» »

P.a.m.e.l.a.

P.a.m.e.l.a.

oo7 ::

P.A.M.E.L.A. is an open-world, utopian survival horror game coming to PC in 2016.


Explore and survive in a Utopian future, ravaged by humanity's misguided pursuit of perfection. With the help of an enigmatic ally, scavenge, discover and fight for your life on Eden, a floating monolith of a dead civilization.

SURVIVE - Eat, sleep, and find shelter in a strange and unforgiving world.

DISCOVER - Unveil the tragic mysteries that lie within the walls of Eden.

SCAVENGE - Find supplies and equipment before someone else does.

BUILD - Utilize advanced technology to construct and fortify your own safe haven.

FIGHT - Wield a wide array of advanced equipment and weaponry to defend yourself against Eden's residents


opeter ::

Torej neke vrste futuristična mešanica futurističnega Bioshocka/System Shocka + Amnesije + Remember Me (v prvoosebnem pogledu) + zombi iger?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

opeter je izjavil:

Torej neke vrste futuristična mešanica futurističnega Bioshocka/System Shocka + Amnesije + Remember Me (v prvoosebnem pogledu) + zombi iger?


Pamela is a survival game inspired by Mass Effect and Mirror's Edge.
http://www.polygon.com/2015/3/6/8164099...

opeter ::

Hvala! Točno, svetloba me je res malo spominjala na Mirror Edge ... Mass Effect pa, hmm, ne vem oz. nisem prepričan.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Snackbarru ::

Oh yes, 12 fps here we come!
Za Unity je res simple razvijat, za optimizacijo pa še nismo slišali...

vostok_1 ::

Mass Effect + Mirror's edge...sliši se super, ampak ne bi dal roko v ogenj za implementacijo.

oo7 ::

P.A.M.E.L.A. is an open-world, utopian survival horror game coming to PC in 2016.


P.A.M.E.L.A. - Alpha Gameplay Trailer

Izi ::

RPG - check
Pobijanje Zombijev - check
Lepo Sci-fi okolje - check
Edino kar je še vprašljivo je zgodba. Začetek je klasika, zbudimo se iz Cryo spanca na neznanem kraju brez spomina...

Sem dodal na moj spisek :D Pravijo, da bo bolj proti koncu 2016, vsekakor v drugi polovici.

oo7 ::

Stran od razvijalcev te igre če koga zanima kaj več: http://www.pamelagame.com/

opeter ::

Hmm ... po ogledu zgornjega posnetka imam asociacije na mešanico System Shock/Bioshock + ščepec Mirror!s Edge ... še kaj?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zmajc ::

Hudo spominja na System Shock.

[D]emon ::

Naj ze nehajo proklete zombije tlacit povsod...
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Nagi Bator ::

[D]emon je izjavil:

Naj ze nehajo proklete zombije tlacit povsod...

this!

Jih pa mamo povsod le zato, ker je pac kao politicno korektno se izzivljat nad njimi.

Zgodovina sprememb…

Izi ::

Nagi Bator je izjavil:

Jih pa mamo povsod le zato, ker je pac kao politicno korektno se izzivljat nad njimi.
Kaj bi rad videl da nas na vesoljski postaji napadajo plišasti medvedki? :P

Videli smo samo začetek zgodbe in v tem žanru na začetku kaj drugega kot Zombiji niti ne more biti.
Na voljo so: Vojaki, Teroristi, Zombiji, Živali, Pošasti in Alieni, pa morda še kakšni plišasti medvedki in japonski anime liki za otroške igrice.

Ker gre tukaj za RPG morajo biti na začetku nujno zelo šibki sovražniki. V fantazijskem žanru to vlogo vedno prevzamejo živalice v sci-fi žanru pa Zombiji. Zombiji so logično vedno neoboroženi, ker nimajo inteligence, in edini neoboroženi sovražnik, ki bo napadel našega junaka je lahko samo Zombi.
Prav nobeno bitje ne bo napadlo bolje oboroženega nasprotnika, razen v skrajnem primeru če je potisnjen v kot. Zombi nima teh problemov. Napade vedno. Na začetku te igre je torej praktično edina izbira.
Kasneje (v trailerju smo videli čisti začetek) pa verjetno pridejo na vrsto tudi oboroženi sovražniki morda tudi kakšni alieni in kakšen šef zna biti na koncu.

oo7 ::

Zombiji so zdaj priljubljeni kot še nikoli zato tudi čudno, da so povsod :)

r3dkv1c4 ::

oo7 je izjavil:

Zombiji so zdaj priljubljeni kot še nikoli zato tudi čudno, da so povsod :)

skoplji se iz jame....zombiji niso popularni že vsaj 15 let
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Izi ::

r3dkv1c4 je izjavil:

skoplji se iz jame....zombiji niso popularni že vsaj 15 let

Očitno ne gledaš TV serij in filmov. M-Power ima prav. Zombiji so vedno bolj popularni in njihova popularnost je trenutno še v naraščanju.
The Walking Dead, Fear the Walking Dead, Z Nation, iZombie, ...

Nagi Bator ::

Izi govoris, kot da so zombiji neko znanstveno fantasticno dejstvo,
vendar na njih ni prav nic kaj znanstvenega, tako kot tudi ni na plisastem medvedku.

Zombiji naj bi bili, vsaj po defaultu, mrtvaki, brez bilo kaksne mozganske aktivnosti. Ponovno "prebujeni" na tak ali onak nacin.
Vendar v novejsih inkarnacijah fantastnicnih štorij nimamo za opavit s klasicnimi zombiji, ampak bolj z neko vrsto okuzenih ljudi. Se pravi z neko vrsto
bolezni. Drugace povedano z bolanimi ljudmi. Ker pa jim se zmeraj pravimo zombiji, je razstreljevanje njihovih glav pac, kot sem omenil zgoraj,
bolj politicno korektno in sprejemljivejse. Drugace povedano - brez velikega "R-ja" na promocijskem materijalu igre.

Tako da... Zombijev imam pun K! Velik K! In iskreno bi raje videl rdeceokega, besnega plisastega medvedka, z mitraljezom v eni
ter flamenverferjem v drugi roki, kot šilo ostrimi komolcniki, pljuvajocega strupeno slino, z baretko na glavi in s cigaro v gobcu! >:D
Priznam pa, da nimam pojma o zgodbi ter o bilo cem v zvezi s to igro. Pac morda se en zombi instant hit. Vsakemu svoje.

Izi ::

Zombi je danes splošen izraz za vse neoborožene napadalce. Izhaja pa iz 18. stoletja iz Voodoo kulture na Haitiju, kjer je v originalu pomenil neumrljiva bitja, ki so nastala z obuditvijo trupel umrlih. S pomočjo magije.
Magija oziroma Voodoo je skozi stoletja počasi izginil in danes Zombiji nastajajo s pomočjo znanstvenih metod kot so radiacija, duševne bolezni, virusi, ponesrečeni znanstveni poskusi in podobno.

V tej igri bodo vlogo Zombijev prevzeli okuženi prebivalci.
Poleg okuženih prebivalcev, ki so postali napadalni, so potrjeni sovražniki še roboti, kot na primer varnostni droidi, ...

Ta igra verjetno ne bo za vsakega. Predvsem ne bo zanimiva za mlajšo igričarsko populacijo. Streljanja zna biti zelo malo.

V prvi vrsti bo tole Prvoosebna sci-fi preživetvena grozljivka v odprtem svetu.
FPS in RPG elementi sicer so, ampak so v drugotnem planu. V prvem planu je preživetje, kamor spada pazljivo in temeljito raziskovanje. Treba bo namreč jesti, spati in iskati oziroma graditi zaklonišča in skrivališča.
Svet bo popolnoma odprt brez začrtanih ciljev. Nikogar ne bo, ki bi nam dajal naloge ali govoril kaj naj delamo. Bistvo ne bo kam priti ampak kako preživeti.
Orožja bodo v igri samo kot majhna pomoč pri preživetju. Pa sebe bomo tudi nadgrajevali z raznimi vsadki in izboljšavami, kot se seveda spodobi za sci-fi.

P.A.M.E.L.A. bo ime za umetno inteligenco, ki nam bo svetovala in pomagala preživeti. Vmes med raziskovanjem in poskušanjem preživeti, pa bomo še spoznavali kje sploh smo, kdo smo, kaj se je zgodilo, kaj je okužilo prebivalce, ...

oo7 ::

P.A.M.E.L.A. - Announcement Trailer


Zgleda zelo lepo. Vse te luči me spominjajo na film James bond Skyfall tisti dela filma mi je bil tudi najboljši :)

Izi ::

P.A.M.E.L.A. je dobila Greenlit on Steamu
Kot kaže se Hype že počasi začenja, čeprav je igra še v predalfa verziji.

Tukaj je pa še zanimiv P.A.M.E.L.A. FAQ

- Avtorji pravijo, da so ideje dobili iz Mass Effect, Mirror’s Edge, Deus Ex in Bioshock.
- Trenutno igro izdelujejo samo 4 ljudje. OK, tole ni najbolj spodbudno, ampak zaenkrat jim gre dobro od rok.
- Dan in noč se bosta izmenjavala v igri in tudi vreme bo spreminjajoče.
- Kot se za preživetveno igro spodobi bomo imeli eno samo življenje >:D
Ko umreš na Hardcore težavnosti je igre konec, ko pa umreš na Normal težavnosti pa se svet sicer ohrani kot je bil, mi pa postanemo nov zbujeni lik, ki seveda izgubi vso prejšnjo opremo in vse nadgradnje prejšnjega junaka.
- V igri bo poleg predmetov, ki jih bomo dobili z raziskovanjem tudi "Loot" :D (oprema, ki jo poberemo umrlim sovražnikom) Se pravi kar precej RPG-jevsko bo vse skupaj.
- V igri ne bo kampanije oziroma linearne zgodbe, ki bi nas vodila skozi igro. Zgodba sicer bo, ampak jo bomo sestavljali samo po koščkih z raziskovanjem in v kateremkoli vrstem redu.
Zgodba bo predstavljena skozi Audio loge, se pravi shranjene posnetke prebivalcev, potem bomo lahko prebirali zapiske iz računalniških terminalov, pregledovali posterje in pa tudi s pogovori z NPC-ji.
To tudi pomeni, da nekaj NPC-jev (prijateljski liki) v igri vsekakor bo.

- Is this a zombie game?
- No! The currently revealed afflicted residents are in incredible agony due to a progressive bone affliction, and thus act erratically. They have a personality-driven AI system that is randomly generated per enemy to allow them complex interactions such as running away in fear, curiosity, and sympathy. They will also need to eat and sleep just like the player, and will consume resources and items around the world.


Evo, to ni Zombi igra :P
Gre se za družbo, ki je bila obsedena z visoko tehnologijo (vsadki v telo, umetna inteligenca,...). Vse to so prignali tako daleč, da so bili že napol androidi in seveda je šlo potem nekaj narobe. Napadla jih je neka napredujoča bolezen kosti in prebivalci preživljajo strašne bolečine in v agoniji počenjajo nerazumljive stvari. Še vedno pa so ljudje, imajo strah in radovednost in morajo tudi jesti in spati in uporabljajo predmete, ki jih najdejo naokoli. Povsem enako torej kot naš junak.

Zanimivo, da še vedno mislijo, da jim bo igro uspelo končati že v letošnjem letu.
Zaenkrat je predviden izid samo na PC, ampak razmišljajo tudi o konzolah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Snackbarru ::

Wow Izi, lahko nehaš shillat za igro. Zombi igra je pa če hočeš ali nočeš...

Izi ::

Snackbarru je izjavil:

Wow Izi, lahko nehaš shillat za igro. Zombi igra je pa če hočeš ali nočeš...

Jaz nimam nič proti Zombijem. Vprašanje sem izpostavil zaradi protizombi kampanje nekaj postov više.
"Shillam" :)) pa tudi ne, čeprav z zanimanjem spremljam razvoj. Sem samo prenesel novico, da je danes P.a.m.e.l.a. na prvih straneh, ker je dobila zeleno luč na Steamu.

Zmajc ::

Ne vem zakaj imate nekateri težave z zombiji. Dokler je setting in igra kul mi je cisto vseeno za kako teksturo nasprotnikov se odločijo avtorji.

dolenc ::

Pa še AI je lažje za zombije narest :P

oo7 ::

Igra izide enkrat letos v jesen


MINIMUM:
OS: Windows 7/8/10 (64-bit OS required)
Processor: Intel Core i5-2300 2.8 GHz
Memory: 4 GB RAM
Graphics: NVIDIA GTX 550 Ti
DirectX: Version 11
Storage: 8 GB available space



RECOMMENDED:
OS: Windows 10 (64-bit OS required)
Processor: Intel Core i5-4670K 3.40GHz
Memory: 8 GB RAM
Graphics: NVIDIA GTX 970
DirectX: Version 12
Storage: 8 GB available space

AapocalypseE ::

Na amd karticah se zgleda ne bo dalo igrat :))

Evolve ::

AapocalypseE je izjavil:

Na amd karticah se zgleda ne bo dalo igrat :))


gtx 1070 bo blazno poceni ;)

Truga ::

A bo tole podpiralo VR?

r3dkv1c4 ::

Izi je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

skoplji se iz jame....zombiji niso popularni že vsaj 15 let

Očitno ne gledaš TV serij in filmov. M-Power ima prav. Zombiji so vedno bolj popularni in njihova popularnost je trenutno še v naraščanju.
The Walking Dead, Fear the Walking Dead, Z Nation, iZombie, ...

Pa kaj je s tabo človek, a se mi pogovarjamo o špilih ali o filmih in serijah?

Zombijev je polno povsod, če jih iščeš.
Nič ni kvalitetnega!!!

Kar je kvalitete, se izogiba zombijev v velikem loku.

Pa odebeljen tisk mi podkrepi s kakšnim dokazom.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Izi ::

Nekaj novih skrinšotov.

 Grafika je res fanrastična. To mora biti en super game engine.

Grafika je res fanrastična. To mora biti en super game engine.


 Nekaj za antizombi trole v tem postu.

Nekaj za antizombi trole v tem postu.


 Kot kaže bo igra kar precej temačna.

Kot kaže bo igra kar precej temačna.


 Kdo še nosi zadeve v rokah? Vsa orožja in upgrade si bomo namontirali kar po celem telesu

Kdo še nosi zadeve v rokah? Vsa orožja in upgrade si bomo namontirali kar po celem telesu


 Imam en tak System Shock občutek, ki ga že dolgo nisem občutil. Upam da bo ostal tudi med igranjem.

Imam en tak System Shock občutek, ki ga že dolgo nisem občutil. Upam da bo ostal tudi med igranjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

dolenc ::

Reče se mu unity :P

bambam20 ::

r3dkv1c4 je izjavil:



Zombijev je polno povsod, če jih iščeš.
Nič ni kvalitetnega!!!

Kar je kvalitete, se izogiba zombijev v velikem loku.

Pa odebeljen tisk mi podkrepi s kakšnim dokazom.



Se popolnoma strinjam. Sicer imam zombije rad ampak to je ena do najbolj neumnih zadev, ki jih fašeš za sovražnika v igrah.

Gibanje lika in sovražnikov je precej nenaravno in leseno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

oo7 ::

Komaj čakam zgleda zelo dobro :)

Igra izide enkrat februarja 2017 :)

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

PAMELA Release Date Pushed Out of Fall and Into February 2017

http://www.onlysp.com/pamela-release-da...


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

dolenc ::

Pozitivno.. Pomen da delajo na polno :D

oo7 ::

9 Marec 2017


P.A.M.E.L.A. Trailer 3 - Downfall

oo7 ::

P.A.M.E.L.A. - Launch Trailer


Early Access že na voljo.

Izi ::

Kar v redu kaže. Ocene na Steamu so zaenkrat "Mostly Positive". Največji problem je menda še kar nekaj bugov.

Kolikor vidim se igro dobi izključno samo preko Steama. Cena je 23 €
Rabi pa 8 GB RAMA in 8 GB prostora za instal.

oo7 ::

Jaz bom še malo počakal, da porihtajo hrošče.

Izi ::

Odsvetujem nakup in igranje. Igra je milo rečeno slaba.

Koncept zgleda zanimiv ampak tehnična izvedba je pa pod vsako kritiko. Začetne buge so takoj popravili in igra sedaj deluje stabilno. Igral sem več kot eno uro in je delalo brez problemov.
Najhujši minus je nenormalno dolg Loading čas. SSD in 8 GB RAMA pa se mi igra loada celih 6 minut :O. Na forumu sem videl, da se nekaterim nalaga 10 do 15 minut. Saj niso normalni, le kaj so imeli izdelovalci v mislih?
Drugi minus je tema. Praktično ves čas smo v popolni temi in komajda kaj vidimo. Imamo eno ubogo svetilko, katera ima precej ozko usmerjen snop svetlobe in komajda kaj pomaga.
Inventar za predmete je tako majhen, da poberemo 5 predmetov in konec. Treba je jesti in piti. Ko umremo izgubimo vse predmete in moramo spet od začetka iz nule. Umreš pa praktično vsakih par minut. Robotki te ubijejo z dvema udarcema. Ročno shranjevanje pozicije seveda ni možno.
Za povrh ni nobene zgodbe. Na začetku in vsakič ko umreš prilezeš iz ene komore in potem v temi tavaš naokoli brez da bi vedel za kaj se gre. Okolje je velikansko in zaradi teme in neuporabnega zemljevida si kot v labirintu. Sovražnikov je veliko in so smrtonosni v eni uri igranja pa nisem našel prav nobenega orožja. Boriš se lahko samo s pestmi. Kakšnega podivjanega človeka še premagaš, proti oklepljenim robotom, ki jih kar mrgoli naokoli pa nimaš nobenih šans.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

oo7 ::

Potem pa dobro, da sem počakal.

opeter ::

Zadeva je zgrajena na Unityju in izgleda, da tega enostavno ne znajo optimizirat. Ni problem s samim Unityjem, ampak ... ne vem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter ::

Čimbolj spreljam zadevo, mi deluje, da je trenutno nek trend izdajanja podobnih iger.

Ta pamela spominja na Prey [2017] (Prey 2)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

P.A.M.E.L.A. FULL RELEASE DATE ANNOUNCED


Igra izide 18 junija 2020.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Walking Dead (strani: 1 2 3 483 84 85 86 )

Oddelek: Sedem umetnosti
4252766144 (795) delavec44
»

Dragon Age: Dreadwolf [Dragon Age 4] (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
8013318 (317) oo7
»

Fear the Walking Dead (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1015329382 (9369) oo7
»

State of Decay

Oddelek: Igre
493596 (812) oo7
»

Arktika.1 [Nova igra razvijalcev 4A Games(Metro 2033 - Last Light)]

Oddelek: Igre
121576 (916) Berserker

Več podobnih tem