» »

Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7

««
9 / 10
»»

njyngs ::

Nekaj takega. Mislim da kljub temu še malo draina.

Bellzmet ::

Yup. Jaz sem skoraj prepričan, da samo mobilni podatki povzročajo drain. Se pravi Wi-Fi ga ne povzroča.

njyngs ::

S Samsung foruma:
I got a signal from my friend using UK EE that recent update PDA G930FXXU2ERG2 and CSC G930FEVR2ERG2 fixed this issue and it works better than first Oreo builds. Stay tuned for it on the rest of update channels.


Držimo pesti da je res. Sicer omenjalo se je samo security patche v večini novic, ampak sem zasledil, da so dodani tudi ostali popravki. Pa... 340mb je apdejt al nekaj takega - malo dost za security patch.

Bellzmet ::

Kul. Upam da so zrihtal. Verjetno še kakšen mesec, da pride update k nam.

pirlo ::

njyngs je izjavil:

S Samsung foruma:
I got a signal from my friend using UK EE that recent update PDA G930FXXU2ERG2 and CSC G930FEVR2ERG2 fixed this issue and it works better than first Oreo builds. Stay tuned for it on the rest of update channels.


Držimo pesti da je res. Sicer omenjalo se je samo security patche v večini novic, ampak sem zasledil, da so dodani tudi ostali popravki. Pa... 340mb je apdejt al nekaj takega - malo dost za security patch.

Če uradno ne priznaš draina, ga tudi v fixe ne napišeš :).

beta1 ::

Ko bo za S7 edge javite. Poknem takoj skozi update skozi VPN.

Ne mislim čakat, da sprostijo te georestrikcije.

Še Samsung TVji imajo novejše update preko VPNja. Na Slo netu nič ne najde. Dam na UK, puff evo update.

Han ::

Od danes sem končno na Oreo, zaenkrat zelo zadovoljen, ker je vse bolj odzivno, dodane pa so praktično vse opcije, ki sem jih prej pogrešal. :)

njyngs ::

Kaj pa slon v sobi? Imaš drain ali si med srečneži, ki ga nimajo?

pirlo ::

Han je izjavil:

Od danes sem končno na Oreo, zaenkrat zelo zadovoljen, ker je vse bolj odzivno, dodane pa so praktično vse opcije, ki sem jih prej pogrešal. :)

Jaz še vedno pogrešam DND način iz Nexusa, ne vem zakaj je to šel Samsung spreminjat :(

Han ::

Draina nimam, ker imam izklopljene mobilne podatke, WiFi in BT pa vklopim po potrebi. Ker nimam veliko pogovorov, ne igram iger in redko posurfam, polnim telefon enkrat tedensko. :P

pixelzgaming ::

Mogoče kakšne novice glede S7 Edge popravka za cell standby? Bo sploh prišel ali bo treba ročno flashat?
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

abyssus ::

Ravno danes na redditu bilo objavljeno, da prihaja patch oziroma da so ga ponekod že dobilin in da BAJE je boljše. Vprašanje, kdaj ga bomo dobili mi.

EDIT: Evo, https://www.samsungcentral.com/2018/07/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abyssus ()

njyngs ::

Na Samsung Members priše, da bo za S7 prišel july patch 8/2018. Torej v roku 1 meseca bi naj dobili.

pixelzgaming ::

Super, hvala vama za odgovore!
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

pixelzgaming ::



Evo ga!
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

pirlo ::

Zdaj pa spet dvotedensko čakanje Telekoma da blagoslovi update :D

njyngs ::

Če pogledaš na Sammobile boš videl, da prihajajo paketi čist na random. Mislim, da ISPji pri tem nimajo kaj preveč besede.

pirlo ::

Nek vpliv že majo, če svoje appe not integrirajo v rom. Sigurno morajo poslat pakete, ki jih želijo, kdorkoli že naredi rom na koncu.

Oldi ::

Sem na A1 in še nisem šel na Oreo. Ko bodo objavili popravek draina ali bo še updejt na Oreo na voljo prek njih in bom lahko vse lepo uradno prek njih zrihtal, sicer v dveh korakih. Al kako?
Mobilnih podatkov skoraj ne rabim, zato bi bilo morda najboljš takoj updejtat na Oreo.

Han ::

Sprva bo zagotovo v dveh korakih: čisti Oreo + popravki. Jaz ne opazim, da bi mi karkoli žrlo baterijo bolj kot na Nougatu. Je pa Oreo precej bolj odziven!

njyngs ::

Oldi je izjavil:

Sem na A1 in še nisem šel na Oreo. Ko bodo objavili popravek draina ali bo še updejt na Oreo na voljo prek njih in bom lahko vse lepo uradno prek njih zrihtal, sicer v dveh korakih. Al kako?
Mobilnih podatkov skoraj ne rabim, zato bi bilo morda najboljš takoj updejtat na Oreo.

SiMobil (A1) je že pred nekaj dnevi dobil popravek za drain.

Han ::

Pravkar sem dobil prvo večjo (julijsko) posodobitev za Oreo, dobrih 350 MB in ca. 10 minut za namestitev. ;)

klemenSLO ::

Han je izjavil:

Pravkar sem dobil prvo večjo (julijsko) posodobitev za Oreo, dobrih 350 MB in ca. 10 minut za namestitev. ;)

zgleda da je SIO -slovenian open, mobitel kot vedno zadnji :(
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

modelno1 ::

Tudi MOT je že, ravnokar lovdam.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

klemenSLO ::

modelno1 je izjavil:

Tudi MOT je že, ravnokar lovdam.

Res je. Že poupdejtano. Me zanima če bo kaj drugače. Poročam.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

abyssus ::

Tudi jaz sedaj preveril in imam posodobitev na voljo. Da vidimo, kaj bo.

klemenSLO ::

Kar se mene tiče je trajanje baterije enako.... le da sedaj kaže na 'cell standby' normalno porabo
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

njyngs ::

Ker večinoma porabljam 4G sem s tem fixom opazil razliko v drainu na 4G.

Po letu in pol od nakupa dobim nekje med 3 in 4 urami SOT, ko še ostane 20% baterije. Večinoma prižgan 4G. Odstranjen bloat kolikor je pač brez root-a šlo. Razočaran nad S7 kar se baterije tiče (pa ne samo zdaj na Oreo).

Če preverim system datoteke za baterijo je stanje:
Zdravje baterije: 2480mAh ~ 82%
Ciklov polnjenja: 360

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Han ::

Zunaj je nov manjši popravek za Oreo z datumom 1. avgust.

Oldi ::

Oldi je izjavil:

Sem na A1 in še nisem šel na Oreo. Ko bodo objavili popravek draina ali bo še updejt na Oreo na voljo prek njih in bom lahko vse lepo uradno prek njih zrihtal, sicer v dveh korakih. Al kako?


Samo v info, včeraj nadgradil na Oreo, nakar še 2 upgrejda.

Zaenkrat je najboljša vejca na tastaturi :)

VelkBla ::

Han je izjavil:

Zunaj je nov manjši popravek za Oreo z datumom 1. avgust.


Res je, cca. 30 MB.


Ali se še komu dogaja, da ko izklopiš lokacijo, mu telefon preklopi iz bodisi visoka natančnost ali varčevanje z baterijo v samo telefon (gps)? To mi je nedolg nazaj začel delati in sumim popravek ali pa sem sam nekaj pritisnil. Zadeva je pač taka, da vedno ko sem ugasnil lokacijo in jo nazaj prižgal, je bila lokacijska nastavitev varcevanje z baterijo in sm jo po potrebi prestavil v visoko natančnost. Zdaj, sem mi pa vedno prikaže kot samo telefon in moram vedno dati dovoljenje, če želim preklopiti v katerokoli drugo stopnjo in je nekako annoying.

Hvala

Han ::

Če se strinjaš z obvestilom o zbiranju podatkov glede izboljšanja natančnosti zaznavanja lokacije, praviloma ne preklopi samo na telefon (GPS).

Bellzmet ::

No kar se mene tiče battery drain z vsemi temi popravki ni odpravljen. Samo v statistiki so popravili, da "celica" nima prikazane tako visoke porabe ampak je sedaj razporejeno med več procesov. Definitivno pa mi baterija od update na Oreo ne drži več kot je prej. In je sedaj že 3 mesece tega pa še ne znajo poštimat. Pa če mislijo, da bom zaradi tega kupil nov Samsung se hudo motijo. Enkrat nov bo, samo ne Samsung.

Han ::

Zunaj je 50 MB septembrska posodobitev za Oreo.

McClane ::

Na mojem pa je 300mb update? Datum 1.september.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Han ::

Mogoče nisi sproti posodabljal?

aborko ::

Baje da imajo eni podoben problem tudi na notu 9, vsaj na youtube je linus tech tips cel video samo o tem posnel.
Meni s7 edge kr žere baterijo, na mobilnih podatkih mi komaj zdrzi do vecera... sot okoli 5 ur.

pixelzgaming ::

Tudi pri meni je 301MB, sproti posodabljal.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

njyngs ::

Danes je petek moji dečki.

So mi pod garancijo menjali baterijo na hitrem servisu in dela telefon skoraj enkrat dlje. Pred menjavo je bila kapaciteta 80% (pregledano v file system ne z app-i).

Trupl0 ::

odvisno od starosti nove vgrajene baterije.
Sem na Ram2 lani zamenjal baterijo na S6 Edge plus in je po enem letu že na 80% baterije ( cca 2400mAh namesto 3000 ).
Zdrži pa s podatki 4G in cca 20 minut streaming deezer, spletni radio...uro in pol do 2 uri SOT.

PS: nova baterija je original verjetno bila še iz 2015...torej nova "stara" dve leti, ko je šla noter
If you are going through Hell, keep going !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Trupl0 ()

Bellzmet ::

Kje se to točno pogleda koliko je še kapaciteta baterije?

njyngs ::

/sys/devices/battery/power_supply/battery/fg_fullcapnom

Vrednost podvojiš z 2 in dobiš mAh.

5. 10. sem imel 2926 mAh (0 ciklov)
19. 10. imam 2824 mAh (6 ciklov)

Ta S7 in baterije so en navadni LOL :))

Ko mi S7 odpove bom dalje kupoval cenejše mid-range telefone in menjaval na leto dni, da bo battery health dober.

pirlo ::

njyngs je izjavil:

/sys/devices/battery/power_supply/battery/fg_fullcapnom

Vrednost podvojiš z 2 in dobiš mAh.

5. 10. sem imel 2926 mAh (0 ciklov)
19. 10. imam 2824 mAh (6 ciklov)

Ta S7 in baterije so en navadni LOL :))

Ko mi S7 odpove bom dalje kupoval cenejše mid-range telefone in menjaval na leto dni, da bo battery health dober.

Meni javi 1294, se pravi 2588 8-O

njyngs ::

Mja, jaz sem bil na 2300-2400 nekje pred menjavo (po letu in pol uporabe). Pravo sranje je baterija na S7.

pirlo ::

Misliš da quick charging to ubija?

njyngs ::

Vsekakor prispeva. Osebno bom zdaj pri novi bateriji preklopil na slow charge in polnil tam do 80%.

McClane ::

Osebno sem nekaj časa poskušal polniti samo do 80% samo to potegne za sabo toliko micromanagmenta da te vse mine. Telefon mora zdržati vsaj čez dan, do večera, ne pa da konstantno gledaš koliko je še baterije in kje ga boš napolnil. 20% baterije je kar precej, da bi jo puščal namenoma prazno.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

njyngs ::

Vsekakor ni praktično... vprašanje tudi koliko se je vredno s takimi malenkostmi ukvarjati, glede na to da po 2 ali 3 letih itak menjamo device.

pero50 ::

se da to pogledati tudi na pcju?

njyngs ::

Mogoče, če ma Android
««
9 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S6 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
37188474 (30648) theStranger
»

Italija kaznovala Apple in Samsung zaradi upočasnjevanja telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
6017237 (14368) MrStein
»

Samsung Galaxy S8 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13423853 (12504) stefi91

Več podobnih tem