» »

počasnejši internet za polovico

počasnejši internet za polovico

Vikking ::

Pač zaradi fizičnih omejitev (predaleč centrala), deluje internet z skoraj polovično hitrostjo glede na plačano.

Je možno zahetvati od telekoma zmanjšanje plačila?

podatki:
- plačuje se adsl 1/10
- dejanska hitrost 0,6/5,5

Hayabusa ::

S koliko se ti poveže modem ?

Goran's Blog ::

Pojdi na 192.168.1.1 user user up ime in geslo in poglej koliko je modem sinhroniziran!
Koliko si oddaljen od centrale?

Vikking ::

Podatki so točni. Sicer pa imam še stari modem Callisto.

Goran's Blog ::

Kako točni?
Prekopiraj sem kar ti tam piše.
Če je sinhroniziran modem s hitrostjo katero plačuješ potem najbrš imaš TV tudi zraven vklopljeno katera ti zmanjša hitrost.

simimedi ::

Zdravo,


imam podobno situacijo. Plačujem za 15/768, modem se mi povezuje z max 12Mb. Najbolj žalostno je to, da do nedavnega se mi je z 8, kar niti ni polna hitrost paketa nižje. (povečal sem še preden so zvišali hitrosti interneta in je bil to prej paket 10Mb, zarad povečane stabilnosti pa so mi omejili na 8Mb). Pred dvema mesecema sem jih poklical in jim rekel da ali mi naj povečajo hitrost ali pa znižajo račun - me prestavijo na nižji paket. No malo so povečali, ravno toliko da padem v višjo hitrost in to je to. Žalostno mi je, da par 100m nižje od mene za optiko plačujejo pol manj (20/20) kot jaz. Pa nimam nobenega TV-ja zraven. Zgolj internet in telefonijo, ki pa ne pobere skoraj nič pasovne širine.

LP Simon

Grega_K ::

Vikking je izjavil:

Podatki so točni. Sicer pa imam še stari modem Callisto.

Zagotovo tam ne piše 0,6/5,5.
Lp

ivan01 ::

Kolikor jaz vem, na modem Calisto se sploh ne dá dostopati, da bi lahko preveril maximalno sinhronizacijo.

Vikking ::

Goran's Blog je izjavil:

Kako točni?
Prekopiraj sem kar ti tam piše.
Če je sinhroniziran modem s hitrostjo katero plačuješ potem najbrš imaš TV tudi zraven vklopljeno katera ti zmanjša hitrost.


Bešmunazaj. Kaj sanjaš z sinhronizacijo. Direkt na modem (brez vmesnega ruterja), šiba 0,6/5,5. Nikoli v 5 letih ni delal hitreje. Testirano na vseh mogočih spletnih straneh. Vedno isto.
Sicer takrat ko sem prešel na 1/10 paket bi moral dobiti nov modem ki bi zamenjal callista, pa se tisti modem ni mogel povezati z centralo.
Ni ne TV-ja ne IP-telefonije. Samo ADSL internet 1/10

Lej sem testiral na ntd.arnes.si , po pričakovanjih: 649.0 kb/s in 5,85 Mb/s

Pa še nihče ni odgovoril na vprašanje: Je možno zahtevati od telekoma zmanjšanje plačila?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

BorutK-73 ::

Zato pa imajo pri adsl netu napisane hitrosti "do". npr do 10Mbps DL.
Pokliči na telekom in vprašaj.

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

Ja, vsakič pošlješ reklamacijo, da ne zagotavljajo niti podobne hitrosti, kot je zaračunana. In potem dobiš nazaj kot dobropis.
Po ene devetih mesecih sem se naveličal jajcanja s SiOLOm in menjal na T-2.

Goran's Blog ::

Vikking je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Kako točni?
Prekopiraj sem kar ti tam piše.
Če je sinhroniziran modem s hitrostjo katero plačuješ potem najbrš imaš TV tudi zraven vklopljeno katera ti zmanjša hitrost.


Bešmunazaj. Kaj sanjaš z sinhronizacijo. Direkt na modem (brez vmesnega ruterja), šiba 0,6/5,5. Nikoli v 5 letih ni delal hitreje. Testirano na vseh mogočih spletnih straneh. Vedno isto.
Sicer takrat ko sem prešel na 1/10 paket bi moral dobiti nov modem ki bi zamenjal callista, pa se tisti modem ni mogel povezati z centralo.
Ni ne TV-ja ne IP-telefonije. Samo ADSL internet 1/10

Lej sem testiral na ntd.arnes.si , po pričakovanjih: 649.0 kb/s in 5,85 Mb/s

Pa še nihče ni odgovoril na vprašanje: Je možno zahtevati od telekoma zmanjšanje plačila?



Glede na to, da jim piše do 10Mb ali do 15Mb ne bo nič ;)
Drgači jim pa piši ne vem kje je problem, da tukaj sprašuješ?
Najbolj hitro boš rešil da greš:
http://www.siol.net/pomoc_in_podpora.as...
Spodaj desno...spletna pomoČ;)

...:TOMI:... ::

Pri amisu se izgovarjajo na besedo "do". Ni isto, če imaš "dinamično" hitrost ali "odprto" hitrost.

Po domače: brez besede "do" si upravičen do zmanjšanja računa, če je pa ta beseda napisana pa nisi, saj ti zagotavljajo minimalno hitrost, ki pa je se mi zdi najmanj 1 Mbit (poglej pogodbo, splošne pogoje...).
Tomi

Malajlo ::

A to je najmanjši paket pri teh šalabajzkih?

denabiker ::

enak problem imamo pri Amisu. 1400m od centrale, hitrost nekje med 5-6Mbps, plačujemo 10Mbps. Klical, tečnaril in ne šmirglajo 5%. Seveda je ta hitrost brez vklopljene televizije. Ne razumem kako nekateri sosedje imajo pri Siolu večjo hitrost. Telekom je že dvakrat pregledal ožičenje, naša instalacija je BP, pri Amisu pa pravijo, da več ne gre.

hmm23 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Pri amisu se izgovarjajo na besedo "do". Ni isto, če imaš "dinamično" hitrost ali "odprto" hitrost.

Po domače: brez besede "do" si upravičen do zmanjšanja računa, če je pa ta beseda napisana pa nisi, saj ti zagotavljajo minimalno hitrost, ki pa je se mi zdi najmanj 1 Mbit (poglej pogodbo, splošne pogoje...).


Jaz imam pri Amisu napisano v pogodbi do 15 Mbit, dela pa mi 1 Mbit (speedtest), torej ni/sem upravičen do zmanjšanja računa?

Vragec_sc ::

Gomez9: vsekakor! Preberi si dokument Samoregulacijski kodeks ki so ga podpisali vsi operaterji.
Pokliči na Amis in povprašaj koliko imaš minimalno hitrost za tvoj paket (ponavadi je to 50% ampak nisem 100% prepričan) in če ti linija pade pod to hitrost in je Amis ni sposoben "popravit" si opravičen!

BorutK-73 ::

hmm23 je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Pri amisu se izgovarjajo na besedo "do". Ni isto, če imaš "dinamično" hitrost ali "odprto" hitrost.

Po domače: brez besede "do" si upravičen do zmanjšanja računa, če je pa ta beseda napisana pa nisi, saj ti zagotavljajo minimalno hitrost, ki pa je se mi zdi najmanj 1 Mbit (poglej pogodbo, splošne pogoje...).


Jaz imam pri Amisu napisano v pogodbi do 15 Mbit, dela pa mi 1 Mbit (speedtest), torej ni/sem upravičen do zmanjšanja računa?

Da ne mešaš bite in Byte (v microtorrentu kaže hitrost v bajtih (8 bitov)

hmm23 ::

Tako pokaže speedtest:

tor2 ::

Jej, tole je 1/0.2 mbit povezava.

Daj se priklopi na modem in poglej stanje povezave (line attenuation, sn margin), najboljše če daš screen.

hmm23 ::

Kje pa dobim te info?

Meni ob priklopu na modem (192... na netu) piše to:

Service Configuration

This section contains information regarding the service configuration currently applying to your Thomson Gateway.

Service Name: ...

tor2 ::

http://setuprouter.com/router/thomson/t...
pod Broadband Connection/dsl connection boš našel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tor2 ()

hmm23 ::

DSL Connection

Link Information

Uptime: 1 day, 15:23:12
DSL Type: G.992.1 annex B
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 608 / 4.896
Data Transferred (Sent/Received) [MB/GB]: 74,33 / 47,94

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hmm23 ()

Veron ::

Imaš verjetno 1 TV še, kateri požre dobre 3M, zato ti ostane 1M. Povsem normalno. (če drži, da imaš še TV prižgan)

hmm23 ::

Sem izklopil TV komunikator iz elektrike pred testom

tor2 ::

Gomez9
Zgoraj nekje klikni na "details".

Iz tega je videti, da se modem poveže z 4.7 mbit download in 0.59 mbit za upload.

Imaš vmes še kakšen router ? Si povezan preko kabla ali wifi ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tor2 ()

hmm23 ::

UTP kabel, nimam opcije "details", to so vse možnosti:

Home
Thomson Gateway
Broadband Connection
DSL Connection
Internet Services
Toolbox
Home Network
Help

Home > Broadband Connection > Internet Services > Internet Overview
Internet Connection OK
Internet

Connection Information

Uptime: 2 days, 6:01:26
Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]: 62,57 / 610,23
Username:
Password:
Remember Password: Yes
IP Address: 92.3...
Primary DNS: 212.18.32.10
Secondary DNS: 212.18.32.12

Thomson Gateway
Broadband Connection
DSL Connection
Internet Services
Toolbox
Home Network
Help

Home > Broadband Connection > DSL Connection Overview | Details
Physical Connectivity OK
DSL Connection

Link Information

Uptime: 1 day, 15:36:42
DSL Type: G.992.1 annex B
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 608 / 4.896
Data Transferred (Sent/Received) [MB/GB]: 75,42 / 47,95
Pick a task...
See information about my broadband connection(s)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hmm23 ()

Veron ::

Torej ko imaš ugasnjen TV, bi ti moral internet dela nekje 4M/0.5M. Glede na to, da ti dela točno 1M/0.2M, so zelo verjetno pozabili popraviti internet profil na "do 15M" ali pa imajo kak čuden QOS, ki "rezervira" promet na TV. Ne poznam Amiša, bolj natančno poznam Telekomove storitve, ki delujejo sicer zelo podobno ali celo enako.
Kliči Amiš.

tor2 ::

Qos dela samo če je tv prižgan.

Veron ::

Ravno zato sem napisal "čuden qos"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 xDSL (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Omrežja in internet
1293159621 (11488) kixs
»

Telefonski kabel na meter.

Oddelek: Omrežja in internet
395994 (4824) MadMax
»

internet - padec hitrosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
544467 (3916) hojnikb
»

Problem s hitrostjo povezave - AMIS

Oddelek: Omrežja in internet
61031 (964) zelodko
»

Znižanje stroškov ADSLja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7310696 (9398) Lonsarg

Več podobnih tem