» »

Siol Internet

Siol Internet

Spectra ::

Pozdravljeni, jaz imam samo eno vprašanje.
Doma imamo internet, katerega hitrost je 11/1 mbps, vendar nam na uTorrentu vleče stvari dol z max 130 Kb/s, prav tako pa dela zelo počasi. Zanima me kako je to, ker imajo sosedi enak internet, vendar veliko hitrejše hitrosti downloada (do 1,5Mb)

Nevem kaj je za storit, nadgradnje interneta pa še si ne mislim naročiti, ker nevem ali bi bila razlika.

Lep pozdrav :)

PS. Še slika http://imgur.com/Ede3dvZ
  • spremenil: Spectra ()

harvey ::

1.paket, ki ga imaš na računu, še ni nujno, da imaš tudi dejansko, recimo lahko je na centrali nastavljen napačen profil.
2. orientacijsko preveri na speedtest koliko ti kaže upload in download
3. če se pomembno razlikuje od vrednosti iz paketa je klic na 080 8000 in prijava napake, da tehniki preverijo stanje
4. torrenti niso merilo kakšno linijo/internet imaš :D
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

sodnicaN ::

torenti ti znajo še najbolj realno pokazat hitrost če se gre ze kako popularno zadevo

pa a si na bakru ali optiki?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sodnicaN ()

Spectra ::

Baker, ni optike, je pa mi zelo čudno, saj mi na speed testu pokaže hitrost približno 1/0,7 mbps, kar me glede na to da bi moglo bit 11/1 kar moti :D

LP

Daniel ::

Poglej kakšno sinhronizacijo imaš na modemu. 192.168.1.1 user/user

Aha, sedaj vidim, da je že na sliki. Pa si prepričan, da plačuješ za 11 Mbit? Če ja, kliči na Siol, ker je nekje nastavljena omejitev PPPoE seje na 1 Mbit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

bambam20 ::

preveri na www.speedtest.si

Z 11 Mb/s ne moreš doseči 1.5 MB/s ;)

Doma imate internet izgleda z 1/1 linijo ali pa je kaj narobe s tvojim računalnikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Spectra ::

Klical siol, rekli da imam 11/1, ampak da mi tako počasi vleče ker je ''slaba infrastruktura'', kar ne razumem čisto, ampak tudi če nadgradim na drugi paket nebi bilo sprememb v hitrosti interneta... čudno je tudi to, ker smo 1,9km vstran od baze, ampak kaj moreš.

Hvala vsem za odgovore :)

Daniel ::

Tukaj nekaj ne bo štimalo, namreč če imaš modem sinhroniziran z 11 Mbit ti mora internet delati vsaj z 9, če ne celo 10,5 Mbit. Če je tista slika, ki si ji prilepil zgoraj iz tvojega modema bo treba še enkrat klicat.

Sam sem 1,9 km od centrale pa imam sinhronizacijo 24 Mbit, pa še je malo rezerve, internet pa mi dela z 15 Mbit.

So sploh kaj preverjali, ali so te kar odpravili z odgovorom, da si predaleč?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Spectra ::

Kar hitro je vse skupaj potekalo, pogledali so naslov, ime, rekli da mam internet 11/1, sam sn tudi dal sliko gor, ko sn bil na naslovi onem 192.168.1.1 al kak točno, pa tam isto piše :D tak da ne razumem čisto... bom šel obiskat telekom v naslednjih dneh. Rekli pa so da je pač zastarela infrastruktura, tak da se mogoče na kablovje al pa kaj nanaša, nevem točno :)

Lp

Adrijan0 ::

Tudi, če je to res potem naj ti zaračunavajo tako hitrost, kot jo imaš. Plačuješ 11mbitov del ti pa 1mbit.

Spectra ::

No, tu je sedaj ta razlika ki se opazi (eno je na speed testu, drugo pa na IP naslovu napisano)

http://imgur.com/EP6Y4Z0

http://imgur.com/jTx6xHE

Lp

Daniel ::

Pa si klical na 0801000 in izbral tehnično pomoč? Da nisi morda na 8000 klical.

Moraš povedati, da se ti modem sinhronizira z 11 Mbit, internet pa ti dela zgolj z 1 Mbit. To mora biti neka napaka. Če bi bila težava v infrastrukturi bi se ti modem sinhroniziral z nekaj čez 1100 kbps in ne 11000.

AC_DC ::

Saj mu dela ok glede na speedtest.

Daniel ::

A ne vidiš, da mu speedtest kaže samo malce čez 1 Mbit, sinhronizacijo pa ima 11 Mbps?

Spectra ::

Za primer imamo v Mb v stanovanju hitrost 30/5 oziroma nekaj podobnega na speedtestu pa mi kaze med 28 in 29, vbistvu skoraj enako :)

Bom verjetno sel na telekom en dan :D
Lp

Daniel ::

Tam ne bo nič lažje :-) Sploh ne vem, če odpravljajo napake kar za šaltarjem.

Če nočeš več klicati pa imaš še zmeraj možnost uporabito siolove forume, temo ta tehnično pomoč in tam opisati težavo. Večinoma se odzovejo.

Ribič ::

Spectra je izjavil:

Klical siol, rekli da imam 11/1, ampak da mi tako počasi vleče ker je ''slaba infrastruktura'', kar ne razumem čisto, ampak tudi če nadgradim na drugi paket nebi bilo sprememb v hitrosti interneta... čudno je tudi to, ker smo 1,9km vstran od baze, ampak kaj moreš.

Svoje čase sem tudi sam imel SiOL internet, ki je bil ravnotako počasen. Sem klicaril vse naokoli, tehnično pomoč, telekom in bog ve kaj še vse, pa so se vedno zgovarjali, da je slaba infrastruktura, da je treba modem resetirati, itd. Ko sem jih pa prosil, da napeljejo optiko v moje naselje pa niso želeli nikjer nič slišati. To se je dogajalo več let, potem sem jih pa imel dovolj. Tedaj sem jih v rit nabrcal, odjavil internet in telefon ter preklopil na kabelski internet. Sedaj mi vleče 30/4 brez kakršnih težav.

lp

bambam20 ::

izbris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Daniel ::

Javi potem kako si rešil.

sodnicaN ::

pejt ns chat in od tehnične podpore in se zmeni, načeloma ali dobiš koga sposobnega na linijo ali pa ma koga druzga v blizini in lahko vprasa, pa se samo moraš se pa zavedat neki... baker in optika sta čisto drugi svet, mislim meni je glupo da ni po defaultu 1gbit/1gbit oziroma na sploh škrtarijo z uploadom

Spectra ::

se opravičujem za tako pozno sporočilo, bil sem ziher da sem že odpisal :)
Rešili nismo nič, edino zdaj se polaga hitrejša linija preko telemaha, tako da bomo verjetno preklopili na to :)
Hvala za vse nasvete

LP

BorutK-73 ::

Če imaš možnost kabelske preko coax kabla, prešalti.
Jaz imam 16/1, centrala je bog si ga vedi kje(vsaj 2km stran, če ne več) in imam 99% časa 16/1 hitrost.

Zgodovina sprememb…

ivan01 ::

Če se modem povezuje s (skoraj) 11/1 mbit/s, kot je razvidno s slike, bi ti internetna povezava morala delati vsaj okrog 9-10 mbit/s v DL. Vedeti pa je treba, da si to hitrost modema skupaj delita internet in televizija... Tako da, če so ob testiranju bili prižgani kakšni tv komunikatorji ali siol boxi, bo hitrost posledično nižja. V merilo je treba vzeti, da SD (navaden) kanal pobere linije nekje 3 mbit/s, če se pa gleda HD kanal, ta pa pobere celo 6-7 mbit/s. V tem primeru je odvisno tudi število televizij oz. STB-jev, ki so v času testiranja hitrosti prižgani... Če je več televizij, se vrednosti med seboj seštevajo in posledično toliko manj ostane za internet. Naj se poskusi še hitrost testirati pri izključenih tv komunikatorjih.
Druga pomembna zadeva je ali je povezava med modemom in računalnikom vzpostavljena preko WiFi ali preko kabla. V veliko primerih je preko wifi povezave tudi odvisna oddaljenost računalnika od modema. Po slikah sodeč je tudi videti, da gre za starejši modem Sinope R1, R2 ali R3. Iz izkušenj pri nekaterih od teh pride tudi do okvare wifi vmesnika in je posledično hitrost zelo nizka. Rešitev je zamenjava modema, včasih pa pomaga povrnitev na tovarniške nastavitve (klic na 080 1000), seveda ob predpostavki, da se računalnik povezuje preko wifi.
Če pa se situacija nizke hitrosti dogaja pri povrzavi modema in računalnika preko kabla, potem pa mislim (kot prej zapisano) da je vzrok za nižjo hitrost število trenutnega predvajanja TV streamov (HD ali SD).
Če pa televizije sploh ni naročene in je hitrost tako nizka, potem pa je zagotovo težava v modemu. Rešitev je zamenjava modema.
Upam, da bo kaj pomagalo. Lp.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 ima nov hibridni modem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
38583525 (29289) simnov
»

Visoka hitrost, a nizka

Oddelek: Pomoč in nasveti
233436 (2467) mehh
»

Telekom optika-paket modri (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10728278 (18804) ufek
»

počasnejši internet za polovico

Oddelek: Omrežja in internet
294543 (3302) Veron
»

Siol povečal hitrosti tudi 1mbit uporabnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
528574 (6431) Veron

Več podobnih tem