» »

Orange PI

Orange PI

hojnikb ::

sta oba tudi v progressive formatu (1080p namesto 1080i) ?
#brezpodpisa

igor53 ::

Ugotovil sem, da vsi kanali ki sem jih preizkusil v formatu 1280x720 delajo v redu delajo v redu samo nekateri tudi v formatu 1920x1080- vendar jih je malo , več jih trza. V SD formatu 720x576 vsi trzajo, delajo pa v redu 940x540 (Bikers lista). Če gledam torej samo T2 listo ,jih velika večina torej trza.

dottor ::

Ker sem len in trenutno v službi bi me zanimalo, če so kej rešli s predvajanjem BR-Ripov preko mreže in HDMI audio?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

igor53 ::

Na Freaktab forumu sem zasledil, da je nekdo naredil upgrade za Zidoo x1 (http://apidl.zidoo.tv/zidoo_x1/dolphin_.... Zanima me, ali je možno ta upgrade vstaviti na SD kartico in kako se to izvede? Končnica tega image-a ni img ampak zip. Avtor pravi, da je v njem Kodi upgrade-an na verzijo 15.2 (prejšnji image je imel verzijo 14.2).

OvCa77 ::

Kateri Linux za orange pi pc. Pa če lahko še link do undervoltanih configuracij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OvCa77 ()

igor53 ::

Po mojem zadnjem testiranju Orange pi-ja, bi lahko rekel,da obstaja software, ki povsem tekoče predvaja vse formate ( do resolucije 1920x1080) ,ki sem jih uspel predvajati po mojem mišljenju zelo tekoče (pri prejšnjem temu še ni bilo tako). In sicer v Openelecu (glej forum Orangepi.org).Sotware ima še nekaj pomankljivosti, kot je npr., da ne obstaja delujoč PVR iptv simple client,kjer bi lahko playlisto predvajal tako, kot je treba z uporabo epg-ja (PVR IPTV Simple Client' is using an incompatible GUI API version. XBMC minimum GUI API version = '5.10.0', add-on GUI API version '5.8.0). Za testiraje iptv playliste sem si pomagal s playlist loaderjem v video načinu. Za moje pojme deluje stvar precej bolje ,kot na android sistemu (preizkusil sem najmanj 5 ali 6 različnih softverov. Tudi glede gretja bi pozdravil, da se greje precej manj,kot na androidu. Uporabljam pasivno hlajenje (hladilnik velikosti 3,5x3,5x3,5cm rebrasti Al) Problemi pri androidu so bili, da ne obstajajo dovolj novi image-i (zadnji naj bi bili iz leta 2015 sredi leta). Še najbojši software zanj je bil Zidoo x1 v 1.0.19 z uporabljenim Kodijem 14.2. Najnovejši image zanj je bil izdan pred kratkim z verzijo 1.0.20, vendar mi ga ni uspelo naložiti. Imel naj bi Kodi 15. Software na Openelecu naj bi imel naložen Kodi16 RC1.
Ob tem pa bi rad povedal še, da me moti, da Openelec ne vsebuje dodatkov PVR. Tako si po mnenju administratorja orangepi,org foruma za openelec (ki je celo Slovenec) primoran,da si ga narediš sam, ali da nekoga prosiš, da ti to naredi s kompajliranjem (glej forum). Meni je takšen način razmišjanja administratorja milo rečeno nenavadno .Naj povem,da sem o problemu Pvr kontaktiral administratorja zasebno v slovenščini. Odgovorim pa mi je , da mi bo odgovoril na forumu , če mu bom zastavil vprašanje. Po njegovem odgovoru je rezultat enak, kot pred postavitvijo vprašanja. Še vedno sem brez IPTV simple clienta Jaz osebno nimam dosti pojma o linuxu. Kljub temu pa moram pohvaliti ljudi , ki so delali na tem projektu, da stvar odlično deluje.

Invictus ::

dottor je izjavil:

Ker sem len in trenutno v službi bi me zanimalo, če so kej rešli s predvajanjem BR-Ripov preko mreže in HDMI audio?

NAS in HDMI stick ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nikjozo ::

Orange Pi One je na voljo:

http://tr.im/ImCZj

igor53 ::

Na Orange pi pc bi želel naložiti eno distribucijo linuxa, na kateri bi delal ethernet in naj bi delovali usb vhodi. Do sedaj mi je uspelo naložiti image samo za lubunto jaser 02. Vendar ne dela ne ethernet, ne zazna niti usb vhodov.Moj namen je da bi delovala kamera preko vlc playerja.Nalagal sem še image-e:
OrangePI-PC_Ubuntu_Vivid_Mate,Lubuntu_1404_For_OrangePiPC_v0_8_0
in ubuntu_v0.4 , ki pa mi jih sploh ne naloži (ne dogaja se nič). Ima kdo kakšno rešitev za orange pi pc ?

xandros ::

Nalozi sem zadnji OpenElec(r22064) za Opi-PC in mi ne deluje hdmi cec.
Ali cec sploh deluje, moram nalozit kaj drugega?

igor53 ::

Kolikor vem,še ne deluje.Bo potrebno še potrpeti brez njega.Ali ti samostojne nastavtve za ir daljinca delujejo na tej verziji?

4ever ::

A raspbian iz njihove strani (orangepi.org) deluje na Orange pi pc?
I5 4460 | 8GB Corsair Vengeance | B85 Anniversary | BX200 240GB |
Gigabyte GTX 960 4GB | CM GM 450 | 1TB WD Blue

igor53 ::

Imam vprašanje glede orange pi pc. Na njem bi rad spremenil mac adreso (trajno po možnosti), pa ne vem kako to narediti. Vse aplikacije,ki sem jih do sedaj videl webu spremenijo mac adreso samo na wifi priključku, jaz pa bi to rad naredil na žičnem priključku. Ta box namreč nima wifi-ja, poleg tega bi to rad naredil na image-u boxa Zidoo x1 , ki deluje na androidu.

igorpec ::

Na Linuxu deluje, če dodaš pri interfejsu:

hwaddress ether xx:xx:xx:xx:xx:xx

hojnikb ::

igor, že kej infota glede izida novih oranžad ?
#brezpodpisa

igorpec ::

hojnikb je izjavil:

igor, že kej infota glede izida novih oranžad ?


12. oktobra je bil info "on sale in 14 days" ... Če bo ta teden, bo optimistično, drug realno, potem pa zamuda :) Naj bi mi poslati ES, pa tudi teh še ni.

hojnikb ::

#brezpodpisa

hojnikb ::

http://www.orangepi.org/orangepibbsen/f...

Očitno bo Orange Pi2 ne PC2 :)
#brezpodpisa

hojnikb ::

#brezpodpisa

trnvpeti ::

nima usb3,nima sata
rabi 3A napajalnik(koliko, 5e? s postnino)
podpira (kao) CEC, sw ga ne podpirajo?
kateri os je se podrt(omenjen samo LUbuntu) za to cisto novo zadevo
koliko % je ta H5 A53(28nm?) hitrejsi od prejsnjega A7?
kernel je samo 3.4

hojnikb ::

usb3/sata tko nima noben board tega cenovnega ranga, pa tut poceni chipseti ga ne podpirajo (z izjemo starinskega a20).
3A pomoje zato, ker je a53 dost bolj požrešen od a7
os podpora zna bit pomoje problem, dokler armbianovci ne spravijo skupaj podpore :D

kok je hitrejši je pomoje dost odvisn od frekvenc (a7 laufa na 1.3Ghz) je pa a53 cca 30% hitrejši clock to clock od a7. Torej neki izboljšav zna bit. pa še mali 450 je.
Fabrikacija zna bit pomoje še kr 40nm, 28nm je imo predgrag za tak ultra budget SoC.


Bomo vidli kako se bo stvar obnesa. Jst bom naročil, da se malo poigračkam (hevc 10 bit podpora pa spi flash zgledata zanimivo). Edino škoda k nima eMMCja, čeprav tale samsung evo k sn ga nabavo niti nima švoh random write hitrosti
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

btw, zadeva stane ravno tok, da gre mimo carine :D
#brezpodpisa

OvCa77 ::

Bom kupu enga 11.11., ko bo veljaven 3$ kupon
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

hojnikb ::

a res ? a to ma aliexpress kaj al orange pi ?
#brezpodpisa

d4vid ::

hojnikb je izjavil:

usb3/sata tko nima noben board tega cenovnega ranga, pa tut poceni chipseti ga ne podpirajo (z izjemo starinskega a20).
3A pomoje zato, ker je a53 dost bolj požrešen od a7
os podpora zna bit pomoje problem, dokler armbianovci ne spravijo skupaj podpore :D

kok je hitrejši je pomoje dost odvisn od frekvenc (a7 laufa na 1.3Ghz) je pa a53 cca 30% hitrejši clock to clock od a7. Torej neki izboljšav zna bit. pa še mali 450 je.
Fabrikacija zna bit pomoje še kr 40nm, 28nm je imo predgrag za tak ultra budget SoC.


Bomo vidli kako se bo stvar obnesa. Jst bom naročil, da se malo poigračkam (hevc 10 bit podpora pa spi flash zgledata zanimivo). Edino škoda k nima eMMCja, čeprav tale samsung evo k sn ga nabavo niti nima švoh random write hitrosti


I guess da ne profitiram nekaj veliko proti Opi PC+? Tisti eMMC se mi ne zdi ravno švoh, bolje od SD kartic, katere sem poskusil. Zadeva je čist kul za kaj na hitro na net pogledat, vglavnem še enega Opi PC+ bom kupil pa ga uporabljal za stacionarca (za fotra mislim da bo čist kul).
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

za 5$ vec dobis dosti bolsi cpu, pa se 64 biten je. tole zna bit celo uporabno za po netu browsat.

jst ga ze mam narocenga, zdej je treba sam cakat ;)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

OvCa77 ::

hojnikb je izjavil:

za 5$ vec dobis dosti bolsi cpu, pa se 64 biten je. tole zna bit celo uporabno za po netu browsat.

jst ga ze mam narocenga, zdej je treba sam cakat ;)

Verjetno si ti 3. kupec :D, kupone ima ali v sklopu 11.11
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

hojnikb ::

zdej morn sam se ugotovit, ce pas case od starega pcja al je treba drugiga ;)

evo že odposlan :D SO pa hitri
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

Že nekaj več detajlov...

Proc laufa na 1.15Ghz@1.1V (28nm ?)

maks frekvenca v fex-u je očitno 1.34Ghz
#brezpodpisa

dottor ::

Kolko davka pride na te zadeve? Gledam uzet tole: https://www.aliexpress.com/item/Orange-...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

hojnikb ::

nabavi posebi, da se izognes davku

končnu dobu PC2 :D
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

pixelzgaming ::

Imam probleme s orangepi stranjo, zato bi prosil če bi mi lahko nekdo poslal direct download link za oPi PC2 Ubuntu XFCE.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

hojnikb ::

https://mega.nz/#F!m40jgBYQ!-uNiWmKhGoQUAqnWQvlr-w!61dx1aRR
#brezpodpisa

pixelzgaming ::

Hvala ti! :)
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

hojnikb ::

priporočam res ubuntu xfce image, se mi zdi še najmanj zanič. Btw, frekvenca proca je v teh distrojih zaenkrat zaklenjena na 1008Mhz :)
#brezpodpisa

pixelzgaming ::

Frekvenca ni problem. Kupil sem ga bolj za igračkanje :P
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

hojnikb ::

je pa stvar tudi pri 1.0Ghz dost hitrejša od H3 na 1.3Ghz.

V firefox-u dobim pri octane testu cca 3000 pik za H5@1.0, pri H3@1.3 pa cca 2200. Tudi scrolanje je bolj smooth.
#brezpodpisa

Ahim ::

Ima kdo moznost probati ali se OrangePI PC2 zbudi in normalno deluje pri 1 GHz z 2A napajalnikom, kakrsen je zadoscal za prvi OPI PC?

hojnikb ::

mam 2A napajalc, dela bp z pc2
#brezpodpisa

Ahim ::

Hvala! Mi bo Dedek Mraz enega prinesel, ce se ga ravno kje an poti ne naloka ...

hojnikb ::

škoda ker je stvar bolj ali manj neuporabn kos pcbja, dokler fantje pri armbianu ne zrihtajo podporo za h5 :)

Še osnovne zadeve kot so štelanje voltaže ne delajo (default je 1.1V konstantno), kaj šele kakšen driver za mali ali kej takega. Sj tudi z H3 krtaćkam je bla podobna zgodba, dokler niso fantje pr sunxi-linux in armbian porihtal podporo :)

aja pa tut resolucijo se ne da nastavt, je default 720p (brkljanje po device treeju ne yielda nobenih rezultatov :|)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

Evo prvi armbian image za OPiPC2 je out
https://forum.armbian.com/index.php/top...
#brezpodpisa

Ahim ::

hojnikb je izjavil:

Evo prvi armbian image za OPiPC2 je out
https://forum.armbian.com/index.php/top...

Meh, kmalu bo dva meseca naokoli pa mojega se ni na spregled :|

hojnikb ::

piši na aliexpress, moj je pršu v 3 tednih..
#brezpodpisa

igorpec ::

Do 2. februarja imajo velike praznike, pa še potem bo trajal vsaj kak teden, da začnejo normalno delat ... se pozna pri navadnih pošiljkah, DHL in podobni pa teče normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igorpec ()

Ahim ::

hojnikb je izjavil:

piši na aliexpress, moj je pršu v 3 tednih..


Imajo se nekaj dni casa za dostavo ...

Mrakw ::

Pozdrav

Zanimam se za nakup Orange Pi. Vem da je veliko modelov ampak me zanima kateri model je dober za OS Android. Da podpira GAPPS in da je novejsi OS.

Lp

hojnikb ::

noben, ker android na teh krtačkah je shitshow
#brezpodpisa

Mrakw ::

Se mi je kar zdelo.

hojnikb ::

zdej, če je app, ki ga boš poganjal tudi za linux, potem je recimo kakšen pc+ dobra izbira, ker ima kr soliden support.
Lahko tudi PC2, če nerabiš grafike in video pospeševanja
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi (strani: 1 2 3 488 89 90 91 )

Oddelek: Strojna oprema
4538767396 (4523) Kurzweil
»

Raspberry Pi & alternative (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Strojna oprema
1205252769 (11985) pierch
»

Kateri SBC board

Oddelek: Kaj kupiti
191194 (772) imagodei
»

Naredi svoj HTPC

Oddelek: Zvok in slika
113170 (2651) igorpec
»

Najboljši budget komplet za Kodi

Oddelek: Kaj kupiti
367921 (5845) Modri dirkač

Več podobnih tem