» »

Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7

««
10 / 10
»
»»

Bellzmet ::

Samo popravka, ki bi rešil battery drain na Oreo pa še vedno ni. Vmes so nekaj posodobili in skrili proces "cell", ki je bil odgovoren za battery drain. Ampak pri meni kljub temu težava še ni rešena. Samo ta proces se ne kaže več kot prekomerni porabnik, poraba baterije pa je še vedno nenormalna. Sedaj že počasi verjamem, da tudi Samsung preko softwarea "pokvari" stare telefone, da ljudje kupijo novega.

abyssus ::

Jaz sem po pomoti pustil video prižgan pa mi je sunil ves prenos - in sem sedaj prisiljen uporabljati izključno WIFI in glej ga zlomka, baterija je nekaj neverjetnega. Tako da je zgleda problem 4G.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abyssus ()

Bellzmet ::

Yup.

Han ::

Ne uporabljam 4G, zato baterija deluje normalno. :P

klinker ::

McClane je izjavil:

Osebno sem nekaj časa poskušal polniti samo do 80% samo to potegne za sabo toliko micromanagmenta da te vse mine. Telefon mora zdržati vsaj čez dan, do večera, ne pa da konstantno gledaš koliko je še baterije in kje ga boš napolnil. 20% baterije je kar precej, da bi jo puščal namenoma prazno.


Neumnost. Elektronika ze sama poskrbi za te zadeve. Ce ti vidis 100%, se ne pomeni da je to dejanskih 100% baterije. Sama elektronika zna lepo upravljat z njo, drugo je pa kak bug v OSu al pa kaka aplikacija, ki jo bolj zre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

dottor ::

Jaz mojega polnim čez noč ne glede na to ali je na 40% ali 70%, pa komot mi zdrži 2 dni ob redni uporabi (SMSi, klic ali dva, Messenger, Chrome, Youtube, Rock Radio, Bluetooth, 4G).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

klinker ::

Ce imas se 70% ga pa res ni treba filat. Jst do 60% ne filam, v sluzbi itak ni dolgcas in ni casa viset na fonu, tako da komot pridem do vecera naslednji dan. S8 sicer.

dottor ::

Za vikende ko ga nimam dosti po rokah mi ne porabi več kot 25-30%, ampak sem se nekako navadu ga čez noč filat. Razmišljam uzet brezžičen polnilec pa ga imet doma non stop gor.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Bellzmet ::

No evo domneva o namernem "pokvarjanju" telefonov se je izkazala za resnično. Sedaj je dejstvo, da so pri mojem S7 to naredili s posodobitvijo na Oreo.

https://www.reuters.com/article/us-appl...

njyngs ::

Ja, ampak samo upočasnjevanje naprave. Samsungu ni bilo dokazano, da je hitreje drainal baterijo.

Bellzmet ::

Ja ni zapisano izrecno to ja. Pač drain je posledica namerno pokvarjenega software.

pirlo ::

Jaz ne opazim razlike v porabi baterije med Nougat in Oreo, ampak je zelo težko primerjat ker vsak dan drugače uporabljam in polnim. Edino kar opazim je da sistem in aplikacije veliko bolj tekoče delujejo odkar je na Oreu.

Bellzmet ::

Hm se mi zdi, da mi je danes prvič izpisalo, da sem povezan "VoLTE" zgoraj v vrstici. Drugače je bilo samo 4G oz. LTE. Mobitel, Ljubljana.

Bellzmet ::

Je možno, da je Telekom naredil kakšen update omrežja?

pirlo ::

Bellzmet je izjavil:

Hm se mi zdi, da mi je danes prvič izpisalo, da sem povezan "VoLTE" zgoraj v vrstici. Drugače je bilo samo 4G oz. LTE. Mobitel, Ljubljana.

Jaz sem si ga izklopil, ker sem imel ful probleme s signalom na Telekomovem omrežju, ni hotelo iz 4g preklopit, četudi sem bil skoraj brez 4g signala. Zdaj lepo preklopi in več ni problemov.

njyngs ::

Stanje nove baterije čez čas... katastrofa? :D

okt 5 2018: 2926 mAh (0 ciklov)
okt 20 2018: 2824 mAh (6 ciklov)
okt 21 2018: 2824 mAh (7 ciklov)
nov 14 2018: 2696 mAh (16 ciklov)

5. okt -> 14. nov sem izgubil 230mAh baterije.

abyssus ::

Moj je bil ravno star dve leti, prav tako baterija in mi v AccuBattery piše:
Estimated capacity: 2.341 mAh

Se mi zdi še kar v redu, glede na to, da nisem nikoli ravno pazil, kako se zadeva polni in ima veliko celih noči na polnilcu.

Bellzmet ::

Glede na to, da Mobitel že dolgo ni dal ven update, Simobil pa ga je konec novembra.

Lahko dam "Simobil ROM" gor glede na to, da je GSM kupljen in vezan pri Telekomu?

modelno1 ::

Jaz imam tudi MOT CSC, pa razmišljam, da bi šel na BTU, so najhitrejši update-i, VoLTE in VoWiFi itak ne rabim.

Pa nekaj se spominjam, da so problemi s flashanjem multiCSC na singleCSC napravo oz. obratno.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

Bellzmet ::

Heh danes pa je update na Mobitelu.

Bellzmet ::

A se da kje videt kaj je v updateu? Na Sammobile piše sicer changelog številko, samo nikjer pa ne najdem loga?

Han ::

Nastavitve -> Programska posodobitev -> Podatki o zadnji posodobitvi.

Bellzmet ::

Hja to poznam ja. Samo je v stilu splošnih pogojev...pač splošno, nič konkretnega.

Mare2 ::

Bellzmet je izjavil:

Hja to poznam ja. Samo je v stilu splošnih pogojev...pač splošno, nič konkretnega.


V resnici vsebuje kodo za upočasnitev procesorja v primeru slabe baterije. :)

blackbfm ::

Bellzmet je izjavil:

Glede na to, da Mobitel že dolgo ni dal ven update, Simobil pa ga je konec novembra.

Lahko dam "Simobil ROM" gor glede na to, da je GSM kupljen in vezan pri Telekomu?


čemu bi dajal operaterski rom gor.. če že daješ daj nek open/german/eu rom - govorim splošno, ne za konkretno samsung s7.. seveda 2x preveri da ne bo kej narobe:))

Bellzmet ::

Čist možno:)

Junija so sprožil battery drain (ki še do sedaj ni zrihtan), zdej bremzajo CPU (čeprav ne zaznam:)...sam ko mi bo šlo dost na k*** definitvno ne kupim več Samsunga:)

Ja dejansko bi želel changelog v stilu: fixed battery drain :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

GeForce GTX ::

Samsung Galaxy A7 (2018) ali Galaxy S7?

Han ::

Odvisno od namena uporabe. S7 je hitrejši, ne deluje plastično, ima namensko ledico za obvestila (mail, sporočila, klici), podpira brezžično polnjenje...

sebavet ::

Malo off topic:
Če bi slučajno kdo od vas prodal S7 Edge ga kupujem.

GeForce__GTX ::

Kje najceneje kupiti? V Kommdata je 350 EUR.

Zgodovina sprememb…

klemenSLO ::

bolha 170 rabljen s7
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

modelno1 ::

Amazon za ~220 €.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Han ::

Tudi rabljen oziroma obnovljen (renewed). Nov, originalno zapakiran s pravo dveletno garancijo stane danes 300+ eur.

dottor ::

Ve kdo kolko stane menjava baterija na S7 (po treh letih je že proti koncu)? Druga opcija je S10e.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Bellzmet ::

dottor ::

Hvala.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Bellzmet ::

Wau update je prišel po 9 mesecih danes.

Samo security patch zgleda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Trupl0 ::

dottor je izjavil:

Ve kdo kolko stane menjava baterija na S7 (po treh letih je že proti koncu)? Druga opcija je S10e.


RAM2 pravi 50e z montažo vred za mojega S6E+
poprašaj tam...
If you are going through Hell, keep going !

dottor ::

Hvala ampak sem ga že prodal in vzel S10.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

modelno1 ::

Kako je mobitel uspel izdati update z junijskimi popravki? BUT je šel z majskih na avgustovske, seveda pa niso vključili popravkov za BT varnostno luknjo.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Han ::

Jaz sem dobil junijske popravke 1. julija letos. Od takrat nič, medtem ko A5 2017 še naprej dobiva redne mesečne posodobitve.

VelkBla ::

Dobil 103 MB update. Ne vem zakaj, ampak se mi zdi, da polnjenje telefona traja dlje kot pred update-om.

Han ::

Danes je končno prišel 129 MB paket posodobitev z datumom 1. september 2019.

Kolovrat ::

Tud meni priletel update ene par dni nazaj z datumom 1. september. Telefon gre že v četrto leto pa še vedno ga posodabljajo. Pa naj še kdo reče, da Samsung ne skrbi za svoje naprave!!!

klinker ::

To so varnostni popravki, ki jih mislim da kr od googla dobijo in "preposljejo naprej", ce zelo poenostavim.
Sistemskih posodobitev pa verjetno ze dolgo ni blo, kot ne bo 9ke itd. Moja 8ka bo tako na 9ki ostala.

Han ::

J7 2017 je dobil Android 9 in One UI, a mi je Oreo na S7 in A5 2017 bolj všeč.

Han ::

Pred nekaj dnevi je prispel paketek posodobitev (dobrih 60 MB) z datumom 1.12.2019.

beta1 ::

Ce kdo isce s7 edge za kupit, naj pogleda moj oglas v malih oglasih. Lp

Han ::

««
10 / 10
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S6 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
37188348 (30522) theStranger
»

Italija kaznovala Apple in Samsung zaradi upočasnjevanja telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
6017220 (14351) MrStein
»

Samsung Galaxy S8 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13423844 (12495) stefi91

Več podobnih tem