» »

Mac vs PC

Mac vs PC

Koci ::

Kateri sistemi so po vašem boljši - Mac-i ali PC-ji?:\
Panta rei!!
  • spremenil: Koci ()

Tjulenj ::

maci so velik lepsi, sam skoda k so tolk dragi. drugace se neb nikol branil kaksnega cube-a na mizi :D sevede bi mel se zravn eno ornk predelano pc kisto sam useen... za po netu letat pa ksno delo bi biu pa mac



definitivno bi pa posedoval (ce bi mi finance dopuscale) vsaj od mac-a lcd monitor... tok lepe slike z vseh moznih kotov gledanja prej se nism vidu

Huey P ::

Če bi mel denar bi kupil Atlhona, če pa bi bil npr.: v ZDA pa definitivno Maca.
..::DOOM III: The Legacy::..

wishmaster ::

MACI SO 100000000000 KRAT BOLJŠI KOT PC-JI,KER SO HITREJŠI V VSEH APLIKACIJAH.(TEHNIČNEM RISANJU,STISKANJU MP3-JEV).PROBLEM JE LE V TEM KER A MAC-U NE DELAJO WINDOWSI.

Huey P ::

Mislim, da so v Macu Motorolini procesorji, ki so dosti boljši od Celeronov. Za Durone pa ne vem. Zato v Macu ne najdete 1000 MHz procesor, ker so že npr. 700 MHz tako dobri, da se lahko kosajo z 1000 MHz. Samo misli da je tako, ker sem nekje bral.
..::DOOM III: The Legacy::..

Koci ::

Ja, res težko vidiš Maca z več koz 500 MHz

andrej ::

to je eno izmed vprasanj na katerega ni odgovora. to je isto kot, da bi enega linuxasa in winsasa vprasal kateri sistem je boljsei ...8-O
Dejstvo je, da je vsak dober na svojem "podrocju". dejstvo pa je tudi, da so mac-i pri nas manj razsirjeno kot recimo v zda, so pa tudi drazji. Prednost PC-jev za vecino uporabnikov je predvsem v velikem stevilu opreme. Mac je pac applov, za PC pa lahko dobis nov hardver kjerkoli...

kr3dn ::

drgac obstaja ena firma ki prodaja navite mace na ~1GHz, pa zdej majo se dvo-procesorskega, G4 seveda. kar se pa tice zmogljivosti so pa boljsi od pcjev, sej ma vsaka resna firma k se ukvarja z obdelavo grafike, muske al pa videa vsaj enga maca, pa tut Mayo so zdej (al pa jo bodo) portal na mace.

kr3dn

zetko ::

Čist odvisen je kako gledaš, za navadnega igračarja je pc zakon, za enga pro oblikovalca pa mac :D

Mayo pa mislm da so že portal na mace
Living it another way.....

kuntek ::

Imaš čisto prav. Pravi profesionalni oblikovalci (slike, DTP, video...) skoraj vsi uporabljajo Mace in prisegajo samo na njih. Drugače pa je za domačo uporabo samo PC.

matic ::

Definitivno ni res da majo vecinoma vsi oblikovalci mace!! To je 1x1! Vecinoma majo to samo obikovalci, k majo dost dnarja in to zato ker so nekako ze dolgo v tem poslu in sploh vcas ga ni blo cez maca! Danes je drugace. PC se je ze dost priblizal macu in veliko je novih oblikovalcev/designerjev, ki pa nimajo vsi dnarja za mace!! In tudi v vsem ni mac najbolsi! Res je da je aplikacijsko mac mocen, pri obdelavi ogromnih slik, revij, prospektov, ce pa govorimo o manjsih stvareh pa pc povsem zadoscuje.. se zlsti ce pogledamo npr. wed design kjer so bitne slike 1:1 in pixel je pixel.. in skoraj nikoli nimamo vecje slike od 1024*786, vedno je treba gledat najslabse userje in to so recimo 800*600, ce ne celo 640*480! 50% jih ma se vedno res 800*600 in treba se je njim prilagajat. Drugace pa tudi za obdelavo neke revije je zmozen pc.. slaba lastnost je tudi pri macu da tudi software ni tako obsezen.. res je da je adobe ps nekako delan za maca, kolk je pa se drugih graf. programov, studiov, ki jih za maca ni in spet kasne so njihove cene? Kok je pa cena adoba photoshopa? ..da glava pece!! :\ Tko da mac ni lih vec mac.. Vcasih ce si bil oblikovalec brez maca nisi bil oblikovalec.. Danes pa je v graf. studio nekako tako: kar nekaj pc postaj, 2,3 maci, kksn silicon, server pa tut kr kksn pc z win2k al pa linuxom. Samo z macom se tut neda dost narest vec danes. :)

Ok.. sem se pa sklobasal! Mater sem dolgocasen.. |O

Huey P ::

Se le delno strinjam z maticom. Kajti motorolini G-4 procesorji so tako dobri v primerjavi z PCji, da so daleč pred PCji. Hladilnika za G-4 sploh ne rabiš, ker se procesor tako malo graje, da ni problem, če nimaš sploh venta v ohišju ali na procesurju.

In, če smo že pri dobrih stvareh naj omenim obliko Macov ---- 1A. Oblika je izven zemeljska. Si videl G-4 CUBE. Če to ni najlepši računalnik potem je braz dvoma iMac...

Sicer pa, ker pri nas niso tako razširjeni in, ker ni v SLO polno programov napisanih za Mac, raje posežemo po Athlonih, Duronih, Pentiumih, Celeronih in jih španamo kolko gre in kupujemo najdražje in največja hladilnike za procesorje...
..::DOOM III: The Legacy::..

andrej ::

mac-i so zelo estetski - se posebej cube, njegovi zvocniki in 21 LCD. Problem pa je uporabnost za vecino uporabnikov... pa ne smemo pozabit na ceno, ki je previsoka...

whatson ::

kolko je pa razlika v ceni (povprecnega) Maca v Sloveniji in v ZDA?

matic ::

RAZLIKA V CENI: cca 2:1 (za maca seveda).. ce gledamo nekako receno isto hitrost (pir izvajanju aplikacij ne pri procesorskih hitrostih)
OBLIKA: ja res je da do lepo oblikovani, samo to je samo se dodatek, ki ga dodi ceni! Poleg tega pa se dobi tudi ohisja za PCje! Res pa je da ne ravno pri nas! In ohisja so "alll made in taiwan" in zaradi tega vecinoma taka "pusta" oblika.. problem je bolj ponavadi potem, ko imas lepo ohisje, tipkovnici, misko, floppy.. ne dobis cd.rom ki pase notr in pa monitorja! :) tko da.. shit.. ce pa mas cajt pa vzames plexi, zago in se spravis delat sam :P Ce mas cajt seveda in voljo! Pa ne obupat..
HITROST: Ja to pa je res.. da je mac hitresji dokaj od pcjev, ceprov ma dost pocasnejsi procesor.. to pa naredi kontrola na HW, sej kokr vem je tam, nekako da moras imet licenco da lahko delas HW za maca.. pri pcju se pa vsak japonc sprav kej delat.. je pa zato tok bl cheap!! In se bols.. tok vec stvari dobis za pcja in pa tok vec izbere! :D

matic ::

aja.. ups.. 0:)
V slo pa v usa.. mal sem narobe zastopu.. to pa pojma nimam! ;(

nemesis ::

Mislim, da imate napacne predstave o uporabi MACov v ZDA...
Pred letom dni sem se pogovarjal z nekim daljnim sorodnikom, ki ima v Ameriki podjetje za grafični dizajn... Jst sem ga seveda takoj napadel kolk so fajn, da majo sam MACe in ce poznajo tud ksn PC! Model se mi je nekaj casa smejal pol pa povedal kako je v resnici v ZDA z MACi...
Stvar je taka, stoji pa takole:
PC-ji tudi v Ameriki prevladujejo in so prevladovali... "Jabolček" se je zato spustil v propagando in vsem solam sirom po Ameriki poklonil zastonj racunalnike (po principu: mladi se naucijo delat z MACi in kot starejsi jih bojo se naprej uporabljali...). Kampanja pa je bila po njegovih besedah le na pol uspešna. Maci so se uveljavili predvsem v razlicnih institucijah (sole, nekatera podjetja...). PC-ji pa se vedno prevladujejo v domacem okolju, predvsem zaradi bogate multimedijske podpore, ki - roko na srce - primankuje vsem operacijskim sistemom, razen WINsov...

lp,
nemesis

wwwampy ::

No, glede na to, da je bil zadnji odgovor leta 2001, me zanima, kako so kaj MAC-i danes. Sam se nekako zelo navdušujem nad njimi, zanima pa me mnenje kakšnega, ki je prej uporabljal PC in je presedlal na MAC-a, ali pa obratno seveda.

Lp, wwwampy

Matek ::

Če nisi vešč računalnikov in se ti Windowsi pogosto sesuvajo, potem ti bo OS X vsekakor všeč. Če pa rad nastavljaš stvari po svoje in veš, kaj delaš, pa boš razočaran. Takšne so moje izkušnje (Windows -> OS X), najbrž bom šel nazaj na ne-Apple mašino, ko mi MacBook crkne.

Nikakor pa ne nasedaj marketingu - tako kot vsak drug hardver in softver imajo tudi Apple PC-ji in OS X določene prednosti in slabosti, niso tako božje darilo z neba, kot bi nekateri radi prikazali.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

matichy ::

MACI SO 100000000000 KRAT BOLJŠI KOT PC-JI,KER SO HITREJŠI V VSEH APLIKACIJAH.(TEHNIČNEM RISANJU,STISKANJU MP3-JEV).PROBLEM JE LE V TEM KER A MAC-U NE DELAJO WINDOWSI.

Tudi na macih delajo windowsi!

Tim Burton ::

Ja samo leta 2001 niso. :D

Invictus ::

MACI SO 100000000000 KRAT BOLJŠI KOT PC-JI,KER SO HITREJŠI V VSEH APLIKACIJAH.(TEHNIČNEM RISANJU,STISKANJU MP3-JEV).PROBLEM JE LE V TEM KER A MAC-U NE DELAJO WINDOWSI.

Tudi na macih delajo windowsi!


Poglej malo datum prvega posta ...

matichy ::

Aja heeeh
Poj pa vredu!

cewapcic ::

jst mislm, da niso vredni svojga dnarja
saj mene je macbook razočaral

huelz ::

Eh, za resno delo al za igrackanje?
Sam nimam problemov ne z enimi ne drugimi, res pa je, da na 8-jedrnem proju kodiranje videa leti :D
Samo zaradi finalcuta bom na obstojeci komp dal osx, da vidim kako se obnese zadeva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IBM: Dolgoročno je Mac cenejši od Windows (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
21253897 (45709) Mato989
»

Apple predstavil Mac Pro (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
12612767 (8763) opeter
»

Leopard proti Visti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20516531 (12259) opeter
»

Mac brez ekrana in pod 500$? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
23417354 (12042) accom
»

Apple zastopnik za SLO? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
747193 (6523) Gandalfar

Več podobnih tem