» »

Najcenejše domače omrežje

Najcenejše domače omrežje

sugar GRL ::

Kljub uporabi funkcije "iskanje" nisem našla pravega odgovora za moj problem, ki je sledeč.

Doma bi rada povezala 2 računalnika med seboj, tako da bi na obeh deloval internet. ADSL imam na 1 comp-u... Prosim pomagajte mi izbrati najcenejšo in najpreprostejšo rešitev... Slišala sem za router-je, sam se mi zdi to zelo zakomplicirana zadeva (odpiranje portov, firewall...). Kaj pa switch al hub? Pogoj je samo to, da bi comp1 in comp2 med seboj delovala ločeno (net povezava), tudi ko bi bil eden ugasnjen.

Vnaprej hvala za pomoč...

nicjasno ::

V tem primeru prides najceneje skozi, ce kupis hub.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

bmandelj ::

najceneje hub
ampak potem mora imeti vsak comp instaliranega klienta za povezavo, mislim da je router boljsi in bolj eleganten, vse kar rabis je ta v konfiguracijo ki se izvede prek spletnega vmesnika vpises username in password za dostop do siola.
port forwarding je pa potreben samo ce ti doma na kompu deluje kaksen server in pa za p2p programe kjer morajo klienti iz neta dostopat do tvojga kompa.

sploh pa je konfiguracija routerjev idioten ziher zadeva (ce znam jaz zna vsak :D )

LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

cryptozaver ::

Mislm... to temo smo pa u zadnjih dveh tednih ze tolkokrat obdelal... no ampak ker si sugar >:D na kratko povzemam. Pozabi HUB odloci se za SWITCH. Nalozi ADSL klienta (PPPoE) na oba pc-a in bolj redno beri slo-tech.

Phoebus ::

Sugar, ne poslušaj fantov, ki ne ločijo med switchom, hubom in routerjem.

Kako bosta pa oba računalnika istočasno komunicirala z modemom???!?!?!? no go tele vaše ideje.

Sama si si prav odgovorila z routerjem. Zaqdeva pa ni komplicirana. Greš in kupiš ADSL router (15 jurjou), povežeš na oba računalnika (2 mrežni če še nimata, 4 jurje obe) in odpreš navodila od routerja kjer ti piše naslov (npr. 192.168.169.1). Greš v ie in ukucaš ta naslov. Rečeš "imam ADSL, moj username je ta, password ta" in imaš zadevo narejeno.

Sicer pa:

HUB- razdelilec (kar pride na en vhod gre na vse izhode)
SWITCH, SWITCHING HUB- (stikalo, pameten razdelilec- si "zapomneta" kje je kak računalnik in pošljeta na prav računalnik - in ne na vse)
ROUTER - naprava, namenjena povezavi dveh subnetov. V našem primeru se bo povezal ADSL z domačim omrežjem.

Naučite se izraze!

Torej najcenejša varjanta pa je (ampak pri tem more bit računalnik A prižgan da dela na računalniku B) da ima računalnik A 2 mrežni, druga je povezana na računalnik B, prva pa na modem. V WinXP rečeš "share internet connection".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phoebus ()

sugar GRL ::

Joj, sej verjamem da je že pisalo... Vseeno hvala Vam za pomoč...

bmandelj:z router-ji imam tko slabe iskušnje... Doma imam DI-604 pa mi tko nagaja, da to ni res. Izpolnem vse, kar zahteva čarovnik za povezavo in tko kot si tudi ti napisal... Sam povezava je tko slaba, da je za zjokat. Pa res ne vem zakaj??
Seveda se tudi mule ne premakne nikamor... Pa sem odprla port 4662 (virtual servers), tko kot piše...

Pol je še res najboljš Switch imeti, sklepam... Tu ni teh portov, al so tudi? :) Upam, da ne

cryptozaver ::

Sugar, ne poslušaj fantov, ki ne ločijo med switchom, hubom in routerjem 8-O kmljshfd??? Mogoce bos pa danes nekaj novega zvedu Phoebus. Preko Switcha ki ga konektas na ADSL modem lahko istocasno napajas do 4 PC-e z dostopom do interneta. Suggy "samo ti slusaj starije i iskusnije" :) Torej ko opravis s tako povezavo potem z vsakim PC-om neovisno lepo dostopas do neta.

matter ::

Najcenejš je da maš ICS(Internet connection sharing) pa v vsakem compou 1 mrežno. Ampak tle zanjo bit problemi ker kdaj ne dela ok je pa najcenejš.

Nekoliko dražje je če maš ravn tko vsak komp 1 morežno pa povezana na swith ali hub, nanj pa je povezan tut ADSL "modem." Tle se poveže vsak na internet zase, ima svoj IP naslov in ni treba nobenih portov odpirat ... Enako je kot če maš 1 komp. Pač vsak zase se poveže

Najdražje je če maš router, ampak za 2 kompa in pri dinamičnem IPju je to TOTALNA BEDARIJA! Metanje stran denarja za 2 kompa. Router pride prov če maš ene 5+ računalnikov ker ne more vsak dobit svoj IP ali pa če maš fiksni IP. Siol ma pomoje 4 max dinamične IPje.

Vzem kak rabljen switch pa bo (www.bolha.com, slo tech mali oglasi).
Če pa že maš router pa lahk tut to pokapiraš, al pa ga prodaš :) Sej ni nč kompliciranga. Manual pa je :)

cryptozaver ::

Klik na tale post ti bo dal vse odgovore. Pa tudi kaksna slikca se bo nasla. Nalasc za zacetnike.

sugar GRL ::

mmm... Sami prijazni fantje... :) Res vsem hvala za pomoč!

Ja, veliko ste mi pomagali... Verjetno bom šla kr po en switch, pa je.
Glede routerja pa... Kdo ve zakaj mi dela tako zelo počasi? Ko sem imela vse skupaj priklopljeno nanj mi povezava na net-u (ne na muli) ni prešla meje 10KB/s.

cryptozaver ::

Premalo poznamo tvoj problem... bos mogla kar nekoga povabit v svoje bivalisce 8-) . No OK vsaj lubcka pa si zaenktrat vseeno zasluzimo a-ne?

sugar GRL ::

;) lubčka si pa res zaslužš ;)

sugar GRL ::

TKo... Zdej sem kupila switch in stvar dela 100km/h! Zdej imam pa samo še tole vprašanje. Ali obstaja kakšen program s katerim odpiraš oz. zapiraš "pipco" računalnikom? Torej, da določiš pasovno širino povezave vsakemu posebej?

[SkA] ::

Če maš switch ni varjante. Edino z routerjem, pa še to more router podpirat.

Caligula ::

Vse se da.

Obstaja program Netlimiter, s katerim vsakemu racunalniku (tudi za vsak program posebej lahko) dolocis koliko ima lahko uploada, downloada in celo scheduler za vse te zadeve tko da lahk recmo ponoc odpre pipco do fula,... al kakorkol pac.

Lahk mi posles mail na studi@email.si pa ti poslem neko free verzijo.

LP:D

Monster ::

..em za mulo odpri porte 4672 na UDP in TCP...
Ka zaboga...

tx-z ::

ker ruter pa maš?
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

fRiK0 ::

a mas stalen ip? Ker ce ga imas ti router tak alpa drugacen ne uide :D
Hvala

LP Tadej

ali3n ::

friko & zigam - am - dečva je kupila switch - ne klamfajta zdej o routerjih
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Mercier ::

friko & zigam - am - dečva je kupila switch - ne klamfajta zdej o routerjih
Ja, ampak _zakaj_, če _že ima_ router? Trpim že ko tole berem. :'(

fRiK0 ::

sam v stroske jo rinete...
Hvala

LP Tadej

cryptozaver ::

Ma ce je res zenskega spola bi jo raje se kam drugam >:D

jsmith ::

Sugar, po nepotrebnem si kupovala switch. Zadoščalo bi, če bi vtaknila ADSL modem v eno od LAN vtičnic.

Jaz imam prav tako DI-604 in lepo deluje. Moraš pa imeti zadnji firmware: 1.81 . Katero verzijo imaš pogledaš v nastavitve in izbereš Status.

KoReNJe ::

kupi switch za 7000 sit, 2 utp kabla. 2 mrezni za vsak racunalnik. povezi adsl modem in oba racunalnika na switch. to je vse in internet bo delal. ce hoces imeti staticni ip naslov, potem to ni vredu. v glavnem v prvem primeru se vsakmu racunalniku dodeli svoj ip. vse dela in to mas vse...

Gapi ::

Skratka na routerju bi ugasnila DHCP server modm prklopla tm k prklopš računalnike in računalnike gor in maš switch. Zakaj tega noben ne pove tej dečvi. Pa je vrgla res stran denar. Sj ma router 4 port switch že gor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vem da to dela, ker per men tko laufa že več kot 6 mescov.


UPS spregledal en post višje. Ampak vseeno bom tole postnil
No person is rich enough,to buy back his past.

urbybaby ::

ful komplicirate! Jst sm mu isto situacijo, kupu SWITCH, par metrov kabla in stvar je delovala. Zelo preprosto. :D

sugar GRL ::

Ja, no... Kakorkoli že, stvar zdej s switch-om deluje bp, kar mi je najbolj važno...
Hvala vsem za izčrpno pomoč...

KoReNJe ::

to bo 5000 sit. posles po posti?

Senitel ::

Pa kaj je folk z vami? Problem že tirkrat rešen pa rešitve problema še kar dežujejo... :D Malo preveč zagreti? >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router?

Oddelek: Kaj kupiti
213642 (2800) nejck
»

Pomoc pri povezavi na internet!

Oddelek: Omrežja in internet
211553 (1347) Zm3-D3n
»

switch, hub ali router??

Oddelek: Kaj kupiti
192390 (2074) Iztok Smolic
»

Siol ADSL router in 2 IP naslova - je to mogoce?

Oddelek: Strojna oprema
254490 (4040) BBB
»

trije računalniki v ADSL omrežju in packetloss !!! Pomoč prosim!

Oddelek: Omrežja in internet
151810 (1626) Matek

Več podobnih tem