» »

Orange PI

Orange PI

Looooooka ::

hardware decodinga ni...allwiner in se zato za media player ne splača kupovat. Sem dal rajši nazaj na rpi2, kjer to vse dela brez problemov. Je pa za razne IOT projekte zmaga. Cheap as fuck pa še wifi ma. Cenejši so samo kkšni namenski mini boardi. single-boards.cz ma malce lepša ohišja za banano in orange pi. Pa mislim, da celo namensko sestavljene z SD kartico, da služijo kot router. Mogoče lahko tam pogledaš/vprašaš kateri distro gor furajo(so kar odzivni).

Ribič ::

Ali pozna kdo potem kakšen drug ARM board, ki je dokaj sposoben (RAM, Procesor) in ima SATA port. Po možnosti s procesorjem Freescale i.MX6?

lp

hojnikb ::

Looooooka je izjavil:

hardware decodinga ni...allwiner in se zato za media player ne splača kupovat. Sem dal rajši nazaj na rpi2, kjer to vse dela brez problemov. Je pa za razne IOT projekte zmaga. Cheap as fuck pa še wifi ma. Cenejši so samo kkšni namenski mini boardi. single-boards.cz ma malce lepša ohišja za banano in orange pi. Pa mislim, da celo namensko sestavljene z SD kartico, da služijo kot router. Mogoče lahko tam pogledaš/vprašaš kateri distro gor furajo(so kar odzivni).

hw decoding je, ampak samo pod androidom.
#brezpodpisa

Fairplay ::

Android in Kodi delujeta odlično na Orange PI PC.
Me pa zanima če je možno nastavit IPTV za siol brez UdpProxy in podobnih stvari nasnetih na računalniku. Da v androida priklopim mrežni kabel za iptv in vnesem playlisto in deluje. Obstaja kaj takega?

technolog ::

Oh, sm lih videl, da Orange ne podpira USB 3. Razočaranje, pa saj to je skoraj 10 let star standard!

A je kaka podobna cenovno ugodna opcija, ki ga ma?

BlaY0 ::

Fairplay je izjavil:

Android in Kodi delujeta odlično na Orange PI PC.

A dynamic video mode switching v tem primeru funkcionira? Se pravi če imaš PAL film, da ti spremeni osveževanje na izhodu na 50 Hz, če imaš NTSC na 60 Hz, če imaš pa film pa na 24 Hz?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

hojnikb ::

technolog je izjavil:

Oh, sm lih videl, da Orange ne podpira USB 3. Razočaranje, pa saj to je skoraj 10 let star standard!

A je kaka podobna cenovno ugodna opcija, ki ga ma?

7 let pa res... In ti resno pričakuješ usb3.0 pri 15$ računalniku ?
In kak benefit bi ta usb prinesel ?
#brezpodpisa

Axbcd ::

Lubuntu 15.04 with LXDE/Lubuntu Desktop ni neta

Pri najnovejšem kernelu (iz orangepi strani) mi pa sploh ne boota. Pride do 'Found device /dev/mmcblk0p1' in se ne premakne naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()

hojnikb ::

zloadaj si lubuntuja (al pa ubuntu mate) iz foruma...
#brezpodpisa

Axbcd ::

hojnikb je izjavil:

zloadaj si lubuntuja (al pa ubuntu mate) iz foruma...


mate sem naložu in mi ga ne zažene. Pride do *glej sliko* in se ne premakne naprej



Bom probal dat še android gor samo mi pa zdaj phoenixcard noče pognat (sem probal z win 7 compatibility)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()

hojnikb ::

probi še drugo sd kartico ?

S kirim programom si flashal gor mate ?
#brezpodpisa

Axbcd ::

hojnikb je izjavil:

probi še drugo sd kartico ?

S kirim programom si flashal gor mate ?



WinSCP. SD kartica je ok ker sem Lubuntu 15.04 with LXDE/Lubuntu Desktop uspešno pognal in je vse delovalo razen interneta. Ko sem na Lubuntu 15.04 with LXDE/Lubuntu Desktop povozil stari kernel z novim ni več delovalo.

hojnikb ::

winscp ??

http://sourceforge.net/projects/win32di... s tem flashaj img
#brezpodpisa

Axbcd ::

ne winscp, narobe sem napisal... win32diskimager.

misek ::

Ribič je izjavil:

Ali pozna kdo potem kakšen drug ARM board, ki je dokaj sposoben (RAM, Procesor) in ima SATA port. Po možnosti s procesorjem Freescale i.MX6?
TBS Matrix
Udoo
Wandboard
pa še kaj se najde.

Trenutno pa čakam na pošiljko s ClearFog Pro od firme solid-run, ki bo služil kot router, wifi ap, nas, pa še kaj.

Fairplay ::

Pri nekaterih androidih je zelo nenavaden problem, da ne dela mrežna kartica, če je bil pred tem na sd kartici naložen linux. Pomaga če kartico formatirate na počasen način (ne quick). Čudno se sliši ampak preverjeno deluje.

Drugače pa meni PhoenixCard kar velikokrat vrže error. V tem primeru poizkušaš dokler ne gre enkrat skozi :)

carota ::

Mojstri, en problemček imam in prosim za pomoč. Orange Pi Plus sem dobil in se mi ne zažene. Gori rdeča dioda in se nič ne zgodi. Probal sem 2 različni kartici, Loborisov Debian min in uradni Debian server, isto. Ne trzne. Ekran ostane črn. Kartice sem probal z Win32diskImager in iz linuxa z dd. Kakšna ideja ali predlog?

Še to, napajalnik imam tistega, ki pride v paketu in tudi brez kartice se ne boota - če ima kašen OS na eMMC, ne boota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: carota ()

carota ::

Aha, našel, če bo kdo potreboval: link.

John C
October 5th, 2015 at 09:07 | #16

When I got mine (2 weeks ago), I thought it was defective, no video, and having already a Raspi 2 and a Banana PI I know what to expect ... so I thought.
But it is just the horribly bad Linux distro they offer and ghastly bad default device boot-up setup.
The Orange Pi PC with the standard distro or no SD card does not(!) work at all on most 1080p monitors.
Neither my TV not my "emergency" 1080p monitor would show a picture via HDMI.
Red LED on, both NIC LEDs on. So I thought, well that is toast.
I tried to find any news or tips via Google, could not find anything except for one video where someone claims this is a scam. He is having the same issues I had.
I tried to contact he seller three times, nothing. I started a complaint, and then he replied, stating standard stuff, no USB power, 2A 5 V, use correct image, which I all had, and he never replied again.
Almost giving up, I hooked up my trusty $2 USB to TLL adapter to the thing and lo and behold! I could see Linux booting via TTL monitor. So it worked, just the HDMI is not initialized correctly.
On a hunh I hooked it up to my Dell Ultrasharp (1200p) and got a (badly overscanned) picture.
Further investigation led me to this page in the forums: http://www.orangepi.org/orangepibbsen/f...
Followed the directions to the letter(!), PERFECT boot with HDMI. From that moment on nothing but bliss. Love the little thing, so much power for $15, nice. I even could use some spare Raspi B+ aluminum heat sinks I had as it gets hot.
And I commented on Ali Express, telling all of the above, it never showed up. (2 weeks ago)

Read more: http://www.cnx-software.com/2015/10/02/...

Robi :P ::


če se kdo odloča za nakup sam prodajam mislim da je cena kar ok za cel komplet... lp

hojnikb ::

Že obupal ? :)
#brezpodpisa

Robi :P ::

hojnikb je izjavil:

Že obupal ? :)

:D Ja odkar ga mam že rihtam zadeve pa sem se vedno na zacetku :) Zdej na koncu sem tut bridgal prek laptopa net pa ni to to :) tko da ni pointa zame mogoč bom kupil tistega z že vgrajenim wifi modulom.

hojnikb ::

Moj zaenkrat čaka na polici, dokler ne porihtajo driverjov v linuxu.

V najslabšem primeru bo zamenjal PS3 za media center, ko bo enkrat h.265 content bolj razširjen.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

Robi :P je izjavil:


če se kdo odloča za nakup sam prodajam mislim da je cena kar ok za cel komplet... lp

opi 17eur, kabel 1eur, napajalnikov kolikor hoces, sd kartic tud
ohisje(verjetno hocemo vsi samo lucke skrit) prozorno :), heatsink nepotreben
50% predrago

hojnikb ::

Heatsink je na tej ploščici še kako potreben.
#brezpodpisa

trnvpeti ::

pri meni pa ni potreben

Robi :P ::

trnvpeti je izjavil:

Robi :P je izjavil:


če se kdo odloča za nakup sam prodajam mislim da je cena kar ok za cel komplet... lp

opi 17eur, kabel 1eur, napajalnikov kolikor hoces, sd kartic tud
ohisje(verjetno hocemo vsi samo lucke skrit) prozorno :), heatsink nepotreben
50% predrago

Opi 17€ adapter 6€ sd 6€ heatsink+termalna 4€. Sam sm dal pa še mal več za poštnino in carino... In čakaš mesec tu dobis takoj ko se zmenimo :P Za 15€ niti samega pija nebos dobil nekdo ga prodaja za 20e na slotechu in je cena popolnoma normalna ker ga dobis takoj brez poštnine...

Sicer te pa razmumem na slotechu vas je več kot pol takih, ki ocenjujete druge stvari tolk da se ne šenkajo svoje pa prodajate kot zlato :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

trnvpeti ::

a ti si drugace placal kot jz?
zanimivo

Robi :P ::

trnvpeti je izjavil:

a ti si drugace placal kot jz?
zanimivo

možno ja povej kolk si ti za kej dal.

trnvpeti ::

sej sem napisal, kolk sem dal

hojnikb ::

trn bi rad mel še drugega poceni :))
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Robi :P ::

js sem kupil offical apdater in ohisje ti si pa doma skupi pocal, sd mam nov z racunom in garnacijo, pravtako je ohsije originalno, gor je se heatsink in termalna? slika v oglasu in dodatna razlaga ni dovolj ti še narišem? al te pac moti ker sam nimas offical zadev oz lepo urejenih

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

trn bi rad mel še drugega poceni :))

17eur je poceni

Robi :P ::

hojnikb je izjavil:

trn bi rad mel še drugega poceni :))

al to al pa je klasičn slovenček :D sam da drug nima lepš porihtan kot js :D

trnvpeti ::

Robi :P je izjavil:

hojnikb je izjavil:

trn bi rad mel še drugega poceni :))

al to al pa je klasičn slovenček :D sam da drug nima lepš porihtan kot js :D

leps je vsakemu drugace
cifre so pa iste, ceprav jih hoces ti drugace prikazat

Robi :P ::

trnvpeti je izjavil:

Robi :P je izjavil:

hojnikb je izjavil:

trn bi rad mel še drugega poceni :))

al to al pa je klasičn slovenček :D sam da drug nima lepš porihtan kot js :D

leps je vsakemu drugace
cifre so pa iste, ceprav jih hoces ti drugace prikazat

Pa že ti tako praviš men se ne da več...

trnvpeti ::

ce si pa rekel, da postnino, pa termalna 4eur :)

Robi :P ::

trnvpeti je izjavil:

ce si pa rekel, da postnino, pa termalna 4eur :)

a še kr ne misliš nehat :D?

hojnikb ::

Don't go down that rabbit hole :)
#brezpodpisa

trnvpeti ::

Robi :P je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

ce si pa rekel, da postnino, pa termalna 4eur :)

a še kr ne misliš nehat :D?

18 in 30 je razlika
mogoce komu pomaga, brez nekih pravljic

hojnikb ::

Glede na cene drugih boardov verjetno nebo težko prodat...

Jst vem, da me je moja pršla dosti več od 18e.

Evo suma summarum:

OPI-PC+official case+ppt (ko mi kdo linka unoffical case, se bomo pogovarjal o cenah manj k 4e) = ~22€
16GB Kingston 90/45MBs = ~7€
2A-5V napajalc = ~6€
Heatsink, pasta = đabe, ker je ležalo doma...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

d4vid ::

Banda, RX/TX so nalotal gor. Da bi pa zraven še en pin za +5V napajanje dal, pa ne ;(( Sedaj pa na lov za napajalnikom...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

zakaj, sj napajaš preko napajalnika.
#brezpodpisa

trnvpeti ::

d4vid je izjavil:

Sedaj pa na lov za napajalnikom...

blitzwolf kupi, 2x2.4(napaja dva sadeza bp) je sedaj na banggood za cca 8eur(sam sem dobil dva pod 12)

d4vid ::

eh en mesec pa ne bom čakal. Mam še nastavke od šolskega switcherja, pa en 5V/2A napajalnik sem našel. Še zvežem pa sprobam.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

očitno se neki le premika okol linux gpu driverjov, če je verjet oranžada forumom :)

Še cedarx zrihtajo, pa bo bomba.
#brezpodpisa

d4vid ::

Kater Linux naj ruknem na Orange? Rabim nekaj na osnovi debiana, samo terminal brez GUI-a.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

https://mega.nz/#F!wh8l2BjK!OBep3nMldBletvNNwkH2Jg
#brezpodpisa

trnvpeti ::

Dietpi

mzakelj ::

Najboljš napajanje je to : http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor...

Nalotaš na koncu še microsub ali konektor katerega pač rabiš in imaš ena najboljših zadev. Za napajalc pa vzameš en star adapter od laptopa, kateri se pa tud valjajo okrog. Vredu je ker ima 5.25 V in ne 5.00 kar pomeni da ko vtakneš usb not pade in so platke nestabilne.

Sam imam RPI , RPI2 in Orange PI PC. In na RPI2 dela player za filme odlično, Orange ima pač probleme z Mali driverjem na Linuxu, Android pa laufa super gor. Je pa res da moraš prej kot je nekdo omenil formatirat kartico. Pa z tistim flasherjem z njihove strani ni šel image gor, sem potem najdu eno drugo verzijo istega softwerja na netu pa dela b.p. Me je pa dolgo jebalo ker nisem dal kljukice na startup v flasherju. Pa se ni zagnalo. Sedaj dela Android super, T-2 To Go dela odlično, ok njihova resolucija je pač 480p, Siol Twin bo v naslednjih dneh šel v test, Store dela b.p. KODI pa tudi laufa in lepo predvaja filme. Ampak bom dal naprej ker mam raje Debian kot Androida. Za kolega bo odlična pridobitev za youtube gledat v dnevni ker ima prestar tv da bi imel Smart not, tako da ga bomo z Orange oplemenitil. Tipkovnica pa miška pa je ta odlična za take playerje. Dela na Androidu, Openelec ....

http://www.banggood.com/Measy-GP800-2_4...

d4vid ::

Sem naložil debian jessie mini, pa mi zaenkrat ne deluje ethernet. Bom naredil full format in poskusil še enkrat.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi (strani: 1 2 3 488 89 90 91 )

Oddelek: Strojna oprema
4534761541 (22302) Master_Yoda
»

Raspberry Pi & alternative (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Strojna oprema
1205250805 (10021) pierch
»

Kateri SBC board

Oddelek: Kaj kupiti
191179 (757) imagodei
»

Naredi svoj HTPC

Oddelek: Zvok in slika
113151 (2632) igorpec
»

Najboljši budget komplet za Kodi

Oddelek: Kaj kupiti
367851 (5775) Modri dirkač

Več podobnih tem