» »

Kateri DVD-rom mi priporočate?

Kateri DVD-rom mi priporočate?

dunker ::

Vprašanje pove vse... Kateri DVD-rom se mi v tem trenutku najbolj splača kupit?
Denarja imam recimo do 20k SIT. Na kaj moram gledat oz. kaj je dobro/slabo pri DVDjih? Sem popoln laik na tem področju.
Še najraje bi videl, če mi napišete kar direktno firmo in model tistega DVD-roma, ki je po vašem mnenju najboljši... Pa še ceno zraven, bi prosil.
Najlepša hvala!
Anže

boštjan ::

v novi številki SWP maš test 12 DVD-Romo-ov.
S kolegom pa sma danes tega DVD-ROM-a gledala PIONEER DVD ROM 120S 40x CD 16x DVD
,dobiš pa ga v taipanu za 11.750,00 sit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

sash ::

sam imam 106S Pineera pa ti ga (ne sam ta model) zeloooooooo odsvetujem, ker zadeva po kakega pol leta ospove poslušnost in precej D-jev ne bere več. Podobne težave ima tud več kolegov ki imajo Pioneerjeve DVD rome (104S/106S/116/117)

ps
upam da so tile novejši kaj boljši
--------------------
Think different...
TOROiD Group

mirkuma ::

Toshiba SD-M1712 vsekakor. Odlično bere ima hardverski error corection edina omejetev do sedaj je bilo počasno ripanje DVDjev.
Do sedaj! Zunaj je novi firmware J004 ki odpravi tudi to nadlogo!
Zahvala gre nasega naroda sinu Hijackerju...

Sam jo imam in sem super zadovoljen z njo! Prav tako se odlično obnese pri delanju ISO datotek zaščitenih CDjev! Dobro ripa glasbo, skratka nimam pripomb. Brez problemov bere tudi najbolj boge CD/CDR/CDRWje...Če slabo posnet ali opraskan CD ne prebere Toshiba, ga zivi bog ne bo!

Priporočam od srca...
Novi firmware dobis na: http://hijacker.rpc1.org/toshiba_nolimit/

Aha, se to: novi firmware odpravi tudi omejitve branja DVDmedijev, tako da ta enota sedaj bere tudi vse DVD formate: DVD-R, DVD+R DVD-RW, DVD+RW...
:-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

dunker ::

Hm... Kot popolnega laika me zanima, kaj je na stvari s temi regijami pri DVDjih? Please, razsvetlite me. ;)
Em... Praviš, da po inštaliranju tega firmwarea Toshiba bere tudi DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW? A noben DVD-rom že od začetka ne bere vseh DVDjev? Samo uprašam. :)

Han ::

Toshiba SD-M1712 že v osnovi bere vse DVD standarde, tudi DVD-RAM; torej je DVD Multi kompatibilna.

O regijah si preberi tukaj. Če imaš pogon odklenjen (RPC1 firmwre), lahko gledaš filme vseh regij...

dunker ::

Kako se odkleni pogon na vse regije? Je to softverska zadeva al je treba kej konkretnega naredit?

BigFoot ::

dunker> a si dobil moj mail?
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

dunker ::

@BigFoot: Odpisal.

Em, še nekaj... Kaj pa če kupim tole Toshibo in je ne flasham? Je zaklenjena na kakšno regijo itd.? Kolikor sem bral o flashanju, zadeva ni tko preprosta (btw: A imajo XP sploh real dos?).
Torej, ali bom imel kakršnekoli težave s Toshibo, če je ne flasham (ne bodo delali določeni filmi, ne bodo delale Jokerjeve natlačenke itd...)???

Boky ::

Kolegu sem priporacal to Toshibo SD-M1712 , ker ste jo vsi tako hvalili. ZDaj pa ima probleme, ker mu precej cd-jev, ki so drugače drugje berljivi ne bere. Zgleda da je to problem le njegovega primerka. Bo treba reklamirat.

sash ::

Regisko zaklenjeni so samo Video posnetki, ne pa programje tako da ti bo vso programje lepo delalo. Kar se pa tiče regije je pa v navadi tako da v defoltu ni regija določena in se določi šele ko vstaviš prvi DVD z video vsebino ki je pač delan za določeno regijo (obstajajo tud taki brez regij in taki ki imajo več regij gori - običajno kaki koncerti) in potem imaš še (v mojem primeru je blo tako) 5 možnih menjav, ko pa ga enkrat flashneš z ustreznim regionfree biosom, je potrebno dodat še en programček (DVD region killer, ...)ki ne beleži menjave regije za program s katerim gledaš DVD (powerDVD recimo) pa bo zadeva šibala
--------------------
Think different...
TOROiD Group


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toshiba 1802 ali 1912?

Oddelek: Kaj kupiti
231674 (1377) TheJack
»

NEC 2500 in regijska zaščita

Oddelek: Strojna oprema
201659 (1185) e-marko
»

dvd rom problem?

Oddelek: Pomoč in nasveti
11925 (830) Han
»

Odstranili smo rip limit v Toshiba DVD-ROMih

Oddelek: Strojna oprema
482234 (1177) TheHijacker
»

kateri combo dvd+cdrw?

Oddelek: Kaj kupiti
201650 (1366) boštjan

Več podobnih tem