» »

Meglenke ponoči

Meglenke ponoči

«
1
2 3

jalovec09 ::

Vas moti, če imajo nekateri vozniki prižgane meglenke ponoči?
Boljša preglednost ceste, robniki, .... lepše se vozi.
Kazen je 20 evrov, če te dobijo.

...:TOMI:... ::

Seveda. Meglenk po mojem mnenju sploh ne bi smeli prodajat pri nas, ker ni potrebe. Ravno tako, kot ni potrebe po ježevkah.

Meglenke so v redu samo zato, da avto izgleda bolje in zato, da če ti luci crknejo, da lahko prižgeš meglenke, če je recimo zunaj dež ali pa imaš avto, pri katerem ni mogoče enostavno zamenjat žarnice. Da se pač kolikor toliko pripelješ varno domov/na servis.
Tomi

radmannsdorf ::

seveda moti. meglenke so močnejše.

MadMax ::

Tudi z dolgimi se lepše vozi, vidiš dlje itd.
Vas moti?
;(
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

eric_cartman ::

Jst meglenke prižgem v gosti megli, ali pa takrat ko se čez kakšne rovte vozim po poljih, ker se bolj v stran vidi. Samo poudarek je pa na tem, da v momentu ko mimo pripelje avto, tako kot dolge luči izklopim tudi meglenke, ker pravzaprav ni velike razlike med slednjima.

Imaš pa prav. Ko voziš med polji, se lepše vidi na stran. Konec koncev so meglenke mišljene ravno zato.

Zgodovina sprememb…

Hitch-Hiker ::

Ce so pravilno nsatavljene, se mi zdi da ne motijo kaj prida (vsaj mene), ker tako svetijo bolj v tla.
Bolj motijo "slabe" dnevne led luci.
Pa zadnja meglenka zna bit tecna.

Drugac pa ja rob ceste se pa nenormalno dobro vidi ce meglenke przges.

"Seveda. Meglenk po mojem mnenju sploh ne bi smeli prodajat pri nas, ker ni potrebe. Ravno tako, kot ni potrebe po ježevkah."


So mi meglenge ze veckrat prav prsle. Ko se peljes 30 pa nic ne vidis, ce ne przges meglenk, da ti osvetlijo rob vozisca tak da glih prepovedal jih nebi.



LP.
Pomagajmo Microsoftu v boju proti piratstvu - namestimo Linux!!

SambaShare ::

radmannsdorf je izjavil:

seveda moti. meglenke so močnejše.


Močnejše? Sam imam povsot H1 žarnice. Je pa edina uporabna funkcija meglenk da bolje osvetljijo ovinke.

Motijo pa nasproti vozeče, ker svetijo višje.

Zgodovina sprememb…

jalovec09 ::

radmannsdorf je izjavil:

seveda moti. meglenke so močnejše.


dvomim, se vse 4 luči izenačijo.

Sami ::

Meglenke so na avtomobilu z razlogom, so mi že večkrat prišle prav....gosta megla, prazne nepregledne ceste.

Načeloma pa nebi smele motiti drugih voznikov, saj osvetlijo cesto neposredno pred avtomobilom.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

ProGo ::

...:TOMI:... je izjavil:

Seveda. Meglenk po mojem mnenju sploh ne bi smeli prodajat pri nas, ker ni potrebe. Ravno tako, kot ni potrebe po ježevkah.

Meglenke so v redu samo zato, da avto izgleda bolje in zato, da če ti luci crknejo, da lahko prižgeš meglenke, če je recimo zunaj dež ali pa imaš avto, pri katerem ni mogoče enostavno zamenjat žarnice. Da se pač kolikor toliko pripelješ varno domov/na servis.



Če je dež, meglenk ne smeš prižigati. Če že ne zaradi kazni, pa vsaj zaradi uvidevnosti do nasprotivozečih z očali, katerim se znajo meglenke v dežju ZELO bleščati. Samo če je vidljivost pod 50m jih lahko prižgeš.

Še slabši vozniki so pa tisti, ki na AC v koloni imajo prižgane zadnje meglenke, tudi zelo motijo in še prekršek je.

Markus386 ::

Zadnje čase res opažam veliko voznikov z meglenkami ponoči. Pri nektarih ni panike, enim pa svetijo podobno kot "navadne" luči - ena sveti 10cm pred avto, druga pa osveljuje mednarodno vesoljsko postajo in avione vmes.

Meni osebno so bolj moteči razni xenoni.. nekateri so OK (80%), od ostalih pa se še odločam, a me bolj slepijo 20let stare kante z raznimi mejdinčajna kiti (10%), ali pa razna vozila višjih razredov (10%), ki prav tako skrbijo za osvetlitev avionov (kar mi ni čisto jasno zakaj, ker naj bi za to skrbela elektronika.. je pa res da je tričetrt mercedes/bmw "đip"-ov v sloveniji uvoženih karamboliranih iz tujine, tako da je itak vse zamaknjeno nekam).

BlaY0 ::

Kako je zamaknjeno??? Če uvoziš avto iz tujine in ga želiš vozit tukaj moraš narediti najmanj homologacijo in tehničnega.

Markus386 ::

Tudi vsi ostali avti morajo čez tehničnega (starejši celo vsako leto), pa jih je še vedno ogromno na cestah, ki z lučmi osveljujejo avione (tako z navadnimi kot xenonskimi).

Nekdo šalabazjersko popravi, na "lepe oči" gre čez tehničnega, potem pa, ker je postrani luč (ali senzor, ali ni skalibriran, ali...) gre snop svetlobe previsoko.

Unknown_001 ::

radmannsdorf je izjavil:

seveda moti. meglenke so močnejše.


Ravno zaradi tega so odlična protiobramba idiotim, ki ti vozijo za ritjo z dolgimi lučmi. Še malo vitreksa špricneš da mu na šipo zleti pa je.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

BlaY0 ::

Markus386 je izjavil:


Nekdo šalabazjersko popravi, na "lepe oči" gre čez tehničnega...

Hmm, a to na "lepe oči" se še da?

Mene bolj moti ko folk na semaforju na bremzi stoji. Če ima zadnjo meglenko brez veze ali jo je pa pozabil ugasniti mu pač malo poblendaš...

Unknown_001 ::

BlaY0 je izjavil:

Markus386 je izjavil:


Nekdo šalabazjersko popravi, na "lepe oči" gre čez tehničnega...

Hmm, a to na "lepe oči" se še da?

Mene bolj moti ko folk na semaforju na bremzi stoji. Če ima zadnjo meglenko brez veze ali jo je pa pozabil ugasniti mu pač malo poblendaš...


Šipo si kdaj odznotraj spucaj, pa ventilacijo na vetrobransko steklo našponaj.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Unknown_001 je izjavil:


Šipo si kdaj odznotraj spucaj, pa ventilacijo na vetrobransko steklo našponaj.

A potem bo folk pred semaforjem nehal na bremzi stat?

Unknown_001 ::

BlaY0 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Šipo si kdaj odznotraj spucaj, pa ventilacijo na vetrobransko steklo našponaj.

A potem bo folk pred semaforjem nehal na bremzi stat?


Ne ampak zadeva te očitno moti, ker se ti zaradi vlage na šipi tista svetloba razmaže. Sta pa še dve opciji - imaš težave z vidom (nisi potem primeren za vozit ponoči, če te to moti) ali te pa moti, da drugi ne vozijo tako kot ti misliš da je prav in se nekaj buniš, ker se moraš izpihat, ko neki ni po tvoje ;)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

BlaY0 ::

A tebe ne moti, če ti nekdo z rdečo meglajtko za brez veze sveti v bučo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Pithlit ::

Še dobro da so vsi semaforji (brez izjeme) na ravnem... da ni treba na bremzi stat.
Life is as complicated as we make it...

BlaY0 ::

Zato imaš ročno...

Pithlit ::

Mhm... vedno, brez izjeme. Še posebej pa to avtošoli učijo.
Life is as complicated as we make it...

BlaY0 ::

Ne razumem... a je 90% ljudi prišlo na cesto ravno iz avto šole in so še pod vplivom?

Saj se ni treba zdaj opravičevati, da za brez veze na bremzi stojiš :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

čuhalev ::

Precej bi pomagalo, če bi ljudje na cesti v slabših pogojih prižgali vsaj zadnje luči!

Pithlit ::

Jaz pa tebe ne razumem. Ne bom pa, zaradi tvojega (ne)odobravanja ročne zategovala na vsakem najmanjšem bregu (ki je pač malce prehud da avto ne bi rikverc lezel).
Life is as complicated as we make it...

BlaY0 ::

čuhalev je izjavil:

Precej bi pomagalo, če bi ljudje na cesti v slabših pogojih prižgali vsaj zadnje luči!

Ja to je pa problem modernih avtov in njihovih senzorjev.... dnevne luči majo samo spredaj...

ProGo ::

Sami je izjavil:

Meglenke so na avtomobilu z razlogom, so mi že večkrat prišle prav....gosta megla, prazne nepregledne ceste.

Načeloma pa nebi smele motiti drugih voznikov, saj osvetlijo cesto neposredno pred avtomobilom.


Meglenke imajo osvetlkitev do 0 stopinj, to je do horizontale, samo kaj ko to ne velja več, ko da vrečo cementa zadaj. Jaz sicer imam samodejno izravnavo meglenk, a veliko avtov nima.

čuhalev ::

BlaY0 je izjavil:

čuhalev je izjavil:

Precej bi pomagalo, če bi ljudje na cesti v slabših pogojih prižgali vsaj zadnje luči!

Ja to je pa problem modernih avtov in njihovih senzorjev.... dnevne luči majo samo spredaj...

Pisati kazen! Snežno bel avto, dež in megla ... obup.

Meni avtomobil sam prižiga meglenke ob zavoju, vendar le tisto proti zavoju ter samo, ko imam prižgane luči, in je kar v redu.

BlaY0 ::

Pithlit je izjavil:

Jaz pa tebe ne razumem. Ne bom pa, zaradi tvojega (ne)odobravanja ročne zategovala na vsakem najmanjšem bregu (ki je pač malce prehud da avto ne bi rikverc lezel).

Ravno tam bi jo mogla... kako sicer spelješ, če istočasno stojiš na sklopki in bremzi? Ja kdo te je pa učil vozit? A se bojiš, da ti bo avto crknu če boš z ročno speljevala :D

ProGo ::

BlaY0 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Jaz pa tebe ne razumem. Ne bom pa, zaradi tvojega (ne)odobravanja ročne zategovala na vsakem najmanjšem bregu (ki je pač malce prehud da avto ne bi rikverc lezel).

Ravno tam bi jo mogla... kako sicer spelješ, če istočasno stojiš na sklopki in bremzi? Ja kdo te je pa učil vozit? A se bojiš, da ti bo avto crknu če boš z ročno speljevala :D


Sicer to je to problem tehnološko zastarelih avtomobilov. novejši imajo samodejno ročno, takoj ko se ustavi, nič ne stojim na bremzi in nič ne motim zadaj čakajoče.

cleanac ::

BlaY0 je izjavil:

Ne razumem... a je 90% ljudi prišlo na cesto ravno iz avto šole in so še pod vplivom?


Ne, ampak ocitno nekaterim ne bi skodilo, da bi sli malo nazaj pogledat.

Pithlit ::

BlaY0 je izjavil:

kako sicer spelješ, če istočasno stojiš na sklopki in bremzi?

Ne vem kdo je tebi izpit dal v roke... sicer imaš prav, dokler na bremzi stojiš res bolj težko spelješ, zato se pa nogo na gas premakne.
Life is as complicated as we make it...

BlaY0 ::

cleanac je izjavil:


Ne, ampak ocitno nekaterim ne bi skodilo, da bi sli malo nazaj pogledat.

Da bi si pogledal kaj točno? Da je treba pred semaforjem stati na bremzi in kuplungi?

Pithlit je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

kako sicer spelješ, če istočasno stojiš na sklopki in bremzi?

Ne vem kdo je tebi izpit dal v roke... sicer imaš prav, dokler na bremzi stojiš res bolj težko spelješ, zato se pa nogo na gas premakne.

In vmes zlezeš nazaj za kakšen meter. To tete dobro veste :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Pithlit ::

BlaY0 je izjavil:

In vmes zlezeš nazaj za kakšen meter. To tete dobro veste :D

Resno... ti znaš brez ročne speljat?
Life is as complicated as we make it...

BlaY0 ::

Znam, samo se ne matram. Zakaj bi se, če imam ročno. Jaz imam ročno pač zato da si z njo pomagam... eni jo maste pa zato ker jo pač vgrajujejo v avte in avta brez nje ne moreš kupit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jakan123 ::

Če znaš, potem se ne matraš, niti ne zleze avto nazaj.

čuhalev ::

Ahaha, lahko dobiš avto tudi brez ročne zavore, reče se ji parkirna zavora (in se jo zategne z nogo). Seveda si zato primoran se naučili speljevanja brez ročne zavore. No, meni je sedaj povsem vseeno, če avto ima ročno ali ne, saj je ne uporabljam.

Amapk naslov teme se tiče meglenko ponoči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

BlaY0 ::

jakan123 je izjavil:

Če znaš, potem se ne matraš, niti ne zleze avto nazaj.

Govorimo o tistih ki ne uporabljajo ročne. Tistim ponavadi zleze avto nazaj. Še posebej če gre za teto...

čuhalev je izjavil:

meglenko ponoči.

Imaš prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Markus386 ::

Mislim da v vsaki avtošoli učijo speljevanja na blagem klancu brez ročne (samo s sklopko in gasom).

BlaY0 ::

Saj to ni point. Učiš se že in potem recimo da znaš, nikjer pa ne piše da je treba tako delat. Mogoče bi bilo bolj pametno če bi učili, kako se napumpa gumo recimo...

jakan123 ::

BlaY0 je izjavil:

jakan123 je izjavil:

Če znaš, potem se ne matraš, niti ne zleze avto nazaj.

Govorimo o tistih ki ne uporabljajo ročne. Tistim ponavadi zleze avto nazaj. Še posebej če gre za teto...

čuhalev je izjavil:

meglenko ponoči.

Imaš prav.


Jaz ne uporabljam ročne pri speljevanju pa avto ne zleze nazaj. V klanec gre pa itak brez ročne, ker ima avto sistem za speljevanje v klanec in ne potrebujem ročne :)

BlaY0 ::

jakan123 je izjavil:


Jaz ne uporabljam ročne pri speljevanju pa avto ne zleze nazaj. V klanec gre pa itak brez ročne, ker ima avto sistem za speljevanje v klanec in ne potrebujem ročne :)

Torej ti ni treba stati na bremzi preden spelješ ane, dodatni sistemi ti pa nadomestijo ročno...

cleanac ::

@BlaY0
Glej...zavorne luci imajo svoj namen. Recimo, da stojis zadnji na semaforju, je verjetno zadnja stvar, ki si jo zelis, priblizajocemu vozniku za teboj posredovati napacne signale/informacije?

Ampak pri tvoji bistrosti sploh ne dvomim, da v primeru, da si zadnji v koloni na semaforju, v kombinaciji z rocno prizges zadnjo meglenko.

BlaY0 ::

cleanac je izjavil:


Glej...zavorne luci imajo svoj namen. Recimo, da stojis zadnji na semaforju, je verjetno zadnja stvar, ki si jo zelis, priblizajocemu vozniku za teboj posredovati napacne signale/informacije?

Res je imaš prav, vendar sem jaz uvideven, in ko nekdo ustavi za mano, jaz stopim z bremze in mu ne svetim več v bučo, ker je verjetno do takrat pa že nekako dojel da stojim v koloni pred semaforjem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Pithlit ::

Lahko pa nehaš v uno zavorno luč gledat... Ne vem, misel pač.
Life is as complicated as we make it...

Unknown_001 ::

BlaY0 je izjavil:

A tebe ne moti, če ti nekdo z rdečo meglajtko za brez veze sveti v bučo?


meglajt?

Drugače pa ne, zadnje rdeče luči me ne motijo nikakor. Če imam vse šipe odznotraj in odzunaj lepo spucane kot se šika še xenon žarnico komot prebavim, razen ponarejenih.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

BlaY0 ::

Pithlit je izjavil:

Lahko pa nehaš v uno zavorno luč gledat... Ne vem, misel pač.

Pred tabo se odvija promet, zato gledaš naprej. Lahko tudi mižiš in čakaš, da ti oni za tabo potrobi, ko bo čas da spelješ...

Unknown_001 ::

BlaY0 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Lahko pa nehaš v uno zavorno luč gledat... Ne vem, misel pač.

Pred tabo se odvija promet, zato gledaš naprej. Lahko tudi mižiš in čakaš, da ti oni za tabo potrobi, ko bo čas da spelješ...


Pa kaj imate eni res take težave z vidom da travmirate zaradi ene jebene zavorne luči? Pejte k okulistu, pa če bo reku da je vse v redu, pejte še k psihiatru za vsak slučaj. Ne vem kaj potem sploh delate na cesti če vas vse moti.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

BlaY0 ::

Unknown_001 je izjavil:


Drugače pa ne, zadnje rdeče luči me ne motijo nikakor. Če imam vse šipe odznotraj in odzunaj lepo spucane kot se šika še xenon žarnico komot prebavim, razen ponarejenih.

No viš, mene pa xenon v nobenem primeru ne moti, pol minute rdeče stop lampe na 3 metre pred vsakim semaforjem pa me.

Dal sem zgolj primer kako lahko ne motiš drugega, hkrati pa tudi sebi olajšaš zadevo.

Jaz če se le da, ne motim ostalih udeležencev v prometu in se v tem kontekstu tudi obnašam na cesti. Enim je pač vseeno, če motijo druge brez kakršnega koli razloga, ki bi se ga dalo zaobiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

abyssus ::

Kaj ste jokice ali kaj? Motijo me samo dolge luči, pa še to potrpim, saj jih ne zagledaš za več kot par sekund. Problem je, če pač predolgo v njih gledaš. Meglenke še me svoj živi dan niso motile, pa jih ima veliko ljudi. Punca ima očala, pa se prav tako še ni pritoževala nad meglenkami, niti v dežju. Isto velja za zadnje luči. Očitno bi nekateri bili rajši, če ne bi bilo nobene signalizacije.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzdržljivost sklopk izven mesta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
596915 (5144) IL_DIAVOLO
»

Opel - izklop Start/Stop (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7212587 (10911) Mavrik
»

"Šparanje" sklopke na avtu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15144201 (32424) INSIDE
»

Pomoč pri izbiri zavornih diskov (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7829257 (26991) b3D_950
»

Ročna zavora - vrgli so me na tehničnem. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15944466 (40895) šernk

Več podobnih tem