» »

ADSL!

ADSL!

WarMaker ::

Kako čem povezat ADSL omrežje po celi hiši???

Jaz sem mislil, da bi preko routerja ali switcha povezal še ostale računalnike!

[tale temati bo ziher v pomoč.Drugač pa malo pozorno poglej v kerem oddelku sprašuješ;) ]
  • premaknil: boštjan ()

sh4rk ::

ja poba ti si sam hub nabav pa bos vse na izi povezu tko k sm jst :) am pa dostop do interneta majo lahko samo 4 ludje :( vem kako gre ta shit k mam lanpartiye pr seb v garazi =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sh4rk ()

Red_Mamba ::

jst sem naročil ADSL in je bil pred parimi tdevi pri meni uslužbenec telekoma da sva uredila s papirji. Pa sem ga na koncu vprašal če je še potem dovoljeno da je več računalnikov na en priključek, ker bi rad še bratov c. povezal. Pa mi je rekel da je lahko tudi 100 c. na en ADSL če so le vsi c. na isti lokaciji. In da so cele učilnice na en priključek vezane. Kjer je pa tiher vsaj ene 10 -15 c.

Matek ::

Ja zakaj bi pa blo prepovedano? Sej jim ti nič več ne pobereš, nič nimajo škode, mogoče je edino več časa izkoriščeno.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Packač ::

Ja sam če vas bo ful povezanih - pa usak downloadov neki bote hmal se tepel. - njbol da downloadaš ko greš spat.

kunigas ::

Kar se povezav tiče bi jaz rekel, da si predstavljam, tako da se lahko največ štirje ADSL modemi z istim uporabnišikim imenom priključijo na internet ... na vsakega od teh modemov pa preko routerjev, hubov in podobnih komponent pirključiš tudi do 255 PC-jev.

Naj me kdo popravi, če je moja domneva napačna.

Kunigas
Pax!

Quod scripsi, scripsi.

Fury ::

ne, ADSL modem lahko povezes na hub/switch in na le-tega priklopis 4 compe... tem bo modem dodelil notranje IPje in vsak posebej se bo lahko povezal na net kot da bi bil sam na modemu... lahko pa priklopis modem na router in pol tok compov kokr lahko internih IPjev..

bosstjann ::

Tvoja domneva je napačna.

Preko enga modema (in huba, sviča) se lahko priklučijo 4 je uporabniki direkt (če imajo dinamičen ip)
v primeru statičnega ipja pa samo eden.

Koliko se jih lahko prikluči preko routerja je odvisno predvsem od le tega.

Zgodovina sprememb…

WarMaker ::

Ma jaz bom imel Statični IP! Zdej me samo zanima, če se mi splača kupit ADSL router! Gor bi povezal 3 PC-je! Se da?

bosstjann ::

Če hočeš da bodo vsi na netu hkrati ga moreš ali pa imeti strežnik ki bo vedno prižgan.

Router je zate kar dobra rešitev.

WarMaker ::

Ja! En računalnik bo vedno prižgan, samo problem je v tem, da ADSL modem gre preko omrežne , tako, da bi mogel server imet dve omrežni?! Vsaj tako mislim jaz!

bosstjann ::

ne bo poterbno ti rabiš samo hub ali svič potem vsaj 4 porten

WarMaker ::

In kako potem vse skupaj dela??

Mi lahko razložiš, kaj bom moral potem naknadno štimat (ipje,...)

bosstjann ::

Ko ti priklopjo adsl moreš povezat adsl modem z svičam v wlan port(navaden kabel, če svič nima wlan porta pa cross over kabel v kater koli port) povežeš še vse ostale rač v svič server nastaviš ip:192.168.0.1 Postaviš apačija in firewall. Za povezovanje drugih računalnikov v internet pa zavisi od OS če imaš winxp server imaš članek na slo-techu če je linux pa je povno tem na to tematiko.

ali3n ::

Deljenje internetne povezave
v članku so skice, kako povezat domači lan in vsa navodila okol nastavitev IPjev.. prijetno branje
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548597 (788) Lonsarg
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384754 (4273) SasoS
»

Pomoc pri povezavi na internet!

Oddelek: Omrežja in internet
211518 (1312) Zm3-D3n
»

Najcenejše domače omrežje

Oddelek: Pomoč in nasveti
281654 (1236) Senitel
»

Siol ADSL router in 2 IP naslova - je to mogoce?

Oddelek: Strojna oprema
254458 (4008) BBB

Več podobnih tem