» »

Digitalna kabelska televizija - vprašanje

Digitalna kabelska televizija - vprašanje

Ribič ::

Živjo.

Imam eno vprašanje glede zasebnosti današnjih flat screen LCD televizij. Na primer, če sem naročnik kableske televizije, kot je Telemach in imam na dom napeljan koaksialni kabel, ki ga iz vtičnice na steni potem priklopim na enega izmed takšnih ploščatih TV-jev (Panasonic, LG, Phillips, Samsung, itd). Na kablu so na voljo radijo postaje, stari analogni TV kanali in na koncu še digitalni TV kanali. Zanima me pa kako se obnaša televizija v primeru spremljanja digitalnih (in ostalih) postaj - ali ima televizija vgrajen samo sprejemnik teh kanalov (se pravi, da lahko samo "posluša" kaj se dogaja na kablu in demodulira signale v sliko in zvok) oz. ali ima vgrajen tudi oddajnik (se pravi, da lahko preko kabla komunicira z drugimi napravami npr. s kabelskim operaterjem).

Torej na kratko: Ali je za gledanje digitalnih TV postaj na flat-screen TV-jih potrebna enosmerna ali obojesmerna komunikacija preko koaksialca?

Hvala,
lp

dj_uro ::

OK, mal ovinkariš in po nepotrebnem zapletaš; pa vendar

Da, tudi ''ploščat'' TV komunicira s kabelskim operaterjem
vw-klub.si

Blazz ::

obojesmerna

Mavrik ::

Ehm, DVB-C (digitalna kabelska) je enosmerno oddajanje (ki včasih rabi dekodirno kartico). Tako da če spremljaš DVB-C preko koaksialca potem tvoja televizija kanale samo sprejema. Če pa uporabljaš Telemachov ali katerikoli STB pa ta tudi dela ločene zahtevke do njih (dvosmerno), samo to ni del standarda.

Če je tvoja kabelska po katerem drugem standardu (malo verjetno) potem je lahko jasno razlika.

dj_uro je izjavil:

OK, mal ovinkariš in po nepotrebnem zapletaš; pa vendar

Da, tudi ''ploščat'' TV komunicira s kabelskim operaterjem


Na kakšen način pa?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

dj_uro ::

Pojma nimam, ker se nisem poglabljal v detajle... ko po sem imel kaksen problem z telemachom, je sogovornik na drugi strani prakticno vse vedel, ko sva nekaj stimala na mojem tvju.. da se posodablja, da nekaj prejema, da nekaj oddaja, da ni posodobljen ipd...
vw-klub.si

Mavrik ::

Televizija ali njihov STB?
The truth is rarely pure and never simple.

dj_uro ::

Tv
vw-klub.si

BigHugo ::

dj_uro je izjavil:

Pojma nimam, ker se nisem poglabljal v detajle... ko po sem imel kaksen problem z telemachom, je sogovornik na drugi strani prakticno vse vedel, ko sva nekaj stimala na mojem tvju.. da se posodablja, da nekaj prejema, da nekaj oddaja, da ni posodobljen ipd...


Kako te je ta študent nategnil. Sicer nisi prvi, tudi meni je nekoč rekel, da vidi moj modem, da so vsi parametri ok, in da bi net moral delati, isto sosedom. Ko sem ga vprašal, kako to on vidi, mi je težil o zapleteni tehniki itd., da jaz tega itak ne bom razumel. Na koncu sem zahteval opravičilo, ker me je imel za osla, saj v tistem trenutku modem sploh ni bil priključen v omrežje in napajanje. Po pošti sem dobil pisno opravičilo pa še zmanjšanje položnice za tekoči mesec.
Toliko o Telemachu. Časi dobre Triere oz. še prej KKS Rotovž v Mariboru ter njihovega suporta so žal že preteklost. Globalizacija je pač naredila svoje. Samo še čakam, da bo Telemach suport preselili kam v Indijo, Pakistan ali podobne države. Ta čas se žal hitro približuje.
LP BigHugo

Spajky ::

Kar ni analogno, lahko ponudnik spremlja! Tako v vsakem trenutku lahko vedo, koliko "TV-jev" spremlja določen program in lahko delajo analize na njihovih serverjih ter statistiko ter jo prodajajo oglaševalcem >:D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

mat xxl ::

Ja ni povsem s trte izvito, ljudje imajo na kablu vse od telefona, do neta in tv- ja in ja Telemach ti zraven modema priloži še router in ovce ga sprejmejo ali pa celo še huje modem z routerjem v eni napravi. In ja posledica vse vedo , kaj je na routerju, in če je na router priklopljen laptop ali tv vedo vse model .......

To je edino, kar vedo, no lahko tudi podatke prestrezajo in brskajo po vaših mašinah, čeprav to ne delajo.

Torej obvezno kupite svoj router, ki bo pod samo vašim nadzorom, potem je največ kar vam še povedo, kateri router imate, pol se pa konča, pa še to se, da routerju povedati, da se predstavlja z drugo firmo in modelom, potem vam oni povedo, da imate napačen router. Tudi OK, ker so prav tabele, kako iti čez kak tip čez fw....

Torej naprej sama TV, ki ni na net povezana komunicira samo v eni smeri sprejema, ja in če imaš ti 5 odkodirnih kartic ali pa samo eno oni ne morejo vedeti. BTW obstajajo sistemi, ki ti eno odkodirno kartico v enem objektu razdelijo med do 9 tv jev oziroma naprav, ne , da bi oni to lahko ugotovili, samo to te ne zanima, kot vidim.

Spajky je izjavil:

Kar ni analogno, lahko ponudnik spremlja! Tako v vsakem trenutku lahko vedo, koliko "TV-jev" spremlja določen program in lahko delajo analize na njihovih serverjih ter statistiko ter jo prodajajo oglaševalcem >:D


Sploh niti približno ne drži !!! Vsaj za Telemach sistem z CI karticami NE !

Drži pa za TV preko IP ja, skratka Siol varianta, T2 varianta povsod , kjer rabite njihov sprejemnik za gledanje TV in ne kanalnik TV ja, tam pa to gre z strani operaterja. Pa še tam se da to zaobiti in z pomočjo kompa spremljati program na več tv jih ne da bi oni vedeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

SeMiNeSanja ::

BigHugo je izjavil:

Sicer nisi prvi, tudi meni je nekoč rekel, da vidi moj modem, da so vsi parametri ok, in da bi net moral delati, isto sosedom. Ko sem ga vprašal, kako to on vidi, mi je težil o zapleteni tehniki itd., da jaz tega itak ne bom razumel. Na koncu sem zahteval opravičilo, ker me je imel za osla, saj v tistem trenutku modem sploh ni bil priključen v omrežje in napajanje. Po pošti sem dobil pisno opravičilo pa še zmanjšanje položnice za tekoči mesec.

Ta je pa dobra. Kje najdejo take študente?!?

Mavrik ::

Spajky je izjavil:

Kar ni analogno, lahko ponudnik spremlja! Tako v vsakem trenutku lahko vedo, koliko "TV-jev" spremlja določen program in lahko delajo analize na njihovih serverjih ter statistiko ter jo prodajajo oglaševalcem >:D


IPTV ja. Telemachov STB ja. Če na TV priklopiš koaksialni kabel in vtakneš CI kartico ne.
The truth is rarely pure and never simple.

Ribič ::

Čakajte malo, sedaj je tule toliko odgovorov, da ne vem več koga poslušati.

Mene zanima le navadna TV naprava in ne šara ter roba, kot so razne kište, modemi, IPTV škatle in druga oprema, ki jo dobimo zraven nekega paketa s strani kabelskega ponudnika. Iz vtičnice na zadnji strani "pametnega" ploščatega TV-ja gre pač nek koaksialni kabel v vtičnico na steni ali pa v kako drugo napravo, kot je npr. STB. Zanima me ali omenjeni TV ob kakršnem koli času "komunicira" (se pravi, da poleg sprejema tudi oddaja podatke nazaj preko koaksialca) oz. ali gre samo za sprejem signala, ki pride po kablu bodisi od operaterja ali pa od kakšnega STB-ja.

Hvala, lp.

mat xxl ::

ne ne in še tretjič NE KOMUNICIRA NIČ NAZAJ, RAZEN ČE JE SMART TV IN IMAŠ VKLOPLJENEGA ŠE V NET OMREŽJE !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833435893 (75421) zavajon
»

2 televizorja en izvor

Oddelek: Zvok in slika
101324 (830) PacificBlue
»

telemach (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9317914 (7354) RC37
»

Telemach kabelski internet

Oddelek: Omrežja in internet
298875 (7580) BorutK-73
»

Digitalna TV

Oddelek: Zvok in slika
122749 (2299) Alexius Heristalski

Več podobnih tem