» »

Sumljivi rezultati tudi pri Oplovih dizlih

1
2
»

c00L3r ::

Poraba je odvisna od načina vožnje. Če počasi pospešuješ, minimalno zaviraš in se na AC voziš pod omejitvijo, potem lahko ti 2.0 dizel motorji porabijo okrog 6L/100km.

Pri 160km/h pa je poraba primerno višja. Čista fizika :)

Markoff ::

c00L3r je izjavil:

Poraba je odvisna od načina vožnje. Če počasi pospešuješ, minimalno zaviraš in se na AC voziš pod omejitvijo, potem lahko ti 2.0 dizel motorji porabijo okrog 6L/100km.

Pri 160km/h pa je poraba primerno višja. Čista fizika :)

Vem za Renaultove motorje, dizelaše, večinoma 1.6 (130 KM), a tudi 1.5 dci (110 KM; podobna poraba):
- Megane, vožnja med 140 in 150 km/h na AC, poraba pod 6l
- Scenic, vožnja "kriminalno počasi" na AC (100 km/h), poraba 4.5l (moj in ženin dosežek)
- Scenic, vožnja med 140 in 150 km/h na AC, poraba dobrih 6l

Morda so pa samo švabski motorji zanič, kar se tiče porabe? Ali pa ste vozniki švabskih vozil norci? Dunno, just wonderin'...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Dr_M ::

M-XXXX je izjavil:

Koliko pa mislis, da pokuri VW 2.0tdi 140km? Ko sem pogledal na potovalni racunalnik v A4 od treh sodelavcev, me je skoraj sezulo. Vsi trije avtomobili od 7.5-8L, letnik 2010 ali mlajsi.


http://www.spritmonitor.de/en/overview/...

Ali imaš slučajno "smolo", da imaš take sodelovce, ki imajo pač take relacije, ali je pa kaj drugega, vendar ne povprečno ima omenjeni avto konkretno manj.



Lej nevem, eni se vozijo pretezno po AC, drugi po lokalnih cestah. Res pa noben od teh ne vozi kot star fotr, ampak bolj dinamicno. :D
Laznivci so predvsem vozniki VAG znamk, kar se porabe tice, to mi je jasno ze mnogo let.
Vem, da se jih da spravit na zelo nizko porabo ce vozis kot po jajcih, ampak kdo bi se zaradi tega vozil s takim avtom 100km/h po AC?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

spirit ::

Način vožnje je precej opmemben, sodelavec je od mene kupil avto (2.4 JTD) imava približno enako relacijo le da imam jaz težjo nogo, zaradi česar sem tudi na več semaforjih stal kot stoji on... pri meni je bila poraba malo pod 7 pri njemu je malo pod 5, ampak on prizna da vozi kot pra star ata, ker mu je poraba važna. meni ni bila.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Afera Dieselgate (PreWvara)

Oddelek: Na cesti
405494 (4349) Unknown_001
»

Volkswagen goljufal tudi v EU, na tnalu tudi BMW (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
632145258 (89985) krneki0001
»

Volkswagen pojasnjuje ozadje afere z izpusti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12736981 (32635) fujtajksel
»

Sumljivi rezultati tudi pri Oplovih dizlih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5326488 (21528) spirit
»

Skoraj vsi dizli presegajo normative, proizvajalci zahtevajo zvišanje dopustnih izpus (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
40489713 (66919) MadMax

Več podobnih tem