» »

Absolutno najcenejši avto

Absolutno najcenejši avto

1
2
»

krneki0001 ::

jalovec09 je izjavil:

harmony je izjavil:

jalovec09 je izjavil:

harmony je izjavil:

A pri nakupu nihce ne gleda kaksna je varnost vozila.



A: Lahko imaš 6 let star avto in 6 let stare gume ter 6 let stare zavore, vse skupaj s kilometrino 180.000km.
B: Lahko imaš 15 let star avto, nove gume letnik 2015, zavore stare 1 leto in s kilometrino 140.000km. Kaj misliš, koga bo prej odneslo iz ceste. Po tvojem avto B.


Varnost na cesti je sirsega pomena. Torej, da je vozilo "varno" ne spada samo da imas nove gume, nove zavore...si mogoce pomislil na airbage? Si pomislil, kako se obnese, ce nekdo prileti vate itd.?


Četudi si na prednostni cesti nimaš vedno prednost. Dobre gume in refleksi se izogneš nesreči, slabim gumam pa bum.
100 evrov pride 18 col guma, rabiš za avrnost 8 gum, torej vse skupaj 900 evrov za 2 leti. Pa res kdo menja vseh 8 an dve elti iz stališča varnosti. Guma tretja sezona je že en kur* varna.


Jaz jih menjam na 2 leti. Gume pridejo 320 evrov in jih vozim 2 leti tako poleti kot pozimi, potem pa zamenjam.

-valvoline- ::

krneki0001 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Imreza 4x4 z klimo pa da je v redu ohranjena se ne dobi pod 1000 evrov.


A res? Dej nehaj že nakladat. 2006 letniki se z vso opremo in predelani na plin prodajajo za 4000, prodajo pa za 3000, a ti bi pa za tretjino te cene 12 do 13 let starejši avto prodajal. Cene na avto.net ne glej, ker ni realna in ker tam se samo prodajajo, prodajo za take vsote se pa ne, oziroma se, če ceno za pol dol spusti.

Kolega je kupil prejšnji teden foresterja 1999 letnik z vso opremo, odlično ohranjenega za 900 evrov. Na avto.netu so pa gnili za od 2000 evrov dalje.

Forester pac ni iskan avto, impreza je. Nalozijo na ladje in peljejo na bliznji vzhod za dele ali za vozit. Poglej si malo po oglasih kolk so impreze z klimo ce jo sploh najdes. Prodas jo v 15 minutah, svercarji vedo da jih iscejo na vzhodu.
Podobno recimo ohranjen golf2 1.6d ne najdes pod 1000 evrov, tist k je res odlicno ohranjen se za 2 jurja se lahko proda.

Zgodovina sprememb…

jalovec09 ::

Šparanje na gumah, potem je brezveze govort o varnosti vozila v primeru karambola.
Sem probal svoje l.2013/Nov, stare 2 leti, pred nakupovalnim centrom, v mokrem, s 50km/h, avto je sam šibal naprej.

Trololololol ::

jalovec09 je izjavil:

harmony je izjavil:

jalovec09 je izjavil:

harmony je izjavil:

A pri nakupu nihce ne gleda kaksna je varnost vozila.



A: Lahko imaš 6 let star avto in 6 let stare gume ter 6 let stare zavore, vse skupaj s kilometrino 180.000km.
B: Lahko imaš 15 let star avto, nove gume letnik 2015, zavore stare 1 leto in s kilometrino 140.000km. Kaj misliš, koga bo prej odneslo iz ceste. Po tvojem avto B.


Varnost na cesti je sirsega pomena. Torej, da je vozilo "varno" ne spada samo da imas nove gume, nove zavore...si mogoce pomislil na airbage? Si pomislil, kako se obnese, ce nekdo prileti vate itd.?


Četudi si na prednostni cesti nimaš vedno prednost. Dobre gume in refleksi se izogneš nesreči, slabim gumam pa bum.
100 evrov pride 18 col guma, rabiš za varnost 8 gum, torej vse skupaj 900 evrov za 2 leti. Pa res kdo menja vseh 8 na dve leti iz stališča varnosti. Guma tretja sezona je že en kur* varna.

Absolutno najcenejši avto in vi o gumah za 100 EUR na komad? Pri takem avtomobilu moraš dobiti že dve vrhunski gumi za 100 EUR. Se pravi vse skupaj 350 EUR za 8 novih gum, 4 letne in 4 zimske.

jalovec09 ::

Avto za 200 evrov, noben ne bo kupu 14 col gume za 200 evrov/4kom. Vzel bo najcenejše, savska so v mokrem obupne, kaj ti nuca v snegu, če pa je tekom dneva že vse kopno, razen če nekdo živi na 1000m.

Pithlit ::

OrkAA je izjavil:

Registracija + zavarovanje me letno pride ~400 evrov

A ni to malenkost drago za 1.2 bencinarja?

Če primerjam z mojim 1.9 dizlom (160 taksa + 270 zavarovanje)? Za tistih ~40€ razlike it na te jajčka... ne vem no. Sem pričakovala večjo razliko.
Life is as complicated as we make it...

jalovec09 ::

Noben tudi ne pomisle na stanje orginalnosti vozila, da ni bil sestavljen iz dveh in kot tak je 2x slabši.

krneki0001 ::

-valvoline- je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Imreza 4x4 z klimo pa da je v redu ohranjena se ne dobi pod 1000 evrov.


A res? Dej nehaj že nakladat. 2006 letniki se z vso opremo in predelani na plin prodajajo za 4000, prodajo pa za 3000, a ti bi pa za tretjino te cene 12 do 13 let starejši avto prodajal. Cene na avto.net ne glej, ker ni realna in ker tam se samo prodajajo, prodajo za take vsote se pa ne, oziroma se, če ceno za pol dol spusti.

Kolega je kupil prejšnji teden foresterja 1999 letnik z vso opremo, odlično ohranjenega za 900 evrov. Na avto.netu so pa gnili za od 2000 evrov dalje.

Forester pac ni iskan avto, impreza je. Nalozijo na ladje in peljejo na bliznji vzhod za dele ali za vozit. Poglej si malo po oglasih kolk so impreze z klimo ce jo sploh najdes. Prodas jo v 15 minutah, svercarji vedo da jih iscejo na vzhodu.
Podobno recimo ohranjen golf2 1.6d ne najdes pod 1000 evrov, tist k je res odlicno ohranjen se za 2 jurja se lahko proda.


Ti kupi impreze po 300 evrov, jaz ti klime montiram vanje za 200, prodaj za 1000 pa deliva pol pol od dobička. Si za stvar? če je res tako iskan avto kot praviš, na mesec lahko zasluživa vsaj nekje 2500 evrov vsak?

Pa ti iz prve roke povem, da ni tako kot ti govoriš. Glede nato, da imam doma tudi nič gnilo imprezo s klimo in vso opremo, letnik 1996 in ta ni nikakor iskana. Noben niti ne vpraša zanjo.

jalovec09 ::

Motor je ?

-valvoline- ::

krneki0001 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Imreza 4x4 z klimo pa da je v redu ohranjena se ne dobi pod 1000 evrov.


A res? Dej nehaj že nakladat. 2006 letniki se z vso opremo in predelani na plin prodajajo za 4000, prodajo pa za 3000, a ti bi pa za tretjino te cene 12 do 13 let starejši avto prodajal. Cene na avto.net ne glej, ker ni realna in ker tam se samo prodajajo, prodajo za take vsote se pa ne, oziroma se, če ceno za pol dol spusti.

Kolega je kupil prejšnji teden foresterja 1999 letnik z vso opremo, odlično ohranjenega za 900 evrov. Na avto.netu so pa gnili za od 2000 evrov dalje.

Forester pac ni iskan avto, impreza je. Nalozijo na ladje in peljejo na bliznji vzhod za dele ali za vozit. Poglej si malo po oglasih kolk so impreze z klimo ce jo sploh najdes. Prodas jo v 15 minutah, svercarji vedo da jih iscejo na vzhodu.
Podobno recimo ohranjen golf2 1.6d ne najdes pod 1000 evrov, tist k je res odlicno ohranjen se za 2 jurja se lahko proda.


Ti kupi impreze po 300 evrov, jaz ti klime montiram vanje za 200, prodaj za 1000 pa deliva pol pol od dobička. Si za stvar? če je res tako iskan avto kot praviš, na mesec lahko zasluživa vsaj nekje 2500 evrov vsak?

Pa ti iz prve roke povem, da ni tako kot ti govoriš. Glede nato, da imam doma tudi nič gnilo imprezo s klimo in vso opremo, letnik 1996 in ta ni nikakor iskana. Noben niti ne vpraša zanjo.

Lahko probas dat oglas na internetu. Ce je 4x4 in ce je z klimo jo prodas za 1000e brez problema. Takoj te bodo zacel klicat turki ali egipcani. To je kultni avto tam spodaj, podobno kot je golf2 na exju teritorij.

Zgodovina sprememb…

Trololololol ::

Pithlit je izjavil:

OrkAA je izjavil:

Registracija + zavarovanje me letno pride ~400 evrov

A ni to malenkost drago za 1.2 bencinarja?

Če primerjam z mojim 1.9 dizlom (160 taksa + 270 zavarovanje)? Za tistih ~40€ razlike it na te jajčka... ne vem no. Sem pričakovala večjo razliko.

Brez bonusov z vsem potrebnim zavarovanim(stekla, srnjad, minimalna asistenca) je zelo poceni.

krneki0001 ::

-valvoline- Sem ga imel ene 3 mesece za 1200 evrov, pa ni noben niti poklical. Zdej smo se pa odločil, da ostane doma, ker je to odlična zadeva za zimo. Pa počasi bo sestra rabila avto, tako da bo šle njej v roke. Ima pa vso opremo, celo pranje luči, ki ga skoraj nobena na avto.net nima. Pripeljana je bila pa iz nemčije za drobiž.

Stari maček ::

-valvoline- je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Imreza 4x4 z klimo pa da je v redu ohranjena se ne dobi pod 1000 evrov.


A res? Dej nehaj že nakladat. 2006 letniki se z vso opremo in predelani na plin prodajajo za 4000, prodajo pa za 3000, a ti bi pa za tretjino te cene 12 do 13 let starejši avto prodajal. Cene na avto.net ne glej, ker ni realna in ker tam se samo prodajajo, prodajo za take vsote se pa ne, oziroma se, če ceno za pol dol spusti.

Kolega je kupil prejšnji teden foresterja 1999 letnik z vso opremo, odlično ohranjenega za 900 evrov. Na avto.netu so pa gnili za od 2000 evrov dalje.

Forester pac ni iskan avto, impreza je. Nalozijo na ladje in peljejo na bliznji vzhod za dele ali za vozit. Poglej si malo po oglasih kolk so impreze z klimo ce jo sploh najdes. Prodas jo v 15 minutah, svercarji vedo da jih iscejo na vzhodu.
Podobno recimo ohranjen golf2 1.6d ne najdes pod 1000 evrov, tist k je res odlicno ohranjen se za 2 jurja se lahko proda.

Delaš reklamo za golf2, za novejši avto enake konstrukcije pa napišeš: "tale ford je direkt za odpad, ceprav je prv lastnik."Jej, jej....

OrkAA ::

Pithlit: Na prvi pogledu bi rekel, da si nekaj let starejsa od mene in uzivas bonitete pri zavarovanju/registraciji.

Pithlit ::

Trololololol je izjavil:

Pithlit je izjavil:

OrkAA je izjavil:

Registracija + zavarovanje me letno pride ~400 evrov

A ni to malenkost drago za 1.2 bencinarja?

Če primerjam z mojim 1.9 dizlom (160 taksa + 270 zavarovanje)? Za tistih ~40€ razlike it na te jajčka... ne vem no. Sem pričakovala večjo razliko.

Brez bonusov z vsem potrebnim zavarovanim(stekla, srnjad, minimalna asistenca) je zelo poceni.

Pa dobro no, na 15 let star avto pa ja ne bomo kasko flikal, ali pač?

OrkAA je izjavil:

Pithlit: Na prvi pogledu bi rekel, da si nekaj let starejsa od mene in uzivas bonitete pri zavarovanju/registraciji.

Mogoče... sam če ga imaš 5 let bi človek pričakoval kak bonus :P Pri registraciji pa ni bonitet.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

OrkAA ::

Sem sel poiskat papirje od zadnje registracije :)

Registracija:
Tehnicni pregled - 33,97
Placilo s kartico - 1,44
Podaljsanje prometnega dovoljenja - 8,98
Letna dajatev za uporabo vozila - 62
Skupaj: 106,39

Zavarovanje (Ga zal nimam pri sebi, da bi pogledal premijski razred. Nesrece se nisem imel)
Skupaj 249,84

Vse skupaj: 356,23

IL_DIAVOLO ::

Unknown_001 je izjavil:

Citroen AX definitivno :P
Dobesedno za drobiž ga dobiš, poceni zavarovanje, registracija, pije tko tko, za okvare tud ni problem ker delov je ko listja in trave oz. so ti avti tako nesramno poceni da se ti splača kar 2 kupit pa maš enega za dele drugega pa za vozit.

Saxoji so tudi nekaj podobnega, če pa že "mora" bit nemc pa itak vsi vemo kateremu pripada titula slovenskega stereotipnega wagna :D


Pol pa grem raje z javnim prevozom...taksni avti sploh ne bi smeli smeli biti na cesti. Se kaksna kocija je bolj varna :P

Pithlit ::

OrkAA je izjavil:

Vse skupaj: 356,23

Bolje! Hvala.
Life is as complicated as we make it...

krneki0001 ::

Pithlit je izjavil:

Trololololol je izjavil:

Pithlit je izjavil:

OrkAA je izjavil:

Registracija + zavarovanje me letno pride ~400 evrov

A ni to malenkost drago za 1.2 bencinarja?

Če primerjam z mojim 1.9 dizlom (160 taksa + 270 zavarovanje)? Za tistih ~40€ razlike it na te jajčka... ne vem no. Sem pričakovala večjo razliko.

Brez bonusov z vsem potrebnim zavarovanim(stekla, srnjad, minimalna asistenca) je zelo poceni.

Pa dobro no, na 15 let star avto pa ja ne bomo kasko flikal, ali pač?

zavarovanje + AO+ + stekla + divjad za 1.6litrski motor pride okoli 170 evrov. Če ti kamen v šipo prileti, boš plačala vsaj toliko.
Jaz imam na 17 let starem avtomobilu zavarovana stekla in luči vedno. Tistih 30 evrov več za zavarovanje odtehta vse probleme s šipo, če ti jo kamen razbije.

jalovec09 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Citroen AX definitivno :P
Dobesedno za drobiž ga dobiš, poceni zavarovanje, registracija, pije tko tko, za okvare tud ni problem ker delov je ko listja in trave oz. so ti avti tako nesramno poceni da se ti splača kar 2 kupit pa maš enega za dele drugega pa za vozit.

Saxoji so tudi nekaj podobnega, če pa že "mora" bit nemc pa itak vsi vemo kateremu pripada titula slovenskega stereotipnega wagna :D


Pol pa grem raje z javnim prevozom...taksni avti sploh ne bi smeli smeli biti na cesti. Se kaksna kocija je bolj varna :P


10 let nazaj je bilo na cestah še dost AX, saxo in tud golfa 2
Tak avto je čist vredu do trgovine in nazaj...z mojim accentom grem tud na 300km furo.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

krneki0001 je izjavil:


zavarovanje + AO+ + stekla + divjad za 1.6litrski motor pride okoli 170 evrov. Če ti kamen v šipo prileti, boš plačala vsaj toliko.
Jaz imam na 17 let starem avtomobilu zavarovana stekla in luči vedno. Tistih 30 evrov več za zavarovanje odtehta vse probleme s šipo, če ti jo kamen razbije.

Kolikokrat pa si razbil sipo v zadnjih 20 letih? No verjetno je vecja verjetnost, ce vozis offroad...

bambam20 ::

Smurf je izjavil:


Kolikokrat pa si razbil sipo v zadnjih 20 letih? No verjetno je vecja verjetnost, ce vozis offroad...



Je dovolj enkrat a ne, da ti izpod spredaj vozečega vozila prileti kamen in ti nardi razpoko, ki se kasneje širi.

Siddh ::

Nam je v enem letu dvakrat na isti 15km relaciji kamen razbil šipo. Se splača met zavarovano.


OrkAA ::

Men bi morala sipa pocit skoraj vsako leto, da bi se splacalo :)

http://www.avtomotive.si/vetrobransko-s...

Smurf ::

bambam20 je izjavil:

Smurf je izjavil:


Kolikokrat pa si razbil sipo v zadnjih 20 letih? No verjetno je vecja verjetnost, ce vozis offroad...



Je dovolj enkrat a ne, da ti izpod spredaj vozečega vozila prileti kamen in ti nardi razpoko, ki se kasneje širi.

Ce se ti enkrat v 20 letih, se ti zagotovo ne splaca.

Sej to je jasno, da se statisticno povprecnemu vozniku ne splaca zavarovati (ker zavarovalnice delajo s plusom). Zavaruje se, ce se a) ne more privosciti izgube zavarovanega vozila/dela b) vozis dovolj/na tak nacin, da si statisticno povecas verjetnost takega dogodka, verjetno je offroad voznja ze tak primer, zato vprasam.

d4vid ::

Smurf je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


zavarovanje + AO+ + stekla + divjad za 1.6litrski motor pride okoli 170 evrov. Če ti kamen v šipo prileti, boš plačala vsaj toliko.
Jaz imam na 17 let starem avtomobilu zavarovana stekla in luči vedno. Tistih 30 evrov več za zavarovanje odtehta vse probleme s šipo, če ti jo kamen razbije.

Kolikokrat pa si razbil sipo v zadnjih 20 letih? No verjetno je vecja verjetnost, ce vozis offroad...



Neki takega je fotr reku, ko je podaljševal zavarovanje. Pa ga je agent prepričal, da vzame še to (pravzaprav kasko). Ne vem, če je bilo en mesec po tistem, ko je doma vozil v rikverc in spregledal traktorsko prikolico. Pa je šla zadnja luč in šipa. Pa še na vratih se je nekaj poznalo.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Smurf ::

d4vid je izjavil:


Neki takega je fotr reku, ko je podaljševal zavarovanje. Pa ga je agent prepričal, da vzame še to (pravzaprav kasko). Ne vem, če je bilo en mesec po tistem, ko je doma vozil v rikverc in spregledal traktorsko prikolico. Pa je šla zadnja luč in šipa. Pa še na vratih se je nekaj poznalo.

Sej to ves, da ta anekdota ne izpodbija nicesar kar sem napisal?

Ok se bom popravil, splaca se v se 2 dodatnih primerih. c) si nadpovprecno storast d) rajsi placas kasko v zameno, da se ne sekiras, da se avtu lahko kaj zgodi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

krneki0001 ::

Smurf je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


zavarovanje + AO+ + stekla + divjad za 1.6litrski motor pride okoli 170 evrov. Če ti kamen v šipo prileti, boš plačala vsaj toliko.
Jaz imam na 17 let starem avtomobilu zavarovana stekla in luči vedno. Tistih 30 evrov več za zavarovanje odtehta vse probleme s šipo, če ti jo kamen razbije.

Kolikokrat pa si razbil sipo v zadnjih 20 letih? No verjetno je vecja verjetnost, ce vozis offroad...


Ker sem delal nekje okoli 60.000km na leto, sem jo razbil kar nekajkrat v vsem času od kar imam vozilo. Na svojem avtu 4x ma avtocesti priletel kamen, 1x na navadni cesti enako kamen in žena enkrat letos na avtocesti tudi priletel kamen, na offroadu presenetljivo nikoli, ker je vožnja tam veliko bolj počasna.

Za moj avto je nekje 750 original in 450 evrov kopija, ker imam ogrevano prednje steklo. Verjemi da raje dam tistih 41 evrov za stekla in divjad, kot da plačujem za tako šipo.

jalovec09 ::

Raje dam za asistenco, prazna guma, zmanjka bencina, karambol, vse krito....tista šipa dobiš rabljeno, seveda ti nebivedu imaš redek avto in avtodeli so dragi.

krneki0001 ::

jalovec09 je izjavil:

Raje dam za asistenco, prazna guma, zmanjka bencina, karambol, vse krito....tista šipa dobiš rabljeno, seveda ti nebivedu imaš redek avto in avtodeli so dragi.

Ni redek avto, je pa ogrevano steklo. Rabljene šipe so toliko kot nove kopije 450 in več evrov.
Pozimi je pa odlično ko vklopiš ogrevanje in ti šipa spredaj odmrzuje že zaradi tega ogrevanja.
Avto ima za letnik ogromno opreme. Je letnik 1998, stalni 4x4 pogon z reduktorjem (na vklop reducirano razmerje v menjalniku in s tem 5 kratkih in 5 dolgih prestav), 4x airbag, abs, servo volan, nastavljiv volan po višini, ogrevana ogledala, ogrevano prednje steklo, ogrevani sedeži, webasto, klima,.... Da ne govorimo o pregovorno trpežnem boxer motorju in neuničljivem menjalniku.
Vse kar temu avtu manjka je, da je grd ko nevemkaj. Ampak tega avta tudi še noben ni kupil, ker bi mu bil oblikovno všeč.

Zgodovina sprememb…

Siddh ::

To je impreza, forestera ali legacy?


PurpleMoo ::

Smurf je izjavil:

Sej to je jasno, da se statisticno povprecnemu vozniku ne splaca zavarovati (ker zavarovalnice delajo s plusom). Zavaruje se, ce se a) ne more privosciti izgube zavarovanega vozila/dela b) vozis dovolj/na tak nacin, da si statisticno povecas verjetnost takega dogodka, verjetno je offroad voznja ze tak primer, zato vprasam.


Očitno se ti še ni zgodilo, da bi ti na avtocesti večji kamen priletel v steklo. Meni se je že trikrat, na dveh različnih avtomobilih.

pegasus ::

Meni je že precej več kot 3x, pa imam še vedno originalno šipo. Skrivnost? Na avtocesti vozim dovolj počasi ;)

Nazaj na temo - pri nas ali kje v bližini kdo trži tata nano?

;-) ::

stare honde civic so absolutno najcenejše za vozit.

bambam20 ::

Saj. Divjad imam zavarovano vsako leto. 2012 mi je prvič srna skočila direkt v sprednji blatnik. Zavarovanje 35€,, ocenjena škoda 500€.

Bolje da je kot da ni :).-


Stare honde civic tudi niso tako rjaste, kot se piše. Sploh hatchbcki iz obdobja 96-00 ... zanesljiv avto, poceni vzdrževanje, nizka poraba, dobri pospeški..

Pa hyundai accenti iz druge polovice 90-ih. Neuničljivi avti :).

Golfi 2 dizli itak ,, Čeprav meni vizuelno grd avto ampak strošek na letni ravni servis za olje pa kakšna žarnica :).

krneki0001 ::

Siddh je izjavil:

To je impreza, forestera ali legacy?


Forester. Impreza in legacy sta prenizka. Imam raje višjo oddaljenost od tal.

pegasus je izjavil:

Meni je že precej več kot 3x, pa imam še vedno originalno šipo. Skrivnost? Na avtocesti vozim dovolj počasi ;)

Nazaj na temo - pri nas ali kje v bližini kdo trži tata nano?


Z nanom se pa jaz po naših cestah nebi vozil. Po indiji je folka itak preveč, pa jim je vseeno, tukaj bi te pa prvi twingo, ki bi se zaletel vate ubil, ker tist papir od pleha nebi prav dolgo zdržal.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

PurpleMoo je izjavil:


Očitno se ti še ni zgodilo, da bi ti na avtocesti večji kamen priletel v steklo. Meni se je že trikrat, na dveh različnih avtomobilih.

Verjemi, da zavarovalnice bistveno bolj vedo kaksna je verjetnost, da se ti razbije steklo (ne nazadnje imajo vpogled v vsakoletno statistiko) in izberejo tako premijo, da se jim pokrije. Verjamem pa, da je nebivedu ena izmed izjem, ki se mu splaca.

Ampak sedaj smo ze res offtopic.

bambam20 ::

Smurf je izjavil:

PurpleMoo je izjavil:


Očitno se ti še ni zgodilo, da bi ti na avtocesti večji kamen priletel v steklo. Meni se je že trikrat, na dveh različnih avtomobilih.

Verjemi, da zavarovalnice bistveno bolj vedo kaksna je verjetnost, da se ti razbije steklo (ne nazadnje imajo vpogled v vsakoletno statistiko) in izberejo tako premijo, da se jim pokrije. Verjamem pa, da je nebivedu ena izmed izjem, ki se mu splaca.

Ampak sedaj smo ze res offtopic.



Sicer pa lahko vsak, ki ima dodatno zavarovano steklo in je to že dokaj zrisano na starem avtu koristi to zavarovanje, malce poškoduje steklo in ga zamenja. 8-)

-valvoline- ::

Stari maček je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Imreza 4x4 z klimo pa da je v redu ohranjena se ne dobi pod 1000 evrov.


A res? Dej nehaj že nakladat. 2006 letniki se z vso opremo in predelani na plin prodajajo za 4000, prodajo pa za 3000, a ti bi pa za tretjino te cene 12 do 13 let starejši avto prodajal. Cene na avto.net ne glej, ker ni realna in ker tam se samo prodajajo, prodajo za take vsote se pa ne, oziroma se, če ceno za pol dol spusti.

Kolega je kupil prejšnji teden foresterja 1999 letnik z vso opremo, odlično ohranjenega za 900 evrov. Na avto.netu so pa gnili za od 2000 evrov dalje.

Forester pac ni iskan avto, impreza je. Nalozijo na ladje in peljejo na bliznji vzhod za dele ali za vozit. Poglej si malo po oglasih kolk so impreze z klimo ce jo sploh najdes. Prodas jo v 15 minutah, svercarji vedo da jih iscejo na vzhodu.
Podobno recimo ohranjen golf2 1.6d ne najdes pod 1000 evrov, tist k je res odlicno ohranjen se za 2 jurja se lahko proda.

Delaš reklamo za golf2, za novejši avto enake konstrukcije pa napišeš: "tale ford je direkt za odpad, ceprav je prv lastnik."Jej, jej....

Golf2 je preverjen tenk, ford pa preverjen krs sploh pa stari dizli, k je zunaj pod niclo sam bog ga ne bo zalaufu zjutraj. Jaz bi takoj kupu eno dvojko za jurja ce bi dobu res nekega ohranjenega, zal jih ni.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

bambam20 je izjavil:

Saj. Divjad imam zavarovano vsako leto. 2012 mi je prvič srna skočila direkt v sprednji blatnik. Zavarovanje 35EUR,, ocenjena škoda 500EUR.

Bolje da je kot da ni :).-


Stare honde civic tudi niso tako rjaste, kot se piše. Sploh hatchbcki iz obdobja 96-00 ... zanesljiv avto, poceni vzdrževanje, nizka poraba, dobri pospeški..

Pa hyundai accenti iz druge polovice 90-ih. Neuničljivi avti :).

Golfi 2 dizli itak ,, Čeprav meni vizuelno grd avto ampak strošek na letni ravni servis za olje pa kakšna žarnica :).

Po pisanju postov tle vsaj 95% vas ni vidlo kako zgleda pod,podvozje,pragi itn pr ksni starejsi hondi civic. Zadnje obrobe in pragi niso tak problem, tudi ce so fejst zarjaveti in z luknjami, civic gnije fejst na kriticnih mestih tam k se drzi zadnji most in pri zgornjem delu amortizerjev, tudi spredaj tam k so prsravfane roke. Ne hvala.

Zgodovina sprememb…

69charger ::

-valvoline- je izjavil:


Po pisanju postov tle vsaj 95% vas ni vidlo kako zgleda pod,podvozje,pragi itn pr ksni starejsi hondi civic. Zadnje obrobe in pragi niso tak problem, tudi ce so fejst zarjaveti in z luknjami, civic gnije fejst na kriticnih mestih tam k se drzi zadnji most in pri zgornjem delu amortizerjev, tudi spredaj tam k so prsravfane roke. Ne hvala.

No glede na tvoj post jo ti še nisi videl, mnogo jih je še na cesti pa so garantirano manj zmahane kot pa kakšne stare ropotuljce v smislu Clio I, Twingo pa razni Escorti itd. Pa verjetno tudi še nikoli nisi videl kakšne stare Astre, večina jih je že v stilu kremenčkovih.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto za pol leta - do 1500 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8516700 (13594) jalovec09
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26141165 (31272) matobeli
»

Kateri avto do 2500€ (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
46686197 (70340) AapocalypseE
»

Avtomobili s trpežnim podvozjem (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
27566569 (59018) krneki0001

Več podobnih tem