» »

Orange PI

Orange PI

««
6 / 6
»
»»

Mrakw ::

A so mogoče kaksne druge dobre alternative za android?

Kaksn dober ROM za Raspberry pi 3?

hojnikb ::

nope, raspberry pozabi..

Bolše da poveš za kakšen točen namen bo..
#brezpodpisa

d4vid ::

Jaz na opi pc+ lavfam android brez problema. Deluje mi gor xbmc cisto ok, stekanja videa ni. Mogoce sam android kdaj zasteka, ni pa zdaj da bi skos stekalo. Android mam gor zato da mi se mobia in amazon video dela.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Mrakw ::

Pozdrav

Zanimam se za android v avtu. Za navigacijo google maps. Verjetno orange pi 4.4.2 verzija nima moznosti za downloadanje offline map.

Lp

hojnikb ::

kupi kako poceni tablico z čimnovejšim androidom za ta namen
#brezpodpisa

dottor ::

Jaz uporabljam prejšnji telefon za tole, pa HERE navigacijo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dottor ::

Imam namen uzet OPi PC2, pa me zanima kateri image dat na kartico? Rabim nekaj stabilnega preko česa bi lahko poganjal mkv br-ripe preko gbps mreže, poganjal emulatorje (nas/snas/n64/PS1...) in zadevo občasno uporabljal za "pisarniško delo" (libreoffice, pdf reader, brskanje in branje mejlov v browserju (najraje kak chromium) ter jutub.

Sicer ni nujno ampak kak steam in-home streaming bi bil zaželen.

Prav tako me zanima ali hitrosti spominske kartice drastično vplivajo na samo delovanje ali je čitalec omejen in nima smisla nabavit hitrejšo kartico?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

hojnikb ::

za ta namen se splaca kupit orange pi pc+, ker ma bolso software podporo.pri pc2 je namrec hw pospesevanje videa samo v androidu.

aja, sd kartica se kupi samsung evo ali evo+, imajo najbolse random performance.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

dottor ::

Tale zadeva?
https://www.aliexpress.com/item/Orange-...

+ ločeno še ohišje in napajalc da se izognem davkariji

Pa kartica:
https://www.mimovrste.com/pomnilniske-k...

Le še kateri image dat gor za prej našteto uporabo? Hvala.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

hojnikb ::

naceloma kartice nerabis, ker mas eMMC

drgac pa za nastete zadeve bo najbols armbian z legacy 3.4 kernelom.Steam streaming pa pozabi, ker dvomim da zna steam izkoristit hw decoder za video.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dottor ()

d4vid ::

Se da dobit kak 7" LCD na dotik za orange pi?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

tablico si rajs kupi, bo cenej :)
#brezpodpisa

dottor ::

hojnikb je izjavil:

naceloma kartice nerabis, ker mas eMMC

drgac pa za nastete zadeve bo najbols armbian z legacy 3.4 kernelom.Steam streaming pa pozabi, ker dvomim da zna steam izkoristit hw decoder za video.


Hvala. Bom pa vseeno proval z steam in-home streamingom, nimam kaj zgubit razen pol ure cajta.

PS: Sry za predlagan izbris, sem zgrešil "tipko" za citat ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

d4vid ::

hojnikb je izjavil:

tablico si rajs kupi, bo cenej :)

Zaslon lahko lepo vgradiš v steno, avto, kamor ti pač paše. Tablica ma pa ob straneh vse tipke za vklop, glasnost, konektor za polnjenje in audio..... In je smotano.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

gidooo ::

hojnikb ::

d4vid je izjavil:

hojnikb je izjavil:

tablico si rajs kupi, bo cenej :)

Zaslon lahko lepo vgradiš v steno, avto, kamor ti pač paše. Tablica ma pa ob straneh vse tipke za vklop, glasnost, konektor za polnjenje in audio..... In je smotano.

nic kar se ne da odstranit :)
#brezpodpisa

hojnikb ::

Če ma kdo 2G-IOT in se jebe z 2g connectom; tole so delujoče nastavitve :)

Inštalacija wvdial
sudo apt-get install ppp wvdial


Popravljeni konfigi:

/etc/wvdial.conf
[Dialer defaults]
ISDN = 0
Modem Type = Analog Modem
Phone = *99#
Stupid Mode = 1
Dial Command = ATDT
Modem = /dev/modem0
Baud = 460800
Init1 = AT+COPS=0
Init2 = AT+CFUN=1
Init3 = AT+CGATT=1
Init4 = AT+CGDCONT=1,"IP","internet","",0,0
Init5 = AT+CGACT=1,1
Username = " "
Password = " "


/etc/ppp/peers/wvdial
noauth
name wvdial
defaultroute
replacedefaultroute


/etc/ppp/options
odkomentiraj lcp-echo-failure 4


Da zadeva laufa samodejno ob zagonu...

dodaj v

/etc/network/interfaces
auto ppp0
iface ppp0 inet wvdial


aja pa tale "armbian" image je trenutno še najbolj uporaben
https://mega.nz/#!oA8xDTxC!49Z9u-xZXhMMzp4EP8zvwqug5JXda_JofWEuj8uf3Nw
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

daXx ::

Pozdravljeni,

pred kratkim sem kupil nekaj Arduino-jev, zdaj bi rad dokupil še Orange Pi, ki mi bo v osnovi služil kot 'web server'. Kateri model bi v tem primeru bil best buy?

Gledal sem predvsem modela One in Lite.

Poleg tega me zanima ali v tem primeru potrebujem hlajenje za Pi, ter ali je bolje kupiti model, ki ima onboard WIFI ali uporabiti WIFI adapter, ki ga že imam?

igorpec ::

Kateri model bi v tem primeru bil best buy?


Vsekakor https://www.armbian.com/orange-pi-pc-pl... imaš eMMC in boljše hlajenje zaradi krmilnika napetosti in velikosti. Tega na majhnih (One/Lite) ni.

Ničesar ne potrebuješ za hlajenje, WiFi dela out of the box. Seveda je ta wifi bolj za silo (1T1R), kakor na večini krtačk. Spodaj na dnu strani imaš navedene kompatibilne adaptorje - če je tvoje med njimi ... lahko pa da bo kljub temu delal.

daXx ::

Hvala za informacije.

dottor ::

Se lahko pričakujejo kakšne akcije za črni petek na aliju?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dottor ::

Uporabljal bi za RetrOrangePi (emuliranje starih NES, SNES in N64 iger in igranje z dvema igralcema), pa me zanima katero verzijo uporabit? Zaželen vsaj 2xUSB in HDMI.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

andromedar ::

@igorpec, armbian mojster (ali kdorkoli, ki mi zna pomagat)...imam zanimivo težavo, da mi VPN (PiVPN) na armbian 5.36@ Orange Pi PC ne deluje. In sicer je videti, da ima OrangePi eth0 2 ipja:

xyz@orangepipc:~$ cat /etc/network/interfaces
# armbian-config created
source /etc/network/interfaces.d/*

allow-hotplug eth0
iface eth0 inet static				
	address 192.168.0.5
	netmask 255.255.255.0
	gateway 192.168.0.1
	dns-nameservers 9.9.9.9


IP imam torej nastavljen na manual, vseeno pa eth0 od nekod potegne še ip 169.254.170.154:

xyz@192.168.0.5's password: 
  ___                               ____  _   ____   ____ 
 / _ \ _ __ __ _ _ __   __ _  ___  |  _ \(_) |  _ \ / ___|
| | | | '__/ _` | '_ \ / _` |/ _ \ | |_) | | | |_) | |    
| |_| | | | (_| | | | | (_| |  __/ |  __/| | |  __/| |___ 
 \___/|_|  \__,_|_| |_|\__, |\___| |_|   |_| |_|    \____|
                       |___/                              

Welcome to ARMBIAN 5.36 user-built Ubuntu 16.04.3 LTS 3.4.113-sun8i   
System load:   2.56 0.67 0.23  	Up time:       0 min		
Memory usage:  12 % of 1000MB 	IP:            192.168.0.5
169.254.170.154
CPU temp:      25°C           	
Usage of /:    66% of 3.5G   	

[ General system configuration (beta): armbian-config ]

Last login: Sun Jan 28 18:27:18 2018 from 192.168.0.3


Uporabljam 2 routerja, od katerih je en v samem modemu (ip 192.168.0.1) in od katerega WIFI se preko WDS prenaša na drugi router (192.168.0.2) in na katerega je preko etherneta priklopljen Orange Pi.

DHCP je na 192.168.0.1 routerju enablan, ampak dodeljuje IPje šele od 192.168.0.7 dalje
DHCP je na 192.168.0.2 routerju disablan

Kaj delam narobe?

Hvala
Eh?

Zgodovina sprememb…

igorpec ::

Tisti IP je od:
https://linux.die.net/man/8/avahi-autoi...

Dvomim da to vpliva na PiVPN ampak če ti ta VPN server ne deluje, bo problem okoli VPN instalacije. Sam uporabljam Softether VPN in nisem najbolj domač z PiVPN. Morda mu ne paše, ker delaš to na Ubuntu Xenial bazi, za katero instalacija morda ni čisto optomizirana in bi rad Debian Jessie/Xenial. Poklikaj, vprašaj: https://github.com/pivpn/pivpn/issues

Oz. začni najprej z Debianom https://dl.armbian.com/orangepipc/archi... To je še najbližje aktualnemu Raspbianu, kamor je to primarno namenjeno.

hojnikb ::

@igorpec

Je kaka šansa, da se doda v H5 kernel tudi frekvence nad 1.15Ghz ? Gledam tazadn build, pa je še kr limitiran na 1.15G

Včas vem da je šlo do 1.36Ghz.
#brezpodpisa

igorpec ::

hojnikb je izjavil:

@igorpec

Je kaka šansa, da se doda v H5 kernel tudi frekvence nad 1.15Ghz ? Gledam tazadn build, pa je še kr limitiran na 1.15G

Včas vem da je šlo do 1.36Ghz.


Če se zadeva vzdigne brez poštenega testiranja, je strel v koleno. Trenutno so še druge težave, predvsem pa pomankanje časa.

Ahim ::

dottor je izjavil:

Uporabljal bi za RetrOrangePi (emuliranje starih NES, SNES in N64 iger in igranje z dvema igralcema), pa me zanima katero verzijo uporabit? Zaželen vsaj 2xUSB in HDMI.

Sicer staro sporocilo, a ker ni nihce odgovoril nanj: meni RetroOrangePi lepo deluje na originalnem OPI PC (torej s H3 SoC).

Najbry bi tudi na modelih z 2 GB RAMa namesto 1 GB in z eMMC, ce je SoC isti, a ker teh nimam, ne morem preizkusiti.

dottor ::

Neki sem bral da H5 ni za jemat zaradi slabše podpore softwareja.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

hojnikb ::

igorpec je izjavil:

hojnikb je izjavil:

@igorpec

Je kaka šansa, da se doda v H5 kernel tudi frekvence nad 1.15Ghz ? Gledam tazadn build, pa je še kr limitiran na 1.15G

Včas vem da je šlo do 1.36Ghz.


Če se zadeva vzdigne brez poštenega testiranja, je strel v koleno. Trenutno so še druge težave, predvsem pa pomankanje časa.

No, takšne frekvence so že bile po defaultu v kernelu kakšno leto nazaj.... Tako da deluje najbrž že..

ali pa vsaj če obstaja kakšen način, kkao popravit dvfs tabelo...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

igorpec ::

No, takšne frekvence so že bile po defaultu v kernelu kakšno leto nazaj.... Tako da deluje najbrž že..

ali pa vsaj če obstaja kakšen način, kkao popravit dvfs tabelo...


Ravno ta del se mora napisat na novo tako da je bolje malo počakati.

Neki sem bral da H5 ni za jemat zaradi slabše podpore softwareja.


Za kak domač server bi že bil uporaben, pa tudi desktop deluje, ni pa še videa ali 3D. KODI in podobno torej odpade.

hojnikb ::

je sploh kaksna sansa, da se bo kdaj docakal video decoding na h5/h3 pri 4.x jedru ?

kaj je pa narobe z dvfs kodo, da rabi rewrite ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

pa še eno glupo vprašanje; a je sploh možno pri arm jedrih (oz pri h3/h5) da se jedra clockajo neodvisno ena od drugega ? Me thinks kvazi turbo mode. Boostaj eno jedro na 1.3-1.35G, pa nižaj po potrebi glede na tempe oz. load...

Doable ?
#brezpodpisa

hojnikb ::

pa še ena opazka okol H5 slik; se samo men zdi ali pa dela stvar dost grozn statičn dithering ? Na H3 tega problema ni...
#brezpodpisa

igorpec ::

Seveda bo video decoding in to zgolj na modernem kernelu, ko pač bo dovolj daleč ... ker nihče očitno ne bo počistil/popravil in suportiral starega, kjer to dela out of the box. Dela je veliko, interesa da se to naredi za hvala lepa ali pivo in burek pa ni.

kaj je pa narobe z dvfs kodo, da rabi rewrite ?


Ne vem, nisem vprašal, ker je irelevantno za development/testing. Za clockanje posameznega jedra - verjeno možno a gotovo ni nič narejeno v tej smeri. Tudi vklop/izklop, kakor to deluje na H3 legacy, dvomim da je implementiran. Še precej bolj pomembne osnovne reči manjkajo ali pa so narejene za silo.

hojnikb ::

AH jasno, prioritetne stvari imajo prednost :)
Vsaka čast da je stvar sploh v takšnem stanju kot je, "uradni" distroti so res _polom_. Škoda da ti kitajci ne dajo več na software.

Je pa vbistvu stvar že čisto uporabna za kakšen lightweight desktop z tabom ali dva v browserju (sploh če maš 2gb board). Kr impresivno za 15/20$ vredn kos hardware-a
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

https://www.kickstarter.com/projects/bo...

očitno se nekaj premika tudi na VPU področju ;)
#brezpodpisa

igor53 ::

Po dolgem času neaktivnosti sem na orangepi forumu zasledil android 7 (konkretno verzija 7.1.2) sistem za orangepi pc (H3). Sklenil sem ga naložiti, da vidim če deluje že kaj boljše, kot je delal na štirici . Moram reči, da deluje boljše, vendar so se pojavile težave. Pri natančnejšem testiranju IPTV liste (ta test uporabljam za hitro testiranje različnih kodekov) sem ugotovil, da mi pri SD resoluciji ne deluje v redu pri nekaterih kanalih (konkretno pri POP TV, Kino in še bi se našlo) . V Kodi-ju mi na mestu ,kjer se običajno nahajajo podnapisi (spodnja četrtina slike), je slika zeleno obarvana. Pri testiranju s Perfect playerjem pa je slika po dolžini razširjena, tako , da podnapisi zopet niso vidni (vsaj ne v celoti). Sklepal sem, da je mogoče vzrok v dekoderju pri Perfect playerju, medtem ko pri Kodiju nisem nič ugotovil. Naj povem, da v HD resoluciji v Kodiju deluje v redu in za 1GB rama presenetljivo tekoče za android sistem.
Po večkratni namestitvi pa se mi je zgodilo, da se mi image sistema nikakor noče več naložiti (napiše na zaslon android potem se stvar ustavi). Poizkušal sem različne SD kartice ,vendar brez uspeha. Ker nisem vedel vzroka sem ponovno naložil štirico brez problema.
Pred naložitvijo Android sistema sem naložil Še Libreelec sistem. Na tem forumu (Libreelec) sem zasledil dnevne vezije 19.8, pri katerih pa konkretno ni delal ton. Nisem pa zasledil na tem forumu
verzije 18.7, ki je sedaj aktualna. Ali mi lahko na tem Slotech forumu nekdo pojasni (vem , da so na tem forumu tudi ljudje ki delujejo kot administratorji na orangepi forumu in libreelec forumu) zakaj, človek ne more priti do downloada aktualne različice sistema. Pri libreelecu mi po ponovni namestitvi Libreeleca tudi ni uspelo naložiti SD kartice.

Mrakw ::

Pozdravljeni,

Zanima me kako stabilen je armbian na orange pi 4? oz ce nimate se te verzije, kako dobro je bilo na prejsnih verzijah?
Zanima me zaradi NAS domaca uporaba.

lp

hojnikb ::

vzami rpi4 2GB. Opazno cenejši (lokalno ga dobiš za 40e) software podpora je pa tut OK. Za nas potrebe doma (o katerem je blo tut prelite veliko krvi v namenski temi) bo ok.
#brezpodpisa

Mrakw ::

če rpi nima podpore za armbian....

hojnikb ::

ima pa raspbian podporo, kar je ravnotako distro, osnovan na debianu.
Razn če maš kak posebn fetiš, da more bit ravno armbian.
#brezpodpisa

Mrakw ::

aha ok. Če hočem OMV rabim Armbian?
Pri raspbian imaš tut kaksne take primerne OS?
FreeNAS pa verjetno ne gre kar tako...

hojnikb ::

freenas ne (kar itk nočeš, ker nimaš ECC), OMV bo pa delal.

če se ti da malo poigračkat, si namestiš raspbian-lite in namestiš potrebne paketke (samba, torrent itd)...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Mrakw ::

mah... eni pravijo da raspberry pi ni za NAS dobr. eni pravjo armbian.... zato uporabi orange pi, rock pi,....
sej nvm kva nj. jaz bi rad imel nek podobn program ali kar OMV, torrent, pa se kaksno dodatno stvar ce se da in toj to. nvm pa ne kako je z raspberry pi 4 in SATA prikljucki. preko usb-ja je malo češko?

hojnikb ::

vse je odvisno od tega, kolk časa in diy hočeš vlozit v to. Tudi z usb pretorniki in raspberry bo za ta namen delovalo. Če ne, pač kupi neko že narejeno rešitev (recimo kaka synology) napokaj not diske in je to to.
#brezpodpisa

Mrakw ::

aha ok. Najraje bi vzel 8gb raspberry pi ce ze bi. ampak ali mi bo to sploh kaj koristilo? koliko NAS dejansko porabi... npr. OMV + torrent + kaksne malenkosti. 4gb vrh glave?

ali se splaca imeti ZFS?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mrakw ()

hojnikb ::

za takšne stvari je dovolj par 100MB rama, tako da maš 2GB preko glave.
ZFS brez ECCja načeloma nočeš.
#brezpodpisa
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi (strani: 1 2 3 488 89 90 91 )

Oddelek: Strojna oprema
4538767391 (4518) Kurzweil
»

Raspberry Pi & alternative (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Strojna oprema
1205252766 (11982) pierch
»

Kateri SBC board

Oddelek: Kaj kupiti
191194 (772) imagodei
»

Naredi svoj HTPC

Oddelek: Zvok in slika
113170 (2651) igorpec
»

Najboljši budget komplet za Kodi

Oddelek: Kaj kupiti
367921 (5845) Modri dirkač

Več podobnih tem