» »

Menite da je primeren čas za nakup nove grafične?

Menite da je primeren čas za nakup nove grafične?

«
1
2

helsing ::

Moja trenutna 570 je že dokaj boga, ne samo po performansu ampak tudi crkuje (ob igranju iger se pojavljajo artefakti, mavrične texture, utripanje itd.).
Skoraj leto nazaj sem si kupil 970 ter jo tudi vrnil (3x, 2 različna proizvajalca) saj me je grozno motil coil whine.

Že več kot leto dni nisem igral nobene prave (nove) igre in me že rahlo srbi pod prsti.
Gledam kaj v rangu 970 - 980 oz. 390 - 390x in se skoraj bolj premikam v AMD smer saj me je nvidia zelo razočarala osebno in pa tudi z nekaterimi poslovnimi praksami ki jih izvajajo v zadnjem času.
Se trenutno splača vzeti kaj iz med naštetega ali pa je morda še smiselno potrpeti par mesecev na novo generacijo?

DarwiN ::

Na novo generacijo boš čakal še kakšnih 8 mesecev..

Kupiš 970/980 in imaš mir lep čas..

Katere 970tke pa si imel s coil whinom? To je pač random. Vedno je majhna možnost.. Na začetku je bila mogoče še večja kot danes in so ljudje nazaj pošiljali, trgovine pa potem drugim kupcem, dokler pač kartica ni prišla v roke nekomu, ki ga CW ni motil oz. ga ni slišal.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

helsing ::

Gigabyte (ta dražja.. G1 mislim da se ji je reklo) ter 2 asus strix.

Pri 970 mi je malo hudo za tistih 500mb vram, prav tako pa se mi je zarat coil whinea zamerila. Če že potem skoraj raje 980. Je pa tudi dražja od 390x. AMDji pa bi trenutno naj imeli boljšo podporo za dx12?
Kot vidite se svojih kartic držim kar nekaj let, tako da bi potem raje imel kaj bolj future proof :p

hojnikb ::

>AMDji pa bi trenutno naj imeli boljšo podporo za dx12?
> tako da bi potem raje imel kaj bolj future proof :p

Potem boš mogu počakat na novo generacijo...
#brezpodpisa

gddr85 ::

če se mudi, magar vzameš eno 390/x, drugače pač počakaš

PacificBlue ::

kupiš rabljen radeon 280x ali 290x in počakaš.:)

Alien123 ::

ma vzemi kar od amd 390/390x.. ker to kar ti folk piše počakaj na nove grafične, pol pa bojo ti naslednjo leto rekli da počakaj na nove grafe ko bojo prišle leta 2017 vun, samo zaradi tega da boš mel 2fpsja več pri igrci..

helsing ::

PacificBlue je izjavil:

kupiš rabljen radeon 280x ali 290x in počakaš.:)

Koliko pa bi bila primerna cena za kak 290x na bolhi?

DarwiN ::

~250€.. Ampak za 290X potrebuješ trafo postajo. :S

MSI G4 Gaming si privošči in boš zadovoljen 5+ let.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

5+ let? sure...8-) (sploh, če bo spet kak coilwhine)

Jinto ::

Ne, ni dober čas, pričakovati gre velik skok v perf (2x?) v naslednji generaciji, tudi nižjo porabo zaradi HBM. Smo na 28nm že od 2012.

DarwiN ::

x2? What r u smoking, Jinto? ;) Mogoče x2 v številu tranzistorjev, v performancu pa mogoče 30%. Prva 16nm generacija bo pač takšna.. Kakšni bonbončki, HBM, nižja poraba, manjši dizajn (resnični začetek itx dobe?) in ~30% hitrosti.. Kaj češ več?

Pa definitivno se ne splača čakat... Najprej na izzid, ki bo mogoče čez ~9 mesecev?, potem pa še 3 mesece, da se zaloga nabere in cene ustavijo na realni vrednosti?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Jinto ::



Poglej koliko je Fury X hitrejša od 7970/280x, pa sta obe 28nm. Na 16nm se pričakuje kartice z 17 milijard tranzistorji za high end (Fury X ima 9milijard). Morda ne bo ravno 2x hitrejša (gre se tudi za nove arhitekture, kar Fury X ni), je pa za pričakovati za več kot 1x hitrejšo kartico. In tudi 28->16nm sta v bistvu dva koraka, 20nm in potem še FinFet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jinto ()

DarwiN ::

Ne moreš Fury X primerjat z 280X... Če že, potem je Fury X nek naslednik kartice 290X.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Alien123 ::

čudno da ni primerjal z geforcom 6600 gt

gddr85 ::

in vmes je še 390x, tak killer gpu fury spet ni

Jinto ::

Fury X ima 9B tranzistorjev, 290x 6.2B in 280x 4.3B. Fury X je za 1x hitrejša od 280x, pa ima dvokratno število tranzistorjev - arhitektura pa je v bistvu ista.

Torej z podvojitvijo število tranzistorjev in dodanim HBM, dobimo 1x hitrejšo kartico na istem procesu. Po tvoje bi lahko v tem primeru pričakovali le nekje 30% (oziroma še manj).

Mogoče x2 v številu tranzistorjev, v performancu pa mogoče 30%.


Kaj lahko potem po tvojem mnenju pričakujemo od nove arhitekture in veliko boljšega procesa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jinto ()

DarwiN ::

Kaj lahko potem po tvojem mnenju pričakujemo od nove arhitekture in veliko boljšega procesa?

Kar veliko. Sej sem ti že odgovoril zgoraj.

14-16nm proces bo koliko generacij? Tri? To kaj ti govoriš, torej povse zoptimiziran 16nm node in 2x performance bo mogoče dostavila druga ali tretja 16nm generacija, torej leto 2018-2020. Vsaj tako pravi moja kristlna krogla. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Alien123 ::

jinto kaj ti misliš da bojo oni dali tako grafo vun da bo neverjetno boljša od vseh?.. zakaj bi si jamo kopali? Pa do določene meje lahko zmanjšajo tranzistorje, samo kasneje bodo potrebovali novi material kot pa je trenutno silicij.. Idi si raje malo prebrat o stricu Mooru.. Ne splača se čakat na grafe ki "bodo" boljše sam zato, da boš lahko na full hd (60hz) ekranu špilal gta 5 na 100 fpsjih..

Jinto ::

Že samo to dvoje ne gre skupaj: Mogoče x2 v številu tranzistorjev, v performancu pa mogoče 30%

Na 28nm je bil skok za faktor x2 (torej za 1x hitrejša kartica), samo z podvojitvijo števila tranzistorjev (na isti arhitekturi). Sedaj pa se nam obeta podvojitev števila tranzistorjev, proces z nižjo porabo, ter nova arhitektura.

alien, ne bluzi. In nimamo vsi FHD.
Za nekje višji mid range lahko pričakuješ perf kot nekje R9 Fury X. Morda bo sicer ta višji mid range dražji kot je sedaj.

Jinto ::

"To kaj ti govoriš, torej povse zoptimiziran 16nm node in 2x performance bo mogoče dostavila druga ali tretja 16nm generacija"

Poglej koliko so pridobili pri 7970->7970ghz->280x z optimizacijo procesa, v bistvu nič.

DarwiN ::

Poglej koliko so pridobili pri 7970->7970ghz->280x z optimizacijo procesa, v bistvu nič.


Kakšno optimizacijo neki, ko pa so naredili le copy/paste.

Za optimizacijo boš moral pogladat po rezultatih k Nvidiji.. Tam pa so dosegli čuda... Medtem pa AMD nima R&D resourcev za te hece.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

ncc2000 ::

če ti bo sedanja zdržala, počakaj na novo generacijo, potem pa vbodi top grafo iz sedanje generacije po izbiri, če nisi ravno tophiendfrik. bo sicer cca. 20% počasnejša od top novih graf, pa vseeno še hudo konkurenčna, bo pa tudi cena padla za krepko več kot 20%

Jinto ::

Proces optimizira fabrika (TSMC), ne Nvidia/AMD. Nvidia ni optimizirala procesa, ampak razvila novo arhitekturo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jinto ()

DarwiN ::

Jaz imam v mislih sam performance in performance per watt.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

helsing ::

ncc2000 je izjavil:

če ti bo sedanja zdržala, počakaj na novo generacijo, potem pa vbodi top grafo iz sedanje generacije po izbiri, če nisi ravno tophiendfrik. bo sicer cca. 20% počasnejša od top novih graf, pa vseeno še hudo konkurenčna, bo pa tudi cena padla za krepko več kot 20%

Zdržala... če ne mislim nič igrat potem ja, ampak mislim, da sem predolgo bil brez :)
8 mesecev bo zame zame vrjetno preveč.. sem pa mislil, če morda kdo ve, če se nam obeta kaj izjemnega.

Kupovati rabljeno mi je vedno bilo malo tak... sem paranojičen, tudi če je pod garancijo ker se mi ne da obadat z težavami. Raje vzamem svežo in izkoristim 15 dnevni rok vrnitve brez vprašanja, v kolikor je kaj narobe.

Sedaj si ogledujem r9 390. Tu nekje v rangu 970 (ki s emi je zamerila :P) ampak cenejša... hmm.

gddr85 ::

izjemno, mid budget in future proof ne gre preveč skupaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

DarwiN ::

helsing, 390tke lahko imajo coil whine 8-)

BTW, za coil whine je menda lahko kriv tudi napajalnik... Sploh v tvojem primeru bi to znalo držati, saj si preizkusil 3 različne kartice.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Napajalc ::

Ah, sej nebojo cene kar padle r9 390 in gtx 970 na 150e ob izidu novih kartic. Če se bojiš da boš 50e zgubu v enem letu, pa kupi rabljeno. R9 290 + za 1080p in je to to še za lep čas.
011011100111010101100010

helsing ::

Future proof v stilu, da vzamem kaj močnejšega kot pa recimo gtx x60 verzija trenutne generacije. Moja 570 bi še zdržala za silo pri boljše optimiziranih špilih kot so gta, mad max, mgsv. Ampak je zaradi skoraj hin kartice igre zelo boleče igrat.

Preiskusil v 3h računalnikih. Enako cvililo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: helsing ()

Alien123 ::

Helsing vzami 390ko.. spilas na ultra vse, naslednjo leto ce bi rad "boljso" mel, jo prodas, dodas nekaj malega pa mas drugo

youPlonker ::

Največji problem pri coil whine modernih graf je, da se še noben tech sajt ni zares poglobil v vzroke za njegov nastanek in kako ga odpraviti, na svetovnem spletu zgolj najdeš neke poceni nasvete v stilu menjaj psu oz. menjaj proizvajalca grafe. Torej samo nasvete tipa "tole naj bi" in ne nasvete tipa "problem sem rešil tako in tako". Sicer pa večina folka tega zvoka niti ne zasliši, ker se zgodi šele med igranjem iger in se posledično potopi v šum ventilatorjev, ki v loadu pospešijo vrtenje.

Osebna izkušnja: pri AMD cvili VSE od HD 4000 dalje, imel od takrat 4 radeonke napajane z LC Power 80 Plus Silver eff, vse so cvilile in hreščale v igrah/benchih. Na kvalitetnejšem napajalniku nisem testiral.

petron ::

Tudi jst gledam 390 od powercolorja pa me zanima kako bi se obnesla v majhnem ohišju. Po dolžini bi mi šla lih za glih (placa za 35cm dolgo grafo) višina je klasična (atx?). Mam pa dva venta (push pull)

fr4nc ::

youPlonker je izjavil:

Osebna izkušnja: pri AMD cvili VSE od HD 4000 dalje, imel od takrat 4 radeonke napajane z LC Power 80 Plus Silver eff, vse so cvilile in hreščale v igrah/benchih. Na kvalitetnejšem napajalniku nisem testiral.


Čudno jaz sem jih imel od serije 5xxx dalje točno 6 AMDjevih kartic pa nobena ni cvilila - proizvajalci pa Sapphire 4x, XFX-1x, Powercolor-1x.
Je pa res, da imam dejansko vedno zraven kakovosten napajalnik - mogoče zato?

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

igor0203 ::

Noben ga ni vprašal na kaki resoluciji bo igral.... Predvidevam da na 1080p. Jaz bi v primeru OP vzel rabljeno 280x in počakal do izzida nove generacije.

helsing ::

Zaradi iger nisem šel na 1440p, si pa že nekaj časa mislim nabavit malo večji monitor. Imam pa žal predsodke pred rabljeno računalniško opremo (nad 50€). Saj mi vsi pravijo naj se otresem tega ampak mam zgleda probleme :p

pegasus ::

youPlonker je izjavil:

Osebna izkušnja: pri AMD cvili VSE od HD 4000 dalje,
Osebna izkušnja: sapphire, gigabyte 7970 in sapphire 290 na corsair cx napajalniku, vse ok. Menjam napajalnik na corsair tx, vse pod loadom tako cvili, da pes pobegne iz bajte.

PacificBlue ::

Pa kaj je s temi Corsair napajalniki? vsa toliko časa preberem na slotech, da je kakšen zanič?

klinker ::

Jup...jst imam izkusnje s tremi pod loadom cvilecimi Corsair novejse izvedbe. Moj 5-6 let star TX750 je pa tih ko miska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Thuban ::

igor0203 je izjavil:

Noben ga ni vprašal na kaki resoluciji bo igral.... Predvidevam da na 1080p. Jaz bi v primeru OP vzel rabljeno 280x in počakal do izzida nove generacije.


kaj točno bo pridobil če kupi rabljeno grafično? saj svojo staro grafično že ima.. naj enostavno počaka na izzid novih kartic in kupi novo. Ne vidim nobenega razloga da bi prehiteval dogodke in že danes kupil, če bodo kmalu izdali nove grafične.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

DarwiN ::

Ne vidim nobenega razloga da bi prehiteval dogodke in že danes kupil, če bodo kmalu izdali nove grafične.


Čez slabo leto najbrž, ja.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Alien123 ::

draconis.. zakaj bi mogo čakat eno leto na eno grafično ki bo imela isto fpsjev?.. Kaj bojo naslednjo leto ven prišli taki špili da bo treba si novo kupit al kaj? Po eni strani prihaja vun dx12 ki bo starejše grafične še dodatno pospešil..
Isto so pravli naj se počaka na skylake.. pol pa taka žalost da joj.. kupi si naj zaj grafo pa je..

batista ::

kaj točno bo pridobil če kupi rabljeno grafično?

Če bo vzel rabljeno 290 za 200eur bo pridobil ogromno.
Če bo res trajalo 8 mesecev do novih graf potem kupi zdaj.

Thuban ::

dx12 ne bo prišel na starejše grafične. Pa tudi če bi... DX12 izboljša performance na slabših procesorjih ne pa na starih grafičnih.

Grafične lepo skalirajo paralelno in jih je zato lažje izboljševati kot cpuje.

batista je izjavil:

Če bo vzel rabljeno 290 za 200eur bo pridobil ogromno.


dejansko ne bo pridobil ogromno. 570 je še vedno zelo dobra grafična. Se mu ne splača rabljene kupovat.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Alien123 ::

a torej praviš da na ena do dveh let starih grafičnih ne bo prišlo do dx12?

daj ne pretiravaj

Leprechaun ::

Grafično si že poizkusil dati v pečico?
*************************************************************

gddr85 ::

Thuban je izjavil:

dejansko ne bo pridobil ogromno. 570 je še vedno zelo dobra grafična. Se mu ne splača rabljene kupovat.


mhm, 570 (in 1.2gb vrama) je skoraj 290, sure :))

Jinto ::

290 tako ali tako niso vredne tega denarja.

Senitel ::

Thuban je izjavil:

dx12 ne bo prišel na starejše grafične. Pa tudi če bi... DX12 izboljša performance na slabših procesorjih ne pa na starih grafičnih.

Seveda bo prišel, oziroma je že tudi na starejših grafičnih karticah. Niso pa te starejše grafične feature level 12_x (to vključuje tudi R9 280).

D3m0r4l1z3d ::

V bistvu ni boljšega časa za nakup grafične v začetku jeseni, vreme in nove igre se začnejo ravno prav prekrivati :-)
Če nočeš rabljene in misliš 1440p monitor, potem kar r9 390 pcs+, zadeva je solidno hitra, dobro hlajena ter dokaj tiha, napajalnik upajmo da imaš dovolj zmogljiv in dobro prezračeno ohišje, s tem da geforce 570 ni ravno power efficient, že veš o čem se gre

Ponavadi je najboljše 2. generacijo na določenem procesu kupit, ko se cene znormalizirajo ter se vidijo oziroma odpravijo glavne pomanjkljivosti 1. generacije, ki bo verjetno šele čez 1 leto na prodaj
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

AMD Radeon R9 400 Series (strani: 1 2 3 4118 119 120 121 )

Oddelek: Strojna oprema
6004700432 (557088) gddr85
»

Prednosti grafičnih kartic AMD vs NVIDIA (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Strojna oprema
1425179832 (129723) D3m
»

grafična kartica?katero kupiti (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Kaj kupiti
50781894 (11570) PredatorX

Več podobnih tem