» »

Prepis nepremičnine iz starša na sina - najboljše opcije

Prepis nepremičnine iz starša na sina - najboljše opcije

1
2
»

UganiKdo ::

Kar lahko narediš je da tlačiš elemente različnih pogodb v en dokument, kar pa s tem dosežeš pa je da na koncu ni ne tič ne miš in ima temu primerno veljavo.

Da se razumem, ja v eni pogodbi lahko urediš več elementov obligacijskega razmerja, samo to ne spremeni dejstva, da moraš še toliko bolj razumet kaj pomeni preužitek, preživljanje in kaj izročilna pogodba, ker drugače take pogodbe ne zdržijo na sodišču.

Prvo stvari, ki jo treba razjasnit je kaj želi zapustnik sploh doseč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

fikus_ ::

Jaz sem se takšno pogodbo prevzel nepremicnino, se zavezal določene stvari in zadeva funkcionira!

Tebi pa ne morem pomagat, če nočeš ali ne zmoreš razumet, da se to da narediti!

Razne darilne pogodbe kar kličejo k tezavam,,zlorabam, . . .

UganiKdo ::

Vsaka pogodba funkcionira dokler se vse stranke, ki so pogodbo podpisale tega držijo. Tako, da spet ne vem kaj bi rad povedal. Če se vsi držijo dogovora tudi so tudi ustne pogodbe več kot dovolj dobre. A si mogoče imel konkreten primer na sodišču? Ker samo in le tam se presoja kako dobro zadeva funkcionira.

Kar ti dopovedujem, pa pač nočeš razumet je to, da sta izročilna pogodba in preužitek dva ločena pojma, ki nista pogojena eden z drugim in imata vsaka svoj namen. Ja, seveda lahko elemente obeh stlačiš v eno pogodbo, samo to ne spremni dejstva, da gre za dve različni stvari, ki urejata različno materijo.

K zlorabam pa predvsem kličejo pogodbe, ki so sklenjene z namenom prekrivanja dejanskega stanja in pa tiste, ki se sklepajo kadar ljudem niso jasni kaj pomenijo pojmi v njih.

Predvsem pa ne vem zakaj sedaj tlačiš noter darilne pogodbe, ki so spet nekaj povsem tretjega.

fikus_ ::

Imaš trdo razmišljanje. Si odvetnik?! Kje sem trdil da je izročilna in preužitek isto?! Trdim, da se oboje lahko uredi v eni pogodbi pri notarju!

V praksi za ljudi, ki sprašujejo kako prepisat lastništvo s starša na otroka/otroke, je prava pot izročilna pogodba z elementi preužitka izročitelja. To naredite pri notarju, ki znajo, vedo in uredijo tudi vpis v ZK. Ne rabite odvetnika.


Ugani, si zadovoljen, ali boš cepil dlako?




Za darilno pogodbo je spraševal OP. Darilno pogodbo skleneta dva, ob dediščini se pa pogosto zgodi, da se tretji počuti opeharjenega in na sodišču zahteva, da se to popravi in tu so na vrsti odvetniki.

UganiKdo ::

Kaj ima OP iz leta 2015 s tem kar je bilo vprqsanje pred enim tednom?

Kaj imas od tega da tlacis v preuzitek v vso zgodbo? Eno lahko sklenes brez drugega. Ravno tako vstrajno ignoriras dejstvo, da je za izerocilno pogodbo potrebno soglasje. Cesar pri preuzitku ni. Kako pa si ti prisel do zakljucka da soglasje obstaja pa ves samo ti. Al mogoce sploh nisi prebral kaj je bilo vprasanje in odgovarjas na 5 let stare stvari?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

fikus_ ::

Vaseer je izjavil:

Ker smo pred podobnim izzivom, si bom izposodil temo.

Samostojna hiša in v njej 2 stanovanji (A in B). Načrtujemo gradnjo prizidka, ki bo v celoti namenjen za stanovanje B.
Stanovanji imata skupne števce za vodo in elektriko in sta povezani z notranjim stopniščem (skupni vhod) in z vidika občine oz. upravne enote ni podlage da zahtevajo ločene števce.

Je v takem primeru (skupni števci) možno urediti prepis (darilna ali izročilna pogodba) stanovanja B iz starša (oseba A) na otroka (oseba B)?

Kakšen je postopek, da se kot solastnik na prizidek (oz stanovanje B + prizidek) vpiše tudi partner (so investitor) osebe B?




To je post, na katetrega sem odgovarjal, potem si pa ti uletel s svojimi trditvami v temo! Če ne bereš, na kar odgovarjaš, ti ne motem pomagat!

In ker so vpleteni starši, sem vpletel preužitek. Dejansko stanje ve samo avtor sporočila.

CoinAmater je izjavil:

Pozdravljeni,

Dejte mi recite, če recimo naredimo prepis nepremičnine iz staršev na sina po preužitkarski pogodbi, postane potem sin lastnik vsega (hiše, avta, traktorja, položnic...? ali se lahko recimo napiše samo za hišo in parcelo?

Kaj pa pri darilni pogodbi, če dobiš to hišo v last in potem čez leta počasi nekaj vlagaš, recimo nova okna, zamenjava kurjave, nakup orodja za garažo...
Se potem po smrti enega od staršev lahko potencialni dedič na zapuščini sklicuje na nujni delež, kar je upravičen. Pa na takratno vrednost, ko je bila nepremičnina podarjena ali na sedanjo vrednost (seveda je sedaj višja)?

lp



Pa še na to sem odgovarjal. Pač človek je uporbil temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

UganiKdo ::

in si v kristalni krogli prebral, da je najboljša rešitev kar izročilna pogodba s preužitkom? instant rešitev, za vse situacije. top, hvala za info.

fikus_ ::

Se popravljam, najboljša pot za prepis nepremičnine je pot k notarju in urejanje tam.

VeganCyclist ::

Mah,..naprej zdravi odnosi v familiji in spoštovanje staršev. Če bi moj fotr po darilni hotu bajto nazaj, bi mu jo dal takoj in brez besed.

Mato989 ::

VeganCyclist je izjavil:

Mah,..naprej zdravi odnosi v familiji in spoštovanje staršev. Če bi moj fotr po darilni hotu bajto nazaj, bi mu jo dal takoj in brez besed.


Mhm... poznam eno ki je zelo spoštovala svojega fotra, naredil ji je osebni stečaj... ker ji je prepisal firmo ki jo je on mel, pa si ven pobral keš preko posojilnih pogodb itd... zdaj pa revica se ne more rešit in bi mogla it v stečaj pa še osebnega, ker je podpisovala iz spoštovanja neka osebna poroštva... =)

Jako spoštovanje si tak foter zasluži!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Beli_Zajcek ::

Mato989 je izjavil:

VeganCyclist je izjavil:

Mah,..naprej zdravi odnosi v familiji in spoštovanje staršev. Če bi moj fotr po darilni hotu bajto nazaj, bi mu jo dal takoj in brez besed.


Mhm... poznam eno ki je zelo spoštovala svojega fotra, naredil ji je osebni stečaj... ker ji je prepisal firmo ki jo je on mel, pa si ven pobral keš preko posojilnih pogodb itd... zdaj pa revica se ne more rešit in bi mogla it v stečaj pa še osebnega, ker je podpisovala iz spoštovanja neka osebna poroštva... =)

Jako spoštovanje si tak foter zasluži!


A zato tako navijaš za dovoljeno evtanazijo staršev? Seveda po možnosti ko še kaj imajo pod palcem. Kaj naj rečem, tvoji starši so lahko hvaležni, da te imajo...

Mato989 ::

To nima nobene veze..... Niso moji stari taki, repliciral sem na besede userja ki bi vedno vrnil darilo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved zapuščini v korist drugega dediča oz. prodaja deleža vnaprej?

Oddelek: Loža
432978 (2077) UganiKdo
»

Prepis hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7214900 (12589) GregiB
»

Dedovanje - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110794 (7297) Mato989
»

darilna pogodba za zemljišče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718864 (15499) kloko
»

Odpoved dedovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9331322 (29482) Okapi

Več podobnih tem