» »

Absolutno najcenejši avto

Absolutno najcenejši avto

«
1
2

Siddh ::

Odpiram debato, da bi našli najcenejši rabljen avto glede nakupnih stroškov, servisov, gum, porabe itd.
Ne želim samo nekih pametovanj ta je boljši, ker pač je, ampak dejstva podprta z izračuni, linki in drugim. Cilj bi bil da najdemo nekaj najcenejših avtov in izračunamo stroške lastništva teh avtov za obdobje nekaj let, po predpostavko, da ne bo izrednih okvar oz. bo treba odpravit samo najbolj znane napake. Sam še nimam dosti izkušenj iz lastništva avtomobila, zato upam, da se boste vi čim bolj razpisali.


Blinder ::

Avto je moral bit ze kot nov poceni, na dnu ponudbe proizvajalcev. Taki avti imajo poceni dele (nizke marze), nizko porabo goriva (imajo najnizjo tezo) ter malo zgubijo na vrednosti. Zavarovanje je tudi poceni.
Prvi kandidat: daewoo matiz.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Unknown_001 ::

Citroen AX definitivno :P
Dobesedno za drobiž ga dobiš, poceni zavarovanje, registracija, pije tko tko, za okvare tud ni problem ker delov je ko listja in trave oz. so ti avti tako nesramno poceni da se ti splača kar 2 kupit pa maš enega za dele drugega pa za vozit.

Saxoji so tudi nekaj podobnega, če pa že "mora" bit nemc pa itak vsi vemo kateremu pripada titula slovenskega stereotipnega wagna :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Mal starejša Opel corsa 1.0.
Magic

franseliski ::

Unknown_001 je izjavil:

Citroen AX definitivno :P
Dobesedno za drobiž ga dobiš, poceni zavarovanje, registracija, pije tko tko, za okvare tud ni problem ker delov je ko listja in trave oz. so ti avti tako nesramno poceni da se ti splača kar 2 kupit pa maš enega za dele drugega pa za vozit.


Tu se pa ne strinjam s tabo. AX pet let nazaj, sem že imel težave najti kose po odpadih. Pa tako je že staro, da bi moral kaj barvati in pa celo generalno delati. Če imaš srečo bo šlo, drugače pa je že prestaro da bi imel kaj zaupanja v zadovoljivo obratovanje.

Morda kak Hyundai Coupe, če ni gnil, pa da ima novo sklopko. Drugače itak ne crkuje kaj prida pri teh motorjih.

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

Nobeden se ne obregne ob želje/zahteve lastnika.
Koliko je picajzlast in bo želel imeti vse tipitopi brez najmanjše napake/črička ali pa bo zadovoljen zgolj s tehnično brezhibnostjo tipa "tehnični pregled", ter koliko je iznajdljiv in samsvojmojster.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Blinder ::

Kje pa si coupeja najdel. Najsvohnejsi motor 1.6, 85 kW: drago zavarovanje, visoka poraba goriva. Ce bo sklopka sla bo tudi drazje kot ce bo sla na saxo-ju. Dobit enga da ni gnil.. good luck with that.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

MadMax ::

Začnite izbiro pri malih avtkih katerih je največ na cestah, ne pa pri muzejskih raritetah in biserih iz savskih školjk ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

d4vid ::

Aixam. Skoraj zastonj registracija, pije zanemarljivo, hitrosti ni. Je pa težko najti kakega poceni. Za cene delov pa ne vem. Baje kar nekaj stvari paše od raznih citroenov.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Blinder ::

saxo/106, fiat panda, daewoo matiz, vw lupo/arosa, hyundai atos, honda logo, kia picanto, opel agila
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

bobby ::

tole bo mision impossible,.. zakaj? ker bo vsak naredil svojega favorita in do te točke še nobeden ni podkrepil z kakšnimi izračuni,.. mislim, da konkretnega odgovora ne boš dobil.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Siddh ::

Zelo bi blo super, če bi kdo, ki je dejansko bil lastnik katerega izmed prej naštetih avtov, povedal vsaj približno koliko ga je stal v nekem času in koliko km je takrat z njim prevozil.


chucki ::

Citroen AX in podobne stare jajčke...
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

OrkAA ::

Jaz lahko povem za svojega starega puntota nek priblizen izracun. Zal sem racune bolj resno zacel vodit sele letos, tako da bodo stevilke okvirne.

Gre za punto mk2, letnik 2001, motor 1.2, bencinar. V casu od nakupa do danes sem naredil ~45k kilometrov. Stroski vkljucujejo le registracijo in vzdrzevanje, bencin ni vstet.

- Kupil sem ga 5 let nazaj za 1800 evrov
- Registracija + zavarovanje me letno pride ~400 evrov
- Vsako drugo leto ga peljem na redni servis, kar pride ~150 evrov (Recimo, da je bil do zdaj 3x)
- Crknil nek zobnik pri jermenu .. ~50 evrov
- Menjal mehanizem za brisalce .. ~120 evrov
- Menjal nekaj v zadnjih bobnih .. ~80 evrov
- Bilo je nekaj dela na racunalniku zaradi izpustov .. ~50 evrov
- Menjan akumulator ~80 evrov
- Menjan senzor obratov .. ~40 evrov
- Menjan avspuh, ki mi je odpadel :) ... ~100 evrov
- Brusili so mi sprednjo luc, ki je bila motna ... ~30 evrov
- Kupil 4 zimske gume za ~220 evrov

Zaenkrat sem vanj vlozil:

>>> 1800+(5*400)+(3*150)+50+120+80+50+80+40+100+30+220
5020

Ce preracunamo, koliko me pride mesecno:

>>> 5020/5/12
83

Ni pa se jasno koliko let bo se med nami in kaksna bo prodajna cena (ali strosek odvoza na odpad) :)

Magic1 ::

70€ castna taksa + 30€ tehnični + 100€(50%) zavarovanje. Gume so 150€ zimske na 4 leta, če voziš malo, drugače rabiš še letne. Olje, ploščice, izpuh, brisalci.. Ceneje kot 400€ na leto bo težko + bencin, če dobiš dost ohranjenega starostnika, ki nima problemov s tehničnim.
Magic

-valvoline- ::

Kia Pride 1.3

-valvoline- ::

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...
Tole kupis za max 100 evrov, zamenjas pesto z lezajem za par evrov (DIY) in si zmagal. Pocen registracija, malo pije (cca 6l povprecno), neuniciv motor. Paziti je treba da ni prevec zarjaveta spodaj, to je edina hiba.

Zgodovina sprememb…

Spy ::

V Italiji je "rottamazione" (recimo temu odvoz na odpad) kar drag štos, okoli 500,00 EUR. Enkrat sem slišal, da si starejši gospod želi znebiti Yarisa in sem se takoj ponudil, da mu ga vzamem jaz. Dal mi ga je zastonj (privarčeval je 500,00 EUR). No, s tem avtekom se vozim surfat že štiri leta. Razen stroškov homologacije in registracije (smešno nizki) ter menjav tekočin, še nisem imel. Gre za letnik 2000, tisoč kubikov vvt-i. Poraba okoli 6 litrov (da se tudi pod 5, enkrat za hec testiral na relaciji Gorica - Portorož). Avtomehaniki (več njih) pravijo, da je agregat praktično neuničljiv.

Avta najbrž do prve resne okvare sploh ne bom prodal, ker dela vse perfektno in kot prevozno sredstvo na surfarijo (moje tretje vozilo) je presenetljivo prostoren (sprejme v kompletu 2 deski, 3 ali 4 jadra, lok in vso ostalo opremo) in predvsem varčen.

Tako, kot ideja: morda najdeš kaj celo zastonj, kot jaz :)

jalovec09 ::

definitvno accent l.98-99, narejen da nikoli ne crkne, lahk ga teraš do podna in ne bo nikol crknil, preprosta menjava delov.
cena 200-300 evrov.

Trololololol ::

OrkAA je izjavil:

Jaz lahko povem za svojega starega puntota nek priblizen izracun. Zal sem racune bolj resno zacel vodit sele letos, tako da bodo stevilke okvirne.

Gre za punto mk2, letnik 2001, motor 1.2, bencinar. V casu od nakupa do danes sem naredil ~45k kilometrov. Stroski vkljucujejo le registracijo in vzdrzevanje, bencin ni vstet.

- Kupil sem ga 5 let nazaj za 1800 evrov
- Registracija + zavarovanje me letno pride ~400 evrov
- Vsako drugo leto ga peljem na redni servis, kar pride ~150 evrov (Recimo, da je bil do zdaj 3x)
- Crknil nek zobnik pri jermenu .. ~50 evrov
- Menjal mehanizem za brisalce .. ~120 evrov
- Menjal nekaj v zadnjih bobnih .. ~80 evrov
- Bilo je nekaj dela na racunalniku zaradi izpustov .. ~50 evrov
- Menjan akumulator ~80 evrov
- Menjan senzor obratov .. ~40 evrov
- Menjan avspuh, ki mi je odpadel :) ... ~100 evrov
- Brusili so mi sprednjo luc, ki je bila motna ... ~30 evrov
- Kupil 4 zimske gume za ~220 evrov

Zaenkrat sem vanj vlozil:

>>> 1800+(5*400)+(3*150)+50+120+80+50+80+40+100+30+220
5020

Ce preracunamo, koliko me pride mesecno:

>>> 5020/5/12
83

Ni pa se jasno koliko let bo se med nami in kaksna bo prodajna cena (ali strosek odvoza na odpad) :)

Klasična okvara je še roka. material pride malo nad 30 eur (obnovljena) + delo.
Gume so to verjetno gor štirinajstke, drugače so zimske okrog 30 do 40 EUR na komad. Sicer so pa to kar drage cene.
Mene je auspuh za enko prišel 40, brušenje bi me prišlo 10-15(?), mlinček za brisalce verjetno 5-10 na komad. Je pa enka že skoraj prestara za rezervne dele.

Zgodovina sprememb…

Miha 333 ::

OrkAA je izjavil:

Jaz lahko povem za svojega starega puntota nek priblizen izracun. Zal sem racune bolj resno zacel vodit sele letos, tako da bodo stevilke okvirne.

Gre za punto mk2, letnik 2001, motor 1.2, bencinar. V casu od nakupa do danes sem naredil ~45k kilometrov. Stroski vkljucujejo le registracijo in vzdrzevanje, bencin ni vstet.

- Kupil sem ga 5 let nazaj za 1800 evrov
- Registracija + zavarovanje me letno pride ~400 evrov
- Vsako drugo leto ga peljem na redni servis, kar pride ~150 evrov (Recimo, da je bil do zdaj 3x)
- Crknil nek zobnik pri jermenu .. ~50 evrov
- Menjal mehanizem za brisalce .. ~120 evrov
- Menjal nekaj v zadnjih bobnih .. ~80 evrov
- Bilo je nekaj dela na racunalniku zaradi izpustov .. ~50 evrov
- Menjan akumulator ~80 evrov
- Menjan senzor obratov .. ~40 evrov
- Menjan avspuh, ki mi je odpadel :) ... ~100 evrov
- Brusili so mi sprednjo luc, ki je bila motna ... ~30 evrov
- Kupil 4 zimske gume za ~220 evrov

Zaenkrat sem vanj vlozil:

>>> 1800+(5*400)+(3*150)+50+120+80+50+80+40+100+30+220
5020

Ce preracunamo, koliko me pride mesecno:

>>> 5020/5/12
83

Ni pa se jasno koliko let bo se med nami in kaksna bo prodajna cena (ali strosek odvoza na odpad) :)


Torej je skupaj s ceno goriva cena vožnje pribl. 0,2 €/km. Zanimivo bi bilo narediti izračun za kak dražji in novejši avto. Za primerjavo, taksi tarife za relacije se začnejo pri 0,35 €/km.

PacificBlue ::

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...


Kaj takega? avto je pravi mali šparovček, poln tank imaš zagotovo za 800 km.

shadeX ::

PacificBlue je izjavil:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...


Kaj takega? avto je pravi mali šparovček, poln tank imaš zagotovo za 800 km.


Offtopic, ampak a je mogoče da je bil desni sprednji blatnik na tem cliu menjan? (razbit avto). Se mi zdi da je malo drugačne barve, ali je to samo zaradi svetlobe in kota slikanja?

marvin42 ::

PacificBlue je izjavil:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...


Kaj takega? avto je pravi mali šparovček, poln tank imaš zagotovo za 800 km.


Zagotovo? Isti model z najnižjo porabo je 800 km dosegel samo 1x v 70 primerih:
https://www.poraba.com/usage_view.php?c...
Mostly Harmless

Blazz ::

Blinder je izjavil:

Avto je moral bit ze kot nov poceni, na dnu ponudbe proizvajalcev. Taki avti imajo poceni dele (nizke marze), nizko porabo goriva (imajo najnizjo tezo) ter malo zgubijo na vrednosti. Zavarovanje je tudi poceni.
Prvi kandidat: daewoo matiz.


jaz bi dodal še, da imajo avti narejeni v sosednjih državah cenejše dele kot korejci itd. Sploh takih, k jih je veliko in imaš cel kup delov na avto odpadih. Recimo Fiati itd.

stara mama ::

Absolutno najcenejši - ne obstaja!

Nabaviš recimo starejšega cliota bencinarja seveda, kjer lahk podvozje porihtaš za 50€.

solatjek ::

Miha 333 je izjavil:


Torej je skupaj s ceno goriva cena vožnje pribl. 0,2 €/km. Zanimivo bi bilo narediti izračun za kak dražji in novejši avto. Za primerjavo, taksi tarife za relacije se začnejo pri 0,35 €/km.


Evo izračun za novejši in dražji avto: Civic 1.8 SPOT za katerega sem dal pregrešnih 22.127€, do sedaj sem imal stroškov z njim cca 3500€ (vsi servisi z vsem materialom, tudi pnevmatikami) in 2500€ registracija v 7 letih. Avto imam 8 let, z njim prevozil 212.000km, če izračunam strošek na km je ceneje od tegale poceni avta, saj znese 0,13€/km, če upoštevam da avto lahko prodam za 6.000€, je ta strošek še menjši.

Vse je relativno, torej za kaj avto potrebuješ, koliko se boš vozil...

facepalm ::

Najcenejsi bi bil nekako takole..
kupis takega, ki jih je po cesti malo morje (clio, golf, itd..).
Jaz sem kupil clia 2, l.2005 za 2200eur. Lepo ohranjen in brezhiben. V 8ih mesecih sem porabil cca 1300eur goriva (prevozenih cca 19kkm). Na njega sem vlozil le nove brisalce, vinjeto in rabljen avtoradio. Nato so mi ga razbili (spredaj in zadaj). Od zavarovalnice sem dobil nazaj vec kot sem dal zanj, pa se prodal sem ga za 500eur v takem stanju. Naknadno sem izvedel, da je bil avto popravljen za 500eur :)
Tako da ti lahko svetujem cliota 2 kot poceni vozilo.
Moj TCO v 8ih mesecih bi bil cca 4k eur (bi moral pogledat doma), s tem, da placujem drago zavarovanje in sem naredil veliko km.
Ko sem odstel vrnjeno zavarovalnino, takso in odskodnino ter prodajo avta, je bil tco 1100eur (manj kot sem porabil goriva).
Ce se avto nebi razbil, bi ga verjetno obdrzal se dolgo casa in bi se povprecni letni strosek znatno znizal. Prvo leto je najdrazje ker se vsteje strosek nakupa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

RedDrake ::

@Matko37: Strošek na km je mnogo večji, ker dvomim da si vštel gorivo notri?
Tvoji stroški brez goriva so ~28.000 EUR, kar je 0,13 EUR/km pri 212.000 km. Ampak poraba verjetno vsaj 7L/100km, kar je še skoraj 15.000 litrov goriva! Pri povprečni ceni okoli 1,28 EUR/L (ocenjeno iz petrolovega grafa) je to še dodatnih 19.200 EUR. Torej skupni strošek 47.200 EUR za 212.000 km. To je pa že 0,22 EUR/km. Če je poraba 7,5L potem si že na 0,23 EUR/L.

Sedaj pa to primerjajmo to s 5 let starim dizlom, poljubne znamke, ki ga dobimo za cca 6.000 EUR. Tako vozilo bo imelo 200.000 km že narejenih, kar pomeni da bo eventuelno potrebno menjati praktično vse.
Če imamo enako predpostavko, to je 7 let lastništva in 212.000 km, pri verjetno ne več kot 6L/100km porabe pridemo do zanimivih podatkov.
Fiksni strošek avtomobila (skupaj s porabo) bo okoli 22.000 EUR. To pomeni, da bi v sedmih letih moralo biti za 25.000 EUR stroškov s servisi, registracijami, pnevmatikami, potrošnim materialom, ipd ... da bi prišel na 0,22 EUR/km. Če bi bilo recimo polovico toliko stroškov, bil bil že na 0,16 EUR/km. Vsekakor ceneje ...

bambam20 ::

PacificBlue je izjavil:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...


Kaj takega? avto je pravi mali šparovček, poln tank imaš zagotovo za 800 km.



Tole je daleč od šparovca =). 7-8 litrov povpračna poraba..


Enak motor ime Twingo in je proti temu "požeruhu " dejansko šparovc ( 5 litrov relacija - 5.5 mesto ). Da ne omenjam, da ima veliko boljše pospeške =).

harmony ::

A pri nakupu nihce ne gleda kaksna je varnost vozila.

facepalm ::

Ah.. ta clio je precej sparoven. Mesto in relacija (do max 80kmph) pije pod 6l. Problem nastane na AC (100km/h@3000rpm) in predvsem v klancih. Na AC je poraba cca 6.5l. Ce se fura dosti v breg, pa je povprecna poraba takoj okoli 8l. Ampak to so avti namenjeni predvsem mestni voznji (imajo ZELO kratko prestavno razmerje). Tam pa je poraba primerljiva z dizli.

harmony je izjavil:

A pri nakupu nihce ne gleda kaksna je varnost vozila.

ce se kupuje absolutno najcenejsi avto je pac logicno, da bo varnost na dnu. je pa res, da tudi jaz ne kupim vec tako malega avta ravno iz vidika varnosti. Dejansko mores dozivet nesreco, da verjames koliko so tej avti za en K glede varnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

bambam20 ::

h

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Stari maček ::

Evo ti zmagovalca...malo kilometrov, prvi lastnik, nizka poraba in zavarovanje.

facepalm ::

za 750eur manj dobis r19 1.4, z vec moci, nizjo porabo in nizjo registracijo:) pa se neunicljiv energy motor :)

-valvoline- ::

Stari maček je izjavil:

Evo ti zmagovalca...malo kilometrov, prvi lastnik, nizka poraba in zavarovanje.

LOL. Tega ce mi ga senka ga ne vzamem.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Za mojo ženo je bil najcenejši avto subaru impreza. Kupila si je imprezo za 300 evrov, naredila 50.000km (kupljena z 280k in prodana s 330k), jaz sem naredil 3 servise (olje, svečke filtri za 55 evrov) in jo na koncu prodala za 1 evro. Drugih servisov ni bilo nič, nič ni odpovedalo, avto je deloval normalno tudi ob prodaji, le žena si je zaželela večji avto (oziroma večji prtljažnik, da gre več not).

AC_DC ::

nebivedu
Več si dal za bencin kot avto.
Dobra stran je, da je ni potrebno zaklepati :)).

Koliko je bila poraba, če je imela 1.6 GL 4WD (66kW) model ?
Za 300 eur si dobil imprezo, ki ni čisto rjava http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=... ?


Prva vozna je 550 eur
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

jalovec09 ::

harmony je izjavil:

A pri nakupu nihce ne gleda kaksna je varnost vozila.



A: Lahko imaš 6 let star avto in 6 let stare gume ter 6 let stare zavore, vse skupaj s kilometrino 180.000km.
B: Lahko imaš 15 let star avto, nove gume letnik 2015, zavore stare 1 leto in s kilometrino 140.000km. Kaj misliš, koga bo prej odneslo iz ceste. Po tvojem avto B.

-valvoline- ::

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...
Se en zmagovalec, corsa 1.0 12v motor na ketno, pije 5-6l na 100km. Ce je kolk tolk ohranjena ne rabi prakticno nobenega vzdrzevanja.

AC_DC ::

Tale 11 mesecev že stoji, če prav razumem.Razen če so ga imeli "za na njivo".
In potrebuje nov aku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

-valvoline- ::

AC_DC je izjavil:

Tale 11 mesecev že stoji, če prav razumem.Razen če so so imeli "za na njivo".
In potrebuje nov aku.

Kupis rabljenega za par evrov, malo preveris bremze pa je. Lahko je ksna podobna corsa 1.0 12v ali 1.2 16v, vglavnem tco je med najnizjimi.

Zgodovina sprememb…

Stari maček ::

facepalm je izjavil:

za 750eur manj dobis r19 1.4, z vec moci, nizjo porabo in nizjo registracijo:) pa se neunicljiv energy motor :)

No, prosil bi za link takega z 66.000 km in od prvega lastnika...

-valvoline- ::

Stari maček je izjavil:

facepalm je izjavil:

za 750eur manj dobis r19 1.4, z vec moci, nizjo porabo in nizjo registracijo:) pa se neunicljiv energy motor :)

No, prosil bi za link takega z 66.000 km in od prvega lastnika...

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...
tale ford je direkt za odpad, ceprav je prv lastnik.

Zgodovina sprememb…

harmony ::

jalovec09 je izjavil:

harmony je izjavil:

A pri nakupu nihce ne gleda kaksna je varnost vozila.



A: Lahko imaš 6 let star avto in 6 let stare gume ter 6 let stare zavore, vse skupaj s kilometrino 180.000km.
B: Lahko imaš 15 let star avto, nove gume letnik 2015, zavore stare 1 leto in s kilometrino 140.000km. Kaj misliš, koga bo prej odneslo iz ceste. Po tvojem avto B.


Varnost na cesti je sirsega pomena. Torej, da je vozilo "varno" ne spada samo da imas nove gume, nove zavore...si mogoce pomislil na airbage? Si pomislil, kako se obnese, ce nekdo prileti vate itd.?

facepalm ::

Stari maček je izjavil:

facepalm je izjavil:

za 750eur manj dobis r19 1.4, z vec moci, nizjo porabo in nizjo registracijo:) pa se neunicljiv energy motor :)

No, prosil bi za link takega z 66.000 km in od prvega lastnika...


Pred parimi tedni je bil en gor (1. lastnik, garaziran) le kilometrov je imel okoli 130k. letnik pa 95.
pri tako starih avtih pa kilometri ne igrajo take vloge. pomembna je ohranjenost in vzdrzevanje. sicer pa lahko kupis katerokoli za 300eur in vlozis nanjo tistih 700eur, pa imas brezhiben avto za ceno tistega forda. in se peljes vsaj enako udobno in ceneje:)
tisti avto z 66kkm.. nwm.. niti 3kkm letno.. jaz nebi upal kupit:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

krneki0001 ::

AC_DC je izjavil:

nebivedu
Več si dal za bencin kot avto.
Dobra stran je, da je ni potrebno zaklepati :)).

Koliko je bila poraba, če je imela 1.6 GL 4WD (66kW) model ?
Za 300 eur si dobil imprezo, ki ni čisto rjava http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=... ?


Prva vozna je 550 eur
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...


Avto je bil s kako rjavo pikico, ampak to vzameš sprej in pošpricaš, da lepo zgleda. Imel je pa avto centralno daljinsko zaklepanje in klimo. Cene na avto.netu so 2 do 3x previsoke. Dobi se jih že za veliko manj denarja.


Poraba je bila med 7 in 8 litrov stalno

-valvoline- ::

Impreza 4x4 z klimo pa da je v redu ohranjena se ne dobi pod 1000 evrov. Kupujejo jih arapci, prodas jo takoj. Verjetno so deli dragi k zafran in zato so tko iskane. Za tak denar pa res ni vredna.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

-valvoline- je izjavil:

Imreza 4x4 z klimo pa da je v redu ohranjena se ne dobi pod 1000 evrov.


A res? Dej nehaj že nakladat. 2006 letniki se z vso opremo in predelani na plin prodajajo za 4000, prodajo pa za 3000, a ti bi pa za tretjino te cene 12 do 13 let starejši avto prodajal. Cene na avto.net ne glej, ker ni realna in ker tam se samo prodajajo, prodajo za take vsote se pa ne, oziroma se, če ceno za pol dol spusti.

Kolega je kupil prejšnji teden foresterja 1999 letnik z vso opremo, odlično ohranjenega za 900 evrov. Na avto.netu so pa gnili za od 2000 evrov dalje.

-valvoline- je izjavil:

Impreza 4x4 z klimo pa da je v redu ohranjena se ne dobi pod 1000 evrov. Kupujejo jih arapci, prodas jo takoj. Verjetno so deli dragi k zafran in zato so tko iskane. Za tak denar pa res ni vredna.


Kakšni arabci kupujejo impreze? Prvič slišim.

Noben noče tega avta, ker je grd, pa ker ga večina ne pozna. Ko ga pa enkrat imaš, pa vidiš, da brez vzdrževanja dela dlje kot golf 2 dizel.

Zgodovina sprememb…

jalovec09 ::

harmony je izjavil:

jalovec09 je izjavil:

harmony je izjavil:

A pri nakupu nihce ne gleda kaksna je varnost vozila.



A: Lahko imaš 6 let star avto in 6 let stare gume ter 6 let stare zavore, vse skupaj s kilometrino 180.000km.
B: Lahko imaš 15 let star avto, nove gume letnik 2015, zavore stare 1 leto in s kilometrino 140.000km. Kaj misliš, koga bo prej odneslo iz ceste. Po tvojem avto B.


Varnost na cesti je sirsega pomena. Torej, da je vozilo "varno" ne spada samo da imas nove gume, nove zavore...si mogoce pomislil na airbage? Si pomislil, kako se obnese, ce nekdo prileti vate itd.?


Četudi si na prednostni cesti nimaš vedno prednost. Dobre gume in refleksi se izogneš nesreči, slabim gumam pa bum.
100 evrov pride 18 col guma, rabiš za varnost 8 gum, torej vse skupaj 900 evrov za 2 leti. Pa res kdo menja vseh 8 na dve leti iz stališča varnosti. Guma tretja sezona je že en kur* varna.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto za pol leta - do 1500 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8516699 (13593) jalovec09
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26141164 (31271) matobeli
»

Kateri avto do 2500€ (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
46686197 (70340) AapocalypseE
»

Avtomobili s trpežnim podvozjem (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
27566565 (59014) krneki0001

Več podobnih tem