» »

Apple sklenil najuspešnejše leto v zgodovini

Apple sklenil najuspešnejše leto v zgodovini

Apple - Apple je objavil rezultate zadnjega četrtletja v fiskalnem letu 2015, ki se je končalo 26. septembra, s katerimi so razveselili svoje delničarje. Prihodki od prodaje so se v zadnjih treh mesecih povzpeli na 51,5 milijarde dolarjev, dobiček pa na 11,1 milijarde dolarjev. V enakem obdobju lani so ustvarili 8,5 milijarde dolarjev dobička (30-odstotna rast) ob 42 milijardah dolarjev prihodkov (22-odstotna rast). Bruto marža se je dvignila za dve odstotni točki na 40 odstotkov.

Če potegnemo črto pod celo leto 2015, je lahko Apple več kot zadovoljen. Rekordne prihodke v višini 234 milijard dolarjev, kar je 28 odstotkov več kot v letu 2014, so nadgradili s 53,4 milijardami dolarjev dobička. To je največji dobiček v zgodovini kateregakoli podjetja, ki kotira na kakšni borzi. Doslej je rekord držal Exxon s 45 milijardami dolarjev v letu 2008.

Apple ima na zalogi ogromne količine denarja in hitro unovčljivih naložb. Čeprav so prek dividend in odkupov lastnih delnic delničarjem vrnili 17 milijard dolarjev, imajo dobrih 210 milijard dolarjev denarja in vrednostnih papirjev. Če postavimo te številke v perspektivo - Apple je v letu 2015 ustvaril približno toliko dobička, kot smo Slovenci sploh proizvedli vseh dobrin (merjeno z BDP).

Za prvo četrtletje leta 2016 načrtujejo še boljše rezultate, saj sovpada z božično nakupovalno sezono. Pričakujejo 75-77 milijard dolarjev prihodkov ob bruto marži okrog 40 odstotkov, kar bo le okrog odstotek več kot lani. Problem sta močan dolar in pešajoče povpraševanje po iPadih, ki je za 20 odstotkov nižje kot lani in je doseglo najnižjo točko po letu 2011. Manj težav imajo s prodajo iPhonov, ki so jih v zadnjem letu prodali kar 231 milijonov. V zadnjih treh mesecih so s prodajo 48 milijonov iPhonov zaslužili 32 milijard dolarjev (lani 23,7 milijard iz 40 milijonov prodanih iPhonov). Prodaja pametnih ur ostaja zavita v skrivnost, saj ne poročajo posebej o njih. Cela kategorija, kamor jih uvrščajo, je v zadnjem kvartalu ustvarila tri milijarde dolarjev prihodkov.

Apple bo novembra izplačal četrtletno dividendo v višini 0,52 dolarja na delnico (trenutno kotirajo okrog 120 dolarjev). Presečni datum za upravičenost je 9. november. Investitorji so kljub rekordom ostali ravnodušni, zato je delnica pridobila komaj kak odstotek.

91 komentarjev

«
1
2

nekikr ::

Ne, tole enostavno ni res. Če pogledamo slavne komentatorje Slo-techa, so tik pred propadom, baje je Tim že delovno mizo dal na Ebay...

Jst ::

Musk jo je pa kupil, zato pa imajo takšne številke. Doh!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

m0LN4r ::

Če ma majo na uro 99,9% dobička :P
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

RatedR ::

Pač čisti nateg, nažalost povsem legalen.

MrStein ::

Če bo slučajno kdo začel z "enake izdelke pri drugih firmah dobiš ceneje" :
iščem nekaj kot MacBookPro 13" , a ceneje
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Thuban ::

Microsoft Surface Book.
Samo da pač ni ceneje.

Morda Dell XPS, samo spet ni ceneje.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

tikitoki ::

MrStein je izjavil:

Če bo slučajno kdo začel z "enake izdelke pri drugih firmah dobiš ceneje" :
iščem nekaj kot MacBookPro 13" , a ceneje


Dej ti raje povej zakaj naj bi bil ta prenonik kaj tako posebnega?

MrStein ::

Ne "ta", ampak "tak".
Pa nič "posebnega" ni. Samo nekaj takega iščem. S takimi lastnostmi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

leiito ::

tikitoki je izjavil:

MrStein je izjavil:

Če bo slučajno kdo začel z "enake izdelke pri drugih firmah dobiš ceneje" :
iščem nekaj kot MacBookPro 13" , a ceneje


Dej ti raje povej zakaj naj bi bil ta prenonik kaj tako posebnega?


nič posebnega ni, vsi bi morali biti taki in pričakovali bi, da bojo, ampak niso, tisti, ki se vsaj v kakšnem elementu približajo kakovosti, so pa dražji.

leiito ::

Kot je znano, je IBM prešaltal na MacBooke. Ugotavljajo, da so, kljub dražji začetni investiciji, že prihranili $270 na enoto. Tudi sam kupujem Applove izdelke predvsem zato, ker nisem tako bogat, da bi kupoval poceni.

"It may be true that Apple's (NASDAQ:AAPL) Macs are more expensive than traditional PCs, selling for an average of over $1,200 last quarter, but that thinking is getting flipped on its head in the enterprise.

Earlier this year, IBM (NYSE:IBM) announced that it would be deploying Macs on a large scale, intending to purchase 50,000 Macs by the end of 2015 and upwards of 200,000 after everything's said and done. That would represent over half of IBM's employee headcount, which totaled about 380,000 at the end of last year.

As IBM becomes Apple's greatest enterprise ally, it helps for Big Blue to get some first hand experience on deploying and supporting Macs. Just a couple months in, IBM has already learned a lot.

$270 saved is $270 earned
On Apple's most recent conference call, CFO Luca Maestri said that IBM is already generating substantial cost savings by making the switch to Macs. More specifically, IBM says it saves $270 per PC, primarily due to lower support costs and higher residual value. Considering the fact that IBM has already deployed over 30,000 Macs and adds another 1,900 every week, those savings add up.

Earlier this month, IBM Workplace-as-a-Service exec Fletcher Previn discussed the deployment at the JAMF Nation User Conference. IBM has just 24 help desk employees to support all of the Macs and iOS devices that are currently deployed. While 40% of IBM's internal PC users call in for help, a mere 5% of Mac users need assistance. Employees are easily able to set up their new machines and install enterprise software on their own.

mujek ::

tikitoki je izjavil:

MrStein je izjavil:

Če bo slučajno kdo začel z "enake izdelke pri drugih firmah dobiš ceneje" :
iščem nekaj kot MacBookPro 13" , a ceneje


Dej ti raje povej zakaj naj bi bil ta prenonik kaj tako posebnega?

Zaslon ima razmerje stranic 16:10...

HPME ::

leiito je izjavil:

Kot je znano, je IBM prešaltal na MacBooke. Ugotavljajo, da so, kljub dražji začetni investiciji, že prihranili $270 na enoto.

Če je IBM želel "Unix-like" OS bi lahko začel uporabljati Linux in kupil računalnike, ki so veliko ceneješi od Applovih računalnikov. Njihove interne aplikacije verjetno delujejo na Linux-ih.

leiito je izjavil:

Tudi sam kupujem Applove izdelke predvsem zato, ker nisem tako bogat, da bi kupoval poceni.

Velika tiskarska napaka tukaj.

sandmodnigga ::

HPME je izjavil:

leiito je izjavil:

Kot je znano, je IBM prešaltal na MacBooke. Ugotavljajo, da so, kljub dražji začetni investiciji, že prihranili $270 na enoto.

Če je IBM želel "Unix-like" OS bi lahko začel uporabljati Linux in kupil računalnike, ki so veliko ceneješi od Applovih računalnikov. Njihove interne aplikacije verjetno delujejo na Linux-ih.

leiito je izjavil:

Tudi sam kupujem Applove izdelke predvsem zato, ker nisem tako bogat, da bi kupoval poceni.

Velika tiskarska napaka tukaj.

Pa se zajebavati z grafičnim gonilnikom? 3/4 distribucij mi je po inštalaciji po rebootu failalo naložiti GUI. Ta četrta mi je failala, ko sem naložil lastniške od Nvidie. Top kek, would never install Linux for fun on my computers.
Ah, če ni grafični gonilnik je pa nekaj drugega. Systemd? Buggy distribucija? Pisanje svoje distribucije? Podpora Linuxom?
Sej je Linux kul za igračkanje ali pa če imaš čas reševati nekatere težave.

Jst je izjavil:

Musk jo je pa kupil, zato pa imajo takšne številke. Doh!

Musk v bistvo prodaja svoje nesposobne inženirje Applu.

Zgodovina sprememb…

ufek ::

In vse tiho je bilo (s strani haterjev)... 8-)

njyngs ::

ufek je izjavil:

In vse tiho je bilo (s strani haterjev)... 8-)

Kaj si 13 star?

flagellum ::

In vse tiho je bilo (s strani haterjev)... 8-)
- ti podatki so samo zanak, da je nasvetu vedno več ovac in se civilizacija spreminja v hordo zombijev.

opeter ::

flagellum je izjavil:

In vse tiho je bilo (s strani haterjev)... 8-)
- ti podatki so samo zanak, da je nasvetu vedno več ovac in se civilizacija spreminja v hordo zombijev.


Kar sploh ni slabo, ker se tako lahko lažje kontrolira maso.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

no comment ::

Kaj je večja "masa", 70% al 20%?

ufek ::

njyngs je izjavil:

ufek je izjavil:

In vse tiho je bilo (s strani haterjev)... 8-)

Kaj si 13 star?

Ne, tli. Drugače pa to leti na že x letno jamranje nekaterih da je balon tik pred pokom. :)

BT52 ::

sandmodnigga je izjavil:

HPME je izjavil:

leiito je izjavil:

Kot je znano, je IBM prešaltal na MacBooke. Ugotavljajo, da so, kljub dražji začetni investiciji, že prihranili $270 na enoto.

Če je IBM želel "Unix-like" OS bi lahko začel uporabljati Linux in kupil računalnike, ki so veliko ceneješi od Applovih računalnikov. Njihove interne aplikacije verjetno delujejo na Linux-ih.

leiito je izjavil:

Tudi sam kupujem Applove izdelke predvsem zato, ker nisem tako bogat, da bi kupoval poceni.

Velika tiskarska napaka tukaj.

Pa se zajebavati z grafičnim gonilnikom? 3/4 distribucij mi je po inštalaciji po rebootu failalo naložiti GUI. Ta četrta mi je failala, ko sem naložil lastniške od Nvidie. Top kek, would never install Linux for fun on my computers.
Ah, če ni grafični gonilnik je pa nekaj drugega. Systemd? Buggy distribucija? Pisanje svoje distribucije? Podpora Linuxom?
Sej je Linux kul za igračkanje ali pa če imaš čas reševati nekatere težave.



No ja jaz v tem nebi videl težave. Sistemci pripravijo pač en DEMO workstation, ki ga usposobijo za pač tistih par 1000 eur. Potem pa nakupijo enake PC-je, ter clonajo SW med vse delavce. Dvomim, da ima vsak delavec IBM-a drugačne potrebe po programih, ki jih ena navaden primeren LInux distro nebi mogel zadovoljit. Res l veliko cena predprirave in prestop bi stalo veliko več, kot Apple PC-ji, ampak bi se stroški amortizirali, kaj hitro zaradi že omenjenega cnejšega hardware-a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

poweroff ::

sandmodnigga je izjavil:

Pa se zajebavati z grafičnim gonilnikom? 3/4 distribucij mi je po inštalaciji po rebootu failalo naložiti GUI. Ta četrta mi je failala, ko sem naložil lastniške od Nvidie. Top kek, would never install Linux for fun on my computers.

Zanimivo, jaz na nobenem, ampak res nobenem svojem računalniku (ali od svojih znancev) nisem imel težav z namestitvijo Linuxa.

Po drugi strani pa za neko firmo nudim podporo za Mace. 10+ mašin + Mac server. Zadeva je pri dolgotrajnejši uporabi bolj ali manj katastrofa.

Mail App sicer lepo dela, ampak le, dokler uporabnik nima preveč mailov. Recimo 8 Gb. Potem se začne obnašat čudno. Uvoz 8 Gb mailov v Mail App je pa sploh no-go. Po 15 minutah uvažanja iz Mail App exportanih mailov (!) se Mail App sesuje. Po drugi strani pa je uvoz istih mailov v Thunderbird uspešen in traja okrog minute.

Pages in Numbers... menda obstaja okrog 20 verzij - jaz sem jih videl 5 - ki med seboj niso vse kompatibilne. Zato morajo imeti uporabniki nameščeni poleg novih še stare Pagese (iWorks 09). Real fun.

Da ne govorim, da se občasno Mail App kar "usuje" in pozabi gesla iz Keychaina. Včasih pomaga force quit, včasih ponoven zagon mašine, včasih ponovno (!) vnašanje gesla v Keychain...

Nadgradnja na Yosemite je sploh zabavna, sistem je počasen za pop*. El Capitan ima pa tudi zabavne napake - recimo ko da uporabnik tiskati, ga sprašuje za admin geslo. Zadevo rešiš tako, da uporabnika dodaš v Print admin group. Dela out of the box, ja...

Posodabljanje (App Store)... včasih pač ne dela. Recimo posodobitev na El Capitan na določeni mašini ne dela, pa da se na glavo postaviš. Sosednja mašina (iste specifikacije) - gre pa brez problema.

Wireless - zadeva je delala samo med Apple mašinami, pa še takrat ne vedno. Na koncu sem kupil enega Mikrotika in ga nastavil kot Wi-fi točko. Zdaj dela kot je treba.

IPSec VPN od Appla je tudi cela umetnost pripraviti do delovanja z recimo Windowsi. Z Apple serverjem imam pa tudi zabavne izkušnje.

Pa da se razumemo. Zadeva je še vedno precej bolj uporabniško prijazna kot Windowsi. Ampak pri raznih malenkostih je pa Applov software blazno nedodelan. Pa ne v GUI smislu, pač pa v smislu, kjer se zahteva heavy duty.
sudo poweroff

no comment ::

poweroff je izjavil:


Zanimivo, jaz na nobenem, ampak res nobenem svojem računalniku (ali od svojih znancev) nisem imel težav z namestitvijo Linuxa.

Po drugi strani pa za neko firmo nudim podporo za Mace. 10+ mašin + Mac server.


DON'T! Resno. Če ne veš kaj počneš, ne nudit podpore.

Ogromna večina uporabnikov nima NOBENEGA od problemov, ki jih imaš tvoji uporabniki. Prepričaj jih, da preidejo na Linux, ki ga znaš aministrirat.

zeleni ::

MrStein je izjavil:

Ne "ta", ampak "tak".
Pa nič "posebnega" ni. Samo nekaj takega iščem. S takimi lastnostmi.


Bos moral biti bolj natancen kake lastnosti, ce bi rad pomoc.
Ce bi ceneje, mocno, mobilno, je zanimiv med drugim Asusov Zenbook. Za dobrega jurja dobis i7 model z 8GB rama in 256GB SSD. Imas pa za dosti manj tudi i5,...

MS Book bi tezko dobil letos in se drazji je. Je pa res, da nudi veliko vec.

poweroff ::

no comment je izjavil:

DON'T! Resno. Če ne veš kaj počneš, ne nudit podpore.

Ogromna večina uporabnikov nima NOBENEGA od problemov, ki jih imaš tvoji uporabniki. Prepričaj jih, da preidejo na Linux, ki ga znaš aministrirat.

Se pravi če moji uporabniki uporabljajo default nastavljen Mail App in se jim v pol leta nabere 8 Gb mailov, zaradi česar se Mail App nato začne usuvati - je problem v meni, ker kao ne znam nuditi podpore?

Ne me j*bat no! Apple fanboyi ste ubrisani do amena. Govorim o problemih, ki se pojavljajo pri vsakodnevni uporabi Maca, jaz jih pa nato rešujem. Uspešno. In ko grem gledat po forumih, vidim da imajo tudi drugi podobne probleme. Saj meni je to OK, ker imam posel. Samo ne me pa fopat s tem, da Mac pa kar čudežno dela. Ker ne. Tako kot ima tudi Linux svoje muhe.
sudo poweroff

tikitoki ::

ufek je izjavil:

In vse tiho je bilo (s strani haterjev)... 8-)


Hmmm, kakšna brezvezna pripomba. Ker ti "haterji" pač niso sami in pred parimi dnevi sem na bloombergu prebral članek, ki navaja, da se applu tržni delež manjša in nek drug članek, ki napoveduje zaustavitev applove rasti.
Seveda pa ima apple neverjetno visoko maržo, ki si jo lahko privošči na osnovi hypea, ki so ga ustvarili. V vsakem primeru pa bodo morali kaj konkretnega uvesti, če želijo to nadaljevati, ker konec koncev se bo tudi trg pametnih telefonov počasi zasičil in ljudje se bodo naveličali vsakoletnih menjav telefonov (kar ne pomeni, da bo apple propadel).
To ni stališče haterjev, to je samo hladna kalkulacija.
Je pa moje stališče, da je stanje v vrsti, da lahko kupiš zelo drag telefon, bolano. Osebno bi raje kupil cenejšega in za razliko šel za teden ali dva na morje.

CoolBits ::

Te hladne kalkulacije se dogajajo že vsaj 15 let pa so še vedno samo hladne in nič kalkulacije.

neonX ::

no sam sem imel pred dnevi zanimivo prigodo. na racunalniku in vseh ostalih napravcah sem zacel dobivati sporocila, da je moj Apple ID racun onemogocen, nato me je zacelo postopoma odjavljati od vseh storitev, ob odjavi na racunalniku pa mi ni vec dovolilo ponovne prijave, kajti OS X uporabniski racun je vezan na Apple ID racun. sledil je klic na Apple support, kjer so zadevo uredili. je pa zanimivo oz. strasljivo, da mi lahko onemogocijo dostop do lastnih naprav.

no comment ::

poweroff je izjavil:


Se pravi če moji uporabniki uporabljajo default nastavljen Mail App in se jim v pol leta nabere 8 Gb mailov, zaradi česar se Mail App nato začne usuvati - je problem v meni, ker kao ne znam nuditi podpore?

Ja, po defaultu si ti kriv, če TEBI plačujejo, da NJIM dela.

Glej, 15Gb na enem. Mail dela kot prvi dan. Na 6 let stari, najnižji konfiguraciji, ki jo je bilo možno kupit takrat.

So pa uporabniki, ki imajo mnogokratnik tega...

Stick to what you know!

(Po drugi strani pa, če jih uspeš prepričat, da ni tvoja krivda in da si si vseeno zaslužil plačilo... more power to you! Nimam nič proti.)

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

BT52 je izjavil:


No ja jaz v tem nebi videl težave. Sistemci pripravijo pač en DEMO workstation, ki ga usposobijo za pač tistih par 1000 eur. Potem pa nakupijo enake PC-je, ter clonajo SW med vse delavce. Dvomim, da ima vsak delavec IBM-a drugačne potrebe po programih, ki jih ena navaden primeren LInux distro nebi mogel zadovoljit. Res l veliko cena predprirave in prestop bi stalo veliko več, kot Apple PC-ji, ampak bi se stroški amortizirali, kaj hitro zaradi že omenjenega cnejšega hardware-a.

Huh?
Kje je ta cenejši hardvare?
Še vedno čakam na odgovor.

PS: Ubogi IBM, ko nima teh mojstrov iz foruma zaposlenih, bi že zdavnaj prehitel Apple po profitu...

poweroff je izjavil:


Mail App sicer lepo dela, ampak le, dokler uporabnik nima preveč mailov. Recimo 8 Gb. Potem se začne obnašat čudno.

A tako kot Thundertbird?

poweroff je izjavil:


Pa da se razumemo. Zadeva je še vedno precej bolj uporabniško prijazna kot Windowsi. Ampak pri raznih malenkostih je pa Applov software blazno nedodelan. Pa ne v GUI smislu, pač pa v smislu, kjer se zahteva heavy duty.

Za vsak omenjen problem je deset podobnih v Linux okoljih (disto si izberi po želji).

(moj sosed pa ima med nogami luleka, da ga ni sram!)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

poweroff ::

no comment je izjavil:

Ja, po defaultu si ti kriv, če TEBI plačujejo, da NJIM dela.
Glej, 15Gb na enem. Mail dela kot prvi dan. Na 6 let stari, najnižji konfiguraciji, ki jo je bilo možno kupit takrat.
So pa uporabniki, ki imajo mnogokratnik tega...
Stick to what you know!

Še enkrat bom povedal za ta počasne.

Firma je kupila Mace. Nastavili so si mail accounte in začeli poslovat. Posodobitve se je redno nalagalo, potem pa je ena uporabnica, ki ima veliko mailov pričela opažati težave. Mail App se je sesuval. Kje točno je tukaj moja krivda? Aja, razumem - mogoče je pa kriva uporabnica, ki dobiva preveč mailov...

Zakaj se včasih zgodi, da Mail ponovno vpraša za geslo za dostop do mailboxa (geslo je sicer vpisano v Keychainu)? Rešitev je ponovni zagon računalnika ali pa ponoven vpis gesla. Mislim, kaj ima tukaj uporabnik ali administrator zraven???

Kje je moja krivda, da je Apple izdal več med seboj nezdružljivih verzij iWorksa?

Kje je problem, če jim ni delala povezava na SharePoint? Brskanje po forumih je razkrilo, da je problem v Safariju. Aja, ne, Safari je Applov produkt, ne more biti tu problem.

Dejstvo je, da noben sistem ne dela 100%. Jaz se zelo dobro zavedam Linux problemov. Mi gre pa na živce, če se ljudje lažejo in se gredo fanboyevstvo.
sudo poweroff

no comment ::

poweroff je izjavil:


Dejstvo je, da noben sistem ne dela 100%. Jaz se zelo dobro zavedam Linux problemov. Mi gre pa na živce, če se ljudje lažejo in se gredo fanboyevstvo.

Kdo je lagal v tej temi?

franseliski ::

Saj bojo kmalu vsi kapitalisti imelo izjemno velike dobičke.


Kaj pa mislite da bo v Evropi, ko enkrat dobimo na tone poceni delovne sile? Tudi Evropske firme se bojo bohotili z 'uspešnostjo'.

globoko grlo ::

In kaj dela na macih toliko bolje, da prišparaš 270 kolonialistov na enoto?
Rahlo dvomim, da velika večina IBMovih uslužbencev potrebuje nek hudo specializiran sw, ki na applih dela čudeže, na PCjih pa komej laufa.

Aja, kakšna je že povezava IBM - Apple?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

poweroff je izjavil:

Mi gre pa na živce, če se ljudje lažejo in se gredo fanboyevstvo.

Vsem nam to gre na živce.

PS: Kje se je kdo zlagal?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kepi ::

BT52 je izjavil:

sandmodnigga je izjavil:

HPME je izjavil:

leiito je izjavil:

Kot je znano, je IBM prešaltal na MacBooke. Ugotavljajo, da so, kljub dražji začetni investiciji, že prihranili $270 na enoto.

Če je IBM želel "Unix-like" OS bi lahko začel uporabljati Linux in kupil računalnike, ki so veliko ceneješi od Applovih računalnikov. Njihove interne aplikacije verjetno delujejo na Linux-ih.

leiito je izjavil:

Tudi sam kupujem Applove izdelke predvsem zato, ker nisem tako bogat, da bi kupoval poceni.

Velika tiskarska napaka tukaj.

Pa se zajebavati z grafičnim gonilnikom? 3/4 distribucij mi je po inštalaciji po rebootu failalo naložiti GUI. Ta četrta mi je failala, ko sem naložil lastniške od Nvidie. Top kek, would never install Linux for fun on my computers.
Ah, če ni grafični gonilnik je pa nekaj drugega. Systemd? Buggy distribucija? Pisanje svoje distribucije? Podpora Linuxom?
Sej je Linux kul za igračkanje ali pa če imaš čas reševati nekatere težave.



No ja jaz v tem nebi videl težave. Sistemci pripravijo pač en DEMO workstation, ki ga usposobijo za pač tistih par 1000 eur. Potem pa nakupijo enake PC-je, ter clonajo SW med vse delavce. Dvomim, da ima vsak delavec IBM-a drugačne potrebe po programih, ki jih ena navaden primeren LInux distro nebi mogel zadovoljit. Res l veliko cena predprirave in prestop bi stalo veliko več, kot Apple PC-ji, ampak bi se stroški amortizirali, kaj hitro zaradi že omenjenega cnejšega hardware-a.


v principu je izjemna tragedija da je IBM tako uboga firma da si finančno ne more privoščiti znalca tvojega tipa, da bi jim enkrat preko vikenda spisal eno cost benefit analizo menjave strojne oprime za zaposlene in se morajo odločati kar na pamet, po občutku, popolnoma brez strategije in priprave...

sandmodnigga ::

V principu je na trgu dovoljšna količina kupcev, ki so pripravljeni plačati premium ceno, da se ne bodo rabili zajebavati s sitnostmi.
iPhone na mobilnem trgu, iPad na tabličnem trgu (dasiravno daleč od tega, da bi meni bila ta tablica koristna, Surface ja, Ipad pač ne), Mac na trgu osebnih računalnikov. Na nekaterih področjih blazno omejeni omenjeni produkti z nadpovprečno ceno glede na hardware se pač kupcu odkupijo z manj sitnostmi. Seveda dobiš tako dobre prenosnike kot jih ima Apple, vendar za skoraj isto premium ceno. Še največji minus takim prenosnikom rivjuverji dajo touchpadu ali pa ne tako dolgotrajni bateriji.
Imam iPhona, ampak zgolj ker sem ga dobil za đabe. Bi raje imel Androidnika, pa ga ni bilo za tako ceno. Še raje Sailfish, pa je ribica predraga. Če bi imel malce več denarja, bi si kupil sedaj recimo iPhone 6s in bi bil brez skrbi nadaljnih nekaj let.
Pri prenosniku, če bi lahko izbiral, bi bilo nekaj izmed Della in Appla ter druge konkurence.
Pri tablici bi bilo nekaj izmed iPada, če bi ga uporabljal za casual stuff, ali nekaj podobnega Surfacu, če bi ga uporabljal za kaj bolj naprednega.
Ob predpostavki, da bi bilo dovolj keša.
Mar sem zdaj Apple fan? Ne bi rekel! Le dovolj mi ponudi v zameno za večjo ceno.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Mar sem zdaj Apple fan? Ne bi rekel! Le dovolj mi ponudi v zameno za večjo ceno.

Si. In ovca. Pa opranoglavec. Vir: Slo-tech.

s1m0n ::

Dokler ni prevelike konkurence za Apple v premium segmentu pač ni druge izbire.
Edino kar sem imel v roki kar mi je bil dober telefon zraven Appla je bilo od Sonya in od Huawei.
Ostalo je pač plastika.

Krele ::

Pozabili ste napisat do bo Apple 1% dobička namenil zvišanju plač in izboljšanju delovnih pogojev v sweatshop-ih za štancanje iIgračk.

VaeVictis ::

kepi je izjavil:

BT52 je izjavil:

sandmodnigga je izjavil:

HPME je izjavil:

leiito je izjavil:

Kot je znano, je IBM prešaltal na MacBooke. Ugotavljajo, da so, kljub dražji začetni investiciji, že prihranili $270 na enoto.

Če je IBM želel "Unix-like" OS bi lahko začel uporabljati Linux in kupil računalnike, ki so veliko ceneješi od Applovih računalnikov. Njihove interne aplikacije verjetno delujejo na Linux-ih.

leiito je izjavil:

Tudi sam kupujem Applove izdelke predvsem zato, ker nisem tako bogat, da bi kupoval poceni.

Velika tiskarska napaka tukaj.

Pa se zajebavati z grafičnim gonilnikom? 3/4 distribucij mi je po inštalaciji po rebootu failalo naložiti GUI. Ta četrta mi je failala, ko sem naložil lastniške od Nvidie. Top kek, would never install Linux for fun on my computers.
Ah, če ni grafični gonilnik je pa nekaj drugega. Systemd? Buggy distribucija? Pisanje svoje distribucije? Podpora Linuxom?
Sej je Linux kul za igračkanje ali pa če imaš čas reševati nekatere težave.



No ja jaz v tem nebi videl težave. Sistemci pripravijo pač en DEMO workstation, ki ga usposobijo za pač tistih par 1000 eur. Potem pa nakupijo enake PC-je, ter clonajo SW med vse delavce. Dvomim, da ima vsak delavec IBM-a drugačne potrebe po programih, ki jih ena navaden primeren LInux distro nebi mogel zadovoljit. Res l veliko cena predprirave in prestop bi stalo veliko več, kot Apple PC-ji, ampak bi se stroški amortizirali, kaj hitro zaradi že omenjenega cnejšega hardware-a.


v principu je izjemna tragedija da je IBM tako uboga firma da si finančno ne more privoščiti znalca tvojega tipa, da bi jim enkrat preko vikenda spisal eno cost benefit analizo menjave strojne oprime za zaposlene in se morajo odločati kar na pamet, po občutku, popolnoma brez strategije in priprave...


Tale del tudi mene vedno šokira, kako je možno, da ima računalniški forum Slo-Tech več strokovnjakov, kot pa IBM, HTC, Samsung, Microsoft in Apple skupaj.

Še posebaj me pa šokira, da glede na ves Slo-Tech brain trust nimamo več svetovno uspešnih podjetij!

[D]emon ::

neonX je izjavil:

je pa zanimivo oz. strasljivo, da mi lahko onemogocijo dostop do lastnih naprav.


Ce bi prebral end user license agreement je tam lepo okrog ovinka spisano, da si ti naprave ne lastis, ampak jo imas na nek nacin "v najemu" od Appla. ;)

Mimogrede, vse masine z UEFI biosom lahko dolocene tricrkovne agencije na remote bricknejo, ce se odlocijo da si terorist. Upostevajoc kaksni idioti so v teh agencijah zaposleni ...
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Bom grd in nesramen pa bom poskusil temo v OT spraviti :D. Malo više je bilo omenjeno, da ima nad določeno velikostjo podatkovne baze Thunderbird težave (tam je bilo omenjano 8 Gb, sicer v zvezi z Applovim e-mail clientom). O kakšnih težavah je govora?

LP

Jože

Krele ::

Krele je izjavil:

Pozabili ste napisat do bo Apple 1% dobička namenil zvišanju plač in izboljšanju delovnih pogojev v sweatshop-ih za štancanje iIgračk.


>:D Žal seveda to ne bo držalo. Me pa zanima če je kdo tole vsaj za trenutek verjel, al smo vsi že daleč preveč cinični za to.

"Investitorji so kljub rekordom ostali ravnodušni," tako da bolj verjetno lahko pričakujemo, da bo Apple vložil dodatna sredstva za izboljšanje metod in tehnologij izkoriščanja delovne sile.

dotomaz ::

poweroff je izjavil:


Firma je kupila Mace.


Ok, od kdaj je Mail.app edini mail klient na osx? Izbire je full. Ko sem še uporabljal native mail klienta, mi je Thunderbird delal relativno vredu. Isto safari? Enako za office.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dotomaz ()

zeleni ::

Kje je ta cenejši hardvare?
Še vedno čakam na odgovor


Kaj ti pri mojem predlogu ni vsec? Sem ti rekel, da ce zelis, da ti kdo pomaga moras dati bolj tocne podatke.

Nesta ::

Ocitno je vedno vec ovc ki podpira Apple :D

poweroff ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Bom grd in nesramen pa bom poskusil temo v OT spraviti :D. Malo više je bilo omenjeno, da ima nad določeno velikostjo podatkovne baze Thunderbird težave (tam je bilo omenjano 8 Gb, sicer v zvezi z Applovim e-mail clientom). O kakšnih težavah je govora?

Ne vem, jaz s Thunderbirdom nisem imel takih težav...

dotomaz je izjavil:

Ok, od kdaj je Mail.app edini mail klient na osx? Izbire je full. Ko sem še uporabljal native mail klienta, mi je Thunderbird delal relativno vredu. Isto safari? Enako za office.

Izbire je ful, ampak ni od Appla. Sem jim skušal namestiti druge kliente, pa so rekli da ne, da bodo uporabljali Mail App.
sudo poweroff

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Glede Thunderbirda sprašujem zato, ker je moj profil trenutno velik 22,5 Gb, pa zadeva dela bp. Me zanima, kakšne težave se pojavljajo pri profilih, ki imajo večji obseg in kakšna je konfiguracija okolja, v katerem deluje Thunderbird s takšnimi in drugačnimi težavami. Je pa to sigurno predmet za posebno temo in ne za OT tukaj....

LP

Jože

martincek1 ::

zeleni je izjavil:

Kje je ta cenejši hardvare?
Še vedno čakam na odgovor


Kaj ti pri mojem predlogu ni vsec? Sem ti rekel, da ce zelis, da ti kdo pomaga moras dati bolj tocne podatke.


Za 200€ več pri Macbook Pro dobiš:

- osvetljeno tipkovnico
- dober trackpad
- i5, ki je po vseh testih precej boljši od ASUSovega i7
- 100% hitrejši SSD
- višjo resolucijo
- več portov

Je pa definitivno ena boljših opcij, v kolikor je OSX dealbreaker.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple odlično

Oddelek: Novice / Rezultati
2811922 (9713) solatko
»

Applov dobiček padel, delnice prav tako

Oddelek: Novice / Rezultati
178250 (6783) aerie
»

Apple z visokim dobičkom, a nižjim od pričakovanj

Oddelek: Novice / Rezultati
165531 (4367) Invictus
»

Apple rekordno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6722736 (20621) nekikr

Več podobnih tem