu, ker je tvoj televizor preozek.

Tony710 ::

BigWhale je izjavil:

V bistvu gre za 2.39:1 format. 2.35:1 se od sedemdesetih let prejsnjega stoletja prakticno ne uporablja vec. Ce bi prebral moj prejsnji post, bi to ze vedel. :)

In ja, v tem primeru bos vedno videl crne crte na enkranu, ker je tvoj televizor preozek.

Preberi link ki sem ga dal predno komentiras.
In kolikokrat naj se povem da imam klasicen 16:9 tv kakor ga ima tudi 90% ljudi tu gor.
Zdaj pa pojdi na netflix in poisci film pain and gain ter potem porocaj ce nima obrezane slike zgoraj in spodaj.

no comment ::

In kaj bi zdaj rad? Da Netflix ponovno posname filme v drugem razmerju?!

njyngs ::

Nategnili so ga za drag TV, zdaj pa se boji, da se mu črne črte burnajo v precenjen panel :))

Tony710 ::

no comment je izjavil:

In kaj bi zdaj rad? Da Netflix ponovno posname filme v drugem razmerju?!

Ne, samo neumno se mi je zdelo kako eni tu pravite da pri vas pa ni tako.
OT, se vedno nobenega odgovora od netflix supporta.

Tony710 ::

njyngs je izjavil:

Nategnili so ga za drag TV, zdaj pa se boji, da se mu črne črte burnajo v precenjen panel :))

Ce tebe drudi posiljujejo zs tem kaj kupi, tvoj problem. Jaz stvari kupujem po svoji volji.
In ker imas ocitno tezave z razumevanjem napisanega si bom vzel cas in ti se enkrat objasnil:

Omenjeno navodilo glede burna je popolnoma ENAKO na VSEH lcd televizorjih, ne glede na znamko in model. Enako pise na telefunknu za 150 eur kot tudi na panasonicu za 5000 eur.

In kot sem danes izvedel je enako navodilo vpisano tudi v oled teveje in podobno je bilo za plasme.
Torej? So po tvoji logiki nategnjeni vsi kupci tevejev na svetu?

BigWhale ::

Tony710 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

V bistvu gre za 2.39:1 format. 2.35:1 se od sedemdesetih let prejsnjega stoletja prakticno ne uporablja vec. Ce bi prebral moj prejsnji post, bi to ze vedel. :)

In ja, v tem primeru bos vedno videl crne crte na enkranu, ker je tvoj televizor preozek.

Preberi link ki sem ga dal predno komentiras.
In kolikokrat naj se povem da imam klasicen 16:9 tv kakor ga ima tudi 90% ljudi tu gor.
Zdaj pa pojdi na netflix in poisci film pain and gain ter potem porocaj ce nima obrezane slike zgoraj in spodaj.


Ok, glej... Bom razlozil se enkrat in pocasi.

Polno filmov je dandanes posnetih v formatu 2.39:1, to je nek cinema standard, ki obstaja ze kar nekaj casa. Obstaja tudi format 2.35:1, ki se pa ze nekaj casa ne uporablja. Vendar v pogovornem jeziku precej ljudi se vedno uporablja 2.35:1 za poimenovanje novejsega razmerja. To vse pise v linku, ki sem ti ga dal.

Tvoj televizor ima format 16:9 kar je pa 1.77:1. Torej, ce nek film ni bil posebaj prirejen za format, ki ga podpira tvoja televizija, bos videl crne robove. Lahko zgoraj in spodaj, lahko pa tudi na levi in desni, ce je stvar posneta v 1.333:1 (4:3 po domace) formatu. Netflix verjetno ne cropa filmov, da bi vsi delali na 16:9, dajo na voljo tisto kar jim da zaloznik.

Tko da, povsem verjetno, da ima film robove. Nic nenavadnega.

njyngs ::

Tony710 je izjavil:

Torej? So po tvoji logiki nategnjeni vsi kupci tevejev na svetu?


Ne, drugi kupci kupijo TV in ga uporabljajo namesto šparajo pa božajo. Sem mel že nešteto LCDjev (TV, monitor) pa še noben nima burna nikjer. Ne kompliciraj s takimi bedarijami pa uporabljaj. Kaj si tak zategnjen...

Tony710 ::

njyngs je izjavil:

Tony710 je izjavil:

Torej? So po tvoji logiki nategnjeni vsi kupci tevejev na svetu?


Ne, drugi kupci kupijo TV in ga uporabljajo namesto šparajo pa božajo. Sem mel že nešteto LCDjev (TV, monitor) pa še noben nima burna nikjer. Ne kompliciraj s takimi bedarijami pa uporabljaj. Kaj si tak zategnjen...

Mas prav.

telexdell ::

Tony710 je izjavil:



Omenjeno navodilo glede burna je popolnoma ENAKO na VSEH lcd televizorjih, ne glede na znamko in model. Enako pise na telefunknu za 150 eur kot tudi na panasonicu za 5000 eur.

In kot sem danes izvedel je enako navodilo vpisano tudi v oled teveje in podobno je bilo za plasme.
Torej? So po tvoji logiki nategnjeni vsi kupci tevejev na svetu?

Sem šel z iskalnikom skozi navodila (LG 4k in Phillips Android) pa v nobenih navodilih ni niti z b omenjen burn v zvezi z zapečeno sliko. Prav tako se mi v tam 3 letih na 4K TV ni pojavila niti senca od kakšne zapeke slike, pa je šlo na ekran na stotine ur vsebin z robovi zgoraj in spodaj.

Pa tudi fizikalno ni možno, da se zapeče nekaj, če ni signala. Bi pa bil vesel, če bi dal kakšen link na splet, kjer je ta "strah" dokazan s kakšnimi izkušnjami latnikov ali kakšnimi testi strokovnjakov.

PS- a TV te pa ni strah popolnoma izključiti? Tudi takrat nimaš signala na ekranu in bi se ti lahko cel ekran zapekel v črno>:D
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

111111111111 ::

No, no ni se treba usajat. Kratek pogled na google ti pove sledeče: http://www.techlore.com/article/10099/D...

Da obstaja manjša možnost, da se ti LCD zapeče ampak če ga ugasneš nekje 24-48 ur naj bi efekt popolnoma izginil. Včasih pa tudi ne...

Tako da na svojem TV-ju testiraj. Vrži gor belo sliko s črno številko na sredini in pusti prižgano brez screen saverja kak teden in potem poročaj.

telexdell ::

111111111111 je izjavil:

No, no ni se treba usajat. Kratek pogled na google ti pove sledeče: http://www.techlore.com/article/10099/D...

Da obstaja manjša možnost, da se ti LCD zapeče ampak če ga ugasneš nekje 24-48 ur naj bi efekt popolnoma izginil. Včasih pa tudi ne...

Tako da na svojem TV-ju testiraj. Vrži gor belo sliko s črno številko na sredini in pusti prižgano brez screen saverja kak teden in potem poročaj.

Samo v tem primeru se ti ne vžge črna številka na sredini ampak bela slika okoli nje.

Če torej gledaš film s črnimi robovi zgoraj in spodaj, med njima pa se slika stalno spreminja kot je to pri gledanju filma se ti nič ne zapeče.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

jurko_SLO ::

http://prntscr.com/hy66da

tule sem tik preden se vnese plačilo sredstvo in smo 9.1.2018 in piše jasno da moram pred potekom 1 meseca odjaviti da ne pride do plačila.
Mislim da je vse jasno in razumljivo,še opomili me bodo na mail nekaj dni prej.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Men se zdi, da je OP, po skoraj dveh letih, resil svoj problem. :D
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Netflix (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1189231541 (10337) gregyk
»

Amazon Video Prime postal globalen, na voljo tudi v Sloveniji

Oddelek: Novice / Ostalo
2510242 (6421) harmony
»

Netflix osvojil Slovenijo in svet (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
25593881 (70434) Tr0n
»

Netflix alternativa (filmi na zahtevo) v Sloveniji

Oddelek: Loža
3512915 (5819) zee
»

Kje dobiti kakšen 4k film (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5926566 (23374) Anney

Več podobnih tem